Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21071
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od Markedjani » sreda, 15. jan. 2020. u 14:24h

I ajd ti sad dijagnostikuj takve stvari preko foruma.

Al' dobro... probali smo.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od pegaz » sreda, 15. jan. 2020. u 15:20h

Dosta ste pomogli jer masa stvarno pravi problem a i nauci se nesto novo (ne idite u Grand😀)

Avatar korisnika
bellum64
Poruka: 217
Član foruma od: ponedeljak, 24. sep. 2012. u 19:13h
Lokacija: loznica

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od bellum64 » sreda, 15. jan. 2020. u 21:21h

Naj veci problem je sto retko koji "majstor" (cast izuzetcima) hoce posteno da se prihvati posla i izgubi 2h vremna da pronadje da je neka zica u prekidu. Svima je prva rec DIJAGNOSTIKA pa cemo da vidimo pa setako njihov posao sveo na to da su u stvari MONTERI REZERVNIH DELOVA.
Ne zelim da uvredim one MAJSTORE koji svoj posao stvarno rade iz ljubavi i imaju strpljenja i znanja da se uhvate u kostac i sa naj glupljim situacijama i kvarovima. Ali se sve svelo da sta god da se radi cena je - jbg daj jeno 20e

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od pegaz » petak, 17. jan. 2020. u 22:59h

Bio danas kod autoelektricara, proverio je masu i zice i sve deluje ok u Maksim servisu su posteno pritegli kleme😀

Nakacio je auto i na dijagnostiku, nije bilo gresaka, proverio DPF nije zacepljen, naprotiv pritisak na njemu je odlican a sa druge strane greske DPF-a koje su se javljale kad auto nije mogao da upali (prevelika temp katalizatora) po njemu nisu do varijacije napona i DPF je sigurno dobar ali mozda je doslo do problema u senzoru temperature. Rekao je da vozimo jedno 10min na min 3500 obrtaja pa da proverimo da li upalio neku grešku vezanu za DPF jer sad nema nista.

Sad smo dosli za Apatin, isli smo nekih 5-6 min kontinualno 90km/h i 3-coj brzini na nekih 3500-3700 obrtaja a zatim kroz grad u drugoj nekih 60km/h na nekih 3200-3400 ukupno nesto manje od 10min, nije nista upalio na tabli. Sutra cu da proverim na dijagnostici kupio sam wi-fi OBD prikljucak i Forscan lite na telefonu pa cu da proverim kakvo je stanje.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od Jozza » subota, 18. jan. 2020. u 10:35h

To u drugoj i trećoj brzini nije merodavno, trebaš izaći na autoput, jer KOLIČINA goriva nije dovoljna da podigne temperaturu DPF-a i katalizatora.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od pegaz » subota, 18. jan. 2020. u 12:27h

E toga sam se plasio, mnogi majstori su mi rekli da vozim u manjoj brzini na sto vise obrtaja kako bi opteretio motor i podigao temp na izduvu a opet na mnogim mestima sam procitao obrnuto, velike brzine na auto putu ili jos bolje veca brzina uz neko brdo da se motor dosta optereti ali ne zbog velikih obrtaja vec da bude na ivici niskih obrtaja.

I ajd sad sta je ispravno. Zao mi je sto nisam prikacio dijagnostiku i pratio parametre tokom puta.

Nego da li neko zna sta znace dpf_load i dpf_soat_ld vrednosti i kad tacno se pali regeneracija? Negde sam procitao da se pali kad dodje oko 100%(i ako odradi nikad ne pada na 0%) a ako ne uspe pokusava da radi regeneracije sve dok ne dodje do 200% a onda prekida da pokusava i ulazi u limp mode (a mozda udje i ranije).

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1267
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od Scorpio 696 » subota, 18. jan. 2020. u 13:12h

Forscan parametri kod mene 2.0 tdci
Slika
Kod mene nema tih parametara dpf_load i dpf_soat_ld
Slika

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od pegaz » subota, 18. jan. 2020. u 13:35h

Ovo sam nasao u Ford Talk YouTube videu gde pricaju o DPF-u u Fordovima

Slika

Ja za moj auto i motor imam te dve vrednosti za DPF u ukljucujuci i dp_dpf koji je majstor proveravao kao i temperaturne senzore DPF-a. U pitanju je Forscan verzija za Android. Vrednosti ta dva parametra su gotovo ista (razlika 2-3%) i pre dolaska u AP su bili 71% a nakon ovog njakanja motora i 100km puta su na 82%.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od macaneli » subota, 18. jan. 2020. u 14:10h

Da dodjem ja do Ns da ga malko ocistimo?
Mislim da regeneraciju radi na na svakih 850km priblizno,+- koji km
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od ljuba power » subota, 18. jan. 2020. u 19:14h

da bi radio dinamic regeneraciju potrebno je da motor bude na radnoj temperaturi i da voziš preko 60kmh i više od 2000 o/m,a to je treći stepen prenosa.neće raditi rageneraciju kad ti to hoćeš ili uvek kad ispuniš ove uslove što sam napisao.već kad se stvore odredjeni parametri da je to potrebno i otprilike na svakih 800,900km

serbianum
Poruka: 38
Član foruma od: subota, 23. jun 2018. u 16:26h

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od serbianum » subota, 18. jan. 2020. u 19:23h

Idi kod Dragomira.
On uzme sprej, stavi ga u tačno određeni položaj tela i poprska ti po autu.
Tako je meni start sprejom. Možda se tako i DPF čisti.
Tragediju na stranu, treba kupovati automobile kojima se sipa AdBlue.
Što se tiče DPF, ako ne može da odradi regenaraciju, ako izduvavanje ne pomaže, onda kod majstora na čišćenje.
Ne kupujte ovakve toplomere. Samo će vam stvoriti pritisak u glavi. Nećete rešiti problem.
Da Vam odam tajnu. Mrežica u DPF filteru je obložena materijalom od kog se prave brusne ploče.
Svako ko Vam kaže da ćete pranjem DPF oštetiti tu svemirsku tehnologiju će Vam uzeti novac za popravku.
Čak i da se ispišate u DPF nećete mu ništa napakostiti.
Kiseline izbegavajte da sipate.
Eto.
Pre upotrebe, prvo se posavetujte sa svojim mehaničarem. :woohoo:
Naravno, sve ovo radite na sopstvenu odgovornost.
Ukoliko želite finese, DPF možete odneti i kod majstora koji popravljaju motore od frižidera i zamrzivača i pitajte šta je to "sušionik".
Slika
Oladite malo. hahahaha
Sve se može popraviti. Osim automatskog menjača. cekicko

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od pegaz » subota, 18. jan. 2020. u 20:12h

Ciscenje DPF-a danas nije problem, na 600-700m od stana u NS imam firmu koja se bavi ciscenjem DPF-a u onoj masini gde ga nakon toga i osuseali to tek kad se on skroz zacepi i regeneracije ne pomazu.

Mene samo zanima da li je neko pratio stanje DPF-a preko dijagnostike pa da zna koji su parametri koje treba pratiti i koje vrednosti treba da budu.

Za dpf_load i dpf_soot_ld sam nasao da trigeruje regeneraciju na oko 100% sto otprilike odgovara 800+ km po regeneraciji, meni je za 100km vangradske voznje vrednost otisla za 10% gore a u gradu sigurno dosta manje predjem (mada imam relacija gde idem blize 70km/h jer je dozvoljeno) za isto povecanje vrednosti.

serbianum
Poruka: 38
Član foruma od: subota, 23. jun 2018. u 16:26h

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od serbianum » subota, 18. jan. 2020. u 20:24h

Ne treba se baviti nepotrebnim stvarima.
Da je potrebno imao bi kazaljku na instrument tabli kao za rezervoar goriva.
Da bi shvatio te parametre morao bi prvo da izučiš japansku tehnologiju na https://en.wikipedia.org/wiki/Muda_(Japanese_term).

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od pegaz » subota, 18. jan. 2020. u 20:45h

Jedini razlog zasto to ne postoji na instrument tabli jeste da se isti sto pre zacepi i ti platis silne pare za novi a pogotovo znajuci da svi parametri potrebni za prikazivanje statusa DPF-a, kad je regeneracija u toku, kad je zavrsila i sl postoje u racunaru (neka Fordova vozila koja se prodaju u Americi imaju ovakve imformacije dostupne vozacu, pretezno kamioni).

Sobzirom da ja nisam od onih koji zeli da izbaci DPF zelim da se raspitam i sto vise saznam kako mogu da pratim njegovo stanje. Zato se i raspitujem ovde pogotovo sto sam imao cudne greske sa DPF-om verovatno zbog problema sa varijacijom napona.

Micija
Poruka: 22
Član foruma od: četvrtak, 16. jan. 2020. u 02:12h
Lokacija: Modriča
Kontakt:

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od Micija » subota, 18. jan. 2020. u 23:01h

Kad radi regeneraciju on pali sve potrosace da bi podigao temperaturu motora i sklopa. Izmedju ostalog pali i grijac u retrovizori pa ako volis da se igras na njega spoji diodicu neka ti viri iza ili je gdje u kabinu uvedi i ona ce te obajestiti kad je regeneracija pocela.
🚖🚖🚖

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od pegaz » nedelja, 19. jan. 2020. u 09:22h

Nisam bas toliko daleko hteo da idem😀 Mene je zanimalo da li je neko Forscan-om ili nekom drugom dijagnostikom pratio parametre DPF-a pa zna sta se mora pratiti i koje vrednosti su relavatne. Posto je Android verzija u pitanju za 10sec se nakacim i proverim vrednosti.

Nasao sam par klipova gde su ljudi nakacili tablet koji ima instaliran Forscan za Android gde su na dashboard-u podeseni svi DPF relavatni PID-ovi i u toku voznje se prate stanje DPF-a, kad ukljuci regeneraciji i kako opada soot vrednost tokom iste, koja je temperatura, pritisak, obrtaji, brzina...zato sam mislio da je neko od nas vec isto radio pa da pojasni.

Ja mislim da sam malo odlutao od prvobitnog problema sa paljenjem u DPF pricu pa ako adminu nije tesko da ove postove prebaci u neku DPF temu😀

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od FM III » nedelja, 19. jan. 2020. u 09:40h

Malo je problematično odvojiti kao posebnu temu pa je promenjen naslov.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: S-Max 2014 nece da upali HITNO

Poruka od Jozza » nedelja, 19. jan. 2020. u 13:03h

Micija piše:Kad radi regeneraciju on pali sve potrosace da bi podigao temperaturu motora i sklopa. Izmedju ostalog pali i grijac u retrovizori pa ako volis da se igras na njega spoji diodicu neka ti viri iza ili je gdje u kabinu uvedi i ona ce te obajestiti kad je regeneracija pocela.
Grejač retrovizora se pali ispod +5°C, bar kod mene na Mondeu, pa i nije realan pokazatelj regeneracije DPF-a, bar u zimskom periodu

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od ljuba power » nedelja, 19. jan. 2020. u 19:54h

šta se opterrećuješ tom regeneracijom.svremenom ga poteraš van grada pod gasom da bi ga potencirao da je uradi i teraš ga bez bojazni kad će,šta će...ako hoćeš dodji do mene da mu uradimo jednu prinudnu static regeneraciju kako bi ga pročistili,pa si miran jedno vreme

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od FiestaBG87 » nedelja, 19. jan. 2020. u 20:01h

To se radi samo ako se zna i proveri da li je sve ispravno inace ce bude nesto gori.

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od ljuba power » nedelja, 19. jan. 2020. u 20:14h

eto baš danas uradio jednu uspešno i auto spreman da ga sutra predam..,posle tri pokušaja kad nije hteo odraditi jer je imao greške...koje sam rešio zamenom nekih senzora i adaptacija.tako da auto ako ima neku grešku vezanu za dpf, regeneraciju je nemoguće pokrenuti.i samim tim ćeš znati dali je sve oko dpf-a u redu ako uspešno odradiš regeneraciju

Micija
Poruka: 22
Član foruma od: četvrtak, 16. jan. 2020. u 02:12h
Lokacija: Modriča
Kontakt:

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od Micija » nedelja, 19. jan. 2020. u 20:31h

Start stop sistem ne radi takodje ako nije regeneracija uradjena i ako ne stima nesto oko nje. Tako su mi rekli. Sad kad mi se ne ugasi odma me zabrinjava,ne treba se optericivati sa tim.
🚖🚖🚖

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » subota, 25. jan. 2020. u 18:45h

Mali update. Zena se juce vratila iz AP, ukupno presli 260km (200 vangradske i 60 gradske voznje) od zadnje intervencije sa klemama aku, proverio danas dijagnostikom, nema nikakvih gresaka, pali normalno a izgleda da je i uradio regeneraciju usput. Kad sam krenuo za NS, dpf_load i dpf_soat_ld su bili na 85-86% malopre proverio dpf_load je na 58% a dpf_soat na 38% tako da u preostalih 160km je u jednom trenutku odradio regeneraciju, zena kaze da nije primetila tako da to mora da je bilo u toku voznje nazad ka NS (u tih 100km).

Plasio sam se da nema neki problem kad pokusa da odradi regeneraciju ali izgleda da je sve bilo zbog loseg kontakta kleme i nadam se da ce tako i ostati.

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » sreda, 29. jan. 2020. u 16:16h

Bio danas na malom servisu i sem pocetnih siptoma zamajca za koje sam znao po malo se cuje i alternator ali odlicno puni (u zadnjih 2-3 nedelje zbog problema sa klemom proveren od strane 4 majstora sa razlicitim metodama i svi rekose da odlicno puni :)). Majstor kaze da ne diramo nista jer se ne cuje jako a dobro puni.

Cim mi je rekao preko telefona rec 'alternator' odmah sam pomislio pa da li je moguce da me opet zeza struja ali ipak nije :)

Inace ne znam da li ste culi za ovaj opoziv Forda iz kraja 2019-te za Ford Mondeo, Galaxy, S-Max: https://www.vehicle-recall.co.uk/recall/R/2019/212 ili ovde https://www.b92.net/automobili/vesti.ph ... id=1596131. Citam i neverujem, vezan je za minus klemu i senzor na njoj a moj proizveden 09.2014. Odmah proverio u Grand motorsu, nema opoziva za moj auto.

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » sreda, 19. feb. 2020. u 10:24h

Opet problem sa akumulatorom.

Krenem danas da odvezem kod majstora auto da se zameni set kvacila i zamajac, ne mogu da otkljucam auto ne reaguje na daljinac!!! Otvorim sa kljucem, dam kontakt, nema nicega sve ugaseno, akumulator u potpunosti prazan (doduse nisam vozio 5 dana).

Prespojim na kablove, pustim da se malo napuni akumulator i kad sam dao kontakt, upali se odmah radio i vidim da je i klima upaljena ali radio nije trazio kod kao kad se skinu kleme. Klimu nisam sigurno koristio a radio nisam siguran da sam ugasio pre gasenja motora. Covek iz AMSS kaze, to ti je ostao upaljen radio, nema veze sto se on iskljuci kad ti ugasis auto on i dalje vuce. Alternator puni sa 14.6-14.8 proverili odmah cim smo kleme raskacili.

Auto sam upalio bez problema, odvezao kod majstora, on ce dopuniti akumulator (posto ce ga svakako vaditi zbog zamene zamajca) ali negine mi poseta autoelektricaru da proveri sta vuce struju jer radio sigurno nije.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“