Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Dejann
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 5. jul 2022. u 18:51h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Dejann » četvrtak, 28. jul 2022. u 08:49h

Sta ce jos izmisliti ,u svakom slucaju dobro resenje,meni sve vise lici u mom slucaju da je nesto oko turbine ,nadam se da ce nesto pokazati na dijagnostici,i obavezno svecice cu promeniti..

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od PMilan » subota, 30. jul 2022. u 12:45h

Ako nisu na velikom servisu menjali svecice onda ih zameni. Provera turba, ako je ok onda da de pretresu sva creva, mozda je neko propalo.

Dejann
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 5. jul 2022. u 18:51h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Dejann » subota, 30. jul 2022. u 13:51h

Nazalost nisu menjalu svecice pri velikom servisu iako su trebali,mislio sam da se to podrazumeva,napravili su propust veliki,tako cu i reci da provere sve sto treba ,auto uglavnom slabo vuce pa nek provere sve ,sutra se vracam sa puta ,nadam se da ce proci sve ok ,pa odmah u servis od ponedeljka,bila je greska pa valhda ce videti na dijagnostici

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2614
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od ljuba power » subota, 30. jul 2022. u 23:26h

u veliki servis ne spada i zamena svećica.to se posebno mora naglasiti.ako nije vreme za zamenu ne treba ih ni menjati,a da ih menjaš napamet kao moguć uzrok kvara bolje promeni majstora.jer se auto ne popravlja pukim zamenom delova,kao ajde da promenimo svećice,pa bobine i tako redom dok ne "ubode" kvar.a tebi džep sve tanji a kvar ostao :)

Dejann
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 5. jul 2022. u 18:51h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Dejann » nedelja, 31. jul 2022. u 15:53h

Iskreno nisam znao to za svecice ,inace bih naglasio jer je vreme da se menjaju po servisnoj istoriji auta,apsolutno se slazem sa vama ,tako se ne popravlja i resava problem zamenom svega redom napamet,susretao sam se sa tim situacijama ,inace evo ja se upravo vratih sa zlatibora,auto je isao korektno ,izvlacio je ok po usponima ,sobzirom da je to ipak tezak put,ali problem ipak postoji ,to sam sada vec siguran,jer jednostavno auto na momente izgubi snagu ,i nece da vuce uopste kako bi trebalo ,kao da turbo ne radi ,a kada radi turbo to ne moze da se ne oseti ,jer se oseca da vuce ,ja znam da je to ipak i tezak automobil i nije to nesto mnogo jak motor ali oseti se tacno kada vuce a kada ne ,sledi odlazak u servis pa cu videti sta ce biti ..
Da dodam samo da ovaj put nije gresku nikakvu prijvljivao ali je iste simptome imao ,ide ok sve i samo odjednom nece da ubrzava ni pri malom usponu tj skoro pa potpuno ravnom putu ,a kada vuce preko divcibara npr. po onim usponima i krivinama trecom pri 1.5k obrtaja ubrzava,definitivno ima neki problem

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2614
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od ljuba power » nedelja, 31. jul 2022. u 16:47h

svećice se menjaju na 50000km,ako im je vreme za zamenu onda ih promeni.pa se nadaj da su one pravile problem što je lako moguće ako su prešle 50000 + km.ako i posle zamene svećica postoji problem treba ga naći.u svakom slučaju nisu bezpotrebno menjane svećice jer im je istekao radni vek.
koliko ima na satu predjenih km i kakva je istorija sevisa.jel kupljen nov u srbiji?

Nikola312
Poruka: 1126
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Nikola312 » nedelja, 31. jul 2022. u 17:54h

Na ovim motorima bi trebalo da budu iridijumske svećice i rok trajanja bi trebalo da bude znatno duži od 50 hkm.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od M.M.L. » nedelja, 31. jul 2022. u 17:55h

Ovlasceni servis mi je rekao da je zamena svecica na 60 000km

Dejann
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 5. jul 2022. u 18:51h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Dejann » nedelja, 31. jul 2022. u 19:20h

Auto je od prvog vlasnika ,tj prvi vlasnik je dao auto u zamenu u ford centar u sapcu i uzeo novi ,posto su oni ovlasceni servis i distributer forda,tek je izasao iz garancije kada ga je ford iz sapca preuzeo,posedujem kompletnu istoriju od prvog dana,presao je do sada 200540 km,ja ga uzeo sa 190000 na satu,po servisnoj nije bilo nista osim redovnih servisa,na 160 000 zadnji put menjane svecice,a inace na svakih 40 000 menjane po servisnoj,sto znaci da je sada vreme za njih ,to ce biti i uradjeno pa cu videti ima li razlike ,krenucu od njih pa cu pratiti situaciju
Evo upravo citam servisnu i po njoj na 40 000 su menjane svecice , ocigledno su smanjili interval ,iz nekog razloga ,u svakom slucaju ce biti promenjene ,ali sam skeptik da je do toga problem ,inace auto trenutno ide ok mada sve je po gradu i ravno pa nije bas merodavno ..

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14453
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od mbole » nedelja, 31. jul 2022. u 19:48h

Dejann piše:
nedelja, 31. jul 2022. u 16:00h
...ja znam da je to ipak i tezak automobil i nije to nesto mnogo jak motor ...
125 KS nije jak motor? Pa koliko bi ti?
Sasvim lepo ide taj focus i sa 110, ne vidim sto ne bi isao sa 125.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Dejann
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 5. jul 2022. u 18:51h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Dejann » nedelja, 31. jul 2022. u 20:49h

Dobar je motor ,ide on solidno kada ide ,kada je sve ok ,sto ocigledno kod mene nije slucaj trenutno,videcu sta ce biti u servisu ..

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2614
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od ljuba power » nedelja, 31. jul 2022. u 21:26h

ako su menjane na 160 000km svećice sumnjam da je do njih.(ali ih promeni,skoro je vreme za zamenu).kakva ti je pedala kočnice kad usporavaš bez gasa i prilaziš semaforu,jel malo tvrdja pedala?ima on još par učestalih kvarova..

Dejann
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 5. jul 2022. u 18:51h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Dejann » nedelja, 31. jul 2022. u 21:38h

Tako sam i planirao da ih promenim ,kada je vec blizu termin,pa iskreno kocnica je malo jaca ,kako bih rekao zabada jako,od kako sam ga poceo voziti nikako ne mogu da se naviknem,jednostavno nece polako da koci ,nego odmah jako hvata ,koliko god se trudio polako da stiskam papucicu on odmah zabode jako i naglo ukoci,ne deluje mu tvrda kocnica nego onako kratak hod ima ,cim malo stisnem je odmah uhvati ,jel mislite da ima veze sa mojim problemom ubrzanja?

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2614
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od ljuba power » nedelja, 31. jul 2022. u 23:17h

nema veze sa ubrzanjem.sve je ok, ako "odmah jako hvata" kako kažeš..
ništa,kreni od zamene svećica i dijagnostika.možemo samo nagadjati ovako bez neke dijagnoze

Dejann
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 5. jul 2022. u 18:51h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Dejann » ponedeljak, 1. avg. 2022. u 08:39h

Pa moracu tako ,da zamenim svecice pa redom,nadam se da ce nesto pokazati dijagnostika,jer mi je palio jednom prililom gresku

Dejann
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 5. jul 2022. u 18:51h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Dejann » četvrtak, 18. avg. 2022. u 15:03h

Evo da se oglasim,kod mene jos uvek ista situacija,auto jos nije bio u servisu jer je kod njih guzva pa tek sledece nedelje ide tamo ,inace sve isto kao sto sam ranije pisao,povremeno pali gresku ''engine service now'' i baca ga u safe mod i tada nece da ubrzava uopste preko 2000k obrtaja cak i ispod toga,kada ugasim i upalim ponovo greska nestane ,i tada ide normalno ,da napomenem da mi se to desava prilikom preticanja i jaceg davanja gasa,kao sto rekoh ide u servis za par dana pa javljam sve

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od van » četvrtak, 18. avg. 2022. u 19:30h

To su motori sa direktnim ubrigavanje, koji nemaju cime da spiraju usisne ventile. Ko zna na sta lici usus posle 200 000 km

Dejann
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 5. jul 2022. u 18:51h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Dejann » četvrtak, 18. avg. 2022. u 20:16h

Pa da verujem da je sve zaprljano,nego kakva li je gimnastika to sve srediti j ocistiti ,nadam se da nece morati da se otvara motor.. videcu sta ce reci servis

Avatar korisnika
mrmrva
Poruka: 112
Član foruma od: petak, 24. avg. 2018. u 14:29h
Lokacija: Beograd

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od mrmrva » četvrtak, 18. avg. 2022. u 22:39h

Lose slike ali ovakav je bio 1 ventil kome se moze prici kamerom na mojoj Fiesti posle 105.000km.

Slika

Slika

Slika
ex: 2014 Fiesta 1.0 EcoBoost 100KS
2007 Chevrolet Spark 0.8

Dejann
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 5. jul 2022. u 18:51h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Dejann » petak, 19. avg. 2022. u 00:07h

Au sta je onda tek kod mene ..kako si ocistio ,koja je procedura i kolko te kostalo

Avatar korisnika
mrmrva
Poruka: 112
Član foruma od: petak, 24. avg. 2018. u 14:29h
Lokacija: Beograd

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od mrmrva » petak, 19. avg. 2022. u 09:16h

Nisam, prodat je auto za ucesce u kreditu, inace me sluzio dobro.
Preko znam da postoji varijanta peskiranja mlevenom ljuskom oraha recimo jer ne ostecuje metal. Mislim da je na ovim motorima veci posao skinuti sve potrebno da bi ventili bili pristupacni.
ex: 2014 Fiesta 1.0 EcoBoost 100KS
2007 Chevrolet Spark 0.8

Dejann
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 5. jul 2022. u 18:51h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Dejann » utorak, 23. avg. 2022. u 23:27h

Danas napokon isao u servis ,situacija je sledeca ,posto sam im objasnio kako se ponasa i pokazalo sliku greske koja se pojavljuje ,vrsene su provere dijagnostikom,rezultat je nista konkretno ,odnosno jedina greska koja je zabelezena od ranije je da zaprljana neka membrana od turbine ,e sada koja tacno nije mi precizirano ,ostalo je na tome da vozim i dalje dok se ne pokaze greska ponovo (ako se pojavi )pa da dodjem pravo kod njih da ga prikace da bi bili sigurni sta je tacno u pitanju ,usput sam trazio zamenu svecica sto je i uradjeno ,prvi utisak je da je auto malo zivlji ,ali i dalje na malim obrtajima ispod 2000k tromiji , videcu kako ce ici dalje ,nesto me interesuje ,citao sam da hoce da zeza aktuator u ovakvim situacijama ili wastegate ventil ,ne znam da li to moze imati neke veze ,tj da li su oni na to mozda mislili u servisu..
Inace da dodam problem sa tom greskom je da dijagnostika nece da pokaze nista konkretno ako greska trenutno nije prikazana na bordu ,tako da kada sledeci put ako se pojavi dodjem bez gasenja auta da bi greska bila prisutna i da ga onda prikace i provere detaljno

Dejann
Poruka: 31
Član foruma od: utorak, 5. jul 2022. u 18:51h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od Dejann » četvrtak, 1. sep. 2022. u 00:07h

Evo da javim da je resen problem ,bar trenutno ,za sada je ok pa cemo videti ,za dalje ,inace sada dosta bolje ide ,primetno bolje vuce,cak je i potrosnja za nijansu manja ,dakle posto je auto bio na proveri ,dijagnostici ,testovima ,kao sto sam pisao vec,cekao sam da ponovo upali gresku da bih otisao pravo na dijagnostiku jer mi je tako receno u servisu,to se i dogodilo,ustanovljeno je na kraju da je problem bio do plasticne male racve koja se nalazi na vakum pumpi,ista se pojela rasklimala sta vec,i tu je dolazilo do pystanja tj fals vazduha koji je pravio problem ,turbina je prepunjavala usled toga i zbog toga svi ostali problemi,majstor mi rece da su zavarili istu pa sad dokle ce drzati videcu,inace mi je otkrio da im je to boljka ,ima varijanta polovna da se juri sto je opet rizik i da li ce da neko proda samo taj deo ,obicno ude zajedno u kompletu sa vakum pumpom,za novu ne znam cenu

FORaDe
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 8. maj 2015. u 21:31h

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od FORaDe » petak, 4. nov. 2022. u 00:35h

Zdravo društvo evo opet mene. Nedavno je menjan senzor pritiska goriva, ali se povremeno pali "engine malfunction" i tek danas je utvrđeno šta bi mogao biti uzrok. Pritisak goriva ne valja, a majstor električar je nabrojao moguće uzroke: 1. pumpa u rezervoaru, 2. davač pritiska goriva, 3. sito na pumpi u rezervoaru 4. regulator pritiska goriva. Oseća se i benzin, ali nisam primetio povećanu potrošnju. Greška se ne javlja uvek. Ponekad u leru sam diže obrtaje i ne radi mirno, dok je hladan. Prilikom ubrzavanja zatrese se. Možda sve ovo nije zbog istog uzroka. Da li u servisima koji čiste dizne mogu ovde da pomognu, da se mehanički izmeri pritisak goriva? Dugo sipam NIS 95. Dijagnostika verovatno ne može detaljnije da kaže više od ovog, mislim neka u ovlašćenom servisu?

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: 1.0 ecoboost motorom 125 ks iskustva

Poruka od 911s [SK] » petak, 4. nov. 2022. u 01:40h

Kako je električar utvrdio da ne valja pritisak goriva kada ti pitaš gde se mehanički može izmeriti taj pritisak? Ako je on utvrdio zašto bi ti to proveravao? Ili kako je on to utvrdio?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“