Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Spoljašnje uredjivanje.
Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od Djole » ponedeljak, 18. maj 2020. u 06:07h

Izvodljivo je da znaš, meni su te sijalice sijale par meseci i danju i noću i jednostavno te bele su počele da crkavaju...migavce koristim i dalje. Jedino da nađeš način da ti noću ne sijaju, ja sam nesto odradio ali kasno tako da sam dnevna rešio na drugi način.

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od mbole » ponedeljak, 18. maj 2020. u 09:33h

vidovac piše:
nedelja, 27. maj 2018. u 10:11h
A kako gnjof 6 fabricki ima duga svetla, sa smanjenim intenzitetom, kao dnevna ako to nije kod nas dozvoljeno zakonom?

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
Ko sto napisah... nisam bio siguran, al evo 911 iskopo.

A sto ses tice toga kako moze... pogledaj puntice, koji imaju sve samo ne propisan snop srednjeg svetla (nemaju uopste onu kapicu ispred sijalice) rasipaju na sve strane i izbijaju oci.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od totti- » utorak, 19. maj 2020. u 23:49h

Djole piše:
ponedeljak, 18. maj 2020. u 06:07h
Izvodljivo je da znaš, meni su te sijalice sijale par meseci i danju i noću i jednostavno te bele su počele da crkavaju...migavce koristim i dalje. Jedino da nađeš način da ti noću ne sijaju, ja sam nesto odradio ali kasno tako da sam dnevna rešio na drugi način.

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
Da li imas neku slicicu fara da vidim , kako si resio dnevo svetlo posle crkavanja , ja sam u planu imao da skinem onaj naranzasti deo, nego jos nisam video kako mu to stoji na klasican far , na ove angel eyes sam video

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od Djole » sreda, 20. maj 2020. u 05:26h

Trenutno rešenje nije baš jednostavno i nema veze sa ovom sijalicom. Koristim Arduino sa elektronikom koji trenutno drži maglenke na 40% za dnevno svetlo... trenutno je auto kod limara, snimiću video kako to radi pa ako te bude interesovalo možeš kontaktirati jezdin on je to sve pravio.

Послато са Mi 6X помоћу Тапатока


Slika
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od totti- » sreda, 20. maj 2020. u 15:49h

Djole piše:
sreda, 20. maj 2020. u 05:26h
Trenutno rešenje nije baš jednostavno i nema veze sa ovom sijalicom. Koristim Arduino sa elektronikom koji trenutno drži maglenke na 40% za dnevno svetlo... trenutno je auto kod limara, snimiću video kako to radi pa ako te bude interesovalo možeš kontaktirati jezdin on je to sve pravio.

Послато са Mi 6X помоћу Тапатока


Slika
Ok javi se kada sredis auto pozz

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od Djole » subota, 30. maj 2020. u 14:18h


Ovako izgleda okom gledano ne treperi.

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od totti- » nedelja, 31. maj 2020. u 11:50h

Djole piše:
subota, 30. maj 2020. u 14:18h

Ovako izgleda okom gledano ne treperi.

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
Extra je , koliko te kostalo to zadovoljstvo 😁

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od mbole » nedelja, 31. maj 2020. u 11:54h

To ste PWM-om oborili napon, pa zato treperi na snimku :)
Nisam siguran koliko je LED na to otporan (ne tvrdim, ne znam).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Andreja
Poruka: 85
Član foruma od: sreda, 22. jan. 2020. u 16:29h
Lokacija: Beograd

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od Andreja » nedelja, 31. maj 2020. u 12:44h

Pwm obara svetlinu koriscenjem određene ferkvencije signala
Dakle maglenke rade na 100% ali su uplajene 40% vremena s toga je njihova svetlina manja jer su krace pulsno upaljenje,postoji i opcija da se smanji svetlina sa pwm-flicker free(veca ferkvencija,uz manje blicanja na kameri ali ke za ljudsko oko nebitno)
Sto se dioda tice one vole da se smanjuju sa pwm jer kod vecine dioda smanjivanje napona obicnim potenciomentrom ili ne radi ili je stetna (jer ne vole nizi napon od nominalnog kao zarulje)
Postoji tehnologika DC dimming koja ce da nasledi pwm jer nema nikakv treptaje a pogodna je za led
Sve u svemu dobro resenje

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od Djole » nedelja, 31. maj 2020. u 13:35h

Te terminologije oko led morate pitati jezdin. On je odgovoran za kod Arduina i elektroniku koju on kontroliše. Koliko sam razumeo ima jedan kanal na arduinu koji neće praviti treperenje.

Послато са Mi 6X помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Jovke993
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 15. avg. 2021. u 22:47h

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od Jovke993 » ponedeljak, 23. avg. 2021. u 02:03h

mbole piše:
nedelja, 27. maj 2018. u 00:47h
Ogledala su nesto drugo (pricao sam o matiranju farova, ne o tamnjenju ogledala).
Slazem se da je tu vreme koliko je svetlo upaljeno glavni faktor (mada ima i toga koliko je far zaptiven kako treba).

Ali...
1. HID-u ce zbog manje temperature trebati vise vremena da potamne ogledala nego sto je to slucaj sa halogenkama.
2. Kad potamne, kupis nove farove i gotovo.
3. Farovi po danu ne sluze da bi ti video, nego da bi tebe videli. I samo mi je zao sto zakonska odredba nije doneta pre 30 godina. U sred letnjeg podneva, procena daljine do sivog metalik auta (kakvih je 90%), koji je iste boje kao asfalt, sa upaljenim i ugasenim farovima je nebo i zemlja. Meni glava vredi vise od 100-200 evra koliko su novi farovi. Mozda neko ima drugacije kriterijume :) Farove sam drzao upaljene po danu daleko pre nego sto je zakon bio u najavi, jos od 80-tih. Cak i da to nije tako... da postoji samo tracak mogucnosti za tako nesto... u jednoj od 1000 situacija... kockanje sa glavom za sitne pare... hvala ali ne hvala.
Ko god ne veruje... spreman sam da ga merimo :) Na prvom skupu na kome se pojavim.
4. Naravno da su posebna dnevna svetla najbolja varijanta. I to u LED varijanti. Pitanje je samo dal to moze zgodno da se nabudzi na konkretne farove.
5. Koriscenje dugog sa 40% kao dnevnog... ne znam. Morao bih da vidim. I po danu snop dugog svetla, cak i kad je smanjen na 40% moze i te kako da smeta. Mrzi me da sad trazim, al uz to bih rekao da nije ni u skladu sa zakonom (tipa da ne smes da imas upaljena duga ako nisu upaljena kratka... ili tako nesto).
Što se tiče uočavanja auta preko dana, apsolutno se slažem sa ovim ovde napisanim. Skoro sam imao situaciju gde sam krenuo u preticanje a da sam kasnije tek uočio metalik sivi auto iz suprotnog smera bez upaljenih svetala, srećom na vreme da mogu bezbedno da se vratim u traku.

Što se tiče dnevnih svetala, ugradio bi ih i ja na svoj Fokus mk 2.5 ali nisam našao nigde mesto na koje bi mogao da postavim led traku a da lepo izgleda (najednostavnije rešenje, još naišao na traku koja ima opciju i punjivog migavca)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 23. avg. 2021. u 11:36h

Sve jeftine led trake nisu trajne, brzo pozute, lose sijaju. Phillips pravi odlicna LED DRL, nisu bas trake iako tako izgledaju. To je provereno kvalitetno za retrofit, samo posto su ravna ne uklapaju se savrseno u svaki branik. Focus mk2.5 i Focus mk3 retrofit varijante za branik (u prvom slucaju kod maglenki, drugi slucaj vertikalno) svi pozute posle par godina. Ovi na mk2.5 pritom ni ne sijaju dovoljno jako.

Sto se tice dugih svetala na 40%. Stvar je prilicno prosta - vecina dnevnih svetala vise smetaju nego duga na 40%. Cak i gorepomenute Phillips vise bljeste/razbacunu svetlost. Duga bi vise smetala da se stane tacno ispred fara i gleda direktno u snop, ali ovako u saobracaju ne vidim neki problem. Imam obe varijante na dva auta, zato ih i poredim. LED je naravno bolje resenje, automat je lakse/jednostavnije po pitanju tehnickog i "atesta" u divnoj nam drzavi.

Duga smanjenog intenziteta su isla na neka vozila i fabricki kao DRL, a po intenzitetu su slicna kao H15 sijalica, koja inace u gotovo svim slucajevima koristi reflektor dugog svetla (pa bi u smislu zakona moglo da se kvalifikuje kao koriscenje dugih svetala bez oborenih). Sa 40% su 22w, H15 je 15w za drl deo.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 23. avg. 2021. u 13:21h

Ako svetla smetaju znači da su dobro uočljiva.
Bajkeri voze po nekoliko pari LED farova koji ubijaju pa ih opet neko ne vidi i preseče im put.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od dule0911 » utorak, 24. avg. 2021. u 11:21h

Zato i kazem, LED su odlicne za DRL jer bljeste na sve strane. Ja se i na bajs razmisljam da stavim DRL, iako nema previse poente. Onaj ko nece da te primeti nece ni sa 50 svetala.
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Led dnevna svetla Focus mk1 facelift

Poruka od mbole » utorak, 24. avg. 2021. u 15:23h

Ne daj dva bozeta da nesto radimo "taman" :lele:
Il nema uopste, il mora da bude previse cekicko
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“