Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus mk 2.5 - Klima slabo hladi

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Mladen990
Poruka: 41
Član foruma od: nedelja, 22. okt. 2017. u 17:37h

Focus mk 2.5 - Klima slabo hladi

Poruka od Mladen990 » subota, 8. avg. 2020. u 02:11h

Ekipa, ja bih se nadovezao na ovu relativno svezu temu.
Situacija sledeća - Focus mk2.5, klima digitalna, proslo leto ledila i ventilator ubijao, toliko da sam se zezao da su sistem projektovali za onaj Transit a ne Focus. Zimus je isto fino grejalo. Oseti se kad je filter za zamenu, to odradim redovno.
Međutim pred zadnju zamenu filtera "duvanje" je značajno opalo, zamenim filter, nista se ne promeni, zamenim ponovo, nista, nije do filtera. Dakle, klima i dalje hladi, to se da osetiti i proveravao sam sistem, "pun" je. Ventilator radi ali prema soferci tuce sa jedno 20% snage, prema nogama sa jedno 25-30% a prema sredini sa jedno 3% (vrednosti subjektivne, u odnosu na ono sto pamtim od ranije). Levo/desno nisam primetio razliku iako je dvozonska.
Ako nije bas pakao napolju i uspevam ohladiti, ali mučim ceo sistem čini mi se i opt nije prijatno.
Čitao sam iznad, vidim pominju se moduli i klapne, pa ako neko ima jos kakav odgovor bio bih zahvalan.
Pozdrav.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Focus mk 2.5 - Klima slabo hladi

Poruka od Markedjani » subota, 8. avg. 2020. u 11:41h

Šta se dešava kad promeniš smer ka lufterima ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Mladen990
Poruka: 41
Član foruma od: nedelja, 22. okt. 2017. u 17:37h

Re: Focus mk 2.5 - Klima slabo hladi

Poruka od Mladen990 » subota, 8. avg. 2020. u 17:27h

Napisah, digitalna je klima i ima tri ona dugmića gde nezavisno aktiviras smer, jedan smer u soferku, jedan za ove sto duvaju prema grudima da tako kazem i treći smer u noge. U soferku i noge duva 20-30% nego inace sto treba a ovaj središnji nikako skoro.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Focus mk 2.5 - Klima slabo hladi

Poruka od 911s [SK] » subota, 8. avg. 2020. u 21:09h

Pitao te je šta se desi kad se promeni smer odnosno da li je moguće neki od tih "smerova" skroz ukinuti ili ne, da li sistem reaguje u tom smislu.
Da li si probao raditi autodijagnostiku klime? Ako nisi proguglaj kako se radi i probaj.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Mladen990
Poruka: 41
Član foruma od: nedelja, 22. okt. 2017. u 17:37h

Re: Focus mk 2.5 - Klima slabo hladi

Poruka od Mladen990 » ponedeljak, 10. avg. 2020. u 16:54h

Nisam razumeo, izvinjavam se. Onaj smer sto duva u staklo je moguce zatvoriti, onaj srednji sto duva prema vozaču/suvozaču svakako ne radi kao sto rekoh, a onaj sto duva u noge nikad nije mogao skroz da se zatvori od kako sam kupio auto.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Focus mk 2.5 - Klima slabo hladi

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 10. avg. 2020. u 17:07h

Zvuči kao problem sa klapnama.
Uradi tu autodijagnostiku.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Mladen990
Poruka: 41
Član foruma od: nedelja, 22. okt. 2017. u 17:37h

Re: Focus mk 2.5 - Klima slabo hladi

Poruka od Mladen990 » ponedeljak, 10. avg. 2020. u 21:22h

Vazi. Nisam ni znao da clima ima svoju dijagnostiku. Inace svracao sam kod dva auto elektricara, oba su pretpostavili da se radi o klapnama i predložili da kad se dogovorimo ostavim auto da rasklapaju konzolu da bi došli do klapni. Ni jednom nije palo na pamet da je do modula mozda.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“