Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Motor zablokirao

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Tomek5
Poruka: 16
Član foruma od: nedelja, 3. sep. 2023. u 17:02h

Motor zablokirao

Poruka od Tomek5 » nedelja, 5. maj 2024. u 21:07h

Da li je itko imao iskustva da je motor zablokirao? Naime alnaser nema snage da zavrti zamašnjak. Nakon gledanja ispalo je da je zbog nečega zablokirao motor. Nakon kraćeg cimanja u 5 naprijed i u rikverc odblokirao je no nakon kraceg verglanja opet isto.... Sad vjerojatno mi negine drugi motor no šta bi mogao pogledati ili šta bi moglo biti? Prezubcio? Također na 4 cilindru na injektoru sam primijetio ulje pa pretpostavljam da je i cilindar dobio svoje...

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2620
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Motor zablokirao

Poruka od ljuba power » ponedeljak, 6. maj 2024. u 13:17h

nikako ne smeš da motor vrtiš u nazad,može vrlo lako da prezupči.ubaci ga u 4 brzinu i gurni napred 2m,3m..kako bi radilica okrenula pun krug.ako uspeš da ga gurneš toliko,a da ne udari klip,radilica u nešto.motor nije blokirao,već je problem u anlaseru ili akumulatoru.ako pri guranju motor stane u jednom momentu i udari u "nešto"(ventil npr.)to znaći da je prezupčio i trebaš skinuti glavu motora....

Tomek5
Poruka: 16
Član foruma od: nedelja, 3. sep. 2023. u 17:02h

Re: Motor zablokirao

Poruka od Tomek5 » ponedeljak, 6. maj 2024. u 13:48h

Pa prilikom guranja da ga odblokiram stane u jednom položaju i poslje malo guranju jednostavno popusti... onda vergla bez problema i necuje se nikakvo lupanje i onda opet. Doduše dok je u brzini i probao da ga gurnem čujem kao neko mrvljenje. Neznam kako bi to opisao.... A dok vergla sve savršeno. Pa koliko se isplati spašavati motor ili uzeti drugi? Da li mogu vidjeti u kakvom su stanju ventili ako skinem poklopac? Bez skidanja glave pa prema tomu vidjeti šta je isplativije.. Navodno po izgledu opruga što idu na ventile mogu vidjeti da li je koji nastradao ....

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8162
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Motor zablokirao

Poruka od FM III » ponedeljak, 6. maj 2024. u 14:14h

Izvini a kom autu i sa kojim motor se ovde to dešava?
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Tomek5
Poruka: 16
Član foruma od: nedelja, 3. sep. 2023. u 17:02h

Re: Motor zablokirao

Poruka od Tomek5 » ponedeljak, 6. maj 2024. u 14:36h

Zaboravio napisati Ford Mondeo mk4 2.0 tdci 103kw 08.

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2620
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Motor zablokirao

Poruka od ljuba power » ponedeljak, 6. maj 2024. u 19:56h

prezubio zupčasti kaiš ili lanac i polomio klackalice ventila...

Tomek5
Poruka: 16
Član foruma od: nedelja, 3. sep. 2023. u 17:02h

Re: Motor zablokirao

Poruka od Tomek5 » utorak, 7. maj 2024. u 08:46h

Vjerojatno. Kad otvorim pa ću vidjeti šta me očekuje. Bit će sreće da su samo klackalice otišle. No cudno mi da vergla bez problema I nelupa ništa....

Tomek5
Poruka: 16
Član foruma od: nedelja, 3. sep. 2023. u 17:02h

Re: Motor zablokirao

Poruka od Tomek5 » subota, 11. maj 2024. u 11:37h

Napokon sam stigao skinuti poklopac ventila i jedna slomljena klackalica. No sad zesci problem. Izgleda da je donji dio di je radilica zablokirao. Nejde nigdje.... mala remenica koja vrti zupčasti je isto stegnuta iako ako se je varam trebala bi se pomicati rukom... sad šta se može riješiti u ovom slučaju?

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“