Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od van » petak, 4. nov. 2022. u 05:47h

То је мотор са директним убризгавањен и он има две пумпе , као и дизел мотори . Једна електрична да гура гориво из резервоара и друга механичка која даје високи притисак . Та механичка пумпа има сензор притиска горива негде јер она даје притисак од 150 бара , нпр. Електрична треба само да врти гориво у круг и ништа више. Баш да ти је умрала та електрична толико да не може да напоји ову механичку , то сумњам .
А што лепо не гледате сонде , тримове горива и остале параметре рада , него на основу грешака закључујете проблем ?

FORaDe
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 8. maj 2015. u 21:31h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od FORaDe » petak, 4. nov. 2022. u 08:47h

Električar je prevezao dijagnostiku. Rekao mi je da dođem samo kada se greška javi pošto se ne javlja stalno. Nisam se setio da slikam ekran niti da pitam za kod greške. Imao sam do skoro kod 191 posle čega sam menjao senzor pritiska goriva (sam sam menjao). Posle toga se javlja ova greška povremeno i juče mi je rečeno ovo što sam pisao. Da li je i kako sad moguće utvrditi šta u lancu ne valja. Kako se proveravaju sonde i ostalo? Ko to radi? Mehaničar mi je juče predložio da u Grandu radim dijagnostiku da bi se utvrdilo šta da se menja, jel se to može otkriti kompjuterom?
Inače, kola se stalno i lepo voze, osim onoga što se dešava, pri ubrzavanju uvek, a na leru sa obrtajima retko. Zaboravih, motor je 1.0 od 100ks.
Električar mi nije ponudio opcije da gleda, dijagnostikom, sonde, trimove goriva i ostale parametre rada, pa sam se zato i javio jer sam u zbuni. Šta dalje i kako i gde?
Inače sam pre saznao da nisu sve dijagnostike iste, kao ovi u grandu mogu da otkriju uzrok greške i kada se ona ne javlja tj. u memoriji je jer je povremena greška. Ovaj električar je zahtevao da dođem sa greškom na bordu i juče mi je ovo rekao.

Djomla992
Poruka: 4
Član foruma od: sreda, 28. okt. 2015. u 02:57h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Djomla992 » petak, 4. nov. 2022. u 19:08h

Ja sam uvezao taj auto, ali nije uradjen opoziv u inostranstvu, da li mogu sad mozda da odradim to u Srbiji u Fordu posle skoro 10 godina staristi? :)
Markedjani piše:
petak, 3. jan. 2020. u 13:22h
Oteraš u zvaničan Fordov servis na fabrički opoziv.

Avatar korisnika
Markkoni
Poruka: 138
Član foruma od: ponedeljak, 6. jul 2020. u 19:49h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Markkoni » petak, 4. nov. 2022. u 19:15h

Možeš.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


FORaDe
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 8. maj 2015. u 21:31h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od FORaDe » subota, 5. nov. 2022. u 17:20h

Шта ми предлажете, како и где да проверим сонде и тримове горива?

Djomla992
Poruka: 4
Član foruma od: sreda, 28. okt. 2015. u 02:57h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Djomla992 » ponedeljak, 7. nov. 2022. u 13:25h

Markkoni piše:
petak, 4. nov. 2022. u 19:15h
Možeš.


Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

Tvrde da Ford nije imao opoziv konkretno na ovaj model, a poznato je da bas ovaj model imao taj problem, u prilogu je slika koju su mi poslali gde kao pise to sve kad sam ih kontaktirao, moze li pomoc kako da postupim?

Slika


Avatar korisnika
Markkoni
Poruka: 138
Član foruma od: ponedeljak, 6. jul 2020. u 19:49h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Markkoni » ponedeljak, 7. nov. 2022. u 19:14h

Ja sam kontaktirao prvo Ford u CH da pitam da li je tamo urađen opoziv. Kada su mi rekli da nije kontaktirao sam Grand Motors, i zakazali su mi. Doduše 1.6 Ecoboost je bio u pitanju, za koji sam znao da opoziv postoji.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


FORaDe
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 8. maj 2015. u 21:31h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od FORaDe » utorak, 8. nov. 2022. u 08:16h

Код мене се преплићу две теме. За мој други фокус, о коме сам писао, 1.0 са 125кс, нисам добио потврду опозива у Швајцарској. Како је у склопу радова замене главе урађен и велики сервис, по савету са форума, ауто је сређен за даљу употребу. Остаје ипак дилема да ли радити и тај опозив. Нисам по том питању контактирао Гранд, а да ли се само они питају да га раде ако су у обавези и ако се то не плаћа или се може радити и независно? У питању је беше замена црева и рачве или има много више посла?

Када је реч о фокусу 1.0 100кс, о коме пишем ових дана, добио сам предлог да подметањем картона испод кола утврдим где каппље гориво. Нисам оптимиста да се то може открити лако јер ти губици бензина нису велики, иако се осети "мирис". За проверу ламбда сонди и тримова горива сам разумео да се ради поново преко дијагностике, што ме чуди да ми електричар није поменуо...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od van » utorak, 8. nov. 2022. u 08:48h

FORaDe piše:
subota, 5. nov. 2022. u 17:20h
Шта ми предлажете, како и где да проверим сонде и тримове горива?
Дијагностика види све сензоре уживо , и види тримове горива . Мислим могу сонде да се провере и унимером али то је мука , лакше еј преко дијагностике .
Постоји прва сонда пре катализатора која гледа колики је однос горива и ваздуха и постоји друга иза катализатора која мери учинак катализатора .
Тримови горива говоре колика је процентуална разлика у количини горива у односу на неку фабричи зацртану идеалну количини . Ако трим оде у + фали му горива , па се то компензуеј дужим отварањем дизна . Супротно је са минусом . Краткорочни трим се адаптира ан тренутне околности , а дугорочни трим постаје вредност краткорочног , ако је та вредност константна неко извесно време , нпр 30 секунди , а онда краткорочни трим је онда 0 јер је његова вреднос отишла у дугорочни трим .

Иначе то што трзне понекада мени личи на бобину неку , јер бобине умеју тако да се понашају . Када даш јачи гас из нижих обртаја , не тренутак као да се угаси мотор , па проради пуном снагом . Недостатак горива не прави тако насилан трзај

FORaDe
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 8. maj 2015. u 21:31h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od FORaDe » četvrtak, 10. nov. 2022. u 22:46h

Hvala puno! Guglao sam i pronašao zanimljivo rešenje za kod P0191 koji se javlja mnogima kod 1.0 motora. Ovde prenosim rešenje, inače sve zamene delova su bile bespotrebne, ja sam menjao samo senzor pritiska goriva, a ovi su menjali i pumpu...

Replacing the high pressure fuel pump didn't help.

I returned the car to the dealer. They told me today to tell me they probably had solved the P0191 engine malfunction fault at "key on".
They told me that the fuel pump hadn't been priming at "key on" (or was it when door is opened?), as this function was deactived in the module (PCM?)! Who knows how this happened (they sure didn't)...

i još:

I have not had any engine malfunction warnings since the dealer reactivated the fuel pump prime function.

I can also confirm that you will see low fuel pressure at the fuel rail before starting the engine. So if you have a OBD reader just check the fuel rail
pressure before starting the car (and also having it sit overnight).

e sad, mene čeka provera pritiska sa OBD, ali i bez toga mogu da tražim podešavanje softvera u vezi pumpe, verovatno to rade samo u ovlašćenom?

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2614
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od ljuba power » subota, 12. nov. 2022. u 19:12h

to što je na jednom autu bio kvar dobavne pumpe u rezervoru,ne znaći da je i kod tebe isti kvar.mora se izvršiti merenje pritiska dobavne pumpe da bi se znalo jel u njoj problem.ako je pritisak odgovarajući ideš dalje u ispitivanje pumpe visokog pritiska.

Djomla992
Poruka: 4
Član foruma od: sreda, 28. okt. 2015. u 02:57h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Djomla992 » nedelja, 13. nov. 2022. u 20:41h

Markkoni piše:
ponedeljak, 7. nov. 2022. u 19:14h
Ja sam kontaktirao prvo Ford u CH da pitam da li je tamo urađen opoziv. Kada su mi rekli da nije kontaktirao sam Grand Motors, i zakazali su mi. Doduše 1.6 Ecoboost je bio u pitanju, za koji sam znao da opoziv postoji.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
Kod mene kad sam ih kontaktirao tvrde da po broju sasije vide da moj model nema poziv za opoziv i da ne mogu nista da urade po tom pitanju, a ja vidim po crevima i racva je ipak iz one lose serije pre zamene. Sad sam u dilemi da li to da uradim sam o svom trosku, gde uraditi to najbolje i da li raditi uopste? 🧐

FORaDe
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 8. maj 2015. u 21:31h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od FORaDe » petak, 9. jun 2023. u 07:13h

Ево мене другари опет. Био у гранду, у вези грешке П0191, и после учитане новије верзије софтвера и даље је ту. Мајстор ми сугерисао да редом пробам следеће, 1. замену сензора притиска горива на пумпи, 2. проверу жица у каблу између ПЦМ и сензора и 3. замену ПЦМ.

У вези бр.1, већ сам мењао сензор на рејлу. Да ли је то тај или има и на пумпи?
за 2., видео сам да се скине леви точак и не мора на канал ил дизалицу, да би се раскачио кабл, а дебео је. На сензор на рејлу иде пар жица па не знам да ли да скидам цео кабл, можда ипак дам мајстору.
За 3. је зезни+ута ствар, ем скупо, ем мора да се програмира, можда мењају браве...

Иначе, један електроничар ми је рекао да је ова грешка честа, а ови у Гранду да није...
да ли ми је онда јефтиније да грешку убијем софтверски, и усрећим новог власника?
Пре овога су ми за пробу мењали пумпу из резервоара, а планирали смо и пумпу високог притиска. Ови је у гранду нису поменули...
Poslednja izmena: FORaDe, na dan petak, 9. jun 2023. u 09:05h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14453
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od mbole » petak, 9. jun 2023. u 09:00h

Kakve veze brave imaju sa PCM-om?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

FORaDe
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 8. maj 2015. u 21:31h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od FORaDe » petak, 9. jun 2023. u 09:04h

ваљда је брава у вези са имобилајзером...али ми сад другар рече да је вероватнији узрок проблему сензор притиска горива у самој пумпи, мајстор је рекао на пумпи. Дакле, није онај на рејлу. Пумпа није узупчена, лако се скида. Е сад да ли се лако демонтира да би се мењао сам сензор или мора цела пумпа још не знам...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14453
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od mbole » petak, 9. jun 2023. u 11:17h

Nije brava u vezi sa imobilajzerom.
U vezi je samo jedan kalem, koji jeste postavljen na bravu, ali je zaseban deo.

I taj kalem je "glup", samo da napajanje chipu u kljucu i ocita signal koji on vrati. Ne dekodira ga, cita cist elektricni signal i prosledjuje ga dalje. Kod novijih, najcesce racunaru u instrument tabli, koji dekodira signal i salje ga dalje PCM-u.
Menja se bez ikakvog programiranja.

Isto tako.. kad menjas PCM, nemas nista da radis oko njega, ali moras da "uparis" novi pcm i staru tablu (i jos kojesta).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

FORaDe
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 8. maj 2015. u 21:31h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od FORaDe » petak, 9. jun 2023. u 12:59h

Хвала на појашњењу! Надам се да се ПЦМ неће ни мењати, али ко зна. За сада је опција да се проба друга пумпа високог притиска ради провере да ли се грешка губи. Након тога се набавља друга пумпа или ако је могуће и јефтиније само тај сумњиви сензор притиска горива у пумпи...

nikola1997
Poruka: 3
Član foruma od: ponedeljak, 11. sep. 2023. u 22:09h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od nikola1997 » ponedeljak, 11. sep. 2023. u 22:22h

Pozdrav ljudi, merkam Focusa automatika mk 3.5 2017. u Autolandu, EcoBoost 125ks, jako mi se svidja auto, oko 130k km, proverena istorija, preferiram automatski menjac..

Brine me jedino taj automatik, koliko sam uspeo da istrazim i razumem to je 6F15 menjac tj. nije problematicni powershift (valjda) i dosta je pouzdan ali sam ovde da pitam da li je neko imao/cuo bilo kakva iskustva i na sta obratiti paznju?

nikola1997
Poruka: 3
Član foruma od: ponedeljak, 11. sep. 2023. u 22:09h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od nikola1997 » sreda, 20. sep. 2023. u 21:11h

Da odgovorim sam sebi, proverih na Carverticalu na ovom modelu jeste 6F15 menjac :)

Djomla992
Poruka: 4
Član foruma od: sreda, 28. okt. 2015. u 02:57h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Djomla992 » sreda, 27. sep. 2023. u 21:51h

Pozdrav svima,
Zanima me koji je otprilike interval za zamenu svecica na 1.0 125ks? I koje tacno fabrika preporucuje svecice, koja tacno oznaka?

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od M.M.L. » sreda, 27. sep. 2023. u 22:33h

60k km, najbolje da uzmes original ili da vidis kod u nekom uputstvu

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od totti- » sreda, 7. feb. 2024. u 23:18h

Pozdrav svima , pre par dana sam uzeo Ford Focus mk3 1.0 125 ksIma predjenih 143000km.Sutra mu radim mali servis.Menjam ulje, filter ulja, filter vazduha , filter klime .Nemam dokumentaciju da li je radjen veliki servis, ali mi receno da je radjen na 120000 sigurno .Izvukao sam ovo sto se tice km..Pa mi mozda zbog toga receno da je odradjeno.

Slika
1.Kako da vidim, da li mu radjen opoziv i gde se nalazi ta racva.
2.Da li da proverim svecice i koje da uzmem , jer ne znam da li su menjane.
3.Ako mu nije radjen opoziv , da li to mogu odradeti i da li se placa naknadno nesto ili je to sav njihov trosak.
4.Interesuje me koju dijagnostiku da kupim za ovaj auto , da mogu da izvrsim provere kada su potrebne.Hvala vam

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od M.M.L. » sreda, 7. feb. 2024. u 23:23h

1. Grand mozda?
2. Fabricke?

4. Forscan i preporuceni adapter na njihovom sajtu, eventualno elm327

dragan explorer
Poruka: 382
Član foruma od: ponedeljak, 10. jul 2023. u 13:21h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od dragan explorer » sreda, 7. feb. 2024. u 23:30h

br sasije ti treba za sve delove pa i svecice. das prodavcu saobracajnu i on ce ti reci sta ima od toga

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“