Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus mk1 tddi - Crevo rashladne tecnosti

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Focus mk1 tddi - Crevo rashladne tecnosti

Poruka od Mire22 » ponedeljak, 25. sep. 2023. u 16:06h

Kako da trazim ovo crevo?,

Danas kada sam parkirao auto primetio sam dim koji izlazi ispod haube... koji mojom srecom nije mirisao na paljevinu, kada sam podigao haubu nisam video bukvalno nista, dovezao sam auto kuci stavio na kanal i primetio na poluosovini i katalizatoru trag antifriza, kasnije sam ustanovio da kapa jedva primetno na crevu koje se nalazi iznad ventila turbine, najgore je sto kapa na samoj polugi ventila


Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1636
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Focus mk1 tddi - Crevo rashladne tecnosti

Poruka od acadimke » ponedeljak, 25. sep. 2023. u 17:21h

Crevo koje ide iz bloka motora u egr hladnjak.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2618
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Focus mk1 tddi - Crevo rashladne tecnosti

Poruka od ljuba power » utorak, 26. sep. 2023. u 14:45h

to ti na šelni curi(useklo u crevo).skrati crevo za 20-25mm , stavi običnu šelnu i rešio si problem

Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Re: Focus mk1 tddi - Crevo rashladne tecnosti

Poruka od Mire22 » utorak, 26. sep. 2023. u 19:35h

Hvala na odgovorima. Planirao sam i da pokusam da ga skratim(to je bilo sledece pitanje d ali je izvodljivo) jer smatram da ima mesta a za zamenu je dosta nepristupacno pa bi bilo malo zeznutno. Auto mi za sada stoji pa cu ovih dana da se bacim na posao i prvo pokusam sa kracenjem. Ko zna koliko meni dugo kapa a da nisam primetio, narucito jer sam pre oko pola godine dosuo oko 1.5l odmah mi je bilo cudno ali nikakve mrlje ispod auta nije bilo ( moguce da je pustalo manje ), da stvar bude gora kapa samo dok auto radi i kada je u obrtajima i to direkt na vreo izduv i odmah ispari, kada se auto ugasi iskapa to malo sto je u crevu( verovatno dok je vruca tecnost i pod pritiskom ) i do sledeceg paljenja miruje. veoma podmuklo.

Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Re: Focus mk1 tddi - Crevo rashladne tecnosti

Poruka od Mire22 » ponedeljak, 6. nov. 2023. u 19:15h

Pozdrav, majstor me samo odlaze oko resavanja ovog problema, da li iz neisplativosti posla ne znam. Odlico sam da sam rastavio i sredim problem, Dosta problema mi je zadavala selna koja je bila zalomljena pa nikako nisam mogao da je otkljucam bez odgovarajuca klesta ali sam uspeo nekako da je pokidam papagajkama jer cu svakako staviti drugu, crevo sam skratio i taman odgovara da se ne greje ali se sada javio jos jedan problem, u samom crevu je bilo jako puno taloga mislim da to nije normalno tako?, Auto je i na +50 i na minus 10+ uvek drzao radnu temperaturu bilo kako da se vozio i bilo po kakvom terenu da se vozi, grejanje jako dobro radi... Pre oko godinu ipo dana je radjen veliki servis, menjana je i vodena pumpa i rashladna tecnost.

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21127
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Focus mk1 tddi - Crevo rashladne tecnosti

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 6. nov. 2023. u 20:23h

Ako ima toliko taloga u crevu, ceo rashladni sistem je za zamenu.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Re: Focus mk1 tddi - Crevo rashladne tecnosti

Poruka od Mire22 » ponedeljak, 6. nov. 2023. u 21:34h

Crevo je slikano cim sam ga skinuo, pokusao sam da gurnem prst i u delu gde se navlaci na motor ali je to cisto, ne znam kakva je situacija u drugim crevima i hladnjaku. Kada sam skinuo crevo iz njega jedva da je i izaso antifriz a sa strane motora je isteklo mozda za 2 case i ako sam kupio 2l antifriza i jos toliko destilovane vode.

Mire22
Poruka: 25
Član foruma od: subota, 19. avg. 2023. u 00:39h

Re: Focus mk1 tddi - Crevo rashladne tecnosti

Poruka od Mire22 » utorak, 7. nov. 2023. u 15:39h

Da li treba ovako da bude? Crveno/crno?


Slika

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“