Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Playeri, zvučnici, pojačala, kondenzatori, povezivanja, instalacije...
Avatar korisnika
sokiss
Poruka: 27
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 10:24h
Lokacija: Srem

VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od sokiss » ponedeljak, 27. okt. 2008. u 15:27h

Osmislio sam nešto, pa vi recite dali vam se svidja:

naime da nebi naši članovi koji bi da kupe neki uredjaj, lutali po netu ili po radnjama i slušali svakakve priče od svakakvih prodavaca, možemo u ovoj temi napraviti vodič za kupovinu audio/video uredjaja za automobile, gde će biti predlozi sa stručne i iskusne strane od članova koji imaju više dodira sa istima, a biće neutralni što se tiče svojih privatih prodavnica, nego će samo deliti iskrena iskustva o uredjajima, i preporuku gde ima da se kupi uredjaj, ko ima najbolji servis, podršku, gde je najpovoljnija cena, gde može da se pogleda, čuje,........

ako se slažete možemo da počnemo......


šta vas zanima slobodno pitajte..........
Slika

Avatar korisnika
Turbo Force
Rostilj majstor
Poruka: 386
Član foruma od: sreda, 15. okt. 2008. u 16:14h
Lokacija: Beograd/Vozdovac

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od Turbo Force » ponedeljak, 27. okt. 2008. u 16:21h

Mozda ne bi trebao da postavljam ovo pitanje ovde ali kad sam vec tu rekoh da pitam.
Imam elipse JBL GTO serije koji su vrlo malo radili a vise su stajali na suncu jer su na zadnjoj tabli i od pre mesec dana poceo je jedan da krci posle par dana i dugi kao da se pocepla membrana i ako je od kevlara i titanijuma barem pise tako u knjizici.
Da li moze to krcanje da se servisira ako je riknula membrana i gde.

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od BaneBG » ponedeljak, 27. okt. 2008. u 17:31h

Daj preporuku za 7-in monitor!Samo video ulaz je bitan!Probao sam par komada (Lenco i Hyundai) i velika je razlika u kvalitetu slike!Nazalost, ovi monitori dolaze samo u kompletu sa plejerom!

kima
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 12. okt. 2008. u 04:24h
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od kima » utorak, 28. okt. 2008. u 21:07h

imam ja monitor 8",mozemo se dogovoriti:)
Nosi kod servisera da ti namota zvucnike,meni su magnat tako riknuli,od sunca se iskrivi membrana i pocne kalem da cesa u magnet i kad skine lak onda krene krchanje i tako....

Avatar korisnika
TheMagnum
Poruka: 64
Član foruma od: ponedeljak, 3. nov. 2008. u 16:39h
Lokacija: Prokuplje - Kraljevo

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od TheMagnum » sreda, 11. nov. 2009. u 07:57h

Ovako:
Neka moja pozitivna iskustva vezana za cd/mp3 playere vezana su za sony, X-plod seriju. U svom autu imam pioneer koji takodje nije los, ali opet pre glasam za sony. Ima mnogo modela u ovoj seriji i po kvalitetu zvuka svi su fenomenalni, pa ostaje onom ko hoce da kupi da odabere cenu, izgled (funkcije se ne razlikuju mnogo od modela do modela) itd.
Sto se tice njihovog servisa, to ven ce bih znao...
Do sada sam na najjeftinije sony-je uvek naletao u Metro cash&carry. Ne samo sto se tice head unita vec i pojacala, zvucnika, woofera... Kako sam razumeo, Metro je uvoznik za sony za Srbiju (tako su mi rekli ovi koji rade, ali nisam proveravao informaciju)
A da se pogleda i cuje moze na licu mesta, tj u Metro-u. Kao svi ozbiljniji prodavci i oni imaju onaj panel sa vise head unit-a koji su prikljuceni na zvucnike pa moze da se bira konfiguracija :)
Jos bolja stvar je sto Metro povremeno ima fenomenalne akcije!!! Par puta sam naleteo na Woof koji kosta 2000rsd, a bilo gde drugde se ne moze naci ispod 50eu, neka extra jeftina pojacala itd...
Nadam se da sam pomogao
sky is not limit!

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od peca » petak, 13. nov. 2009. u 23:04h

@Turbo Force

Probaj u Atom-u u Vojvode Stepe...

Shto se tice nekiog mog iskustva sa zvucnim komponentama, Pioneer-om sam pre zadovoljan (DEH50-UB, ciji sam ponosni vlasnik, koshta oko 100-120 erua, a svira bolje nego neki skuplji modeli ostalih brandova), JBL je takodje extra marka (posedujem njihovu bazooku, ima lep, ne previshe jak, ali precizan bas), i naravno, shto se tice pojacala Alpine V12 i Crunch (ovo prvo cu, nadam se, jednog lepog dana posedovati, a ovo drugo posedujem i za sada sam zadovoljan) ;) ...

Naravno, alpina je i dalje neprikosnovena po odnosu cena-kvalitet ;) ...

Prodavnica koja ima prilicno veliki izbor head unita je Eltim, a imaju i dobru servisnu podrshku...
Tehnomanija takodje ima veliki izbor audio opreme za kola (od head-unita, preko "obicnih" zvucnika, do woofer-a i pojacala)...
I, naravno, za one sa neshto plicim dzepom, tu je Elementa, koja je generalni zastupnik za SAL ;) ...
Tu su i robne kuce kao shto su Idea (imaju gomilu Alpine komponenti), Metro i Pevec (u kome sam pre godinu dana, za divno cudo, video Pioneer Gold elipse za "svega" 9000 dinara) ;) ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
magnat
Poruka: 732
Član foruma od: subota, 28. mar. 2009. u 01:14h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od magnat » ponedeljak, 16. nov. 2009. u 23:18h

Evo da i ja kazem koju.

http://www.testberichte.de/

Ovo je jedan koristan sajt na kojem su objavljeni svi testovi koji su uradjeni u Nemackoj ne samo audio opreme nego i svega ostalog- kola , tekstila svega.Tu ce se neki razocarati kad shvate da za proizvode za koje su mislili da su dobar odnos cena/kvalitet shvate da su losi ili za izbegavanje. Ocene u Nemackoj ide kontra sto oce reci da je 1 odlicna ocena a od 3-5 treba izbegavati ili ne kupovati.
Ako se malo potrudite mozete naci i PDF formate testova gde ce te naci modele konkurentskih firmi sa kojima je vrsen paralelan test (ako je radjen) to je vazno jer tek tada mozete vidjeti koji model dolazi u koju kategoriju konkurentskog modela i da li je to sto mislite dobar odnos cena/kvalitet ili nije.
"FULL MONTY" GmBh - Zemun
Vucki i ja nismo bili u Dascari tamo su nam rekli da RUSMIR ima bolje kobasice

Jedan moj kolega je izjavio pod atnosverskim utjecajima (pivo) kupcu na telefon:POZVONITE NA VRATA I RECITE MOJOJ ZENI DA VAM DA

Avatar korisnika
rista
Poruka: 123
Član foruma od: utorak, 8. sep. 2009. u 14:21h
Lokacija: Kragujevac

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od rista » ponedeljak, 22. feb. 2010. u 15:42h

Mene interesuje da li mozda neko ima iskustva sa modelom Pioneer AVH-P4200DVD, cena kod nas i utisci pomenutog uredjaja. Takodje dolaze u obzir i uredjaji drugih proizvodjaca u ovoj klasi a iskljucivo me interesuju oni sa 7-incnim displejom. Naravno tako nesto bih spakovao u svoju Fiestu.
RISTA

Avatar korisnika
cvilijams
Poruka: 502
Član foruma od: utorak, 23. feb. 2010. u 15:55h
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od cvilijams » utorak, 23. feb. 2010. u 16:19h

Imate sada extra snizenje u Nartech-u u Sarajevskoj 1. Lik je totalno ok a treba da renovira prodavnicu pa je sve na snizenju bar 10%.Ima dobru ponudu Pioneera Kenwood-a i Blaupunkta-a,i poneku Alpinu.
Uzdravlje
CarSoundSystem

Avatar korisnika
DrazenNS
Poruka: 198
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 21:47h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od DrazenNS » sreda, 17. mar. 2010. u 19:58h

Mene zanima (ne) vezano za ovo koliko ste koristili GPS urejdaje i koliko ste zadovoljni? I kakav preporucujete? Mogucnost ubacivanja nekih MMC kartica i gledanja filmova i ..................slicno. :))

Avatar korisnika
jovanotti
Poruka: 132
Član foruma od: petak, 22. okt. 2010. u 02:24h
Lokacija: Beograd

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od jovanotti » subota, 6. nov. 2010. u 11:07h

Ovo je dobra tema.

Zna li neko gde se mogu kupiti futrole za plocice radia?

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od Dusan64 » subota, 6. nov. 2010. u 16:09h

Dodji na skup,dacu ti dzabe..

Avatar korisnika
jovanotti
Poruka: 132
Član foruma od: petak, 22. okt. 2010. u 02:24h
Lokacija: Beograd

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od jovanotti » subota, 6. nov. 2010. u 22:32h

A kad su ti skupovi? Dusane, zahvaljujem puno ali nema razloga da mi dajes za dzabe futrolicu, pitao sam informativno , a i u medjuvremenu sam se vec snasao. :) Hvala jos jednom. thumbsuph

Avatar korisnika
rista
Poruka: 123
Član foruma od: utorak, 8. sep. 2009. u 14:21h
Lokacija: Kragujevac

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od rista » petak, 4. feb. 2011. u 14:20h

Jel može neki savet oko sledećeg dvd player-a, Alpine IVA W205R ? Video sam na onom nemačkom sajtu (link postavljen par postova iznad) prilično dobru ocenu, ali ja gledam polovan uređaj pa me interesuje jel treba na nešto generalno da obratim pažnju ?
RISTA

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od FiestaRS » petak, 4. feb. 2011. u 20:32h

Sa alpinom nema promasaja, ako radi - radice i kod tebe. thumbsuph

Placas Pejpalom? vidi nekako da odradis da u slucaju da player ne radi da mozes da dobijes povracaj novca thumbsuph onda nemas razloga za brigu!
Slika

Avatar korisnika
rista
Poruka: 123
Član foruma od: utorak, 8. sep. 2009. u 14:21h
Lokacija: Kragujevac

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od rista » petak, 4. feb. 2011. u 21:53h

Iskreno, do sada nisam imao iskustva sa dvd player-ima u automobilima ali imam jaku zelju da tako nesto posedujem. Pogotovu što mi je i fabrički radio u fiesti 2 din standard, tako da bi mi leglo ovako nesto. Čekaj rekoh da pitam da neko možda zna nešto o ovom modelu, a definitivno da sa Alpine nema greške thumbup .
RISTA

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od FiestaRS » subota, 5. feb. 2011. u 07:58h

thumbsuph
Za alpinu je bitno da imas kes,da ti se svidja model, kad kupujes polovan da je ispravan mrgreen zvuk,opcije cete svakako iznenaditi thumbsuph
Slika

Hugo Sierra
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 19. maj 2011. u 21:29h
Lokacija: Vranje

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od Hugo Sierra » četvrtak, 19. maj 2011. u 22:09h

Malo je mrtva tema, ali planiram da kupim novi player za kola, imam nekih 100-tinak evra pa sta bi ste mi preporucili za te pare da uzmem? Bitno da ima USB i po mogucstvu ako moze za te pare maska da se skida...(zvucnike imam i roadstar pojacalo)

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od peca » četvrtak, 19. maj 2011. u 23:35h

Izvoli:

http://www.tehnomanija.rs/katalog/pione ... 300ub.html

http://www.tehnomanija.rs/katalog/pione ... 320ub.html

http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony- ... t-35u.html (jeste da malo prelazi 100 eura, ali vredi ;) )...

I malo Alpine:

http://vitez.rs/?pg=prodavnica&pr=1:24

Ja imam Pioneer DEH-50 UB koji je po karakteristikama sličan gore navedenim Pionirima, i prezadovoljan sam...

To bi u kratko bilo to thumbsuph ...
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od FiestaRS » petak, 20. maj 2011. u 05:29h

Slika


CDE-100EUB

General
• Front USB Connection
• Full Speed AUX Input
• Rotary Encoder
• Remote Control Ready
• MP3/WMA/AAC Ready

Display
• 1 Line LCD Display
• White pixels

Quick Search
Search music by:
• Album, Artist,Song,
• Audio book, Composer
• Alphabet/Percent Skip

Size and Weigh
• Height: 50mm (1DIN)
• Width: 178mm (1DIN)
• Depth: 160mm
• Weight: 1.5kg

Output
• Amp: 4 x 50W MAX
• 1 PreOuts (2V)
• Remote On Signal


garancija : 1 god

cena : 10.300,oo

http://www.audiopower.rs/index.php?opti ... &Itemid=93
Slika

Hugo Sierra
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 19. maj 2011. u 21:29h
Lokacija: Vranje

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od Hugo Sierra » nedelja, 22. maj 2011. u 15:41h

e hvala, pogledacu sta da uzmem, nisam imao internet 2 dana pa nisam mogo da vam odgovorim ;) sign0007

a na sva uredjaja moze pojacalo da ugradim?

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 23. maj 2011. u 16:35h

Na Alpinu mozes
Slika

Hugo Sierra
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 19. maj 2011. u 21:29h
Lokacija: Vranje

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od Hugo Sierra » nedelja, 29. maj 2011. u 20:34h

odlucio sam, za neki dan (citaj 10-ak dana) uzimam http://www.tehnomanija.rs/katalog/pione ... 320ub.html pa da li ce moci fabricki zvucnici da gura ili treba i nove zvucnike da uzmem, ako treba koje preporucujete (sierra karavan rupe u vrata i na zadnju haubu) :ford:

Avatar korisnika
FiestaRS
VIP
Poruka: 4298
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 17:57h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od FiestaRS » ponedeljak, 30. maj 2011. u 03:15h

Naravno da moze da gura stare zvucnike, ako su propali - krce onda ih treba zamenuti... ;)
Slika

Hugo Sierra
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 19. maj 2011. u 21:29h
Lokacija: Vranje

Re: VODIČ ZA KUPOVINU A/V ZA AUTOMOBILE

Poruka od Hugo Sierra » ponedeljak, 30. maj 2011. u 14:31h

lose smo se razumeli, naravno da ce da ih gura, ali da li oni mogu da izvuku maximum iz uredjaja? Nije im ostecena membrana uopste...

Odgovori

Povratak na „Sound“