Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford 6000 cd mp3 problem

Playeri, zvučnici, pojačala, kondenzatori, povezivanja, instalacije...
Odgovori
zecos
Poruka: 48
Član foruma od: utorak, 16. okt. 2018. u 20:29h

Ford 6000 cd mp3 problem

Poruka od zecos » sreda, 9. dec. 2020. u 20:30h

Imam problem sa radiom iz naslova, u poslednje vreme nekontrolisano pocne da smanjuje i pojacava zvuk, ali ne da se na ekranu pojavljuje volume pa da ide gore dole zbog dugmeta, nego sve normalno radi na kojoj god jacini da radi pocne da smanjuje ili pojacava. Vise se primeti kad je radio smanjen! Ima li neko ideju? ( ne desava se stalno, povremeno poblentavi)

Avatar korisnika
CyberFX
Poruka: 99
Član foruma od: četvrtak, 14. nov. 2019. u 10:42h

Re: Ford 6000 cd mp3 problem

Poruka od CyberFX » četvrtak, 10. dec. 2020. u 08:08h

Ja imam drukciji problem, napisacu ispod sta je kod mene problem, istrazio sam malo oko ovog radia i naleteo na brdo komentara da je on lose napravljen, da riknjava sam od sebe :(

Sta mozes da pokusas: Skini + klemu sa akumulatora, sacekaj minut i vrati klemu, unesi kod u radio i vidi da li se i dalje isto ponasa (kada zabrljavi resetovanje ga stabilizuje u nekim slucajevima)

I druga solucija je da potenciometar povuces ka spolja i vidis da li ce i tada isto da se desava (imao sam taj problem na zvucnicima gde je bio problem potecnimetar i resio sam problem tako sto sam samo obnovio lem)

Evo sta je kod mene problem..
- kada na potenciometar smanjujem/pojacavam zvuk on ga salta kako on hoce u oba smera
- kada ugasim auto/ili samo radio ostane text na ekranu bez svetla, kada cuknem u ekran on nestane
- kada radio radio hoce da zabaguje text/slika tako da isto kada cuknem on ga "osvezi" pa neko vreme funkcionise

Trenutno nemam vremena da rasturam radio da bih ustanovio kvar, pa kad resim da izvidim situaciju javicu, prvo sam hteo navigaciju da ugradim ili obican mp3 ali sam odustao dok ne vidim da li ovo mogu da popravim..
Ford Focus Mk1 1.8TDCi Karavan 2004

zecos
Poruka: 48
Član foruma od: utorak, 16. okt. 2018. u 20:29h

Re: Ford 6000 cd mp3 problem

Poruka od zecos » četvrtak, 10. dec. 2020. u 18:29h

CyberFX piše:
četvrtak, 10. dec. 2020. u 08:08h

Evo sta je kod mene problem..
- kada na potenciometar smanjujem/pojacavam zvuk on ga salta kako on hoce u oba smera
Kod vas je problem enkoder tj to dugme, zaprlja se pa brljavi... ljudi savetuju ciscenje sprejom za elektroniku, mada najbolje bi bilo naci model pa neki elektronicar da ga zameni novim!

Odgovori

Povratak na „Sound“