Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

LED diode za maglenke?

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

LED diode za maglenke?

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 13. maj 2013. u 00:24h

Mnogo mi slabe ove led diode koje imam trenutno u maglenkama,pa bi nesto zesce. Nisma bas entuzijasta toliki da guram xenone unutra . Nasao sam kod nas samo http://www.kupindo.com/Tuning/13142905_ ... da-1-komad a mislim da tkao nesto imam. treba mi jace dosta. Jel ima ovo kod nas ili opet moram kod brace kineza?

http://dx.com/s/h3+led

Avatar korisnika
alekco
Poruka: 178
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 21:33h
Lokacija: Barajevo

Re: LED diode za maglenke?

Poruka od alekco » ponedeljak, 13. maj 2013. u 00:36h

Imas prodavnicu arrow soft ili tako nesto. U gospodara Vucica imaju LED koje mogu da menjaju i obicne sijalice....ali bas kostaju. One slabije za maglenke mislim da su oko 10W i da kostaju oko 4500 din. POgledaj na sajtu.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: LED diode za maglenke?

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 13. maj 2013. u 00:37h

dranje.nebitna je stvar, nego sam menjo jednu maglednku,pa su riknule diode od udarca. mislio sam nesto ovako

http://dx.com/p/h3-3-5w-6500k-310-lumen ... -12v-58470

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: LED diode za maglenke?

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 13. maj 2013. u 00:43h

To iz poslednjeg linka imam u farovima i vozim ih kao dnevna svetla. Sijaju lepo. :) U Nemačkoj su bili oko 5 evra par.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: LED diode za maglenke?

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 13. maj 2013. u 01:05h

KAKO SI DOPREMIO?NE DEREM SE NEGO ZAGLAVIO CAPS LOCK

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: LED diode za maglenke?

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 13. maj 2013. u 01:20h

Imao sam neku varijantu u nekom trenutku, sve u prošlom vremenu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: LED diode za maglenke?

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 13. maj 2013. u 01:35h

ja cekam neke delove upravo da stignu iz nemacke,ali sma propustio sansu da ukrcam na to.

Avatar korisnika
alekco
Poruka: 178
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 21:33h
Lokacija: Barajevo

Re: LED diode za maglenke?

Poruka od alekco » utorak, 14. maj 2013. u 20:58h

Ja sam skoro sve sijalice zamenio sa led. Kako u kolima tako i u kuci. Ostale su u komandnoj tabli i onih par za osvetljenje dugmica od klime, piksle itd.
Farovi su xenoni, e i ja sam razmisljao da stavil LED u maglenke, jer ih ja i onako koristim kao dnevno svetlo. Jos od kada je zakon izasao, i ni jedan policajac mi nije pravio problem. Zaustave, dokumenta...vozi. U pozicijama su mi led sa 13 smd dioda. Lepo sija i vidi se i po danu.
Jedina prednost je sto led ne greje i sto ne stradaju prikljucci i slicno. Da zanemarim sto je atraktivnije kad vidis belo svetlo u belom auto. Jos mi samo oreol fali :D

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: LED diode za maglenke?

Poruka od dule0911 » petak, 24. maj 2013. u 15:04h

Ako ti maglenke trebaju kao dnevna svetla, ja bih gledao u iste da stavim neki Cree LED emiter (na primer XML-T6), samo ga naci u odgovarajucem kucistu da moze da se uglavi u maglenku.
Eto, kolega 911s[SK] je video kako to svetli po mraku uzivo, pa moze da kaze da li ce biti dovoljno i za dan, a znam da hoce :)
Inace se ovi emiteri ugradjuju masovno u lampe, kako rucne tako i za glavu/bajs itd. Pun net/kinezi toga, nisu skupe previse a sijaju za sve pare. Jedino sto bi trebalo malo napon prilagoditi jer radi na 8.5V. Na linku je sa baterijama i kucistem, samo da ukazem na sta mislim. Sam emiter mislim da je ispod 10$. E sad ako ga je neko zapakovao u nesto kompaktnije onda super. Ima na dx isti ovakav bez baterija i odprilike je nesto oko 20$ ako me secanje dobro sluzi, mrzi me sad da trazim.
http://dx.com/p/t6-waterproof-xml-t6-3- ... -set-82510
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“