Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

fordmondeo18012001
Poruka: 123
Član foruma od: ponedeljak, 5. okt. 2020. u 11:08h

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od fordmondeo18012001 » četvrtak, 15. okt. 2020. u 00:30h

Dakle klapne ni na staroj ni na novoj grani nisu vadjene, samo na staroj su bile iskopcane preko nekog crijeva, a na ovoj sad majstor rece da je pokidan neki kabal od motorica tih klapnica. Nalazi se otprilike izmedju motora i usisa, iznad anlasera.
Problem nije u klapnicama sto se paljenja tice.
A sto se tice pracenja otvaranja dizni, ja ne znam gdje mogu to odraditi, jer u fordovom servisu u Bn to nema

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14425
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od mbole » četvrtak, 15. okt. 2020. u 05:25h

Sunce vam... kad dvojica krenu sa istim autom i slicnim problemom... ko da pohvata sta je kod koga :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od van » četvrtak, 15. okt. 2020. u 08:51h

Боле , сигурно клапне немају утицаја на паљење . Оне и отворене и затворене могу да пусте довољно ваздуха да мотор ради у леру .
Е сада , да ли вуче фалш ваздух негде , или је проблем у притиску горива , то треба да се види на дијагностици
fordmondeo18012001 piše:
četvrtak, 15. okt. 2020. u 00:30h
A sto se tice pracenja otvaranja dizni, ja ne znam gdje mogu to odraditi, jer u fordovom servisu u Bn to nema
Како бре нема ? Одеш на праћење података уживо , пребациш на време отварања дизни , који је у милисекундама и гледаш .
ЈЕл ти ауто има плин ? Плински рачунар исто приказује то у основном екрану . Време отварања дизни на плин и време отварања дизни па бензин . Показује и функцију ламбда сонде где се види њен синусни дијаграм ( иде горе , па иде доле и тако у недоглед )

Avatar korisnika
duleruza
Poruka: 46
Član foruma od: subota, 11. sep. 2010. u 18:46h
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od duleruza » četvrtak, 15. okt. 2020. u 10:18h

mbole piše:
sreda, 14. okt. 2020. u 22:16h
Izvadjene i iskljucene nisu isto :)
A dule prvo nije napisao da ih je izvadio, vec samo da su iskljucene.
Tako da... to zaista ne bi trebalo da ima uticaja.
ako si mislio na mene nisam nigde rekao da su iskljucene jer je to van pameti :) samo da su izvadene.
Auto pali uvek ali bas uvek samo sto na prvo palenje ne drzi ler (upali se i ugasi se ili se trese kao trovan mis i podigne obrtaje nakon nekoliko sec).
Mislim da ima veze sa pritiskom benzina,opadne pritisak u sistemu kad auto odstoji preko noci i zbog toga pravi problem na prvom palenju. Iskusniji ovde su se sigurno susretali sa tim i resili problem a mene interesuje kako? :eek:
Ono što ne znaš ne može da ti škodi !
Mondeo Mk3 2003 2.0i 107kW ghia

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14425
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od mbole » četvrtak, 15. okt. 2020. u 13:35h

Ko sto napisah gore... dvojica u isto vreme, za istu stvar... ko da navata sta je koji napisao :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

fordmondeo18012001
Poruka: 123
Član foruma od: ponedeljak, 5. okt. 2020. u 11:08h

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od fordmondeo18012001 » petak, 16. okt. 2020. u 10:56h

mbole piše:
četvrtak, 15. okt. 2020. u 13:35h
Ko sto napisah gore... dvojica u isto vreme, za istu stvar... ko da navata sta je koji napisao :)
Kao da avione vozimo a ne auta😂😂
van piše:
četvrtak, 15. okt. 2020. u 08:51h
Боле , сигурно клапне немају утицаја на паљење . Оне и отворене и затворене могу да пусте довољно ваздуха да мотор ради у леру .
Е сада , да ли вуче фалш ваздух негде , или је проблем у притиску горива , то треба да се види на дијагностици
fordmondeo18012001 piše:
četvrtak, 15. okt. 2020. u 00:30h
A sto se tice pracenja otvaranja dizni, ja ne znam gdje mogu to odraditi, jer u fordovom servisu u Bn to nema
Како бре нема ? Одеш на праћење података уживо , пребациш на време отварања дизни , који је у милисекундама и гледаш .
ЈЕл ти ауто има плин ? Плински рачунар исто приказује то у основном екрану . Време отварања дизни на плин и време отварања дизни па бензин . Показује и функцију ламбда сонде где се види њен синусни дијаграм ( иде горе , па иде доле и тако у недоглед )
Meni kad su ciscene dizne pracene su kako otvaraju, i jedna je nesto sitno kasnila ali su rekli da su dizne skroz okej.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od van » petak, 16. okt. 2020. u 11:11h

Не битно да ли касни , него да ли рачунар нешто ради са времоеном отварања дизни , када крене да се гаси ? Ја има фокуса мк1. 1.8 16v и има сличан проблем , само код мене рачунар упали и држи лер али зона од 1000-2000 је са прескоцима и трзајима . Преко плинског рачунара смо видели да на бензин ламбда волтажа оде на 0.08 волти , што је сиромашно тј. фали му горива . Треба да прегледам бензинску пумпу и инсталацију , а вероватно има и неки проблем са вакумом . Али ја не конто времена отварања дизни и ламбда сонде знам да му фали бензина , само да видим где је физички проблем .

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od ljuba power » utorak, 20. okt. 2020. u 22:14h

nema šta tu da se komentariše.dušanu je pritisak pumpe bio 1,5 bara i auto nije vukao nikako.pa sam mu rekao da pumpa ne valja.doneo je polovnu koja gura 2,5 bara za koju sam rekao da je to slab pritisak i da ni to ne valja.mora nova pumpa sa kućištem.doneo je novu pumpu koja gura koliko treba i auto se više nije gušio nego je lepio za sedište.hvala dovidjenja i svaka čast majstore-to su njegove reči na kraju.za ostale probleme mi se nije obraćao!!temu ne komentarišem jer se auto popravlja u radioni a samo vi znate da ga popravite preko tastature hahahaha hahahaha hahahaha

Avatar korisnika
duleruza
Poruka: 46
Član foruma od: subota, 11. sep. 2010. u 18:46h
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od duleruza » utorak, 20. okt. 2020. u 22:36h

Tako je Ljubo.Samo u radionici se popravlja auto. Da dodam da se otkako je promenjen akumulator, da li se restovao komp ili sta vec auto sad pali ujutro bez gasenja i osciliranja na leru. Kao da mu je trebalo dan dva da pohvata sta treba od parametara. I punjenje alternatora nije vise 14 v kako je bilo kod majstora kad smo stavili nov aku nego danas merio majstor ponovo i kaze 14.4v.
Ono što ne znaš ne može da ti škodi !
Mondeo Mk3 2003 2.0i 107kW ghia

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od 911s [SK] » sreda, 21. okt. 2020. u 00:41h

Koja je poenta pisati na auto forumu o kvarovima, a onda reći kako se to (u principu ili samo) popravlja u radionici? Kog djoku je smisao i poenta toga? Nije lepo, a nije ni fer. Neko popravlja auto samo u radioni ali preko tastature učestvuje u diskusijama baziranim na popravljanju, a neko ne krije ljubomorno informacije od značaja za popraviti. Ja sam recimo svoj takav Mondeo bio popravio preko "tastature" zato što sam preko te iste tastature našao podatak da je radni pritisak nominalno 3.8 bar, toleriše se od 3.6-4.0, a da najmanje 10 minuta po gašenju motora ne sme biti manji od 2.5. Stara pumpa nije imala te pritiske, zamenjena je novom i problem dugog verglanja i lošeg rada po paljenju je bio rešen. Možda i nekome drugom ovo pomogne da ustanovi ispravnost svoje pumpe i zameni je po potrebi. Neko neće ni gledati po forumima već ići pravo kod majstora kada mu nešto ne valja, a za sve ostale... Tu smo, služimo narodu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 3001
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od Aca06 » sreda, 21. okt. 2020. u 09:06h

+1
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od van » sreda, 21. okt. 2020. u 13:33h

duleruza piše:
utorak, 20. okt. 2020. u 22:36h
Tako je Ljubo.Samo u radionici se popravlja auto.
Значи , када ми се поквари ауто на путу , да послушам тебе нестручног или Љубу стручног па да оставим ауто на путу и да чекам шлеп до мајстора , или да покушам сам да га поправим ?
Четкица алтерантора сам мењано на улазу у Бајину Башту , поред пумпе . Треба да се откачи мотор и мењач са носача да би се промениле четкице . 4 сата посла са све куповином четкица од 200 динара и част мајстора у ТВ сервису од 500 динара што их је залемио .
Четкице анласера сам мењао на паркингу за 30 минута . Цилиндар квачила сам мењано на паркингу за сат времена јер је екстремно неприступачно . Ролер ПК кајша сам исто мењао на пракингу где водим дете на тренинг .

То што ти не знаш како , то је твоја ствар . Ја сервисирам ауто у својој гаражи , код мајстора идем ако ме мерзи или немам времена да се бакћем око ауто , а ако ме не мрзи , радим сам .
А госн Љуба се показао овде као арогантан и не претерано поткован знањем , са силном жељом да нам свим објасни како он зна све а остали немају појма .

Avatar korisnika
duleruza
Poruka: 46
Član foruma od: subota, 11. sep. 2010. u 18:46h
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od duleruza » sreda, 21. okt. 2020. u 14:17h

@Van , nema potrebe za ljutnjom i teskim recima.Tko koliko zna videce se. Nisam mislio nista lose. Samo sam se nasalio. Koliko sam puta popravljao auto na putu ili parkingu bog zna. Menjac sam skidao na parkingu. Sta da se radi. Svako radi onako kako misli da treba ili zna.Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio( nije mi bila namera). Malo sale ne skodi. :D
Ono što ne znaš ne može da ti škodi !
Mondeo Mk3 2003 2.0i 107kW ghia

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1864
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od sarabo » sreda, 21. okt. 2020. u 15:42h

očigledno smo svi bezobrazni i nevaspitani i nismo privilegovani za nečiji odgovor ?
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od Markedjani » sreda, 21. okt. 2020. u 17:22h

nema veze, samo nek je dinamično.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Mondeo mk3 2.0zanimajug paljenja

Poruka od ljuba power » sreda, 21. okt. 2020. u 20:29h

zbog takvih pametnjakovića kao što je van, ustručavam se pisati opširnije o kvarovima i prodavati mukom stečeno iskustvo tako lako nekim nadmenim likovima koji misle da nešto znaju o mehanici i pritom me omalovažavaju čim im se ukaže prilika.u mehanici sam napravio instituciju od servisa za 30g rada u mehanici.tako da me mišljenja i prozivke takvih likova uopšte ne zanimaju,a to je razlog što pišem sve manje i dajem konkretna rešenja.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9891
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od sasa_f1 » sreda, 21. okt. 2020. u 20:41h

Da si napravio instituciju od servisa ne bi se ovde reklamirao i pozivao clanove da dodju kod tebe u servis lol

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od ljuba power » sreda, 21. okt. 2020. u 20:47h

imam želju da im pomognem,pošto ne mogu da reše banalne stvari.nevidim šta je tu loše pomoći?!
a o reklamiranju ne znam ko se reklamira ovde???čija reklama stoji gore ???tvoja ili moja

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9891
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od sasa_f1 » sreda, 21. okt. 2020. u 20:57h

Moja vala nije lol Dok je bila moja (tj reklama firme u kojoj sam radio), bila je i uredno placana svaki mesec.

Ne kapiras poentu. Forum je mesto gde trebaju da se razmenjuju iskustva, saveti i misljenja. Mesto gde pomazemo jedni drugima.
Iskustvo i pomoc nikako nisu "ja znam sta je kvar al necu da vam kazem jer ste glupi i srafite kola sami, okaci auto na slep i doteraj kod mene u servis".

To nije pomoc, to je klasicna reklama koja nije placena. Da imas posla i da si toliko veliki kolike se busas, ne bi se ovde reklamirao za dz na glupe fore, vec bi imao brdo svojih musterija pored kojih ne bi ni imao vremena za forum, ili bi to reklamiranje i placao, kao npr. Faber.

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od ljuba power » sreda, 21. okt. 2020. u 21:46h

super.ako je moja pomoć ovde reklama,neću više pružati savete i sugerisati gde je kvar.nadam se da ste sada zadoljni i možete nagadjati gde je problem,a da vam pritom neće neko stručan reći da niste u pravu.pošto vas to najviše tangira

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od van » četvrtak, 22. okt. 2020. u 00:07h

Проблем у МАП-у , пошто , јел те , ти не негађаш него имаш муком стечено знање у сервису .
Крајње си арогантан , то је констатација , а да сам ја паметњаковић , то је пежоративан израз . Ја никада не тврдим нешто што не знам ,не учествујем у полемикама о темама које не познајем , сем да поставим питање . Ако нисам сигура у тврдњу , увек кажем да је можда тако , а и када сам сигуран , ограђујем се често па кажем исто , можда је тако.

fordmondeo18012001
Poruka: 123
Član foruma od: ponedeljak, 5. okt. 2020. u 11:08h

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od fordmondeo18012001 » četvrtak, 22. okt. 2020. u 14:53h

ljuba power piše:
utorak, 20. okt. 2020. u 22:14h
nema šta tu da se komentariše.dušanu je pritisak pumpe bio 1,5 bara i auto nije vukao nikako.pa sam mu rekao da pumpa ne valja.doneo je polovnu koja gura 2,5 bara za koju sam rekao da je to slab pritisak i da ni to ne valja.mora nova pumpa sa kućištem.doneo je novu pumpu koja gura koliko treba i auto se više nije gušio nego je lepio za sedište.hvala dovidjenja i svaka čast majstore-to su njegove reči na kraju.za ostale probleme mi se nije obraćao!!temu ne komentarišem jer se auto popravlja u radioni a samo vi znate da ga popravite preko tastature hahahaha hahahaha hahahaha
Pa kod mene je nova pumpa, ali problem postoji i dalje

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9651
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od macaneli » četvrtak, 22. okt. 2020. u 14:57h

lol
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
duleruza
Poruka: 46
Član foruma od: subota, 11. sep. 2010. u 18:46h
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od duleruza » četvrtak, 22. okt. 2020. u 15:09h

Koji problem Macaneli?
Ono što ne znaš ne može da ti škodi !
Mondeo Mk3 2003 2.0i 107kW ghia

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Mondeo mk3 2.0 duratec HE - Gasi se posle prvog paljenja

Poruka od Markedjani » četvrtak, 22. okt. 2020. u 15:17h

Koji problem duleruza ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“