Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

LPG, TNG, plin, AutoGas.
maxi
Poruka: 24
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 22:54h

Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od maxi » petak, 21. okt. 2011. u 11:28h

Ugradio sam sekvent plin u eskort 5, 1.6 16v pre dva meseca i samo 5 dana je isao ok i tada mu je potrosnja bila oko 12l na 100km gradske voznje a onda je poceo da trosi izmedju 15-16l sto je jako mnogo za sekvent.Sledeci problem koji se javio je da auto skroz slabo ide na plin i pocinje da trza pogotovo kada se naidje na neki uspon.Prebacim na benzin on ide kao lud i cin prodjem taj uspon ja vratim na plin i tako sam radio dok mi i na benzinu nije poceo tako da trokira.Oterao sam auto kod plinadzije, prikacio je na komp i kaze da je plin ok ali da mi pokazuje da je losa struja.Odem ja odma i kupim nove svecice jer stare sam zamenio jos pre 30000km jer zanm da plin hoce dobru struju.Stavimo nove svecice autoi je radio malo normalnije i vec sledeci dan opet ista prica, trese se na leeru kao da je dizelas, trokira u toku voznje i kada se pritisne papucica na gasu ima knedli i zatrese se auto.Plinadzija nezna sta je odem kod mehanicara promenimo bobinu,protokomer kad auto i dalje ima sve simptome kao pre menjanja.Pitao me je kada sam menjao kablove ja mu kazem pre 20000km tako da njih nismo ni dirali a problem je ostao ne resen.Majstor kaze da ga teram kod elektricara da ga nakaci na kompijuter i da pronadje kvar.mene interesuje da da promenim te kablove i da li ako su oni lose hoce da pokaze takvo ponasanje auta. Puno hvala...

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od Markedjani » petak, 21. okt. 2011. u 11:40h

Iako si menjao kablove pre 20k km... ja bih najviše sumnjao na iste.

Koje su marke kablovi i gde si ih kupio ?

Mada može tu da bude još svašta ali ja bih krenuo od toga.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

maxi
Poruka: 24
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 22:54h

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od maxi » petak, 21. okt. 2011. u 12:27h

Sad sam isao do auta da vidim koji si kablovi ali nema natpisa koja je je marka naovodno su USA? A kesu od pakovanja sam pre par dana bacio. :( Sad cu da zovem neki radnju sa fordovim delovima pa da vidim koliko kostaju i da kupim.Sta mi predlazes koje da kupim?

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od stefan milanov » petak, 21. okt. 2011. u 16:20h

ja pre mesec dana kupio "QH" kablove, rade odlicno ali nemam nikakvog iskustva u vezi istih..

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od Markedjani » petak, 21. okt. 2011. u 21:38h

QH je loš kvalitet...

Dobar kvalitet je recimo Beru,Bosch,NGK... srednji kvalitet Carol,Eyquem i reeecimo Magneti Marelli... verovatno sam još neke dobre izostavio ali ovo je uglavnom vredno pomena.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
vladag
Poruka: 153
Član foruma od: utorak, 22. feb. 2011. u 21:45h
Lokacija: Lazarevac

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od vladag » petak, 21. okt. 2011. u 21:58h

Isti sam problem imao i ja, ali se na kraju pokazalo da je uzrok lošeg rada motora bobina. Posle zamene auto je išao i na gas i na benzin potpuno isto a potrošnja gasa mu je bila veća 5% od potrošnje benzina. Dok nije crkla bobina na 4 cilindru, simptomi su bili potpuno isti kao kod tebe (problemi prvo počinju samo na gasu ali se uskoro nastavljaju i na benzinu t.j. gas je osetljiviji na lošu struju od benzina). Nažalost, jedinu probu možeš da napraviš sa drugom ispravnom bobinom (bila ona nova ili skinuta sa drugog auta). Posle zamene bobine potrebno ti doštelavanje uređaja za pogon na TNG. Savet električara mi je bio i zamena svećica i kablova zato što po pravilu bobina crkava zbog neispravnog kabla ili svećice.
Kada nemam ništa pametno da kažem, ja biram da ćutim

maxi
Poruka: 24
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 22:54h

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od maxi » nedelja, 6. nov. 2011. u 14:46h

Cao.Konacno je resen moj problem sto se tice stucanja auta prvenstveno na gas a zatim u manjim kolicinama na benzin zamenom kablova.Majstor mi je stavio neke Tesline silikonske kablove, ja mislim da su dobri?

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od stefan milanov » nedelja, 6. nov. 2011. u 15:32h

trebalo bi... pokazace vreme

Avatar korisnika
vladag
Poruka: 153
Član foruma od: utorak, 22. feb. 2011. u 21:45h
Lokacija: Lazarevac

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od vladag » ponedeljak, 7. nov. 2011. u 10:12h

E sada, po mom auto električaru tu postoji još jedna začkoljica. On kaže da bobina nikada neće sama da strada već da je uzrok crkavanja dotične loša svećica ili kabal. Ovo pišem, tek toliko da znaš da je moguće da se jave problemi kasnije pošto kablovi nisu bili dobri. Meni je kabal na 4 cilindru bio loš (nikakvo oštećenje spolja nije postojalo) ali mi se to kasnije reflektovalo na bobinu. Naime, ona je ona prestala da baca varnicu na 4 cilindru.
Još bi ti ipak i preporučio dodatno štelovanje uređaja na gas.
Kada nemam ništa pametno da kažem, ja biram da ćutim

Nikola1983
Poruka: 7
Član foruma od: petak, 11. nov. 2011. u 13:58h
Lokacija: Beograd

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od Nikola1983 » sreda, 23. nov. 2011. u 12:10h

Pozdrav. Ja trenutno imam isti problem i ustanovili smo da su kablivi problem. Sada bih znao sta da radim (kupim nove) :) ali je frka sto je moj fokus amerikanac i niko nema resenje osim da platim 8000din sto mi veoma tesko pada.

Zato bih tre zamolio ako mozes da ostavis broj telefona od tyog majstora koji ti je stavio te Tesline kablove pa da skoknem do njega dok mi nije crkla bobina :) pozdrav i hvala.
Bolje biciklom u svaleraciju nego Mercedesom na posao :)

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od taunus76 » sreda, 23. nov. 2011. u 21:49h

Vac kad se prica o kablovima sa jednog mi je otpala ona bakarna buksna pa viri samo beli konac to sam smotao pa nagurao na svecicu, radi za sada i na benzin i na plin ali me interesuju dobri kablovi - ima li preporuke za neku radnju ?

Avatar korisnika
misterno
Poruka: 43
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 20:05h

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od misterno » ponedeljak, 28. nov. 2011. u 21:25h

Nikola1983 piše:Pozdrav. Ja trenutno imam isti problem i ustanovili smo da su kablivi problem. Sada bih znao sta da radim (kupim nove) :) ali je frka sto je moj fokus amerikanac i niko nema resenje osim da platim 8000din sto mi veoma tesko pada.

Zato bih tre zamolio ako mozes da ostavis broj telefona od tyog majstora koji ti je stavio te Tesline kablove pa da skoknem do njega dok mi nije crkla bobina :) pozdrav i hvala.
Pogledaj u Liki Beograd

Avatar korisnika
deketa
Poruka: 273
Član foruma od: utorak, 30. jun 2009. u 14:20h
Lokacija: Beograd

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od deketa » utorak, 24. jan. 2012. u 19:27h

Sto se tice kupovine kablova u LIKI mislim da je neko od forumasa vec pisao da su prestali sa prodajom kablova (ako gresim vi me naravno ispravite)


To trokiranje na plinu i knedla koja se pojavi prilikom naglog davanja gasa a uz pojavu tupog eksplozivnog zvukica(mozda je i auspuh procureo),pocelo je i kod mene pre mesec dana.Na benzinu radi normalno (doduse kao da se oseti nestabilnost u radu motora ali se neodrazava na kazaljku obrtomera).
Pre par meseci su zamenjeni kablovi i svecice kod Gagija.Vozicu jos neko vreme pa kad finansije dozvole pravac Pinosava,elektricar ili plinadzija..

Ford focus mk1 2.0 16 v zetec-made in USA

Avatar korisnika
mladenm
Poruka: 15
Član foruma od: utorak, 3. jul 2012. u 10:52h
Lokacija: Beograd

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od mladenm » četvrtak, 4. apr. 2013. u 00:19h

Pozdrav svima,

i kod mene isti problem na fiesti 1.25 16v kao kod deketa, ali identicno. Vec sam svasta menjao i kablove i bombine i svecice i nista. Ali videcemo sta cu da uradim sutra pa javljam.

Pozdrav.
Nekad je bolje ćutati, i pustiti ljude da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 4. apr. 2013. u 01:02h

Probaj da raskacis lambda sondu..

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od Markedjani » četvrtak, 4. apr. 2013. u 01:03h

što bi to radio... nakači na dijagnostiku i vidi šta radi sonda.

Uostalom ima check engine lampicu... nije to analogno vozilo ko ove naše trulje.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 4. apr. 2013. u 01:14h

I to sto kazes. Meni je sonda haos napravila,tako da sad samo vicem da se cupa.. mrgreen A nije mi prijavljivao njenu gresku.. Dok je za neke druge stvari prijavio gresku i bio upravu..

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od van » petak, 5. apr. 2013. u 09:50h

Спајањем на рачунар за плински уређај , се веома лепо види шта ради ламбда сонда и да ли је исправна .
Ја би самњио зазор свеђица на 0.9 мм или шак на 0.8 мм , па би пратио шта се дешава .
А да вам плинске дизне нису лоше , па толико слуде ракунар од кола , да он више не може лепо да ради на бензину .
Мени је ово правило проблем , ауто док је хладан није хтео да прима гас , ја сма помислио да је нешто од сензора цркло. Када се ресетује рачунар , ради добро , док не покупи податке , па поново ауто неће да иде . И то све на бензин.
Замена плинских дизни је поправила ово . Дизне су имале фабричку грешку и замење су у гарантном року . И све је то замањено на захтев мајстора који их је уграђивао , што је ретко ВИСОК ниво професионалности у овој средини .

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od Dusan64 » petak, 5. apr. 2013. u 11:35h

Meni nije prijavljivao nikakvu gresku na plinskom kompjuteru,a vrednosti ne zna da cita taj "majstor"..

Avatar korisnika
mladenm
Poruka: 15
Član foruma od: utorak, 3. jul 2012. u 10:52h
Lokacija: Beograd

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od mladenm » nedelja, 7. apr. 2013. u 10:18h

Resio sam problem - "Ma bobina Miljenko!" :D

Da problem bude interesantniji na benzinu je auto radio bez problema ali skoro da uopste nisam mogao da vozim na plin, mada sam primetio da i na beznin polako trzanje pocinje da se pojavljuje ali u mnogo mnogo manjoj meri nego na plinu. Jedino sam na leru na svakih 40-60sec mogao da "osetim" blagi prekid u radu motora tj. trzaj. Obrtomer bi za milimetar pao i onda nastavlja da radi ok. Da sam vozio samo na benzin verujem da jos ne bih menjao bobinu.
Brisk svecice za LPG (neko ih hvali neko kudi) su mi resile problem privremeno - dva meseca - i onda je iz dana u dan postajalo sve gore i gore tj. cesce i cesce.
Iz licnog iskustva predlazem svima koji imaju problem iz naslova teme da ako je moguce u servisu zamene kompletnu elektroniku bobinu, kablove i svecice. I ako nestanu problemi iz naslova onda vrate komponentu po komponentu da vide sta zeza. Ali budite oprezni jer sam iz licnog iskustva video da nove svecice mogu prividno da rese problem.
Nadam se da sam zamenom bobine trajno resio problem javicu ako se posle par meseci opet javi problem onda je cinjenica da zetec motori ne trpe plin.

Pozdrav ;)
Nekad je bolje ćutati, i pustiti ljude da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju.

Avatar korisnika
montoya
Poruka: 2108
Član foruma od: sreda, 24. nov. 2010. u 13:13h
Lokacija: Jagodina

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od montoya » ponedeljak, 7. sep. 2020. u 23:01h

Drustvo od pre par dana caletov Maverick zeza na leru, variraju obrtaji dok radi, kao da hoce da se ugasi pa podigne, u toku voznje hoce da secka na naglo dodavanje gasa i td. U pitanju je 2.0 zetec,problem i na benzinu i na plinu isti. Svecice su menjane pre 20000, stavljene neke kvalitetne NGK, sada ono sto mene zanima da li bi zbog lose bobine ili kablova palio gresku ili ne? Morace ovih dana da se sa njim pozabavi mehanicar...
Ford mondeo mk4.5 2023-
Ford Ka mk2 2021-
Volvo v50 1.6 d2 2019-2023
Ford KA 1.3 2019-2021
Maverick 2.0 Zetec 2018-2022
C Max 06. 1.8 tdci 2016-2019
Focus mk1 1.8 tdci Zetec 2010-2016

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od 911s [SK] » utorak, 8. sep. 2020. u 00:30h

Ne mora da pali grešku zbog toga. Problem sa kablovima i bobinom možeš da dijagnostikuješ i bez dijagnostike i to da tačno nadješ koji je kabl u problemu, bar su te komponente motora iste bez promene otkad postoje benzinski motori te je i dijagnostika toga ostala ista. Problem sa svećicom je veća vetovatnoća da će se pokazati na dijagnostici mada ti i za to ista nije potrebna.
Zbog lošijeg od fabričkog kvaliteta zamenski kablovi kraće traju ako je zazor (fabrički) na svećicama veći od 1mm, ako staviš zamenske kablove onda smanji zazor na 1mm.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
montoya
Poruka: 2108
Član foruma od: sreda, 24. nov. 2010. u 13:13h
Lokacija: Jagodina

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od montoya » utorak, 8. sep. 2020. u 08:05h

Hvala na odgovoru nego reci kako da dijagnostikujem koji je kabal u problemu ili bobina? Ono sto mi pada na pamet je da nadjem druge i probam zamenom jedan po jedan? :D
Ford mondeo mk4.5 2023-
Ford Ka mk2 2021-
Volvo v50 1.6 d2 2019-2023
Ford KA 1.3 2019-2021
Maverick 2.0 Zetec 2018-2022
C Max 06. 1.8 tdci 2016-2019
Focus mk1 1.8 tdci Zetec 2010-2016

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od mbole » utorak, 8. sep. 2020. u 09:12h

Otkacinjes i vracas jedan po jedan kabl.
Kad otkacis dobar, motor promeni rad, kad otkacis los ostane isti ili se jako malo promeni

Onda zamenis taj kabl sa jednim koji ide sa druge pilovine bobine.
Pa opet. Ako promena rada ostane na istom kablu.. kabl je, ako ostane na istom cilindru bobina je ili svecica.
Onda zamenis dve svecice...

Sent using Tapatalk



Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
montoya
Poruka: 2108
Član foruma od: sreda, 24. nov. 2010. u 13:13h
Lokacija: Jagodina

Re: Trzanje auta u toku voznje i na benzin i na plin

Poruka od montoya » utorak, 8. sep. 2020. u 10:06h

OK hvala ;)
Ford mondeo mk4.5 2023-
Ford Ka mk2 2021-
Volvo v50 1.6 d2 2019-2023
Ford KA 1.3 2019-2021
Maverick 2.0 Zetec 2018-2022
C Max 06. 1.8 tdci 2016-2019
Focus mk1 1.8 tdci Zetec 2010-2016

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“