Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » nedelja, 31. maj 2020. u 21:56h

Ok, renoviranje ili bolje reći, restauriranje ove aždaje i dalje traje. Sad su na redu, predpostavljam , dizne...
Nakon prošlogodišnjeg remonta turbine i malog servisa, malo po malo, primećujem da mi se nivo ulja u motoru podiže.
To mi se činilo i pre nego što sam uradio turbinu, ali pošto sam ja dolivao tada ulje, pomislio sam da sam preterao, iako ni tad nisam mnogo sipao.
Ali sada je to mnogo očiglednije i za par hiljada km, nivo ulja se podigao za 1 cm, možda i više, tako da sam sada siguran da raste.
Sutra telefon u ruke, zakazivanje i pravac Pinosava.
E sad, to ja sumnjam na dizne, pošto ovaj motor fabrički nema dpf, a i potrošnja mu je, po bordu 10.3l, a po aplikaciji koju koristim 9.5l, sve u svemu previsoka. Doduše tako je od kako sam ga kupio, čak sad i malo manje troši nego u početku (99% (beo) gradska vožnja)). Malo sam korigovao i način vožnje, EGR OFF, a možda i ima veze sa remontom turbine. Umeo je po bordu da ide i do 12l...
Možda je moguće i da je nešto drugo, ono što znam je da nije pomešao rashladnu tečnost i ulje, jer je količina rashladne tečnosti standardno malo ispod max oznake i nema zamućenosti i masnoće u posudi.
Ulje sa šipke sam mirisao, ali ono mi smrdi, ali ne znam na šta, ne liči mi na dizel gorivo ili kada se pomeša tako vonja.
Dosta sam iščitavao ovaj forum i bilo je sličnih pitanja, ali pošto su teme uglavnom starije, rekoh da otvorim novu, jer volim da ispratim problem od početka do kraja i da to lepo zaokružim da bi neko ko čita imao i početak i kraj.
Kao što rekoh sutra ću da zovem Dragomira i da zakažem, ali koliko sam iz ranijh postova video, oni skidaju dizne, šalju ih kod bošiste (Dmitrić u Zemunu) i nakon operacije vraćaju u auto. Pošto sam stekao poverenje u Pinosavu, delom zahvaljujući i vama sa foruma, a naročito nakon nekoliko intervencija koje su mi odradili, ne bih više da pokušavam nešto na svoju ruku, kao što sam radio pre Pinosave, pa su morali da mi vade fleke i još ih nisam sve povadio (greške prošlih majstora). Mnogo je važno da ti na autu radi neko ko dobro poznaje materiju, uštedi ti mnogo vremena i živaca, a samim tim i novaca.
Što se cena tiče to ću još da vidim, ali sam se raspitivao kod boš servisa Moravčević, oni skidaju dizne, repariraju i montiraju ih nazad. Bili su jako ljubazni da mi odgovore na mail koji sam im poslao (za razliku od drugih) i cene su kod njih, 5e za demontažu i montažu po dizni, a u zavisnosti od stepena oštećenja, remont se kreće od 30-90e po dizni, što je po meni, jako povoljno, kada uzmem u obzir šta sam sve iščitao i koliko su ljudi to plaćali.
No, ipak, iako mi je to na 1km od kuće, ipak ću otići u Pinosavu i odraditi tamo, iako ne znam koliko će to da me košta.
Tu je i priča sa opiljcima iz ležaja pumpe, ali koliko sam shvatio, ovaj motor nema problema sa tim. U tom slučaju i remont pumpe i čišćenje sistema i ode popravka u nebesa, zato treba imati nekoga ko će da ti proveri to i reši problem.
To je ono što sam mislio kada sam rekao, imati poverenja u majstora.
Eto sada ostaje samo da redovno osvežavam ovu temu i izvestim vas kako protiče rešavanje problema i šta je zaista u pitanju, a ko je imao ovakve simptome, bilo bi lepo da podeli sa nama ovde, pozdrav za sada.
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » ponedeljak, 1. jun 2020. u 12:01h

Sad sam pričao sa Dragomirom, reče mi da nabavim polovne dizne i da se zamene. Za taj motor samo zamena.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


U medjuvremenu sam pozvao i ovaj bos servis Moravcevic za savet, ali mi covek rece da ako su dizne, da bi auto dimio kao lud i radio neravnomerno.
Takodje mi je rekao da je moguce i da je do pumpe, pa sad ti vidi.
Auto mi je u jednom trenutku radio neravnomerno, bas kad sam odlazio od Dragomira prosli put, ali sad radi ok, vuce, ide, ne pali lampice i ne dimi.
Ali zimi na prvom paljenju malo podrhtava i umiri se.
Dragomir je ubedjen da su dizne zbog povecane potrosnje goriva i ja mu verujem.
Poslusacu Dragomira i nabaviti polovne dizne, samo sto ne znam da li da nabavljam sve cetiri ili da prvo probam koje ne valjaju, a za to opet treba pojuriti kod bosiste, bem li ga.
Pa onda pronaci polovne u Bgu, pa ih nositi na probu, ako se slozi prodavac, dakle sledi mi ebacina.
Pitanje za vas, jel se ove dizne kodiraju, trebalo bi da su Siemens?
Gde ste vi kupovali dizne?
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » ponedeljak, 1. jun 2020. u 17:41h

Moram napraviti strategiju, pošto nisam siguran šta je. Najbolje bi bilo da uradim i dizne i pumpu. Prvo ću otići negde da mi pregledaju dizne, da bih saznao u kakvom su stanju i koje su za zamenu. To mogu da mi urade direktno kod bošiste, dok za pumpu, moram prvo do mehaničara, pa da je nosim bošisti.
Tako ću dobiti malo jasniju sliku, pa da vidim kad sredim dizne, moram opet i zamenu ulja i da pratim stanje. Ako i dalje bude dizao nivo ulja, ode i pumpa na remont.
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1858
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od sarabo » ponedeljak, 1. jun 2020. u 17:44h

nemoj raditi samo dizne bez pumpe, ništa nisi odradio,pumpa shebe dizne jok obrnuto
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » ponedeljak, 1. jun 2020. u 18:54h

sarabo piše:nemoj raditi samo dizne bez pumpe, ništa nisi odradio,pumpa shebe dizne jok obrnuto
To sam shvatio samo ako pumpa baca opiljke, meni se diže nivo ulja. Osim uvećane potrošnje i tog uvećanog nivoa ulja, auto se ponaša normalno, snimiću sutra kako šta izgleda ako vreme dozvoli.
Dragomira sam zvao dva puta i oba puta je dosta ubeđeno rekao da su dizne, čak i kad sam mu preneo šta mi je Moravčević rekao.
Malo me i zabrinuo taj Moravčević, jer mi je rekao da ako tako vozim, nivo ulja će rasti i motor će otići u iberturu.
Tako da to moram hitno da rešavam.
Bar će mi taj dizel oprati motor iznutra SlikaSlikaSlika

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 1. jun 2020. u 19:07h

Ne samo što će ti otići motor u iber turu već imaš i lošije podmazivanje motora sa naftom u ulju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od ljuba power » ponedeljak, 1. jun 2020. u 19:58h

ako ode u iber pozdravi se sa pokojim klipom, diznama,grejačima,klipnjača možda se pokrivi,u suštini motor fertich...ako uspeš da ga ugasiš da se snadješ...bay,bay

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » ponedeljak, 1. jun 2020. u 20:31h

Da, valjda neće iber da me snađe, svakako ću morati još koji kilometar da vozim do majstora...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » utorak, 2. jun 2020. u 10:19h

Evo kako izgleda šipka ulja pre prvog paljenja, teren je malo nagnut, ali merio sam više puta i na ravnom, nema neke razlike.
A na videu se vidi kako auto pali (prvo paljenje u toku dana) i kako se čuje. Sada nisam imao nikoga u blizini da ga isturira, ali juče sam gledao auspuh dok ga je sin turirao, tek kad se očepi na 4000 obrtaja izađe mali oblak crnog dima, ali onako na sekund i to kad pusti gas.
Sad moram nađem i nekog majstora ovde u slučaju da treba da skidam pumpu.
Video:




Slika

Rasplet će se sačekati za sledeću nedelju, skidam i dizne i pumpu i kod bošiste na pregled, pa onda, po potrebi kupovina dizni ili šta već treba i da ne razmišljam previše. Taman i odradim mali servis i onda da vidimo.
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » petak, 5. jun 2020. u 12:34h

I dalje se natezem sa majstorima, koliko je uopste komplikovano skinuti pumpu na ovom motoru? Ne nalazim na netu, a zanima me, ustvari, koja je realna cena za demontazu i montazu pumpe?
Nasao sam jednog u Krnjaci, koji bi da pogleda sta se desava, pa ako mesa gorivo i ulje, onda da me salje kod Jancica u Umku. Ja auto u ovakvom stanju ne bih da vozim 15 km, a hteo bih samo da mi neko skine pumpu da je odnesem kod bosiste. Mada ne znam ni sta ce kod bosiste ako je neki dihtung pukao, zar ne moze samo on da se zameni, valjda se taj dihtung nalazi izmedju pumpe i bloka motora?
Auto sasvim dobro ide, bem mu mater.
Sranje je sto to mene ne treba ni da interesuje, ali ovde moram da procenjujem koliko ce ko da me osuri za montazu, demontazu, negde dizne skidaju za dz, negde za 5e, a negde traze 20e po dizni. Ovaj cak nece ni da mi skida pumpu, a ovaj drugi je zauzet, ali u njega nemam previse pouzdanja. Nema sanse da ja znam sta da radim. Svako prica svoju pricu, a ja gledam kako sto bezbolnije da resim problem.
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » sreda, 10. jun 2020. u 11:37h

Bar da se malo maknem sa mrtve tacke pa kud puklo. Na kraju sam otisao kod najblizeg majstora da mi skine dizne i pumpu, ali avaj, ni on nece da skida pumpu, kaze, nema sanse da je od pumpe, jedino dizne.
Vec sam ispizdeo i ovako i reko mu skidaj dizne, pa kod bosiste (i on saradjuje sa Moravcevicem).
Danas zovem dokle je stiglo, kaze, nisu dizne, u parametrima su, ocistice ih, zameniti podloske i to je to ?!
Rekoh, onda mora da je do pumpe zar ne? A on, nema sanse da je do pumpe.
I Dragomir mi je rekao da nije pumpa, pa ne znam sta da mislim!?
Zasto mi se dize nivo ulja ako nisu dizne ili pumpa?
Karike?
Gde jos unutrasnjost motora ima dodira sa gorivom?
Zamenice mi ulje, pa cu da pratim, a onda da vidim, da li ce Dragomir da me primi ili da nadjem drugog majstora za Forda, svakako moram da resim problem.
A nasao sam na netu da nije bas lako skinuti tu pumpu, pa sumnjam i da izbegavaju to da rade majstori.
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1858
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od sarabo » sreda, 10. jun 2020. u 11:51h

Primiće te zašto ne bi ?
Samo se najaviš i dogovorite kad i to je to
Pa svi smo mi kod njega u jednom trenutku bili prvi put
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » sreda, 10. jun 2020. u 12:04h

Nisi citao od pocetka, bio sam ja vise puta kod Dragomira i zadovoljan sam. Ali kod ovog problema me malo pustio "niz vodu"...
Mislim da majstori ne vole te pipave zajebancije oko sistema goriva i bosista, citajuci i ovde i po netu, stekao sam takav utisak.
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » ponedeljak, 15. jun 2020. u 21:28h

Pokupio auto, ceh 100e, zamenjeno ulje, filter ulja, podloške dizni, dizne očišćene u parametrima, ništa rađeno kod njih.
Majstor kaže da je ulje bilo ok i da ga je verovatno bilo viška od prošle zamene, te me napravi da sam bio u zabuni ?!
To bi još bilo i najbolje rešenje.
Pratiću nivo ulja u narednom periodu, pa ćemo videti.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 15. jun 2020. u 22:03h

Može biti vrlo lako da je majstor u pravu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » utorak, 16. jun 2020. u 01:45h

911s [SK] piše:Može biti vrlo lako da je majstor u pravu.
Daj Bože Slika

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » utorak, 16. jun 2020. u 15:28h

Trenutno stanje.Slika

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Ford Focus C Max 1.8tdci 2005 povišen nivo ulja u motoru

Poruka od vlasta74 » petak, 24. jul 2020. u 13:26h

Nakon 400 km, izgleda je čitava ova frka bila bez razloga, nivo ulja je približno isti.Slika

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“