Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

focus mk1 dokle vise alternator

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od acadimke » ponedeljak, 2. dec. 2019. u 23:37h

Kod mene se ne uključuje kompresor kada je ispod 5 C.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

voja85
Poruka: 219
Član foruma od: petak, 2. avg. 2019. u 19:02h

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od voja85 » četvrtak, 5. dec. 2019. u 22:24h

evo ja sa jos jednim pitanjem u vezi alternatora,ne verujem da je nesto ali ovde ima ljudi koji su mi stvarno jako puno pomogli
naime kada upalim auto napon punjenja je normalan 14.4V,e sad kad krenem sa hladnim motorom on padne negde na nivo koliko je bio napon aku pre paljenja,u ovom slučaju 12.5V i uz dodavanje gasa napon raste do 14.4V ali se opet vrati na 12.5V i tu je sve dok motor ne pocne da se greje,to jest cim se ona kazaljka pomeri za cetvrtinu napon se vraca na 14.4V na leru i sa upaljenim apsolutno svim potrosacima osim klime,mislim na opciju za odmagljivanje ne pada ispod 14V a bez potrosaca ide do 14.8 ili 14.4 zavisno od rezima,to sve na leru naravno
Dal neko zna sta bi moglo da bude,i dal da obracam paznju na to

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
nikouro
Poruka: 253
Član foruma od: utorak, 5. dec. 2017. u 09:58h
Lokacija: Beograd

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od nikouro » petak, 6. dec. 2019. u 14:51h

Ne obracaj paznju na to. To je normalno. Cim je on na 14.4 i vise to je OK.

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока

:ford: Slika :ford:
:poke: - Ford Focus mk1 90ks 2000 - :poke:

voja85
Poruka: 219
Član foruma od: petak, 2. avg. 2019. u 19:02h

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od voja85 » petak, 6. dec. 2019. u 16:35h

znaci mislis da je normalno da dok se malo ne zagreje napon na leru je mali po ovako hladnom.vremenu,inace cim se malo zagreje ne pada ispod 14.1 sta god da je ukljuceno

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od ljuba power » petak, 6. dec. 2019. u 16:49h

ne bi trebalo ni u jednom momentu da padne ispod 14v.osim pri paljenju

voja85
Poruka: 219
Član foruma od: petak, 2. avg. 2019. u 19:02h

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od voja85 » petak, 6. dec. 2019. u 17:02h

padne na 12.7,pa cim se malo da gas vrati se na 14.4,i tako dok se malo ne zagreje,posle.je konstantno bez potrosaca 14.4V na leru,sa potrosacima 14.1
Ne smeta mi nego.ne znam sta bi mogao da bude eventualni uzrok

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od Djole » petak, 6. dec. 2019. u 17:11h

Može se desi da rade oba grejača tečnosti koja vuku mnogo struje... Kod mene takođe u tim momentima na leru bude oko 13... A ovako se kreće od 14do 14,7

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

voja85
Poruka: 219
Član foruma od: petak, 2. avg. 2019. u 19:02h

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od voja85 » petak, 6. dec. 2019. u 17:16h

e vrlo je moguce jer kkod mene na Focusu bukvalno kada je hladan motor i na minus 10 posle par minuta od startovanja,auto pocne da greje kao lud,iako motor jos nije ni poceo da se greje

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: focus mk1 ,dali oni obaraju napon vise alternator

Poruka od ljuba power » petak, 6. dec. 2019. u 19:48h

moguće da rade oba grejača tečnosti(lako je to proveriti,dali oni obaraju naponi.stavi na hladno reg.toplote u kabini.što čisto sumnjam da oni obaraju napon) ali i pored toga punjenje ne bi trebalo da padne.napon reguliše kompjuter i što više potrošača je aktivno on podiže od 14-14,4v.popali sve potrošače i grejače šoferki napon mora biti 14v.
sve u svemu tih par minuta lošijeg punjenja neće drastično uticati na vek akumulatora...

voja85
Poruka: 219
Član foruma od: petak, 2. avg. 2019. u 19:02h

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od voja85 » petak, 6. dec. 2019. u 19:52h

ma.u krajnjem slucaju mogu da skinem njihov relej pa da proverim dali se o tome radi,jel stvarno verovatno cim se ugase punjenje se vrati na leru 14.4

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: focus mk1 ,dali oni obaraju napon vise alternator

Poruka od mbole » subota, 7. dec. 2019. u 01:10h

ljuba power piše:
petak, 6. dec. 2019. u 19:48h
lako je to proveriti,dali oni obaraju naponi.stavi na hladno reg.toplote u kabini.što čisto sumnjam da oni obaraju napon...
Grejaci tecnosti nemaju nikakve veze sa regulacijom grejanja, i ne mozes ih iskljuciti njom. Samo posredno imaju veze to jest uticu na brze zagrevanje kabine (posto greju rashladnu tecnost, koja greje kabinu), a tu su kako bi motor sto pre postigao radnu temperaturu, ili ako ona padne tokom rada da je podignu.
Njihov rad regulise direktno PCM, i nikako ne mozes na njega da utices "rucno", osim ako popalis dovoljno potrosaca, pa PCM zakljuci da nema dovoljno struje.

No... oni ne bi trebali da uticu na punjenje, upravo zbog toga sto PCM prvo gleda da li alternator proizvodi dovoljno struje, pa ih tek onda upali.
Opet... nije tesko proveriti da li su oni, obicnom glinericom.

Electric Booster Heater

Diesel vehicles will be fitted with an electrically powered booster heater for the European market (except Scandinavia).

The three glow plug booster heater settings (0;1;2;3) are controlled by the powertrain control module (PCM) and switched via two relays. The PCM control ensures that the battery has adequate charge. The booster heater is deactivated when the energy requirement for all the consumers that are switched on would cause the battery to be drained.

The electric booster heater is switched on when the engine is running (signal D+ from the generator is active) and when the ambient temperature is lower than 5ºC and the cylinder head temperature falls below 71ºC.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

voja85
Poruka: 219
Član foruma od: petak, 2. avg. 2019. u 19:02h

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od voja85 » subota, 7. dec. 2019. u 01:34h

upravo tako cika Bole,ne znam zasto ali danas kada sam se vracao sa posla sam testirao i cim je motor na onom test modu presao 70 stepeni,punjenje se normalizuje i kao sto sam i pre pisao sa popaljenim potrosacima ne pada ispod 14.1V

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od mbole » subota, 7. dec. 2019. u 02:18h

Onda je moguce da iz nekog razloga PCM ne dobija dobru informaciju o punjenju/potrosnji.

Focus ima zaguljeno "smart" punjenje, i puno stvari treba da se uklopi pri remontu alternatora da bi sve radilo kako treba.
Jedna od tipicno problematicnih stvari je regler, koji je ustvari "glup" (posto ceo posao oko toga koliko treba da puni odradjuje PCM), ali mora da bude bas tacno onakav kakav je zamisljen. Upravo kada on nije originalan, nastaju cudni problemi poput tog tvog.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od 911s [SK] » subota, 7. dec. 2019. u 02:31h

Taj ceo sistem pametnog punjenja ima svoj modus operandi: da odloži inicijalno dopunjavanje akumulatora po startovanju motora i pritom ublaži opterećenje alternatora i samim tim opterećenje motora koji pogoni taj alternator, zatim da prilagodi varijabilni napon punjenja u zavisnosti od temperature (pošto ponašanje akumulatora kao hemijskog elementa se osetno menja u zavisnosti od temperature) i da reguliše broj obrtaja motora u leru kako bi brzina okretanja generatora struje (alternatora) bial dovoljna za proizvodnju potrebne struje. Kod pametnog sistema punjenja napon varira izmedju 13.0 i 15.0V, za razliku od starog gde je napon u principu stalni i diktira ga sam regler (koji se može zameniti drugim pa napon bude manji ili veći za npr 0.5V). Onoliko koliko sam čitao na temu tog pametnog punjenja, što kod Forda što kod ostalih proizvodjača, a pročitao sam dosta, napon nekada može biti i 13V ako ceo sistem na osnovu parametara zaključi da nije potreban veći napon punjenja. Da bi do toga došlo ne sme biti opterećenja alternatora. Ako opterećenje postoji a napon punjenja nije veliki, problem može biti i u apsolutno svakom spoju celog sistema (četkicama reglera, buksnama u celoj instalaciji, klemama akumulatora, masama na karoseriji), u suštini gde god može doći do pada napona. Pad napona može postojati i na relaciji regler - računar, pa da dodje do netačnog očitavanja stanja sistema punjenja. Da li je to kvar sistema punjenja odnosno njegova nepotpuna ispravnost i da li će to uticati i u kojoj meri na trajnost akumulatora - možemo samo nagadjati ili slušati kako su prošli vlasnici ostalih Focusa sa istim simptomima.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

voja85
Poruka: 219
Član foruma od: petak, 2. avg. 2019. u 19:02h

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od voja85 » subota, 7. dec. 2019. u 02:34h

jel to moze nesto da skodi aku ili bilo kom sistemu u vozilu
cim predje 70 stepeni radi kao fabricki

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka



Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od Djole » subota, 7. dec. 2019. u 05:22h

Može da škodi jedino ako voziš konstantno kratke relacije može doći do toga da se ne napuni dovoljno akumulator. preporuka povremeno da se dopuni punjačem

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока


:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od 911s [SK] » subota, 7. dec. 2019. u 13:23h

Što u principu važi za svaki auto i svaki sistem punjenja ako au takvi uslovi upotrebe vozila.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
nikouro
Poruka: 253
Član foruma od: utorak, 5. dec. 2017. u 09:58h
Lokacija: Beograd

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od nikouro » subota, 7. dec. 2019. u 13:38h

Samo kada alternator ne radi predvidjen posao a to je da drzi struju iznad minimuma

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока

:ford: Slika :ford:
:poke: - Ford Focus mk1 90ks 2000 - :poke:

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od 911s [SK] » subota, 7. dec. 2019. u 14:31h

Nije stvar tako prosta, ne postoji tu definisan potreban minimum struje jer minimum je 0. Akumulatoru je potrebno odredjeno vreme da odredjeni pad kapaciteta (prilikom verglanja) se nadoknadi odredjenom strujom i odredjenim naponom punjenja. To su sve promenljive varijable, a u celu računicu dodatno ulaze i temperatura baterije i njeno hemijsko stanje.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

voja85
Poruka: 219
Član foruma od: petak, 2. avg. 2019. u 19:02h

Re: focus mk1 dokle vise alternator

Poruka od voja85 » ponedeljak, 16. dec. 2019. u 22:58h

sve radi super,ali cuje se blago hucanje..
to samo na leru,to je sve posle dihtovanja pumpe,mozda sam paranoik ali bih voleo da znam..
ako je pretegnut zupcasti koji su simptomi
inace pali kao mina i kad se zagreje radi kao benzinac cak i kad je hladan,bukvalno..
negde sam procitao da malo mora da se cuje zbog kardana alternatora,koliko je to istina
inace pali kao mina,ide kao zver,al u predelu alternatora se malo cuje hucanje
ako neko zna bilo bi od pomoci..

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka


Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“