Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nepravilan rad motora povremeno - mondeo mk3 2.0 tdci

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Fikri
Poruka: 30
Član foruma od: utorak, 30. jun 2020. u 14:15h

Nepravilan rad motora povremeno - mondeo mk3 2.0 tdci

Poruka od Fikri » utorak, 30. jun 2020. u 14:31h

Pozdrav ljudi.
Vec dugo vozim auto sa ovim problemom da ga tako nazovem. Konacno odlucim da auto sredim. Reparisao injektore, mijenjao senzor i ventil pritiska goriva, senzor temp goriva, filter goriva, ulja... Sta god je ko predlozio. Isto. Dijagnostika nista ne pokazuje.
Problem je sto povremeno zna da turira ili da blago dodaje gas. Najvise to primijetim kad lagano dodam gas pa pustim, onda mu treba nekih 10ak sekundi da se smiri. Ili kad stanem na semaforu kao da me neko blago zaljulja. U toku voznje znam primijetiti da na trenutak par sec izgubi snagu pa opet dobije.
Ima li neko slicnog iskustva?
Auto je ford mondeo dizel 2.0, tdci, mk3, 2007.g
Poz

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Nepravilan rad motora povremeno - mondeo mk3 2.0 tdci

Poruka od FM III » utorak, 30. jun 2020. u 15:35h

Ja sam imao skoro indentične simptome da mi ler gas varira, da sam ubrzava, ponekad opadnu obrtaji pa se strese, idt... Kod mene je bio problem sa konektorom alternatora i posle samim alternatorom. Napon koji je on davao je varirao i onda komp pokušava da dodavanjem i smanjivanjem gasa pokušava da "ispegla" ujednači to variranje napona dodavanjem ili oduzimanjem gasa.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Fikri
Poruka: 30
Član foruma od: utorak, 30. jun 2020. u 14:15h

Re: Nepravilan rad motora povremeno - mondeo mk3 2.0 tdci

Poruka od Fikri » utorak, 30. jun 2020. u 16:07h

To sam jos negdje procitao, pokusat cu. Hvala

Fikri
Poruka: 30
Član foruma od: utorak, 30. jun 2020. u 14:15h

Re: Nepravilan rad motora povremeno - mondeo mk3 2.0 tdci

Poruka od Fikri » nedelja, 5. jul 2020. u 22:48h

Elektronika sva ok,tako kaze majstor. Sumnja na pumpu pritiska. Kada radi pod manjim opterecenjem, tj. kada su ugaseni potrosaci, vise se osjeti. Kada se upali klima, svjetla, radio... nekako uspije smanjiti oscilacije, poveca protok goriva,bude vrijednost na diznama oko 4,5.. Inace u leru bude 0 ili 1 zavisi kako koja dizna. Da li bi trebalo na svima da bude ista vrijednost?

Fikri
Poruka: 30
Član foruma od: utorak, 30. jun 2020. u 14:15h

Re: Nepravilan rad motora povremeno - mondeo mk3 2.0 tdci

Poruka od Fikri » nedelja, 23. avg. 2020. u 15:39h

Reparisani injektori, pumpa, ociscen egr, reparisan alternator... Opet isto. Sta bi moglo jos biti? Bilo kakva ideja?

Fikri
Poruka: 30
Član foruma od: utorak, 30. jun 2020. u 14:15h

Re: Nepravilan rad motora povremeno - mondeo mk3 2.0 tdci

Poruka od Fikri » nedelja, 11. okt. 2020. u 18:11h

ReparisanI injektori, pumpa, alternator, alnaser, ventili i crijeva sva ociscena... Mozda malo bolje ali opet ima.
Novi problem koji mozda ima veze sa starim. Kod kontakta se nekad pojavi blinkanje grijaca i tada nece upaliti uopste, cak i ne pokusa. Vratim kljuc, ponovo upali od prve.
Slika

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“