Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nosaci motora fiesta 1.4 tdci mk5

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Nosaci motora fiesta 1.4 tdci mk5

Poruka od Acnzje » ponedeljak, 19. jul 2021. u 16:02h

Pozdrav svima, pre par dana zamenio set kvacila sa zamajcem, fiksni umesto plivajuceg i nov set kvacila.
Ne znam da li majstor nije hteo ili je zaboravio da pregleda nosace motora ali u principu su 2 od 3 za zamenu.
Odlucio sam da ih zamenim sve da ne bih razmisljao uopste pa me zanima koje proizvodjace bi preporucili?
Ovo je ponuda od strane majsotra:

Swag desni 7.654 (nemaju na stanju)
Swag levi 3.433
Swag ispod nosac na menjacu 3.278

Nesto slicno je i u varijanti sa febijevim nosacima, malo je skuplje. Pokusao sam da nadjem lemforder ali nisam uspeo bar na internetu da nadjem nista..

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Nosaci motora fiesta 1.4 tdci mk5

Poruka od Almighty.shO » ponedeljak, 19. jul 2021. u 17:06h

Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Nosaci motora fiesta 1.4 tdci mk5

Poruka od FiestaBG87 » ponedeljak, 19. jul 2021. u 17:39h

Da li je zamenjen i komp, ako nije hoce neravnomerno da radi pa sa tim i kao da nisu dobri nosaci

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Nosaci motora fiesta 1.4 tdci mk5

Poruka od Acnzje » ponedeljak, 19. jul 2021. u 21:20h

Nije menjan komp, cini mi se da je oznaka sid804 kako bi i trebalo da bude. Jasno je vidljivo da nosaci nisu u redu, ceo motor se trese kako pre tako i posle zamene. Takodje se cuje i onaj zvuk tokom saltanja iz prve u drugu + zatrese prilikom gasenja
Almighty.shO piše:
ponedeljak, 19. jul 2021. u 17:06h
Probas ovde viewtopic.php?f=94&t=25829
Hvala za link, sutra cu ih okrenuti da vidim da li imaju na stanju

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Nosaci motora fiesta 1.4 tdci mk5

Poruka od FiestaBG87 » ponedeljak, 19. jul 2021. u 21:51h

Komp mora od auta koji ima fiksni zamajac inace nece da radi lepo, skoro je drugar stavio fiksni i drugacije radi, trese, cima,
Prilikom saltanje najveću ulogu ima koska ispod motora na sredini, to se bukvalno menja na zemlji a motor ako ode na neku stranu rukom se predrzi dok se sraf ne ubaci a za ostala dva vec treba malo muke.

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Nosaci motora fiesta 1.4 tdci mk5

Poruka od Acnzje » ponedeljak, 19. jul 2021. u 22:26h

Gotovo sam siguran da sam procitao negde da je bitno samo da komp bude oovaj drugi sa oznakom sid804, kad budem zamenio sve nosace videcu da li treba da se menja komp tj da li ce ostati to da treska u leru.
Menjao sam vec jednom kosku i potpuno isti simpotomi i sada..

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Nosaci motora fiesta 1.4 tdci mk5

Poruka od Acnzje » četvrtak, 5. avg. 2021. u 22:29h

Danas bio do majstora i posto je covek odlucio da prestane da se bavi mehanikom zamolio sam ga da me nauci bar nesto dok ne bude zatvorio servis.
Uspeno smo zamenili sve nosace i prilikom zamene uocio sam jedan dzek koji nije povezan nigde, pitao sam i njega naravno ali kaze da nije siguran, inace ne radi fordove vec iskljucivo audi i tu ostalu vagen grupaciju.
Da ne bih otvarao novu temu postavicu sliku ovde pa ako neko zna bio bih mu zahvalan da mi pojasni 😃
*Vozaceva strana, tu gde je i komp

Slika

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Nosaci motora fiesta 1.4 tdci mk5

Poruka od ljuba power » subota, 7. avg. 2021. u 19:55h

na filteru goriva ima takav sa dva pina.sa strane prema vetrobranu

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Nosaci motora fiesta 1.4 tdci mk5

Poruka od Acnzje » ponedeljak, 9. avg. 2021. u 17:44h

Postavljao sam vec pitanje ovde negde i isto ste vi napisali da je od filtera goriva i zakacio sam ga ispod, ovaj se nalazi blize levom faru (pogled iz auta) i ispred je dosta da bi bio na filteru goriva.
Nego to verovatno i nije nista strasno, ono sto me sad vec izludjuje je to sto sam zamenio sve nosace, set kvacila i ulje u menjacu i poceo je menjac da pravi probleme..
Ne znam ni kako da objasnim, u nekim trenutcima kao da menjac zablokira u brzini tj da kvacilo ne odvoji lepo i moram da ponovim postupak da bih izbacio iz brzine.
Uglavnom je pri saltanju iz 2 u 3 mada nema pravila.
Takodje motor se i dalje trese kao da ce da crkne svakog trenutka, ne znam vise sta moze da stvara te vibracije motora.
I pedala kvacila nije uvek ista, lagano moze da se pritisne sad ali osecam da nije uvek isto...

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Nosaci motora fiesta 1.4 tdci mk5

Poruka od ljuba power » utorak, 10. avg. 2021. u 12:15h

evo sad upravo gledam na jednoj fiesti i nema takav konektor nigde oko akumulatora i uopšte nigde

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Nosaci motora fiesta 1.4 tdci mk5

Poruka od Acnzje » sreda, 1. sep. 2021. u 20:16h

Majstor Ljubo otkrio sam gde ide onaj dzek, nisam primetio nikakvu razliku bez njega a ne uocavam ni sad kad sam ga vratio. Takodje nisam saznao ni cemu sluzi 😅
Evo fotke

Ovo sto je zezao menjac bilo je do cilindra kvacila, 3 one oprugice sam zamenio set kvacila i tek danas zamenih cilindar jer je od skoro pocela da skripi sama pedala, sad je totalno mekano sve i funkcionise perfektno, jedino fali opruga da vrati pedalu u skroz gornji polozaj

Slika

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“