Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

C-max 1.8 125ks varira na leru broj obrtaja

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
veljkob.
Poruka: 31
Član foruma od: četvrtak, 16. jul 2009. u 21:15h

C-max 1.8 125ks varira na leru broj obrtaja

Poruka od veljkob. » nedelja, 2. maj 2021. u 20:41h

Pozdrav drugari i srecni praznici. Naime imam problem sa C-max-om. Benzinac je,1.8 2008 godiste. Kada ga upalim ujutru radi lepo prvih 5 min dok mu malo temperatura ne poraste. Tu pocinje problem. Obori mi broj obtaja na recimo 700,i tu stoji na leru. u voznji se relativno normalno ponasa, mada nece da primi gas u trecoj na 70,tj kada ga stisnem kao da brlja i treba mu dosta vremena da primi gas.Kada se zaustavljam naglo obori kazaljku obrtomera na 700,a ako mu dodam malo ili malo vise gasa padne i na 500 obrtaja i malo varira. Kada ga vozim sa ukljucenom klimom radi na nesto vise od 750 obrtaja.Kada je spoljna temperatura ispod recimo 5 stepeni,auto nepokazuje nikakve navedene znake.
Isao sam u Fordov ovlasteni servis gde su mi cistili klapnu gasa...tri dana i opet isto.Onda sam narucio drugu klapnu gasa,zamenjena u servisu,i opet isto.
Da li je neko od vas imao slicnih problema ili iskustava, da li neko moze da mi da nekakvu ideju, jer ovo traje
U napred vam hvala i veliki pozdrav.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: C-max 1.8 125ks varira na leru broj obrtaja

Poruka od Markedjani » nedelja, 2. maj 2021. u 21:26h

Da li sija check engine lampica ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

veljkob.
Poruka: 31
Član foruma od: četvrtak, 16. jul 2009. u 21:15h

Re: C-max 1.8 125ks varira na leru broj obrtaja

Poruka od veljkob. » nedelja, 2. maj 2021. u 21:56h

Ne sija i ne pali nikakvu lampicu. Urađeno je i ožičavanje klapne. Majstor mi kaže da je jedino kao grešku izbacio problem sa klapnom gasaSlika

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока


Radio sam mu i proveru izduvnih gasova na tehničkom pregledu..odličan je..

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“