Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Anlaser

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: alnaser

Poruka od stefan milanov » četvrtak, 26. maj 2011. u 21:51h

Dusan64 piše:Ni malo rizicno. Cak sta vise pozeljno je,zasto bi crpeo aku ako si na nekoj nizbrdici.. ;) Pa to ti je,niko nikad nista ne radi,a tek za veliki petak..
:haha: cekicko paljenje na gurku pozeljno, da da, pogotovu kod dizela hahahaha

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: alnaser

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 26. maj 2011. u 21:58h

Ma jok,prezupcice odmah i mozes da bacis motor.. Kako mi se s*** od tih prica,koliko sam se nagurao automobila nema im broja i dizela i benzinaca i novijih i starijih i nijednom nista nije falilo. E pazi sad,to ne valja da se radi,ma idi.

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: alnaser

Poruka od RS_cabrio » četvrtak, 26. maj 2011. u 22:02h

meni se nazalost to desilo.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: alnaser

Poruka od Markedjani » četvrtak, 26. maj 2011. u 22:04h

Dusan64 piše:Ma jok,prezupcice odmah i mozes da bacis motor.. Kako mi se s*** od tih prica,koliko sam se nagurao automobila nema im broja i dizela i benzinaca i novijih i starijih i nijednom nista nije falilo. E pazi sad,to ne valja da se radi,ma idi.
Mlad si... naučićeš.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: alnaser

Poruka od stefan milanov » četvrtak, 26. maj 2011. u 22:11h

:vid budale: dusane64 ja pretpostavljam da si ti vec izbacio alnaser iz tvog auta, cini mi se daa ti je gurka omiljenija od paljenja na alnaser? guraj brate i pali, ali nemoj da pogresno savetujes ljude. ako iskopas negde bilo kakvu knjigu ili uputstvo u kojem se kaze da je pozeljno paliti na gurku, skidam ti kapu i necu nikad vise napisati nijedan post ovde, a pride cu i diplomu da pocepam hahahaha :rotfl:

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: alnaser

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 26. maj 2011. u 22:47h

Meni se pregrejao danas nov auto, 42000km presao. Sve moze da se desi,a koliko je realno to je druga prica. VW kombi T4 2.4dizel je drzao kondiciju celoj ulici godinama unazad. Znam ljude koji su vozili bez akumulatora mesecima. Kad malo bolje razmislim mislim da ne znam nikog ko NEKAD nije upalio auto na gurku. A ti stefane samo rokaj taj smajli,to je bas lepo od tebe.

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: alnaser

Poruka od stefan milanov » četvrtak, 26. maj 2011. u 22:53h

ako se osecas uvredjenim zbog smajlija, javno ti se IZVINJAVAM, stvarno mi nije bila namera da te uvredim, ne komentarisem vise na ovu temu, rekao sam sta sam imao. pozz

Avatar korisnika
JuSkE
Poruka: 194
Član foruma od: utorak, 22. jan. 2013. u 18:44h
Lokacija: Beograd-Zemun
Kontakt:

Re: alnaser

Poruka od JuSkE » ponedeljak, 12. jan. 2015. u 18:03h

od vucki » Ponedeljak, 23. Maj 2011. u 19:30h
U bubanj potoku lik ima sve za alnasere,red velicine kupio sam: Automat,bendix,cetkice,biksne(mondeo 2) i sve to kosta oko 2500din naravno novo.....
I sve sam sam izmenjao,nije uopste neka preterana zaebancija...
Reci mi sad, ako tom liku kazem, trebaju mi biksne,cetkice,automat, za Ford Focusa 1.8 tdci, da li ce lik znati sta da mi da (dal ima nesto sto treba da obratim paznju,sta da naglasim?)...jer ne planiram da prvo rasturim alnaser pa onda da jurim deo koji cu svakako menjati... :D
Ford Focus 1.8 TDCi 85KW 115KS Ghia 2002god

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: alnaser

Poruka od shix » ponedeljak, 12. jan. 2015. u 18:57h

Drugari kaze se ANLASER , a ne alnaser.

Avatar korisnika
JuSkE
Poruka: 194
Član foruma od: utorak, 22. jan. 2013. u 18:44h
Lokacija: Beograd-Zemun
Kontakt:

Re: alnaser

Poruka od JuSkE » ponedeljak, 12. jan. 2015. u 19:28h

Dobor ANLASERU. :bravo: Jeste da to nije bilo pitanje ali hajde. Nego znas li ti nesto o njemu ili samo kako se pise i izgovara :D
Ford Focus 1.8 TDCi 85KW 115KS Ghia 2002god

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: alnaser

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 12. jan. 2015. u 19:40h

Moras da znas da li je tvoj Motorcraft ili Bosch, ostalo mislim da je nebitno thumbsuph

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: alnaser

Poruka od shix » ponedeljak, 12. jan. 2015. u 19:41h

JuSkE piše:Dobor ANLASERU. :bravo: Jeste da to nije bilo pitanje ali hajde. Nego znas li ti nesto o njemu ili samo kako se pise i izgovara :D
Al Naseru sto se ljutis ? thumbsuph Pa znam kako funkcionise, znam kako izgleda i gledao sam kako ga majstor sastavlja i rastavlja, ali iskreno ga ne bih sam servisirao, jer nisam majstor niti imam alate za to.

Avatar korisnika
JuSkE
Poruka: 194
Član foruma od: utorak, 22. jan. 2013. u 18:44h
Lokacija: Beograd-Zemun
Kontakt:

Re: alnaser

Poruka od JuSkE » ponedeljak, 12. jan. 2015. u 20:44h

Ne ljutim se zezamo se... :D Meni se ne daju pare iz principa majstoru za anlaser, jer sam gledao drugu kako servisiraju, postpuak je smesan i svako moze da to odradi sam (samo ko nema dizalicu ko mehanicari, malo ce mu biti problem da skine sus pleh,ali ima nacina se se digne auto i bez toga),e sad neki fenseri vise vole da pljunu kintu i ruke da im mirisu na nivea kremu :D Ne znam dal je motocraft ili bosch, ali znam da kuciste anlasera podseca na zlatnu boju,odnosno na mesing, ako sta pomaze...
Ford Focus 1.8 TDCi 85KW 115KS Ghia 2002god

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: alnaser

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 12. jan. 2015. u 23:56h

Postupak jeste smesan, ali opet mora mnogo da se pazi. Kad gledas coveka kome 10 ANLASERA dnevno prodje kroz ruke, pomislis da mozes i ti tako, ali nije bas svejedno. Ne znam da li je isplativo da kupis sve delove pa da menjas po potrebi, mozda mu ne treba remont, samo ciscenje. A sto se tice boje, i kod mene je ista takva boja, Motorcraft je u pitanju. Ako nemas suspleh pogledaj ga odozdo, meni se sa te strane vidi nalepnica sa markom. Doduse, boja ne mora nista da znaci, ali da napomenem da je tako.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: alnaser

Poruka od 911s [SK] » utorak, 13. jan. 2015. u 03:34h

JuSkE piše:Meni se ne daju pare iz principa majstoru za anlaser, jer sam gledao drugu kako servisiraju, postpuak je smesan i svako moze da to odradi sam
Gledao sam i ja kako drugaru popravljaju Trabanta, pa ne znači da se svaki auto tako popravlja. Još kad bi i sve ostalo tako bilo isto, lako za popravljanje i univerzalno, pa ni frizeri ne bi morali da postoje, svi bi se šišali na isto. Sebi sam za svoje potrebe popravljao različite anlasere i svaki je imao neku svoju caku ili slabost konstrukcije, pa ni slučajno ne mogu da kažem da je to smešno i da sad mogu da glumatam majstora za anlasere.
Znaš li prvo koliko tipova materijala za biksne postoji sa sve podlegurama gde se zna koja je za šta i koliko načina da se te biksne naprave i nabiju u kućište?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
skydiver
Poruka: 121
Član foruma od: nedelja, 16. nov. 2008. u 11:35h
Lokacija: Kragujevac

Re: alnaser

Poruka od skydiver » ponedeljak, 2. nov. 2015. u 20:11h

Može neko da preporuči servisera za anlaser u Kragujevcu?

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Anlaser

Poruka od polaris » utorak, 15. dec. 2015. u 22:41h

Zna li neko nekoga ko prepravlja anlaser sa 12 na 9v ili koliko god,sme li se to raditi i je li isplativo i koja je cena za komplet remont?
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Anlaser

Poruka od nikola_focus » utorak, 15. dec. 2015. u 23:39h

Jeste na 9v, kad sam se prethodni put raspitivao bilo je kompletnih rotora u prodaji. Da li sme da se radi sam odluci, mislim da nema nekih ociglednih prepreka, valjda taj rotor na 9v moze da se sprzi ako se duze vergla iz bilo kog razloga. A sto bi to uopste radio???

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Anlaser

Poruka od polaris » sreda, 16. dec. 2015. u 18:56h

Nema nikakav poseban razlog,cisto da bolje i brze vrti.Gledao sam klip jednog clana problem pri prvom paljenju.a to se po nekad i meni desi i kvar je resio remontom,pa reko ako vec mora remont da mozda uradim i prepravku.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Anlaser

Poruka od nikola_focus » sreda, 16. dec. 2015. u 19:36h

Ne secam se koja je cena bila (doduse nije ni Ford bio u pitanju kad sam pitao), ali nije bilo malo.. Meni su pre 2 godine servisirali anlaser, moguce da je po prvi put rasturen, i bio je nenormalno zamascen, ali kompletno u fenomenalnom stanju, znaci rotor, stator, kolektor, cetkice, bendiks, sve je bilo perfektno. Samo je ociscen, podmaza, i boljitak je bio primetan. Trenutno mi je auto kod elektricara zbog nekog drugog problema, i rekao sam mu da skine i anlaser da se pregleda. On je i dalje u skoro istom stanju, bez ikakvih znakova habanja, ali opet uzasno prljav. Intervencija ce da bude kao i prethodni put, nema potrebe nista drugo da se radi. Poenta je da nije svaki anlaser za remont ako malo kilavo vergla, mozda je slucaj kao kod mene, taj pregled mozes i preventivno da odradis, ne moze da skodi thumbsuph

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Anlaser

Poruka od polaris » sreda, 16. dec. 2015. u 20:17h

thumbsuph
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Anlaser

Poruka od shix » utorak, 15. okt. 2019. u 14:29h

Riknuo mi bendix na anlaseru. Focus 1.6 benz. 2001.
Narucim nov bendix 950 kinti msm cargo da je bio i odem kod elektricara, skine, kaze nije taj. Vratim deo i sad narucujemo drugi u radnji, a cena 3100 ? Da li je normalna tolka razlika u ceni?
Anlaser je motocraft. Ne znam koji je ovaj bendix od 3100 posto sam telefonom narucio zbog posla..

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Anlaser

Poruka od 911s [SK] » utorak, 15. okt. 2019. u 17:04h

Samo zamisli da kupuješ original bendiks u Grandu, koštao bi te bar 100€.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Anlaser

Poruka od ljuba power » utorak, 15. okt. 2019. u 18:18h

to je ok cena,kreću se od 3000-4000din valeo

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“