Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problem sa vodom

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
xltale
Poruka: 86
Član foruma od: ponedeljak, 20. okt. 2008. u 23:56h
Lokacija: Smederevo

Problem sa vodom

Poruka od xltale » četvrtak, 16. dec. 2010. u 19:32h

Motor 2.3 v6 80-ak kw *85 godiste
Ispraznio vodu da bi mu stavio nov termostat i antifriz i sad cim se ugreje, posle par minuta rada
pocne da krcka vodu u ekspanzionom sudu (naravno gasim motor, ne koristim auto jos uvek)
Neko mi rece da treba da se *ozraci* hladnjak
Nisam primetio nikakav ventil , ali neznam na usisnoj grani sta je jedan deo
Najpre sam mislio da je to kuciste termostata, ali termostat mu je dole
Ima veliku cev za gornje crevo hladnjaka i malu za crevo sa aut sauha
A da , ima i dva velika imbusa na njemu, da li bi moglo to da bude to sto to trazim
i sta treba da radim???

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Problem sa vodom

Poruka od goja » četvrtak, 16. dec. 2010. u 21:17h

Kako mislis krcka? skini crevo koje ide za grijanje kabine i digni ga uvis,tj da bude vise od motora i nalivaj vodu.vodu nalivaj na usisnoj grani,na toj pecurki sa koje ide siroko crevo na gornji dio hladnjaka,ne mozes naliti direktno u hladnjak posto on ima termostat na donjem crevu i zatvoren je,sto si vec provalio...ozracice se na onom crevu sto ide za grijanje tj aut.sauh...to je motor ko moj?

Avatar korisnika
WoaX
Poruka: 2
Član foruma od: subota, 18. dec. 2010. u 01:15h

Re: Problem sa vodom

Poruka od WoaX » subota, 18. dec. 2010. u 02:30h

Ajde i ja da kazem na tu temu iz licnog iskustva.Prvo mi reci ovo krcka,mislis puni lonce vodom,parom tj. stvara pritisak?Ja sam imao taj problem,vozim auto a on kad se zagreje napuni lonce i napravi pritisak.Kad otvorim poklopac vruca voda kao iz gejzira sikle napolje.I naravno jedan ti majstor kaze pumpa za vodu nesto nije uredu,drugi zapusio hladnjak,treci probila glava motora pa pravi pritisak vode.Ustvari poklopac lonceta za vodu zapusio.Uzmem drugi poklopac zamenim i sve normalno radi.

Avatar korisnika
xltale
Poruka: 86
Član foruma od: ponedeljak, 20. okt. 2008. u 23:56h
Lokacija: Smederevo

Re: Problem sa vodom

Poruka od xltale » petak, 24. dec. 2010. u 07:59h

Kupio sam nov termostat tako da nisam na njega sumnjao
a probao sam i stari i novi u vrelu vodu-rade
Problem resen tako sto sam sada bez termostata(neznam koliko je to dobro za zimu ali jbg)
Sumnjam da su pogresni termostati a i medjusobno im se malo razlikuje oblik.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Problem sa vodom

Poruka od 911s [SK] » petak, 24. dec. 2010. u 10:48h

A šta kaže pokazivač temperature?
Odakle ide crevo do ekspanzione posude, sa vrha hladnjaka ili kućišta termostata, ili ima dva creva?
Da li na samom hladnjaku imaš čep?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
xltale
Poruka: 86
Član foruma od: ponedeljak, 20. okt. 2008. u 23:56h
Lokacija: Smederevo

Re: Problem sa vodom

Poruka od xltale » nedelja, 26. dec. 2010. u 07:39h

Exp sud sa vrha hladnjaka dobija tanko crevo a ispod suda deblje ide do termostata (ili hladnjaka ne secam se)
Na hladnjaju ima fiksni poklopac(bez opruge za pritisak), a na exp sudu sa oprugom - za koji mi prethodni vlasnik
rece da drzim na pola(samo zakljucan da ne bi spao) a ne do kraja
Sa vrha suda od tog poklopca ima prelivna cevcica koja izbacuje vodu van i ona je funkcionisala kad mi je auto dizao temp(kad je krchkao tu)
pokazivac je isao ka max kad je dizao temp, nisam siguran jedino da li se oni razlikuju za razlicite motore pa da sumnjam na njega
ili jednostavno ON nije ispravan - nisam se setio da proverim sa nekim drugim jer mi je delovalo ocigledno
Hladnjak je bio hladan osim u gornjoj zoni - u visini prihvata sa grane i ka exp sudu
i hladno crevo ka termostatu
Sada, bez termostata, ceo sistem je podjednako topao i pokazivac ne mrda
Mada sam sve imao kratke ture - namestam plin jer NE MOGU DA GA NALIJEM BENZINOM
Ali ide i cuje se u odnosu na druge tipove motora koje sam imao ... :P :P :P

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“