Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

'Treće' stop-svjetlo, Fiesta 2006.

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
kemo993
Poruka: 147
Član foruma od: sreda, 26. avg. 2015. u 16:23h

'Treće' stop-svjetlo, Fiesta 2006.

Poruka od kemo993 » petak, 22. jul 2016. u 23:00h

Pozdrav svima! :)

Ne radi mi 'linijsko', odnosno 'treće', stop-svjetlo na petim vratima - ne znam kako se to 'stručno' zove. :) Zna li neko na kojem osiguraču je, te kako zamijeniti te sijalice (ili šta je već unutra, nisam siguran) ukoliko su one neispravne?

Hvala.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: 'Treće' stop-svjetlo, Fiesta 2006.

Poruka od BojanM » petak, 22. jul 2016. u 23:14h

"Stručno" se zove CHMSL hahahaha ali (skoro) svi ga zovemo "treći stop/štop".

Nemam šemu za konkretan auto, ali bi treće stop svetlo trebalo da bude na istom osiguraču kao i klasična, niža dva.

Zamena sijalice:
[youtube][/youtube]
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

kemo993
Poruka: 147
Član foruma od: sreda, 26. avg. 2015. u 16:23h

Re: 'Treće' stop-svjetlo, Fiesta 2006.

Poruka od kemo993 » petak, 22. jul 2016. u 23:26h

Hvala. :D

Ok, ako je tako onda je do sijalice - jer druga dva rade. Pokušat ću sutra ovo srediti, ako se ne varam i ako dobro vidim ono što pokazuje video - sijalica je neka poput sijalica od pozicije - tj. nije ništa specifično kao što sam na prvu mislio.
Poslednja izmena: BojanM, na dan petak, 22. jul 2016. u 23:34h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiraš poruku iznad svoje, podrazumeva se da odgovaraš na nju. U takvim prilikama koristi opciju 'Odgovori'.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: 'Treće' stop-svjetlo, Fiesta 2006.

Poruka od BojanM » petak, 22. jul 2016. u 23:41h

Slična je, ubodno grlo, ali trebalo bi da je dosta "jača", tj. daje više svetlosti (Osramov sajt za tip sijalice daje oznaku W16W).

Ako imaš unimer ili ispitnu lampu, proveri da li struja uopšte dolazi do tog svetla pre nego što kupiš zamensku sijalicu; može da se desi i da je prekinut kabl u rebrastom "crevu" koje spaja vrata sa ostatkom karoserije.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

kemo993
Poruka: 147
Član foruma od: sreda, 26. avg. 2015. u 16:23h

Re: 'Treće' stop-svjetlo, Fiesta 2006.

Poruka od kemo993 » subota, 23. jul 2016. u 00:02h

Hvala puno. :)

Nije mi uređaj za ispitivanje pri ruci, ali nabavim bez problema ako bude trebalo. Probat ću najprije sa sijalicom koja provjereno radi - čisto da vidim ima li napona na tom mjestu. Prema nekim stranicama ista je sijalica kao sijalica svjetla za vožnju unazad. A nju sigurno imam negdje, obzirom da sam je kupio misleći da su stare pregorile, međutim ispostavilo se da se samo ne uključuju kad ubacim u rikverc (upale se svaki stoti put :D).

Tako da i to moram riješiti. :D

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“