Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fiesta MK4 voda ispod nogu vozača i suvozača

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
branuschi
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 10. jul 2010. u 16:23h
Lokacija: Sinj, Hrvatska

Fiesta MK4 voda ispod nogu vozača i suvozača

Poruka od branuschi » nedelja, 28. nov. 2010. u 19:18h

Poštovanje evo moj problem koji me muči već drugu godinu naročito zimi kad su kiše veće i češće nekud mi ulazi voda i skuplja se ispod nogu i zna bit jako neugodno ako slj. jutro bude hladno pa smrzne!!!
Isti problem ima i prijatelj s oba i mamo fiestu MK4 96.g. odnosno 97.g.!
očistio sam onu gumu što ide od plastike koja se nalazi na sredini ispod haube(vodi vodu od tu kroz kabinu vani između goma od grijanja kabine) kod brisača motora i sad voda više ne ide na suvozačevu stranu ali na vozačevu ide!

I silikonirao sam kablove od struje što isto idu od kutije osigurača ispod haube unutar u kabinu jer je i tu bilo kapalo malo ali i dalje mokro što da radim i gdje voda ulazi??

P.S. moja ima šiber ali njegova nema tako da mislim da preko njega nije!

Molim pomoć ako ko zna Hvala i oprostite na dužem postu!

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Fiesta MK4 voda ispod nogu vozača i suvozača

Poruka od Dragomir » nedelja, 28. nov. 2010. u 19:48h

Voda ulazi preko polen filtera.Skini kuciste polen filtera i predihtuj ga.novije fieste(restajling) imaju plasticni poklopac preko filtera polena koji nedozvoljava da voda prolazi kroz njega pa pokusaj nesto da izmislis.proveri odvode vode iz prostora gde se nalazi polen filter

Druga mogucnost je preko kedera na vratima ili ispod sofersajbne
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

branuschi
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 10. jul 2010. u 16:23h
Lokacija: Sinj, Hrvatska

Re: Fiesta MK4 voda ispod nogu vozača i suvozača

Poruka od branuschi » nedelja, 28. nov. 2010. u 22:01h

rsdforddragomir piše:Voda ulazi preko polen filtera.Skini kuciste polen filtera i predihtuj ga.novije fieste(restajling) imaju plasticni poklopac preko filtera polena koji nedozvoljava da voda prolazi kroz njega pa pokusaj nesto da izmislis.proveri odvode vode iz prostora gde se nalazi polen filter
to sam isto rješio kad sam čistio i ovu gumu za odvod i sad vode više nema na suvozačevom mjestu ali ima na vozačevu!
Druga mogucnost je preko kedera na vratima ili ispod sofersajbne
sve mi više smrdi na ovi keder na vratima jer mi se čini da sve češće u onim njegovim utorićima ima vode jel ima neko rješenje ili samo zamjena?
ako je zamjena samo orginal ili može i oni iz dućana u refuži što se kupuje na metre!

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: Fiesta MK4 voda ispod nogu vozača i suvozača

Poruka od bozicboki91 » nedelja, 28. nov. 2010. u 22:26h

meni se isto desava da ima kao malo vode ispod noge suvozaca i to sam primeto kad perem kola ...

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“