Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto gas u zetec-se motorima

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Avatar korisnika
sichalooduck
Poruka: 9
Član foruma od: petak, 6. mar. 2009. u 00:07h
Lokacija: Beograd, Zemun

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od sichalooduck » utorak, 6. sep. 2011. u 23:22h

Kako mi reče baja u BRC-u, 1.4 je mali motor za toliku karoseriju, pa mora malo više da troši i da je to odlična potrošnja. A i ja nisam baš fin prema njemu, u prvoj ga teram redovno do 4000rpm, u drugoj nekad i do 5000... Servis je uvek oko 5000din, a šta tačno menja nisam siguran, ne bi sad da lupetam. Sutra baš treba da idem na redovan pa ću ga tačno pitati i napisaću.

Da dodam nešto i za prethodne postove koje sam pročitao na ovoj temi.

Imam toroidnu bocu koja je u gepeku umesto ćopavca, zapreminu gepeka nisam ni malo izgubio, jer sam nabavio kit za reparaciju pa ne vucaram rezervni. Što se sigurnosti tiče, moj sistem ima 4 ili 5 nivoa zaštite, što je više nego za benzin.

Ventili su mi se jedino čuli dok sam išao na benzin, zbog lošeg goriva, na plin nikada. Razliku u ubrzanju nisam primetio, a najviše na plin sam išao 170kmh, nas četvoro je bilo u kolima.

jvladan
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 17. apr. 2011. u 12:31h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od jvladan » utorak, 6. sep. 2011. u 23:29h

Ljudi, otišle dizne na Landiju posle 80.000km. Stari je tip dizni ne mogu da se remontuju, samo zamena. Rašić traži 250 eur thumbsuph
. Upoznam majstora na preporuku, ubacim nov Zavoli za 450 eur. Čovek je genije, ako nekome treba EXTRA majstor neka se javi. Ugrađivao je u Megane F1, S6, Porsche Cayene. Gledao sam slike :bravo:
Inače, razlog sagorevanja motora - siromašna smeša!!! sign0007

Do danas su se poznati servisi po Beogradu nauzimali para samo tako! Sve sami amateri... cekicko

Ako nekome treba kontakt poslaću na PP
Vlada

jvladan
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 17. apr. 2011. u 12:31h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od jvladan » utorak, 6. sep. 2011. u 23:34h

Eh da, da ne zaboravim...Auto prebacuje na gas na 800rpm :woohoo:

Nema seljackih fazona prebacivanje na 2000-2500, ovo ono... :wtf:
Vlada

Avatar korisnika
sichalooduck
Poruka: 9
Član foruma od: petak, 6. mar. 2009. u 00:07h
Lokacija: Beograd, Zemun

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od sichalooduck » sreda, 7. sep. 2011. u 00:00h

Još nešto, ovi što su mi ugradili plin su ovlašćeni BRC-ov servis, BRC im je uleteo sa kintom, imaju opremu u fulu, oblažu sedišta najlonima kad ulaze u kola (glupost, ali meni je to stvarno bilo kul), ogroman prostor. Tamo sam viđao od kola: Citroen C6, Mazdu RX-7, Chrysler 300c, BMW 5, Audi Q7... Tako da verujem da su ozbiljni... thumbsuph Verovatno su i skuplji malo, ali ja bih uvek izabrao ozbiljnu firmu, bar znam šta plaćam. mrgreen Ako neko zna, ranije su bili u Ugrinovačkoj u Zemunu, sada su u Leštanima...

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od fancy » sreda, 7. sep. 2011. u 00:31h

sichalooduck piše:...
nabavio kit za reparaciju
...
Gde? Pošto? :)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od dule0911 » sreda, 7. sep. 2011. u 10:22h

sichalooduck piše: Ako neko zna, ranije su bili u Ugrinovačkoj u Zemunu, sada su u Leštanima...
Aha znaci skroz su se prebacili, ja im vidjam servis skoro svaki dan ali sam mislio da su samo otvorili i ovde predstavnistvo. Mada iskreno, nesto ne vidjam da imaju puno posla, dosta puta kad prodjem sede i piju kafu :D

A tvoja potrosnja je sasvim normalna za taj auto, poznato je da 1.4 hoce malo vise da popije jer ga uvek treba voziti sa vecim gasom posto je slab motor za tu karoseriju.
I mene zanima gde si nabavio kit i koliko kosta, mada mi ne treba trenutno, samo me zanima :)
jvladan piše:Eh da, da ne zaboravim...Auto prebacuje na gas na 800rpm :woohoo:

Nema seljackih fazona prebacivanje na 2000-2500, ovo ono... :wtf:
Mislim da ovo nema previse veze? Ili mi se cini, ali mi deluje svejedno na koliko obrtaja uredjaj prebacuje na plin :)
jvladan piše:Inače, razlog sagorevanja motora - siromašna smeša!!! sign0007
E vidis ovo je zanimljiva stvar, ako je taj majstor siguran u sta prica. Onda ispada da svi koji su ugradjivali gasne uredjaje u zetece nisu umeli smesu da podese.

Ipak moje misljenje jeste da su ti motori i na benzin osetljivi a kamoli na plin, tako da ti troskovi koje vlasnik ulozi na ventile i nisu samo zbog plina, vec vise zbog generalne pohabanosti motora. Jedino sto mi zvuci logicno jeste ako se auto vozi cesce u visokim obrtajima na plin, da ventili brze stradaju nego na benzinu.
Kako kod da bilo, javi se posle 60k da vidimo da li su ventili u boljem stanju nego sto su bili posle prvih 60k thumbsuph
Fiesta!!

jvladan
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 17. apr. 2011. u 12:31h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od jvladan » sreda, 7. sep. 2011. u 17:06h

Generalno, malo je majstora koji mape sa benzina umeju da iskopiraju na plin! Samo je Zetec osetljiviji i prvi strada.

Goran iz Zavoli-ja je uspeo
jvladan piše:Eh da, da ne zaboravim...Auto prebacuje na gas na 800rpm :woohoo:

Nema seljackih fazona prebacivanje na 2000-2500, ovo ono... :wtf:
Mislim da ovo nema previse veze? Ili mi se cini, ali mi deluje svejedno na koliko obrtaja uredjaj prebacuje na plin :)


Meni ne zvuči svejedno ako 95% majstora podese prebacivanje na 2000-2500? Jel bi mogao da nam pojasniš statistiku?
Vlada

Avatar korisnika
vladag
Poruka: 153
Član foruma od: utorak, 22. feb. 2011. u 21:45h
Lokacija: Lazarevac

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od vladag » sreda, 7. sep. 2011. u 17:58h

Ja imam Landi u autu, ali je meni u direktnoj vezi temperatura motora i broj obrtaja sa prebacivanjem sa benzina na gas. Mada, neki puta ume uređaj da zezne, tako da kada auto radi 15 - 20 sekundi na leru na benzinu (motor je hladan), i mali gas(800 - 900 obrtaja) izaziva prebacivanje pogona na plin. To je zeznuto ukoliko je motor hladan, pa hoće da se ugasi, ako se kreće sa malim brojem obrtaja. Kada je motor vruć, već par puta sam registrovao da je palio na gas, a da se pogon na benzin nije uopšte uključivao. Takođe, u specifikaciji uređaja sam pročitao da je moguća vožnja samo na gas, bez uključivanja režima pogona na benzin.
Ja sam prilikom ugradnje dobio garanciju od 2 godine ili 100000 pređenih kilometara, a u sklopu garancijske knjižice je i servisna knjižica. Kod mene je standardan servis određen na 10000 km. i obavezno je upisivanje u servisnu knjižicu.
Ovo sa smešom (siromašnom ili bogatom) je apsolutno moguće. Koliko sam ja ukapirao, toliko mnogo stvari mora da se odradi pravilno pri ugrađivanju uređaja, a i majstor mora da zna šta radi pri štelovanju istog, tako da su greške i te kako moguće. Mislim da je iskustvo majstora ipak presudno ne samo u tome kako će ti auto raditi na gas, već i u tome da li će ti se dešavati veći i ozbiljniji kvarovi kada im vreme nije. Osim toga, iole ozbiljniji majstor neće da se petlja sa lošim uređajima. Oni mu oduzimaju vreme na popravke a i loš glas se dalje čuje od dobrog, pa servis vrlo brzo dođe na crnu listu za izbegavanje.
Kada nemam ništa pametno da kažem, ja biram da ćutim

jvladan
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 17. apr. 2011. u 12:31h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od jvladan » sreda, 7. sep. 2011. u 18:55h

vladag piše:Ja imam Landi u autu, ali je meni u direktnoj vezi temperatura motora i broj obrtaja sa prebacivanjem sa benzina na gas. Mada, neki puta ume uređaj da zezne, tako da kada auto radi 15 - 20 sekundi na leru na benzinu (motor je hladan), i mali gas(800 - 900 obrtaja) izaziva prebacivanje pogona na plin. To je zeznuto ukoliko je motor hladan, pa hoće da se ugasi, ako se kreće sa malim brojem obrtaja. Kada je motor vruć, već par puta sam registrovao da je palio na gas, a da se pogon na benzin nije uopšte uključivao. Takođe, u specifikaciji uređaja sam pročitao da je moguća vožnja samo na gas, bez uključivanja režima pogona na benzin.
Ja sam prilikom ugradnje dobio garanciju od 2 godine ili 100000 pređenih kilometara, a u sklopu garancijske knjižice je i servisna knjižica. Kod mene je standardan servis određen na 10000 km. i obavezno je upisivanje u servisnu knjižicu.
Ovo sa smešom (siromašnom ili bogatom) je apsolutno moguće. Koliko sam ja ukapirao, toliko mnogo stvari mora da se odradi pravilno pri ugrađivanju uređaja, a i majstor mora da zna šta radi pri štelovanju istog, tako da su greške i te kako moguće. Mislim da je iskustvo majstora ipak presudno ne samo u tome kako će ti auto raditi na gas, već i u tome da li će ti se dešavati veći i ozbiljniji kvarovi kada im vreme nije. Osim toga, iole ozbiljniji majstor neće da se petlja sa lošim uređajima. Oni mu oduzimaju vreme na popravke a i loš glas se dalje čuje od dobrog, pa servis vrlo brzo dođe na crnu listu za izbegavanje.
Potpuno se slažem! Pitanje za sve vlasnike: koliko Vas sačeka da uređaj odradi svoje tih 15-20 sekund, dodate gas da prebaci na plin i onda bezbrižno vozite?
party0021
Vlada

Avatar korisnika
sichalooduck
Poruka: 9
Član foruma od: petak, 6. mar. 2009. u 00:07h
Lokacija: Beograd, Zemun

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od sichalooduck » sreda, 7. sep. 2011. u 19:44h

jvladan piše:Potpuno se slažem! Pitanje za sve vlasnike: koliko Vas sačeka da uređaj odradi svoje tih 15-20 sekund, dodate gas da prebaci na plin i onda bezbrižno vozite?
party0021
Ja mogu do sutra da dajem gas ako oni senzori ili šta već nisu procenili da se motor dovoljno zagrejao. Kad motor dosegne tu neku temperaturu koja je odgovarajuća, uređaj sam prebacuje na plin. lol
Zimi je naravno taj period mnogo duži nego leti, a tome i doprinosi to što svakog proleća odnosno jeseni idem u servis da mi prebace na letnji/zimski režim rada :)

A za ljude koje su me pitali za kit za reparaciju, ima ga u Grand Motorsu i košta stotinjak evra. Ja sam ga hvala bogu, dobio za džabe... :woohoo: Kasnili su sa isporukom auta više od deset dana, pa su mi ovo stavili kao znak izvinjenja. Ni to ne bi uradili da ih ja i ćale nismo redovno napušavali i preili im inspekcijom :rotfl: :rotfl:

Edit:
A da, prebacuje i na 800rpm bez problema, i na pun gas. Uopšte ne moram da razmišljam o prebacivanju, sednem upalim kola i vozim, ostalo sam radi :D

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Neša » četvrtak, 8. sep. 2011. u 14:49h

Moje je misljenje da u vozila sa dosta predjenih kilometara ne treba ugradjivati sekvent plin. Veliki je rizik jer je sekvent jos osetljiviji od obicnog venturija i benzinski sistem mora da radi savrseno.
I mislim da je dobro kad kasnije prebacuje na plin jer se na taj nacin cuva benzinski sistem ubrizgavanja,a i plin voli da se utopli...
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
sichalooduck
Poruka: 9
Član foruma od: petak, 6. mar. 2009. u 00:07h
Lokacija: Beograd, Zemun

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od sichalooduck » četvrtak, 8. sep. 2011. u 15:15h

RS_cabrio piše:a kad kazes servis na 20 soma, kolko on kosta i sta se radi tu?
Evo ipak sam danas bio bio,i radi se sledeće: Menjaju filtere gasne i tečne faze, i ako im BRC iz svog prestavništva pošalje novi firmware, remapira komp za plin. Rekao mi je da kad god neko radi servis, on isčita mape i podatke i šalje ih u BRC, pa oni to pregledaju, promene mape i šalju mu, pa on ubacuje... Eto to je sve što mi je rekao lik. :D Servis je ravno 5000din.
Nadam se da je ovo što sam saznao od pomoći thumbsuph

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od RS_cabrio » četvrtak, 8. sep. 2011. u 15:25h

hvala

jvladan
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 17. apr. 2011. u 12:31h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od jvladan » četvrtak, 8. sep. 2011. u 16:14h

sichalooduck piše:
RS_cabrio piše:a kad kazes servis na 20 soma, kolko on kosta i sta se radi tu?
Evo ipak sam danas bio bio,i radi se sledeće: Menjaju filtere gasne i tečne faze, i ako im BRC iz svog prestavništva pošalje novi firmware, remapira komp za plin. Rekao mi je da kad god neko radi servis, on isčita mape i podatke i šalje ih u BRC, pa oni to pregledaju, promene mape i šalju mu, pa on ubacuje... Eto to je sve što mi je rekao lik. :D Servis je ravno 5000din.
Nadam se da je ovo što sam saznao od pomoći thumbsuph
Mislim da se štelovanje mapa na gas radi u vožnji!
Vlada

Avatar korisnika
sichalooduck
Poruka: 9
Član foruma od: petak, 6. mar. 2009. u 00:07h
Lokacija: Beograd, Zemun

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od sichalooduck » četvrtak, 8. sep. 2011. u 19:30h

E da, seo je za volan, gurnuo neki komp u džek koji ima u kabini, pa smo se mao provozali po Leštanima... :D Nisam ja dobro preneo pošto ne znam toliko sign0007 , onda oni njemu šalju kako treba da izgledaju mape ili šta već... Ako nije tako, nek mi neko pojasni kako ide to... :D

jvladan
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 17. apr. 2011. u 12:31h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od jvladan » petak, 9. sep. 2011. u 00:40h

sichalooduck piše:E da, seo je za volan, gurnuo neki komp u džek koji ima u kabini, pa smo se mao provozali po Leštanima... :D Nisam ja dobro preneo pošto ne znam toliko sign0007 , onda oni njemu šalju kako treba da izgledaju mape ili šta već... Ako nije tako, nek mi neko pojasni kako ide to... :D
To je to!

:bravo: thumbsuph
Vlada

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od milanbil » utorak, 29. nov. 2011. u 10:45h

Evo dragocenih iskustava sa hrvatskog for kluba

http://www.ford-klub.hr/forum/ford-focus/plin/

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od fancy » utorak, 29. nov. 2011. u 12:27h

Posle klika na gornji link, dragoceno iskustvo kaže: registruj se na forum pre nego poželiš da gledaš njegov sadržaj thumbsuph
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od milanbil » utorak, 29. nov. 2011. u 12:31h

Pa registruj se hahahaha

Evo copy - paste

no1
Vozim 1.6 2006 god. Ugradio sam plin na 15700km. Ventili roknuli na nekih 127000km. Popravak me koštao 5500kn. Krivnju ne prihvača ni Ford ni servis za ugradnju plina. Inače imam OMVL sistem koji je nešto kvalitetniji od ostalih. Od ostalih problema jedino su mi mjenjali brizgaljke( stavili veće,šire) nekih 800kn. Zaključiti ću sa statističkim podacima a ostalo prepuštam vama. Ugradnja na 15700( cijena ugradnje 11000kn, plin tada 3,05), sada imam 170000km. Svi troškovi bez registacije (500kn) i ugradnje do sada oko 8000kn. I bdv sve radi ok, ne kuži se nikakva razlika u vožnji na plin i benzin.

no2
E upravo tako i ja, ne prelazim 3200 okretaja i nemam problema! Mondeo ima nepunih 190.000km, od toga na plin već više od 110.000km, a nemam ni famoznu kapaljku!

no3
Ovo su mi najslađa pitanja, i tipično čitam uvijek iste zajebe kojima se ljudi čude ko pura dreku.
A najdraži ultimativni argument je: pa nebi ugrađivali plin da ne ide, zar ne? I taj argument je gotovo uvijek popraćen pogledom "kak si glup"

Prvo, službeni stav Forda je da njihovi standardni motori ne idu na plin. Čim se plin ugradi gubi se garancija na auto.
Stav pojedinačnih dilera Forda može biti drugačiji. Dakle diler vam na akciji može prodati auto s lpg-om i dati vam svoju garanciju koja je apsolutno ista onoj originalnoj od Forda. Super, čovjek bi se sad pitao u čemu je onda problem? Imam garanciju tako i tako, svejedno je tko mi ju daje. Eh, stvar je u tome da ta garancija vrijedi samo kod njih. Npr. ako vam auto stane u Njemačkoj, povuci mačkicu za repić.
Paralelno tome, ako se odlučite na alternativna goriva, morate i "alternativno" voziti. Drugim riječima, ako vozite na plin, trebate voziti lagano i ne preko 3000 rpm. Tako ne trebate očekivati probleme. A kad hoćete stisnuti auto, prebacite na benzin.
Ako je Vaš stav i dalje a jebote šta će mi plin ako se ne mogu voziti kao na benzin, onda jednostavno nemojte ugrađivati plin, jer da, ne možete se voziti na plin isto kao i na benzin. Amen.

virusint ... 150kmh po autoputu na plin, ako je riknuo na 127.000 dugo ti je i trajao. A što se tiče krivnje koju neće preuzeti ni Ford ni omvl... zbroji sve skupa i zaključi ono što je očito. Treba vozit laganije na plin. Ja zaključujem da ti voziš službeni auto.

no4
ja imam forda i na plinu 160 tkm prijeđenih... s autom se vozim kao i na benzin.. ide čak i DO 190 km/h po autoputu, imam podmazivanje...

nikada štelao ventile i druge gluposti, uvijek podešavao parametre plina.

moraš imati nekoga tko zna podesiti plin i prilagoditi ga auto i nemožeš imati baš NO NAME China gas uređaj...

ja ima BRC, direktno ubrizgavanje plačeno... previše

radi se o tome da preko nekih cca 3800 rpm auto tj. BC ne prati više signale lambda sonde već samo "zalijeva" gorivo da bi ti postigao brzinu/snagu...

ako nemaš auto na plin i nisi vozio/imao auto na plina koji radi vrhunski nemoj govoriti o štelanju i ostalim stvarima

Grand Auto je prodavao auto na plin.

n05
Uostalom vozim se na no name plinu več 4 godine a od toga mi podmazivanje ne radi pune 3,5 godine ( potrošio jednu bocu i sve izbacio u pm ) i da vozim se kao i na benzinu, auto vozim koliko ide a benzina vidi prilikom paljenja i ako nedaj bože negdje ostanem bez plina

Avatar korisnika
vlajkothedevil
Poruka: 37
Član foruma od: petak, 2. nov. 2012. u 21:14h

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od vlajkothedevil » petak, 28. feb. 2014. u 23:46h

ja imam problem oko fieste 1.25 zetec 16v 2001g...letos mi se desilo da mi je iskrivila jedan ventil, i tada sam zamenio i gumice i nosio ventile na slajfovanje...i sada posle par hiljada kilometara izgoreo mi je jedan izduvni ventil i cilindar je bio pun ulja.......majstor mi je rekao da mozda je i do plina da ubrizgava vise nego sto je potrebno i da pravi eksploziju i da je zbog toga izgoreo
mene sada interesuje da li to ima veze sa plinom ili je sasvim nesto drugo upitanju :wtf:

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od Markedjani » subota, 1. mar. 2014. u 08:13h

Može da bude loše uštelovan uređaj... ventil izgori od siromašne smeše a ne od bogate.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od van » subota, 1. mar. 2014. u 11:08h

Експлозија се деси када има мање горива , тада су температура и брзина сагоревања веће него што је потрбно .
Када има виће горива а мање ваздуха , дешава се обратно , темпратура је мања , као и брзина сагоревања , тако да тиме не може да се оштети мотор .

Avatar korisnika
IvanT
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 24. maj 2013. u 09:36h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od IvanT » subota, 1. mar. 2014. u 12:03h

Samo treba imati na umu da je tačka prezasićenja gorivom kod motora na gas daleko višlja u odnosu na benzin. Obogaćenje smeše gasom do odredjene granice čak podiže temperaturu sagorevanja, dok tek smeša bogatija za oko 50% počinje da snižava temperaturu sagorevanja. ;)

Avatar korisnika
vlajkothedevil
Poruka: 37
Član foruma od: petak, 2. nov. 2012. u 21:14h

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od vlajkothedevil » subota, 1. mar. 2014. u 13:33h

a sta moze da bude uzrok izgorevanje ventila jel samo mala kolicina plina ili benzina ili moze jos nesto

Avatar korisnika
IvanT
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 24. maj 2013. u 09:36h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto gas u zetec-se motorima

Poruka od IvanT » nedelja, 2. mar. 2014. u 19:08h

Treba videti zašto je tolika količina ulja u tom cilindru. Glava je skoro rađena, pitanje je kakve su gumice ventila namontirane...

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“