Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Stelovanje lovato plina kod eskorta

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Odgovori
milllan
Poruka: 213
Član foruma od: četvrtak, 8. nov. 2012. u 16:13h

Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od milllan » nedelja, 19. avg. 2018. u 13:46h

Imam jedno pitanje,nesto sam i sam radio...Imam sraf za stelovanje na samom rasprsivacu,stelovanje sam radio onako na sluh...Motor zagrejan,zavrcem taj sraf i kada pšocne da se gusi,ja ga odvrcem do trenutka kada pocne lepo da radi,i jos malo ga odvrnem za pola mkruga posle toga...Ka motoru mi ide jedno crevo,i negd na polovini se racva na dva dela.Ono desno je za dodtok plina,i to sam isto nastelovao kao i ovo prethodno i to je ok.Međutim,ovo levo crevo,takođe ima svoj sraf,koje je pretpostavljam za vazduh i kako njega nastelovati.Ovo sve pitam,jer za koji mesec cu svakako kod plindzije kada budem menjao bocu pa ce i to pogledati,ali bih voleo dotle da radi kako bi valjalo.Dakle,ovo levo crevo kako nastelovati i koliko pustiti vazduha?

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 19. avg. 2018. u 14:02h

Odeš do majstora da ti završi to jer većina nas misli da nešto zna ali u stvari ne zna, imam lovato na autu i godinama sam išao po majstorima i sam stelovao i nisam se navozao na plin nego gde god mi treba snaga ja vozim na benzin ili neki bag ja opet na benzinu, dobijem broj jednog majstora, odem, ljudi rasture uredjaj, da bi stavili nove membrane, čovek vraća membrane i meri sublerom njihov hod, vrati na auto sve nasteluje, odem da probam kad ono auto bolje ide na plin i prima gas, moj ti je savet idi kod majstora.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od dule0911 » nedelja, 19. avg. 2018. u 14:10h

Isto iskustvo imam kao kolega iznad. Cak sam nemarnoscu i stelovanjem na uvce sjebao ventil sa siromasnom smesom. Kada odem da mi nasteluju analizatorom, to je prava stvar, auto ide najbolje.
Fiesta!!

milllan
Poruka: 213
Član foruma od: četvrtak, 8. nov. 2012. u 16:13h

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od milllan » nedelja, 19. avg. 2018. u 14:30h

Jeste li gledali bar kako on radi to stelovanje?Posto i moj majstor to radi na uvce,a ne smem ni da ga pitam za analizotor,verovatno nije ni cuo za isti?

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 19. avg. 2018. u 15:01h

Pa pazi, znaš kad kažu zavrni plin da što manje troši, kod mene na ladi to nije moguće šraf izmedju uredjaja i karburatora je otvoren do kraja da bi auto u opšte i radio na plin, što ti kažeš na samoj racvu ako imaš dva srafa to je jedan za jedno grlo a drugi za drugo, šraf na uredjaju je samo ler gas i nista drugo, na autu mora da bude otvoren dotok vazduha a ne zapusen ili smanjen kao što neki rade, šraf na uredjaju odvrnes skoro do kraja, šraf izmedju uredjaja i karburatora odvrces sve dok ne dobiješ max gas, prilikom njegovog odvrtanja držiš gas npr na 3000 ob, posle stelujes ler na samom uredjaju, ne znam kako je uveden plin u karburator ili na usis ali ne sme biti fals vazduh.

milllan
Poruka: 213
Član foruma od: četvrtak, 8. nov. 2012. u 16:13h

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od milllan » nedelja, 19. avg. 2018. u 21:39h

Za sraf na uredjaju znam,i za ovaj za dotok plina,desni sraf,isto znam kako se steluje,ali ne znam kako ovaj levi , koji je za vazduh,koliko treba vazduha,vise,manje,taj deo ne znam...

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 19. avg. 2018. u 22:02h

Daj ti neku sliku, nema stelovanje vazduha.

milllan
Poruka: 213
Član foruma od: četvrtak, 8. nov. 2012. u 16:13h

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od milllan » nedelja, 19. avg. 2018. u 22:44h

Sad je kasno za sliku,ali cu recima...Od uredjaja mi ide jedno crevo,i posle ,negde na polovini se racva na dva creva,gde svako crevo,na samoj racvi ima tockic,tj srafic za stelovanje,ono desno sam radio kao sto je receno,drzim na 3000 gas,i kada pocne da gusi odvrcem,dok ponovo ne krene lepo da radi,i povecava obrtaje,ali sta da radim sa ovim sto je levo,njega ne mogu kao ovo desno...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od mbole » nedelja, 19. avg. 2018. u 23:09h

Levo i desno crevo...
Jel stvarno mislis da je na svakom autu plinski uredjaj identicno postavljen?
Crevo ide od "necega" do racve pa sa racve do "necega1" i "necega2". Sta su "nesto1" i "nesto2"?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 19. avg. 2018. u 23:15h

Tebi je dvogrlni karburator pa sa tim imaš i dva crva koja se racvaju, jedno je za jedno grlo a drugo za drugo, nema stelovanja vazduha, ta racva i pravi probleme pošto ne može lepo da se nasteluje, treba ti ovakva racva da bi to radilo kako treba.

Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od van » ponedeljak, 20. avg. 2018. u 15:27h

Ако мислиш да је десно црево за плин а лево за ваздух , МОЛИМ ТЕ НЕ ДИРАЈ НИШТА.Иди код мајстора . Немаш апсолутно ни најмањег појма о раду уређаја који покушаваш да наштелујеш , а чак и да имаш , да знаш како све ради , како мислиш да наштелујеш , миришеш ауспух док ради мотор ?
Ако имаш ламбда сонду на мотору онда можда и можеш да наштелује , али са твојим знањем сумњам .

milllan
Poruka: 213
Član foruma od: četvrtak, 8. nov. 2012. u 16:13h

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od milllan » ponedeljak, 20. avg. 2018. u 16:19h

Napravio sam,konacno,ide ko podmazano...Hvala svima...

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 20. avg. 2018. u 17:54h

Nema na čemu
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Stelovanje lovato plina kod eskorta

Poruka od FiestaBG87 » ponedeljak, 20. avg. 2018. u 19:49h

Sretno

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“