Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Automatski menjac

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Cp6uH007
Poruka: 2
Član foruma od: četvrtak, 1. okt. 2020. u 12:44h
Lokacija: Novi Sad

Automatski menjac

Poruka od Cp6uH007 » nedelja, 11. okt. 2020. u 16:12h

U pitanju je Ford C-Max 2007god 2.0benzin 145ks i kvar na automatskom menjacu sa 4 brzine :doh:

Kada sam ga kupio osetilo se tek tek blago cimanje i to tek po nekad kad vraca i trece ili cetvrte u drugu. Momak koji ga je vozio prethodnih 5,6 godina mi je rekao da nije radio servis menjaca pa sam pomislio da cu samo servisom resiti to ili eventualne dalje probleme.

Medjutim... Posle 100tinak km pocinje da brlja brzine u D npr hoce da baci do trece i to samo kad ga "zaletim" u prvoj malo preko 3000o/min i pustim gas i kad obrtaji padnu na oko 1000 o/min onda polako dodam i ide tako trecom kad treba vrati u drugu ili prvu kako i treba. E posle nekog vremena kad ga "omasim" pa udari hidroblok krene sam super da salta 😂

E, u manuelnom ista prica 3000o/min i salta lepo bez cimanja do trece a u cetvrtu kad ubacim kao da vrati u drugu ili proklize tako nekako. I opet kad "udari" ugasi manuelni mod i prebaci u D i salta normalno ali uz gresku na tabli transmission mailfunction. Ali radi dobro ali opet do trece.

Zvao sam sve moguce majstore i retko koji je uopste znao koji je menjac u pitanju jer misle da nema sanse da je taj od 4brzine. E sad, neki koji znaju kazu od 1500e do 2000e popravka. Kazu prebaci na manuelni sto ke oko 800 900 i cimanje strasno oko delova kompjutera itd...
Nasao sam u NL polovan sa 80000km sa garancijom izadje me 1200e, ovde niko nema polovan a kazu da kad ima (a nema) bude oko 300 plus ruke plus servis...

Da li je neko imao u nekom autu taj menjac (majstori koji su culi za njega kazu samo focus i c max, samondea npr neodgovara), da li neko zna nekog ko bi se pozabavio kvarom bez da stoji 3 meseca auto i da ide po servisima od jednog do drugog...

Da li uopste neko ima neku ideju sta da radim?

Oprostite na opsirnosti ali velika je muka u pitanju :ozid:

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Automatski menjac

Poruka od macaneli » nedelja, 11. okt. 2020. u 16:19h

Ford rsd
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Automatski menjac

Poruka od ljuba power » nedelja, 11. okt. 2020. u 20:23h

dodji do servisa ford power u ns da pogledam simptome,pa ćemo videti ...

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“