Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Porasla potrosnja

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Porasla potrosnja

Poruka od Neša » nedelja, 15. avg. 2010. u 02:19h

Meni je mnogo cudno to toliko mrckanje oko plina za karburatore? To se podesi pri ugradnji i jos jednom dok nalegne i vozi miki dok traje motor.

Otac na Yugu ugradio 2005.g,na Astru 2008.g i do dan danas nista nije pipnuto oko plina,isto radi kao prvog dana ;)

Te membrane mogu da stradaju ako se godinama pali na plin na -15 i to je u praksi zanemarljivo.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Porasla potrosnja

Poruka od Dusan64 » nedelja, 15. avg. 2010. u 02:52h

To sto isto radi je samo luda sreca...jedino sekvent moze da radi kao prvog dana,venturi sistemi zahtevaju stelovanje u zavisnosti od godisnjeg doba,vlaznosti,polozaja sunca.. Ma ja znam da stelujem i kad sipam losiji gas ili bolji...

Kum na jugu isto tako nikad nije dirao plin na jugu,i onda kada sam mu pokazao da auto moze manje da mu trosi,a da ide bolje proklinjao je sto ga nije ranije dirao..

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Porasla potrosnja

Poruka od oristic » ponedeljak, 16. avg. 2010. u 14:14h

Kao sto rekoh 3 membrane ima, 2 su u velicini poklopca isparivaca, a jedna je manja, duplo manja!
A to namestis i vozis je tacno, ali vazi kao i kod svih sistema. Ja sam menjao creva jer su ispucala, ispustao parafinsko ulje, menjao filter visokog pritiska (bio jednom zapusen neverovatno), evo sad membrane...jes da je prost sistem ali opet princip namestis i vozis dok ne crkne motor ne ide.
Membrane u isparivacu su ustvari kao sto svi znate gumirano platno, vrlo tanko i osetljivo, voleo bih da ih nisma bacio pa da slikam u kakvom je stanju jedna bila, sva ispucala, a tu se odmah i na kucistu primetilo da je ulazio plin u prostor gde ne treba da udje. Auto zimi uvek palim na benzin, pa kad ugreje na plin posto mi je benzinski deo potpuno ispravan.
Moje skromno misljenje je da sve ima svoj vek trajanja.........

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Porasla potrosnja

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 16. avg. 2010. u 14:47h

Ja sam sebi za vikend zamenio raspršivač, stavio sam onaj koji je imao maltene nove membrane. Stari sam otvorio, membrane jako krute (doduše nisu nigde ispucale), neka silna prašina unutra, a filter za plin je bio sa nekoliko desetina grama neke čudne sive prašine. Sada ide mnogo bolje, potrošnju ćemo tek videti, ali izgleda i ovaj raspršivač (Atika turski) ima malo varijabilni ler, odnosno nije uvek isti.
Preporuka svima - zamenite fitere, 200 dinara košta, a mnogo znači.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Porasla potrosnja

Poruka od oristic » ponedeljak, 16. avg. 2010. u 14:56h

za elasticnost sam zaboravio, stare membrane su apsolutno izgubile elesticnost, sto je takodje jos jedna od bitnih osobina ..........

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“