Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto gas u zetec-se motorima

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od oristic » sreda, 17. nov. 2010. u 11:02h

hvala za savete!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Neša » sreda, 17. nov. 2010. u 19:54h

Sacekaj ovo pojeftinjenje goriva(slobodan uvoz) oko nove godine,a moguce i plin ce da poskupljuje. Pozz
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od milanbil » četvrtak, 18. nov. 2010. u 20:51h

Još jednom pitam.
Da li su nekom od vas izgoreli ventili na zetec motorima zbog upotrebe plina?
Da li znate nekog ko zna da su nekome izgoreli ventili na motoru zbog upotrebe plina?
Poslednja izmena: milanbil, na dan petak, 19. nov. 2010. u 07:36h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
adnan89
Poruka: 349
Član foruma od: utorak, 2. feb. 2010. u 01:01h

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od adnan89 » četvrtak, 18. nov. 2010. u 23:09h

nesto na tim vasim kalkulacijama nije ok...


http://www.markogas.com/kalkulator/

kazemo da su cijene (kod nas) 2.05 Benzin 95 i 1.05 auto plin

tu imate kalkulator pa izracunajte... mene je plin izasao 250€, tako da sam na 5000 km ustedio tih 250€ i isplatio plin....


a ti ako ulozis 550€ za plin + 70€ za flash, recimo da je to 650€ ukupno, za 15.000 kilometara ti si ustedio 750€, vise nego sto te ugradnja izasla....


nije mi jasno kako racunate?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Markedjani » petak, 19. nov. 2010. u 00:05h

milanbil piše:Još jednom pitam!!!!!!
Da li su nekom od vas izgoreli ventili na zetec motorima zbog upotrebe plina?
Da li znate nekog ko zna da su nekome izgoreli ventili na motoru zbog upotrebe plina?
Zna gosn dragomir... dosta ih je rasklopio :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od oristic » petak, 19. nov. 2010. u 10:41h

ja sam svoju racunicu izveo u predhodnim postovima na ovoj temi, ako ne valja molim recite gde? Naravno moguce da gresim. Precizno u dinar ne moze da se izracuna, ali odokativno mislim da za 1.6 ztec-a treba oko 22-23 k km da bi tek bio na nuli, sto ej u mom slucaju oko 2 god. Naravno sve je to "OKO".

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Dusan64 » petak, 19. nov. 2010. u 10:54h

http://www.lovatogas.co.rs/cene.php

Prema ovom kalkulatoru ti ces za 20 000km ustedeti 90 000din. Znaci za 23 000km ces ga dva puta ugraditi samo od onoga sto si ustedeo.

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od oristic » petak, 19. nov. 2010. u 11:29h

Zivo me interesuje kako i po kom algoritmu radi ovaj kalkulator koji je na saj obesio servis za ugradnju plina?
To mi lici na onu foru, prodajem kola koja je moj deda vozio samo vikendom na pijac!
Neka mi neko kaze gde dam pogresio u svojoj racunici, pesacki!

Izracunao mi je ustedu od 370 din na 100 km, a ja nekako dobih 300din, to je to, odokativno, a servise da li racuna neznam???
Pristalica sam plina, svi moji dosadasnji automobili su bili na gas, imam i corsu B na gas, jedino sto me muci je to sto je doslo vreme da se treba porazmisliti zbog cene!

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od totti » petak, 19. nov. 2010. u 12:04h

Slika

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Dusan64 » petak, 19. nov. 2010. u 12:46h

oristic piše:Zivo me interesuje kako i po kom algoritmu radi ovaj kalkulator koji je na saj obesio servis za ugradnju plina?
To mi lici na onu foru, prodajem kola koja je moj deda vozio samo vikendom na pijac!
Neka mi neko kaze gde dam pogresio u svojoj racunici, pesacki!

Izracunao mi je ustedu od 370 din na 100 km, a ja nekako dobih 300din, to je to, odokativno, a servise da li racuna neznam???
Pristalica sam plina, svi moji dosadasnji automobili su bili na gas, imam i corsu B na gas, jedino sto me muci je to sto je doslo vreme da se treba porazmisliti zbog cene!
Algoritam je sledeci: Izracunas koliko novca bi potrosio za odredjenu kilometrazu vozeci na benzin,a koliko vozeci na plin,oduzmes jedno od drugog i dobijes ustedu. Ja stvarno ne razumem o cemu vi ovde pricate.. I ne znam o kakvim to servisima pricate,plin se servisira na 15ak kkm,i to mozda kosta svega 5000din,ni toliko.
Necu da ubedjujem da je plin dobar,isplativ. Ali nemojte da preterujete,ispade da su 400 000 ljudi koji voze na plin u Srbiji budale.

Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od miki023 » subota, 20. nov. 2010. u 10:22h

Sto se nerviras zbog njih Dule, ako nece plin to je njihov problem, ja se na benzinu sigurno ne bih toliko navozao. od kad imam plin preporodio sam se, a bio sam veliki protivnik istog. A sto se tice servisa,pa to mozete i sami da odradite.
Poslednja izmena: miki023, na dan nedelja, 21. nov. 2010. u 18:21h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Slika

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od oristic » nedelja, 21. nov. 2010. u 10:31h

Hm, ocigledno ovde neki ne citaju pazljivo, za sebe mogu reci da sam prostalica i ljubitelj ili kako god vec plina, takodje sa se navozio sa istim bez ikakvih problema, jednostavno to nije tema rasprave........

Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od miki023 » nedelja, 21. nov. 2010. u 18:20h

Delimicno si u pravu da nije tema rasprave cena, ali se sa razvojem teme doslo do dela koliko treba preci km da bi se uredjaj isplatio i tu se lome koplja. U svakom slucaju ima dosta pristalica plina i dosta protivnika.
Slika

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od oristic » nedelja, 21. nov. 2010. u 18:46h

Razmislajm da se strpim mesec dva, do nove god. da vidim kako ce se odvijati situacija, pa da onda prelomim, da li da stavim plin ili ne!

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Dusan64 » nedelja, 21. nov. 2010. u 18:52h

Najpametnije. Doci ce sad do velikih promena,a kakvih,to cemo videti..

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od goja » ponedeljak, 22. nov. 2010. u 10:19h

e,zivo me zanima o kakvim vi to servisima pricate,po pitanju plina...aman,ljudi,ne dira se nista na tim uredjajima dok rade,ako hoces da ga cackas svaki put kad nalijes bocu,to mozes da radis i na benzinu,stalno se cuje drugacije motor,i na nekim pumpama ide bolje na nekim losije...sve sto treba uraditi na 30 000km je eventualno osistiti filter plina,ispustiti kondenzulje iz isparivaca i nista vise....sta ima da se dira vise na venturi uredjajima a 90% su oni u automobilima...nemojte da vas levate kojekakvi majstori koji vas pujdaju da sredjujete plinske uredjaje na konto toga sto su vam losi kablovi ili samo prljav filter vazduha...rasplinjac moze da radi nevjerovatno dugo,ako se ne cacka svako dva dana...na boci i vodovima nema ama bas nikakvog odrzavanja,ventili takodjer,ne razumijem,sta servisirate?

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od oristic » ponedeljak, 22. nov. 2010. u 16:44h

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/2189 ... ne-isplati
kad ovo napisu covek se porazmisli, luda drzava, otislo sve u ku....., jbg

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od milanbil » utorak, 7. dec. 2010. u 11:58h

Koliko je vremena ili kilometara potrebno pa da se primete znakovi habanja zetec motora (ventila) zbog vožnje na plin i
koji su to znakovi?
Zna li neko?

Avatar korisnika
vladag
Poruka: 153
Član foruma od: utorak, 22. feb. 2011. u 21:45h
Lokacija: Lazarevac

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od vladag » petak, 25. feb. 2011. u 21:47h

Da se i ja uključim u temu. Nosim se mišlju da u moju Fiestu 1.25 Zetec SE motor ugradim uređaj za ponon na TNG. Dobio sam ponudu od 400 eura za Landi uređaj (novi tip) sa toroidnom bocom + 60 eura (ugradnja kapalice).
Normalno, krenuo sam da tražim po netu sve što je vezano za ovu temu i evo što sam zaključio:
- Protivnici ugradnje gasa u SE motore kažu da stradaju ventili usled korišćenja istog, ali ventili stradaju i usled korišćenja neodgovarajućeg ulja. Kada sam nekada davno vozio Samaru dobio sam potpuno iste "savete" za ne ugradnju gasa. Doslovce "ne ugrađuj gas, izgoreće ti ventili i pohabati se hilzne, gas je suviše suv i ima vrelije izduvne gasove". Ja sam sa tim autom prešao 250000 km na gas i dečko koji ga je kupio još 50000 km (zadnji kontakt), a da na motoru nije ništa dirano.
- Protivnici gasa kažu da se smanjuje prostor u gepeku. Apsolutno tačno. Sa Toroidnom bocom taj gubitak je manji. Na ovo mogu da dodam sopstveno iskustvo da ležaji na zadnjim točkovima dva puta brže stradaju kao i amortizeri na istim.
- Protivnici gasa kažu da nije isplativo. Apsolutna neistina. Ako je neko dovoljno bogat da ostavlja Nis-u 400 evra svakih 10000 km. neka i dalje vozi na benzin. Za veća auta ušteda je još veća. Kada sam seo i izračunao koliko mi je uređaj u samari uštedeo na 250000 km došao sam do sledećeg zaključka: Uređaj je "zaradio" dve nove Samare i pola od treće.
Morao bi još sa Dragomirom da porazgovaram o mogućim oštećenjima na Zetec SE motorima zbog upotrebe gasa i onda donosim odluku. Recimo, da sam sada na 70 % do pozitivne odluke o ugradnji uređaja.
Iskustva drugih sa gasom u Zetec SE motorima:
- Jedan poznanik je prešao preko 100000 km. sa Ford Focus-om SE motor bez problema. Ima ugrađenu kapalicu.
- Jedan poznanik iz Valjeva je sa istim autom, samo iz 2005 godine, prešao 60000 km na gas bez problema. Nema instaliranu kapalicu.
Lična loša iskustva kao i loša iskustva poznanika o kvarovima nastalim zbog upotrebe pogona na gas ne postoje.
Ja sam zakleti pristalica dizelaša, ali je dobrog dizelaša jako teško naći. Zbog toga sam i kupio ovu Fiestu. Zato mi i priče tipa da je bolje da prodam auto i kupim dizela ne pogađaju. Ipak na kraju ja donosim odluku o ugradnji uređaja i snosim sve posledice iste, bile one dobre ili loše. Godišnje prelazim najmanje 25000 km tako da mi minimalna ušteda treba da bude oko 1000 evra. Neka rashodi na održavanje uređaja i planiranu amortizaciju budu 200 evra ostaje čist ćar od 800 evra. U decembru i januaru uvek dođe do nestašice gasa (tako je bilo i pre 10 godina i biće i dalje), zbog remonta rafinerije. Još me strašno nervira kada ljudi mešaju zemni gas i TNG. Raspitajte se o razlikama između ta dva goriva i videćete da je jedina sličnost samo ta da su fosilna. Kada Rusija "disciplinuje" Ukrajnu jedini problem je u stvari povećana potrošnja Propan-Butana usled nedostatka prirodnog gasa. Nekako uvek u to vreme ovi naši počinju i remont rafinerije.
Na kraju treba pomenuti da se auto sa ugrađenim uređajem za pogon na TNG lakše i brže prodaje kada za to dođe vreme.
Kada nemam ništa pametno da kažem, ja biram da ćutim

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Markedjani » subota, 26. feb. 2011. u 03:02h

Samo bojler ide u Fiestu... ne može toroidna boca.

Ne znam da li si otkrio gde ti se nalazi rezervni točak :D

I recimo moraćeš da menjaš kućište filtera i usisnu granu (da uzmeš od starijeg tipa 1.25 zetec motora kod kog je kućište filtera sa strane)... nadam se da li si primetio da je kod tebe kućište filtera taaačno iznad usisne grane... nema gde da se zabuše dizne ;)

Mada možda plinadžije izmisle neku super inovaciju... kreativnost plinadžija je kranje beskrajna kad je u pitanju ugradnja plina :D

Sestra je htela u istu Fiestu da ugradimo plin ali zbog godisnje kilometraze (10-ak hiljada godišnje) i potrebnih kompromisa (mora bojler pozadi a gepek joj treba i ova igranka oko usisne grane i kućišta) ipak odlučili da ne diramo Fiestu.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od milanbil » subota, 26. feb. 2011. u 08:04h

Imam ja jedno pitanje.


Jel i ovi noviji fokusovi motori benzinci (od 2005 pa na dalje) spadaju u grupu rizičnih za ugradnju plina kao i zetec se motori?


To jest dal i oni imaju preosetljive ventile na gas i preporuku ugradnje kapalice? :wtf:

Avatar korisnika
vladag
Poruka: 153
Član foruma od: utorak, 22. feb. 2011. u 21:45h
Lokacija: Lazarevac

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od vladag » subota, 26. feb. 2011. u 09:49h

Toroidna boca ide na mesto rezervnog točka. Znam gde je rezervni točak, nije Ford izmislio tu inovaciju. I na većini Francuza se rezervni točak nalazi ispod gepeka. Drugar ima Picassa benzinca, a bocu je namestio ispod gepeka (I ja imam Picassa, doduše dizela 2.0 Hdi). Tako je i prošao atest. Lično smatram da je to velika glupost, ali nema druge. Klasičnu bocu sigurno neću ugrađivati. Što se tiče filtera vazduha, znam da je problem, ali sam takođe i pitao da li se to može odraditi. Svi su rekli da je moguće. Valjda su nešto smislili. Ukoliko je u pitanju budževina, takvo ugrađivanje sigurno neću dozvoliti, pa makar i po cenu da odustanem od ugradnje. Sa tim stvarima nije moguća improvizacija.
Kada nemam ništa pametno da kažem, ja biram da ćutim

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Markedjani » subota, 26. feb. 2011. u 10:27h

Nisam ja ni napisao da je Ford izmislio tu inovaciju nego ti samo napominjem...

Ne može toro boca na mesto točka... auspuh je pored (ne sme da bude veliki izvor toplote blizu boce)... može ako smisliš način da izmestiš auspuh dalje od boce :)

Pitao ja fine ljude kad sam atestirao neki drugi auto.

Doduše u zemlji sVrbiji sve može kad podmažeš na odgovarajućem mestu ali ja baš ne bih mogao mirno i spokojno da se vozim znajući da par stotina stepeni stoji pored boce :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od macaneli » subota, 26. feb. 2011. u 11:41h

Markedjani piše: par stotina stepeni stoji pored boce :)
to se u svrbiji kaze badabum :blink:
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
vladag
Poruka: 153
Član foruma od: utorak, 22. feb. 2011. u 21:45h
Lokacija: Lazarevac

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od vladag » subota, 26. feb. 2011. u 13:06h

Između gume i auspuha postoji neka zaštita. Par stotina stepeni (mislim da ipak temperatura zadnjeg lonca nije tolika) i rezervna guma baš i ne idu zajedno. Pa valjda bi prva guma stradala. Kod mene na Fiesti rezervna je još ona fabrička i nikada nije nameštana. Sada sam je pogledao i nigde nema nikakvih oštećenja. Ipak, kakvi likovi i bukve rade atest, mislim da si u pravu i da bi bilo problema sa bocom umesto rezervnog točka.
Nemojte molim vas još ono da vozimo bombe u kolima. Doduše, meni je ta fora poslužila za one zaklete pušače. Kažem, zapalite cigaretu ako hoćete, ali sedite ispred 80l gasa. U životu nisam video nikoga da tako brzo izgubi volju za pušenjem.
Kada nemam ništa pametno da kažem, ja biram da ćutim

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“