Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Promenjena pumpa zuji tokom rada!

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
ivanius86
Poruka: 5
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2020. u 15:42h

Promenjena pumpa zuji tokom rada!

Poruka od ivanius86 » utorak, 4. avg. 2020. u 16:03h

Pozdrav svima. Posedujem ford focus 2008 1.6 benzin sa LPG instaliranim. Skoro kupljeni auto je ima loshu pumpu koju je mehanicar zamenio sa drugom pumpom ne orginalom i sad ta pumpa proizvodi konstantan zvuk tokom rada motora kao pri pocetku paljena kad se cekira pumpa ili sta vec. Zanima me da li je ta pumpa uopste ispravna, kada sam se zalio oni su mi rekli da je to normalan zvuk zato sto pumpa nije orginal. Da li imate nekakav savet i da li bih trebao nastaviti koristiti tu pumpu ili da zahtevam da mi promene neku i koju mi preporucujete :) Hvala unapred :ford:

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Promenjena pumpa zuji tokom rada!

Poruka od 911s [SK] » utorak, 4. avg. 2020. u 16:29h

Pumpa uvek zuji, pumpa uvek radi. Kada daš kontakt ona odzuji jednu sekundi da nabije pritisak u sistemu, čim kreneš da verlaš i upališ auto ona nastavlja da radi. Jeftinije možda zuje malo glasnije ali je to nebitna stvar.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Promenjena pumpa zuji tokom rada!

Poruka od van » utorak, 4. avg. 2020. u 18:10h

Питање "Шта је оригинална пумпа ? " . Форд сигурно не прави пумпе , а оно што угради у ауто је оригиналнао. Па сада да је тај оригинал добар не би цркао после 12 година него би пумпа терала колики је радни век аутомобила , јер у јефтинијим аутомобилима од фокуса , пумпа ради и после 250 000 км и 22 године
Иначе није нормално да се (претерано) чује , тј. да производи звук који је јасно приметан у кабини .

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: Promenjena pumpa zuji tokom rada!

Poruka od pegaz » utorak, 4. avg. 2020. u 20:51h

I meni je ugradjena pre godinu dana Bosh pumpa (Ford Focus 1.6b 2001) kompletna je zamenjena i prvo sto sam cuo je da zuju i to zujanje se cuje u kabini a pogotovo ako stojis napolju uz zadnji desni tocak i rekao bi vise kad je pun rezervoar nego kad je poluprazan. Kad sam pitao majstora za to zujanje, kaze takva je pumpa nije original a na raspolaganju je imao jos jednu jeftiniju pumpu koju ne preporucuje.

Isti slucaj sam imao i sa servo pumpom koju sam menjao na istom autu pocetkom godine, kupio sam licno ja od nekog nemackog proizvodjaca (pocinje na M ako se ne varam) i cuje se pumpa u leru u kabini pitao majstora za to kaze takva je pumpa...

Sad u autu imam orkestar...

ivanius86
Poruka: 5
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2020. u 15:42h

Re: Promenjena pumpa zuji tokom rada!

Poruka od ivanius86 » sreda, 5. avg. 2020. u 09:23h

Slika

Hvala vam puno na odgovoru, iskreno orginal ili ne samo da gura. Ali zvuk se cuje sad nije Bog zna sta, kao sto PEGAZ rece simfonija u najavi :)...
Hvala josh jednom, postavio sam sliku cisto da prikazem masinu. Za sledecu godinu planiram promenuti komplet izduvnu granu sa ravnim dvocevkama, K&N Filter i mozda cu uraditi ECU modifikaciju kako bi dodao koju konjsku snagu!

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“