Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
juzer034
Poruka: 72
Član foruma od: petak, 29. nov. 2019. u 16:34h

Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od juzer034 » ponedeljak, 13. nov. 2023. u 15:20h

Poštovani forumaši,pojavio mi se jedan problemčić sa autom iz naslova. Radi se o 1.6 tdci od 66kw. Problem mi je više iritirajući nego što utiče na vožnju. Naime,pre oko 2 nedelje je ,odjednom,počeo da mi varira ler gas. Obrtaji padnu toliko da se auto zatrese,skoro da se ugasi. Čak mi se desilo jednom da ,kada počnem da brzo dajem i pustam gas u tom trenutku ugasi. Nema promena u potrošnji,bio sam u ovlašćenom servisu,i dijagnostika ne pokazuje ništa. Kažu vozi tako... Očistio sam sve senzore,i ne liči mi da je do njih. Pojava se dešava potpuno spontano i bez predznaka. Jedino što mi pada na pamet je filter goriva. Star je 11000km,ali sam,ga nekoliko puta vozio do rezerve,pa smišljam da nije zapušen.Filter je Bosch, kupljen u Viva auto u KG.Gorivo sipam na istom mestu sve vreme. Potrošnja je normalna,auto vuče odlično.
Moje pitanje bi se svelo na sledeće:
Može li zapušen filter goriva da daje ovakve sipmtome,obzirom da sam čitao da,kad je on zapušen problemi nastaju u visokim obrtajima,što se direktno odražava na snagu,što ovde nije slučaj. Hvala unapred.
Da se zna ko trese šljive, a ko čeka u potoku.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4563
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od Nedeljkovic » ponedeljak, 13. nov. 2023. u 18:31h

Baš naprotiv, problem se zaprljanim filterom se kod 1.6tdci ispoljava na leru

Imao sam problem da mi pri stajanju malo obori obrtaje na recimo 700 pa digne na 800, nov filter je to resio i uglavnom sa stavljao UFI ili BOSCH

Proveri i kakve su podloške, ima li nafte oko dizni

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1878
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od sarabo » ponedeljak, 13. nov. 2023. u 19:52h

Loše podloške i nafta oko dizni utiče na koji način na obrtaje?
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

juzer034
Poruka: 72
Član foruma od: petak, 29. nov. 2019. u 16:34h

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od juzer034 » ponedeljak, 13. nov. 2023. u 19:55h

Hvala na odgovoru. Podloške su promenjene kad sam ga kupio,sve su popustile i od tada je suvo kao barut. Nema nigde curenja ulja na crevima. Pročitao sam na nekim engleskim forumima da zapušen filter simptome ispoljava na visokim obrtajima,a ne na leru. Na osnovu toga sam i napisao ovu informaciju. Zameniću ga, svakako,ovih dana ali me interesuje da li da uzimam isti Bosch u ovlašćenom ili da jurim Mann,Mahle ili UFI na drugom mestu. Čini mi se da se brzo zapušio, obzirom na to da je nov stavljen pre 11000.
Da se zna ko trese šljive, a ko čeka u potoku.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4563
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od Nedeljkovic » ponedeljak, 13. nov. 2023. u 21:58h

Ne bih znao šta da kažem, ja sam taj problem imao i sa ufi i sa bosch posle 10-15k km i bilo je izraženije kada je napolju hladno. Inače filter sam menjao na svakom drugom jer je metalno kućište i košta oko 5000din, man mislim da je bio 7-8

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

juzer034
Poruka: 72
Član foruma od: petak, 29. nov. 2019. u 16:34h

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od juzer034 » petak, 17. nov. 2023. u 23:09h

Mali update, koliko je moguće da je problem sa ler gasom izazvalo gorivo? Naime, na zetov predlog sam sipao gorivo na drugoj pumpi,konkretno na MOL-u i potpuno se promenio rad motora, a oscilacije lera su nestale. Već sam našao gde ću da kupim Bosch ili Mann,ali ova situacija može da potvrdi da,možda filter i nije zapušen. Ne znam koliko je ovo moguće,ali je tako kako jeste otkad sam sipao gorivo drugog proizvođača. Videću kako će biti ovih dana,pošto bi trebalo sutra aktivno da se vozi auto ceo dan. Mislite li da je moguće da je zapala takva tura goriva, obzirom da 4 godine sipam gorivo isključivo na jednoj pumpi, od jednog proizvođača?
Da se zna ko trese šljive, a ko čeka u potoku.

juzer034
Poruka: 72
Član foruma od: petak, 29. nov. 2019. u 16:34h

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od juzer034 » subota, 18. nov. 2023. u 18:51h

juzer034 piše:
petak, 17. nov. 2023. u 23:09h
..., a oscilacije lera su nestale...
Pa,ne baš. Posle današnje vožnje,pojavile su se opet. Auto se,čak ugasio prilikom kočenja na nizbrdici. Na dijagnostici nikakva greška,a motor regularno upali odmah,ali s malo dužim verglanjem,recimo 3-4 sekunde. Odlično ide,ali nešto ne valja. U ponedeljak ću da promenim filter goriva,pa ako ne bude do toga,onda ćemo dalje,ili bošista ili električar,a možda i oba -nema druge.
Da se zna ko trese šljive, a ko čeka u potoku.

ZeljkoBG
Poruka: 219
Član foruma od: četvrtak, 8. dec. 2022. u 22:03h
Lokacija: Beograd, Banjica

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od ZeljkoBG » subota, 18. nov. 2023. u 21:58h

juzer034 piše:
petak, 17. nov. 2023. u 23:09h
... na zetov predlog sam sipao gorivo na drugoj pumpi,konkretno na MOL-u...
Benzin i plin samo na Shell, Mol, Gasprom. Nema više.
Knez i slične zaobilazim.
Ford Fiesta Trend 1.25, 2011. godište. BRC plin.

Avatar korisnika
sipov
Poruka: 174
Član foruma od: četvrtak, 24. jun 2021. u 03:58h

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od sipov » utorak, 21. nov. 2023. u 18:21h

juzer034 piše:
subota, 18. nov. 2023. u 18:51h
juzer034 piše:
petak, 17. nov. 2023. u 23:09h
..., a oscilacije lera su nestale...
Pa,ne baš. Posle današnje vožnje,pojavile su se opet. Auto se,čak ugasio prilikom kočenja na nizbrdici. Na dijagnostici nikakva greška,a motor regularno upali odmah,ali s malo dužim verglanjem,recimo 3-4 sekunde. Odlično ide,ali nešto ne valja. U ponedeljak ću da promenim filter goriva,pa ako ne bude do toga,onda ćemo dalje,ili bošista ili električar,a možda i oba -nema druge.
Drug problem ti je na regulatoru pritiska goriva na rail. On je veoma skup ali lako se čisti imas na youtube kako se čisti...

juzer034
Poruka: 72
Član foruma od: petak, 29. nov. 2019. u 16:34h

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od juzer034 » sreda, 22. nov. 2023. u 16:06h

Regulator pritiska je na pumpi,a senzor pritiska na railu,ako me sećanje služi. Mislite da bi to mogao da bude problem? Koliko se isplati da se čisti,tj. može li da potraje? Nisam čuo neka iskustva sa čišćenjem, majstori kažu samo menjaj. Sigurno ću da probam da očistim,svakako. Nekim brake cleanerom ili mora neki kontakt sprej i tako to?
Da se zna ko trese šljive, a ko čeka u potoku.

Avatar korisnika
sipov
Poruka: 174
Član foruma od: četvrtak, 24. jun 2021. u 03:58h

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od sipov » sreda, 22. nov. 2023. u 21:19h

juzer034 piše:
sreda, 22. nov. 2023. u 16:06h
Regulator pritiska je na pumpi,a senzor pritiska na railu,ako me sećanje služi. Mislite da bi to mogao da bude problem? Koliko se isplati da se čisti,tj. može li da potraje? Nisam čuo neka iskustva sa čišćenjem, majstori kažu samo menjaj. Sigurno ću da probam da očistim,svakako. Nekim brake cleanerom ili mora neki kontakt sprej i tako to?
Ok,senzor te zeza izvadi ga iz motora ali nemoj iz struje nek neko daje kontakt (ne da pali)da se on pokrene a ti najbolje bi bilo sa zrakom ako imas malo ispušeš dok on radi mislim otvara zatvara lakši nacin,ako je bosch- ov on se može rastaviti i fino očistiti imaš na youtube a ako je denso on se ne može rastaviti samo ispuhati,meni je na jednom autu uspjelo sa zrakom a original dio je oko 200e,kinezi bacanje para,ako još mogu pomoci tu sam...da čišcenje itekako može da pomogne meni posle čišcenja 2g.radio normalno i prodao tako sve ok.znaci kucaj youtube imas puno videa na tu temi i simptome kvara tog dela,kad sam ja išao kod majstora niko nije našao da je senzor problem dok lično se nisam potrudio i rešio LP

juzer034
Poruka: 72
Član foruma od: petak, 29. nov. 2019. u 16:34h

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od juzer034 » četvrtak, 23. nov. 2023. u 11:22h

Hvala puno na iscrpnom odgovoru. Svakako sam mislio da ga skinem i očistim,iako nema nikakve greške na dijagnostici. Moram samo da pojurim cevasti ključ 27,mislim da je on. Plan je da ga isprskam nekim carbon cleanerom,pa da ga izduvam. Kontakte ću da naprskam kontakt sprejom.Ako ga to je očisti,ne znam šta će.Živeli.
Da se zna ko trese šljive, a ko čeka u potoku.

Avatar korisnika
sipov
Poruka: 174
Član foruma od: četvrtak, 24. jun 2021. u 03:58h

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od sipov » četvrtak, 23. nov. 2023. u 12:48h

juzer034 piše:
četvrtak, 23. nov. 2023. u 11:22h
Hvala puno na iscrpnom odgovoru. Svakako sam mislio da ga skinem i očistim,iako nema nikakve greške na dijagnostici. Moram samo da pojurim cevasti ključ 27,mislim da je on. Plan je da ga isprskam nekim carbon cleanerom,pa da ga izduvam. Kontakte ću da naprskam kontakt sprejom.Ako ga to je očisti,ne znam šta će.Živeli.
To i jeste problem senzora nekad ne prijavljuju greške iako ne rade kako treba, sretno...

juzer034
Poruka: 72
Član foruma od: petak, 29. nov. 2019. u 16:34h

Re: Oscilacija ler gasa Focus CMax 1.6tdci

Poruka od juzer034 » nedelja, 3. dec. 2023. u 00:18h

Evo najnovijeg preseka stanja. Već 4 dana auto radi normalno, nijednom nije došlo do oscilacija u leru. Šta se desilo, ne znam, ali ono što znam je sedeće:
Auto sam odvezao do majstora da zakažem termin da pogleda auto, naravno auto savršeno radi, dijagnostika ponovo ok. Nikakvih grešaka ,niti oscilacija pritiska ili broja obrtaja. Naravno, kažem mu da sam menjao filter goriva i tako to. On mi kaže da vratim stari, pošto do njega nije i da dovezem auto u sredu. Rekao sam mu da sam promenio gorivo,tj sa Gasproma sam se vratio na Mol. Kaže da može,stvarno, da bude do goriva i da treba vremena da se motor "navikne".Čovek mi kaže da će da mi zameni regulator pritiska, da vozim sa novim dve nedelje, pa ako je on ostaje, a ako nije, takva ista gimnastika sa senzorom pritiska na rejlu. Plaćam samo ono što je i problem. Teško da može korektnije od toga. Sad imam nameru da ga arčim do srede, pa da se s njim čujem za dalje. Ako ništa, bar mi je ostao novi Bosch filter goriva za sledeći put. Kupio sam ga za džabe, ali nema veze. Toliko od mene za ovaj put. Nisam siguran da se auto "samopopravio", ali eto. Trenutna situacija je takva da, na oko, kao da mu je trebalo neko vreme za sinhronizaciju sa Mol dizelom. Možda nekom bude od koristi ovaj "zona sumraka" kvar.

To Be Continued...
Pozdrav. :beer: :beer: :beer:
Da se zna ko trese šljive, a ko čeka u potoku.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“