Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Zawisza
Poruka: 117
Član foruma od: ponedeljak, 28. jan. 2019. u 23:28h

Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od Zawisza » četvrtak, 28. jan. 2021. u 00:14h

Pojavio mi se problem kod fokusa C max, benzinac 1,6 od 115 ks, kada mu dajem gas, obrtaji se penju ali on ne reaguje odmah, nego sa zakašnjenjem odjednom povuče.....To zakašnjenje baš traje.....oseća se da ima snage, obrtometar, ide do 4000 i onda ga "cimne" i pojuri.
To mi se pojavilo skoro , posle velikog servisa....
Reklamirao....majstor mi kaže da je to takav motor....

Forda sam kupio u Italiji za mene da imam po gradu da se vozikam, starog C maxa poklonio sestriću, isti kao ovaj ali išao lepo, imam i dizela TDDI ali retko ga vozim, samo kad krenem negde dalje, u poređenju sa njim ovaj benzinac je mrtvac.....

Zna li neko šta mu je ili da ga dovezem kod nekog od vas majstora koji radite fordove ako ima predstavu šta mu se dešava....

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od duratecHE » četvrtak, 28. jan. 2021. u 07:38h

Kliza lamela. Set kvačilo za zamenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od ljuba power » četvrtak, 28. jan. 2021. u 09:02h

ako cimne i povuče odjednom,ne verujem da proklizava.pogotovu posle velikog servisa,tako da je moguće da nešto nije dobro uradjeno.pogotovo taj sa varijabilom

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od duratecHE » četvrtak, 28. jan. 2021. u 09:04h

Diže obrtaje a ne povlaci... šta drugo?A “cimne” je relativno


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od ljuba power » četvrtak, 28. jan. 2021. u 09:08h

moguće i da prokliza a moguće i da ga nismo razumeli dobro,nije se izrazio dobro...

Zawisza
Poruka: 117
Član foruma od: ponedeljak, 28. jan. 2019. u 23:28h

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od Zawisza » četvrtak, 28. jan. 2021. u 16:11h

Ma nije lamela, ovo je nešto sa motorom....on će da povuče iz mesta i sa četvrtom brzinom....ovo mi se javlja u vožnji i nizbrdo kad idem....Nije mi problem ni da dođem do Ljube ...daleko sam ali ako ima ideju šta je došao bih do Novog Sada.....Lepo se oseća da motor ima snage ali nešto mu ne da da tu snagu ispolji.
Najgore što sam uložio u njega baš puno para.....ako ovo ne rešim baš mi je velika šteta....

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od ljuba power » četvrtak, 28. jan. 2021. u 17:02h

rado bih ti pomogao ali sad mi neka gužva...jedino da objasniš majstoru da je auto posustao posle v.servisa,pa da pogleda to malo bolje.treba poseban alat za zupčenje tog motora i jel taj ko je radio ima tako nešto i jel radio fordova vozila?

Zawisza
Poruka: 117
Član foruma od: ponedeljak, 28. jan. 2019. u 23:28h

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od Zawisza » četvrtak, 28. jan. 2021. u 22:54h

Ne verujem da ima poseban alat, moram da nađem nekog ko radi baš forda i da konstatuje o čemu se radi. Baš sam puno uložio u njega, promenio mu sva četiri amortizera, termostat, pumpu za benzin, kočnice, sredio trapove, ugradio mu "stagov" plinski "gold" sistem, remontovao alnaser, uložak brave, kupio drugi sat stari izgoreo, kupio nov akumula i okreno mi kleme naopaoka ispred radnje prodavac koji je hteo da mi učini da ga on postavi..... .....poskidao mu katalizatore, misleći da oni prave problem, zamenio mu lonac izduvni, očistio dizne....ništa , ....vozio kod par majstora....oni rade sve automobile, za njih je sve normalno. Meni je ovo 6 ford, on bi trebao da "ujeda" kad mu dam gas.....a on okrene obrtaje i ne daje ni brzinu ni snagu koju bi trebao. Na 4000 on ide 140-150....ali "kilavi"....

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od ljuba power » četvrtak, 28. jan. 2021. u 23:16h

ovako izgleda alat za fazu varijabile:

Slika


Slika
bez njega teško se uradi kako treba

Zawisza
Poruka: 117
Član foruma od: ponedeljak, 28. jan. 2019. u 23:28h

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od Zawisza » subota, 20. mar. 2021. u 17:56h

duratecHE piše:
četvrtak, 28. jan. 2021. u 07:38h
Kliza lamela. Set kvačilo za zamenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Upravo tako, set kvačila mora da se zameni. Meni laički sve izgledalo normalno , danas kod majstora on proba pod ručnom, pusti kvačilo i on neće da se ugasi a ne može da mrdne jer su nove kočnice.

Znate li možda koja je cena i koji set da kupim kao i koliko orjentaciono majstori naplaćuju. Ovaj kod koga sam probao kvačilo kaže mi da naplaćuje 10 000 dinara za "ruke", što mi se čini sasvim pristojnom cenom obzirom koliko ima posla .

I nije mi jasno, svuda nalazim da je isti set i za motor sa plivajućom remenicom i za motor gde nije plivajuća....Oba su 1,6 benzinci ali moj je nešto malo jači motor. To nema nikakve razlike?
ljuba power piše:
četvrtak, 28. jan. 2021. u 23:16h
ovako izgleda alat za fazu varijabile:

Slika


Slika
bez njega teško se uradi kako treba
Otišao kod majstora koji mi radio veliki servis, pokazao mu ove tvoje slike, pitam ga da li ga je sa tim alatom zubio a on me pita : "Čoveče, da li si ti normalan, taj alat košta 150€ a samo mi ti dolaziš sa tim sranjem od auta, i da ga nisam uzubio kako treba ne bi mogao ni da ide".

Rekoh mu doviđenja odoh ja sa mojim sranjem od auta :). Odem kod drugog majstora, majstor seo u kola , probao, i kaže da ga ne vozim više jer mu gotova lamela a ne bi da oštetim i zamajac....

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od ljuba power » subota, 20. mar. 2021. u 21:03h

isto je kvačilo za 1,6 100ks i 1,6 115ks i 120ks.trebalo bi da ide ovaj set LUK kat.br.622 3226 33, ali proveri po broju šasije u prodavnici

Zawisza
Poruka: 117
Član foruma od: ponedeljak, 28. jan. 2019. u 23:28h

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od Zawisza » subota, 20. mar. 2021. u 21:33h

Hvala Ljubo, vidim da i Volvo ima isto kvačilo? Nego Ljubo, ovi stari benzinci nemaju plivajući zamajac....???

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od ljuba power » nedelja, 21. mar. 2021. u 18:02h

nemaju ni noviji fokus benzinci...osim ecoboost-a 150ks

Zawisza
Poruka: 117
Član foruma od: ponedeljak, 28. jan. 2019. u 23:28h

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od Zawisza » nedelja, 21. mar. 2021. u 18:23h

Nađoh po broju šasije desetine proizvođača kvačila , samo LUK daje još nekakav pomoćni cilindar i on košta koliko i set kvačila. Ostali su bez tog pomoćnog cilindra?
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od mbole » nedelja, 21. mar. 2021. u 20:10h

Druk lezaj, hidraulicni.
Nikada nije bio jeftin.
A neko pravilo je da ako je lamela dosla do kraja (a tvoja jeste), treba zameniti i njega. Inace propisa jako brzo.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od ljuba power » nedelja, 21. mar. 2021. u 21:05h

Zawisza uzmi set koji sam ti predložio,bez kalkulisanja...u njemu sadrži i druk ležaj i nećeš pogrešiti sa njim

Zawisza
Poruka: 117
Član foruma od: ponedeljak, 28. jan. 2019. u 23:28h

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od Zawisza » utorak, 23. mar. 2021. u 10:14h

ljuba power piše:
nedelja, 21. mar. 2021. u 21:05h
Zawisza uzmi set koji sam ti predložio,bez kalkulisanja...u njemu sadrži i druk ležaj i nećeš pogrešiti sa njim
Poslušao sam te, sve je pasovalo savršeno, majstor je relativno brzo skinuo menjač što me iznenadilo, lamela kao dva lista papira ostala na njoj i to izgorela, na menjaču nema one gumice, nije mi jasno kako se nije osetilo kod šaltovanja.

Naplatio mi "ruke" 10 000 dinara, učinilo mi se relativno jeftino, ima posla a vidim kad je Ford u pitanju majstori odma dignu cenu 20-30%

Bukvalno sad sam sve izmenjao na njemu osim motora.....od trapova, termostata, pumpe za benzin, amortizera, sata jer mi crko nekakav imobilajzer, alnasera, uloška brave.....ugradio mu najnoviju generaciju "Stag" plinskog uređaja.....

Više mi muka od tog auta, pre njega sam vozio eskorta benzinca 1,6 zeteka, niksam ni pipnuo ništa na njemu a prešao sam 650 000 km i prodam jednom cigi za 500€ i to ne planirano na buvljaku. Obilazio ga , obilazio i pita kolko para za njega, ja lupim 500€ on bez reči izvadi pare i otera, nije ga ni preveo....

Hvala Ljubo na pomoći....

Zawisza
Poruka: 117
Član foruma od: ponedeljak, 28. jan. 2019. u 23:28h

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od Zawisza » subota, 10. apr. 2021. u 17:44h

Sve promenio , što može da se promeni, ali auto ne ide onako kako ja mislim da treba.

Na kraju sam ga odvezao kod Soleta koji rastura Fordove, požalio se da mi je auto nekako trom, lenj...on seo u njega provozao i kaže da on još i dobro ide u odnosu na druge benzince sa tim motorom.....????

Interesantno je da od kada sam ugradio gas isto ide i na gasu i na benzinu, nije veliki potrošač od 8-10l gasa, benzina 7-8l, mirno lepo radi ali sam očekivao mnogo više od njega to je motor od 1,6 i 115 konja...izgleda da je preslab za njega.....

Ima li još koga i kakva su mu iskustva ?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od Markedjani » subota, 10. apr. 2021. u 23:24h

Oteraj na dynojet i izmeri snagu motora
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fokus C Max brzina ne prati broj obrtaja

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 11. apr. 2021. u 02:08h

Ili sa praznim autom što preciznije izmeri ubrzanje od nule do 100 kmh i uporedi sa fabrikom. Ako je razlika veća od sekunde onda imaš pravo da to ne ide kako treba.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“