Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fiesta 1.4 tdci 2004 problemi

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Njux
Poruka: 3
Član foruma od: nedelja, 8. dec. 2019. u 10:10h

Fiesta 1.4 tdci 2004 problemi

Poruka od Njux » nedelja, 8. dec. 2019. u 10:57h

Zdravo svima

Vlasnik sam fiesta 1.4 tdci 2004 godište. Moj prvi auto.

Problem se javlja svaki put kad sipam gorivo i traje neko vreme nakon sipanja. Auto se gasi bez razloga u toku rada, bilo u toku vožnje ili da stoji u leru, bez diranja gasa. Nakon nekog vremena problem se javlja ređe ali čim ponovo natočim ajmo jovo nanovo. Kada pokušam da ga upalim auto zvuči kao da nema gorivo, samo vergla. Nemam nikakvog iskustva u vezi sa mehanikom. Ne znam da li je bitno ali dešava se da prilikom jačeg gasa, ako auto stoji u mestu, javlja se čađava oznaka.

Molim vas za savet i vaša mišljenja u vezi sa ovim. Nisam neki zagriženi vozač pa da isti vozim ako idem do prodavnice (znam "gospodu" koja to rade jer ih mrzi da koriste noge), već mi služi za malo duža putovanja pošto živim na relaciji selo-grad.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21102
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Fiesta 1.4 tdci 2004 problemi

Poruka od Markedjani » sreda, 18. dec. 2019. u 17:23h

Najverovatnije je problem u "drukalici" za gorivo...

Slika

Ali svakako mora do majstora da ode na detaljnije dijagnostikovanje... ovako laički preko foruma je najverovatnije problem sa vazduhom u sistemu a na tu "drukalicu" najlakšće dođe do oštećenja iste zbog vibracija.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Njux
Poruka: 3
Član foruma od: nedelja, 8. dec. 2019. u 10:10h

Re: Fiesta 1.4 tdci 2004 problemi

Poruka od Njux » četvrtak, 19. dec. 2019. u 17:29h

Problem je rešen.

Auto sam odvezao kod majstora koji je odradio dijagnostiku koja je pokazala četiri greške. U pitanju je bio erg ventil (valjda sam dobro napisao), na dva senzora je pokazivao kao slab pritisak goriva i četvrta je bila senzor na radilici.

Majstor je vadio taj ventil i čistio ga, čistio je isto i cevi koje idu do tog ventila i zamenio je taj senzor na radilici pošto je bio faličan. Kako sam ja to shvatio problem je bio u tom senzoru pa se je zbog toga auto gasio.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“