Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Poliranje

Spoljašnje uredjivanje.
Odgovori
fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Poliranje

Poruka od fordoni » sreda, 22. okt. 2008. u 21:11h

Da li neko zna gde se moze dobro odraditi poliranje i koliko to kosta???A ako mogu sam to da uradim da mi kazete kako da to odradim i sta mi je sve potrebno.Inace imam veliku ogrebotinu koju je napravio neki "slucajni" prolaznik i to kljucem pa se pitam da li to poliranje moze da ukloni???

Hvala!!! :)

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Poliranje

Poruka od FiestaRS » sreda, 22. okt. 2008. u 22:50h

Od 50e pa na vishe !

Bolje plati pa da ti neko odradi jer ako nesto zezne imash koga da cimash. A ako ti neshto zeznesh shta onda ?

A za ogrebotinu moze da se izvuche ako ima farbe tj ako je skinuta skroz farba onda nemere.
Slika

Avatar korisnika
mossa
Poruka: 36
Član foruma od: nedelja, 12. okt. 2008. u 20:20h
Lokacija: dorcol

Re: Poliranje

Poruka od mossa » sreda, 22. okt. 2008. u 23:03h

znam da Motip pravi za dublje ogrebotine kao neki lak.postoji u raznim bojama(osnovnim:crna bela srebrna itd...).
oblika je kao lak za nokte i na isti fazon se i nanosi.posle kad naneses taj lak u boji,ispoliras cisto da se ne vidi razlika u boji i to je to.
nisam nkada isprobao ,ali vecina ljudi mi je rekla da je to najbolja varijanta.
postoje i one ''krede'' i ''karmini'' ,ima toga na buvljaku.za te ''krede'' znam da su sranje tesko,probao na caletovom mondeu.

kako god bilo bolje uzeti to motipovo cudo negoda farbas taj deo zbog jedne ogrebotine.

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: Poliranje

Poruka od SASA77 » sreda, 22. okt. 2008. u 23:08h

Poliranje nije nikakva velika nauka. Treba ti dobra volja i polir pasta. Kupis pastu dobro operes auto, osusis ga bas dobro posto gde god ostane mokar pasta nece ispolirati. Naneses pastu na pola krova i na haubu pa ispoliras krov tj. trljas vatom dok je neobrises, sto vise trljas to bolji sjaj. Onda naneses pastu na drugi deo krova pa ispoliras haubu, radis tako da ti se uvek jedan deo susi dok drugi poliras. Pasta je suva kada na njoj neostaje otisak prsta i nanosi se u tankom sloju. Za ogrebotinu nema leka ako je skinuta farba.

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Poliranje

Poruka od FiestaRS » sreda, 22. okt. 2008. u 23:26h

Ja sam skoro radio na autu i extra je ispalo ! dao lepo 50 - 60e i miran ! (mashinsko)
Slika

fordoni
Poruka: 200
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 21:24h
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje

Poruka od fordoni » četvrtak, 23. okt. 2008. u 00:19h

Hvala puno na savetima!!!
Sto se tice ogrebotine vidi se jasno bela linija sto predpostavljam da znaci da je skinuta farba.Ali bicu siguran kada odem kod farbara.To cu sigurno uraditi jer ne zelim nista da eksperimentisem.
Jos jednom hvala! ;)

Avatar korisnika
stef
Poruka: 11
Član foruma od: četvrtak, 16. okt. 2008. u 09:36h
Lokacija: New Now
Kontakt:

Re: Poliranje

Poruka od stef » četvrtak, 23. okt. 2008. u 10:50h

Poliranje ako nije masinsko sa sve prvo obradom vodene smirgle pa poliranjem dve do tri vrste paste pa zavrsni glanc sa polir vodicom - sve ostalo je sviranje, znate vec cemu. Rucnim poliranjem mogu samo neki delovi auta da se dobro ispoliraju a ceo auto je gubljenje vremena i gomile snage. Sa pravim poliranjem moze das se resi gomila ogrebotina.

kima
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 12. okt. 2008. u 04:24h
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Poliranje

Poruka od kima » nedelja, 26. okt. 2008. u 12:10h

SASA77 piše:Poliranje nije nikakva velika nauka. Treba ti dobra volja i polir pasta. Kupis pastu dobro operes auto, osusis ga bas dobro posto gde god ostane mokar pasta nece ispolirati. Naneses pastu na pola krova i na haubu pa ispoliras krov tj. trljas vatom dok je neobrises, sto vise trljas to bolji sjaj. Onda naneses pastu na drugi deo krova pa ispoliras haubu, radis tako da ti se uvek jedan deo susi dok drugi poliras. Pasta je suva kada na njoj neostaje otisak prsta i nanosi se u tankom sloju. Za ogrebotinu nema leka ako je skinuta farba.
Svaka chast na kondiciji! :) ja rucno ni pola haobe nisam mogao da odradim.Zavisi od ogrebotina(jel se vidi belo,sivo....?),ako je bas ono,imas one lakove u malim bochicama sa cetkicom,pa ofarbaj to(prva pomoc:))

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: Poliranje

Poruka od SASA77 » utorak, 28. okt. 2008. u 02:21h

To je malo teze od pranja auta. Ko moze bolje da uradi auto od samog vlasnika. Neradis ga za kes i imas svo vreme sveta, bas te briga da li ce biti gotovo za sat ili za tri. Vazno je da se uradi kako treba. Isto kao sa pranjem, moj auto niko nemoze da opere bolje od mene. U perionici ga spalamude za 20 min a ja ga perem dok neoribam svaku rupu na felni.

kima
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 12. okt. 2008. u 04:24h
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Poliranje

Poruka od kima » utorak, 28. okt. 2008. u 16:55h

SASA77 piše:To je malo teze od pranja auta. Ko moze bolje da uradi auto od samog vlasnika. Neradis ga za kes i imas svo vreme sveta, bas te briga da li ce biti gotovo za sat ili za tri. Vazno je da se uradi kako treba. Isto kao sa pranjem, moj auto niko nemoze da opere bolje od mene. U perionici ga spalamude za 20 min a ja ga perem dok neoribam svaku rupu na felni.
Blago tebi kad imas svo vreme sveta....ja moju skorpiju radim svaki 5 dan po 2-3 sata.... :cry:

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: Poliranje

Poruka od SASA77 » utorak, 28. okt. 2008. u 21:17h

Pazi ovako. Vremena trosim onoliko koliko je potrebno, moj auto operem za nekih sat vremena i perem ga kad se za to ukaze potreba. Kada sam rekao "svo vreme sveta" mislio sam da nemora da zuri.

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Poliranje

Poruka od peca » ponedeljak, 17. nov. 2008. u 14:08h

Ma ako treba peresh i pola dana, al makar posle mozesh auto da koristish kao ogledalo ;) ...

A da bi se auto lepo ispolirao treba lepo da se opere shampomom koj u sebi ima malu dozu polir-vode, zatim da se ljudski osushi, i onda polirku i polir-pastu u ruke i u nove radne pobede ;)
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 17. nov. 2008. u 23:02h

S tim što izbegavajte da polirate auto koji je naknadno farban. Jednostavno, debljina sloja farbe je daleko manja nego kod fabričke. Posle nekoliko temeljnih poliranja ogulićete farbu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Poliranje

Poruka od peca » sreda, 19. nov. 2008. u 10:27h

To je tačno...

Ali opet, dosta zavisi i od toga kako je špricovanje odrađeno. može da se odradi tako da debljina bude jako slična kao i fabrička ;)
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
clostridiym
Poruka: 46
Član foruma od: utorak, 20. jul 2010. u 02:58h

Re: Poliranje

Poruka od clostridiym » utorak, 20. jul 2010. u 23:24h

koga god sam pitao za to rucno poliranje,,,,gledali me ko sa marsa:)rucno nikako jer ce bukvalno da ti odpadnu i ruke i noge,a ako uzmes polirku-masinu za poliranje onda rizikujes da oljustis farbu i napravis veci problem!dakle brale,,lepo skupi kintu i neka ti odrade ljudi ciji je to posao ;)

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“