Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fusion 1,4 tdci nestabilno radi

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Alexandar984
Poruka: 25
Član foruma od: sreda, 12. nov. 2014. u 19:12h

Fusion 1,4 tdci nestabilno radi

Poruka od Alexandar984 » nedelja, 25. feb. 2024. u 18:12h

Pozdrav!
Imam problem sa fusionom 1,4 tdci, 2010 god.
Nije vožen dugo, uradio sam mu mali servis i pali dobro međutim kada se malo zagreje motor počinje da štuca, to je najizraženije kada se stisne gas i pusti, onda kao da će da se ugasi. Ima belog dima na auspuhu dok se ovo dešava. Kada temperatura pređe 65C problem nestaje i radi skroz normalno.

Evo kako to zvuči:



Od grešaka izbacio je sledeće:

Slika

Kada su obrisane greške nisu se više javljale ali motor i dalje isto radi pa ne znam odakle da počnem, dizne, grejači...

Snimio sam i neke parametre dok radi na leru:

Slika

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4528
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Fusion 1,4 tdci nestabilno radi

Poruka od Nedeljkovic » nedelja, 25. feb. 2024. u 22:50h

Ne vidi se šta je izbacio od grešaka ali liči na problem sa EGR-om

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Alexandar984
Poruka: 25
Član foruma od: sreda, 12. nov. 2014. u 19:12h

Re: Fusion 1,4 tdci nestabilno radi

Poruka od Alexandar984 » ponedeljak, 26. feb. 2024. u 12:06h

Nema greške za EGR. Da li može da zeza EGR a da ne izbaci grešku?

Zveki
Poruka: 19
Član foruma od: nedelja, 18. feb. 2024. u 14:22h
Lokacija: Krusevac

Re: Fusion 1,4 tdci nestabilno radi

Poruka od Zveki » ponedeljak, 4. mar. 2024. u 19:20h

Najgora solucija je kada nema gresaka na dijagnostici. U tvom slucaju moze biti bukvalno bilo sta. U svakom slucaju mozes ocistiti maf,map,klapnu,eger ... Nece da skodi,a moze da pomogne

Alexandar984
Poruka: 25
Član foruma od: sreda, 12. nov. 2014. u 19:12h

Re: Fusion 1,4 tdci nestabilno radi

Poruka od Alexandar984 » nedelja, 24. mar. 2024. u 20:18h

Evo da se javim sa novim informacijama.
Uradio sam sledeće: očistio egr, IAT senzor, MAF senzor, senzor radilice, stavio drugi MAP sensor, zamenio 3 grejača (tri bila crkla), probao drugu pedalu za gas i ništa opet isto. Nema ni jednu grešku na dijagnostici.
Čim dođe do 51C kreće da gubi gas kao da će se ugasiti i dimi, kad malo stisnem gas radi ok. Kad se zagreje preko 70C nestaje problem i nema dima, ponekad se vrati problem ako naglo dam veci gas i pustim na ler.
Ne znam šta više da mu radim, ostaju dizne, pumpa? Dim nije crne boje nego bele ili sive boje.

Avatar korisnika
sipov
Poruka: 166
Član foruma od: četvrtak, 24. jun 2021. u 03:58h

Re: Fusion 1,4 tdci nestabilno radi

Poruka od sipov » nedelja, 24. mar. 2024. u 23:29h

Alexandar984 piše:
nedelja, 24. mar. 2024. u 20:18h
Evo da se javim sa novim informacijama.
Uradio sam sledeće: očistio egr, IAT senzor, MAF senzor, senzor radilice, stavio drugi MAP sensor, zamenio 3 grejača (tri bila crkla), probao drugu pedalu za gas i ništa opet isto. Nema ni jednu grešku na dijagnostici.
Čim dođe do 51C kreće da gubi gas kao da će se ugasiti i dimi, kad malo stisnem gas radi ok. Kad se zagreje preko 70C nestaje problem i nema dima, ponekad se vrati problem ako naglo dam veci gas i pustim na ler.
Ne znam šta više da mu radim, ostaju dizne, pumpa? Dim nije crne boje nego bele ili sive boje.
pokušaj da ocistiš regulator pritiska goriva(SCV) imaš na yt dosta oko toga,srecno..

Alexandar984
Poruka: 25
Član foruma od: sreda, 12. nov. 2014. u 19:12h

Re: Fusion 1,4 tdci nestabilno radi

Poruka od Alexandar984 » ponedeljak, 22. apr. 2024. u 15:15h

Opet da se javim, nisam čistio regulator pritiska goriva nego sam ga zamenio, stavljen polovan i ništa nisam dobio, sve je isto. Nemoguće da ovaj polovan ima baš isti problem.
Gde se može očistiti regulator pritiska, ko ima ultrazvučnu kadicu sa elektronikom za ovo? I to da probam, ne znam šta drugo. Još mi pada na pamet da je eurodizel izgubio svojstva pa zeza jer auto nije vožen dve godine. Ali da je do goriva odmah bi loše radio a ne ovako, čim pređe 50C počinje igranka pa kad se skroz zagreje skoro da nestane, samo kad potopim gas naglo pa pustim onda se zatrese.
Klapnu nisam čistio, ne znam ima li svrhe, tu uvek ima malo ulja, dizel je to.
Ima još senzor pritiska goriva i temperature goriva ali dijagnostika očitava podatke koji se rekao bih normlano ponašaju a i nema nikakve greške.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“