Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kuga MK1 - ABS i anti skid roblem

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Tandy
Poruka: 121
Član foruma od: subota, 7. mar. 2015. u 11:26h

Kuga MK1 - ABS i anti skid roblem

Poruka od Tandy » subota, 10. avg. 2019. u 23:56h

Pozdrav majstori, na letovanju sam sa porodicom i pojavio mi se problem pa mi treba hitan savet!
Danas sa u povratku sa plaze na kontrolnoj tabli dobio upaljene lampice za ABS i anti skid, medjutim auto koci normalno tj bar ne primecujem neku razliku, u krivinama kao da se malo vise klati ali to je moguce i da je samo trip u glavi sada kada se pojavila ova greska.
E sad, ono sto me me brine jeste to sto auto kada je na uzbrdici, kao da malo stuca pri dodavanju gasa, kao da ga nesto koci i gas ne reaguje dobro pri dodavanju gasa.
Nemam pedstavu sta to moze da bude. Na povratku do hotela auto sam na pola puta ugasio da se malo ohladi, pa nastavio put i na pola puta se desio isti problem, upalole se lampice. Auto je dobar deo dana stajao na suncu, pa sam prvo pomislio da je malo kompjuter pobrljavio od toplote i da ce proci, medjutim ne, problem je i dalje tu i sada lampice gore i kada je motor skroz hladan.
Da li je neko imao slican problem, da li neko ima neki savet?
Hitno je...hvala u napred!
Ford Kuga ST Line MK2 thumbsuph

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Kuga MK1 - ABS i anti skid roblem

Poruka od Jozza » nedelja, 11. avg. 2019. u 08:01h

Ako se klati u krivini onda su amortizeri "kaput", i u tom slučaju može da aktivira ESP pri kočenju ili ubrzavanju jer ne drži točkove na putu. E sad zašto sija i ABS to ne znam

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока



Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kuga MK1 - ABS i anti skid roblem

Poruka od ljuba power » nedelja, 11. avg. 2019. u 08:45h

ako sija abs lampica imaš problem sa abs sistemom.moguće da je neki senzor u točku otkazao,dok sija ta lampica nemaš abs sistem tako da se nemoj zaletati.možeš voziti normalno dok se ne vratiš sa odmora pa uraditi dijagnostiku abs sistema

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Kuga MK1 - ABS i anti skid roblem

Poruka od van » nedelja, 11. avg. 2019. u 09:29h

Могуће је да ти је нешто отворило струјни круг абс сензора на неком од точкова . Мени је тако било када сам узе ауто . Кочнице раде нормално , али ако примениш више од нпр . 70% макс кочионе силе , блокирају точкови . Оно у нормалној вожњи никада се и не стиска тако кочница , али када је нека инцидентнија ситуација , онда да . Још , на мору је клизавији асфалти , зато лагано са вожњом , држи растојање и немаш никаквих проблема .

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kuga MK1 - ABS i anti skid roblem

Poruka od mbole » nedelja, 11. avg. 2019. u 10:32h

Najveci problem je sto automobili sa ABS-om nemaju tzv peti cilindar, pa nema korekcije kocenja na zadnjim tockovima.
Drugim recima, pri naglom kocenju podize se zadnji kraj i zadnji tockovi prvi gube kontakt sa podlogom, pa auto krece da se zanosi.
Samo nezno sa kocnicama.

Najverovatnije ti je zveknula neka zica/konektor na nekom od ABS senzora. Cim jedan nema signal, gasi se kompletan sistem, i ABS i ESP, posto vise ne zna kako se okrecu tockovi.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Tandy
Poruka: 121
Član foruma od: subota, 7. mar. 2015. u 11:26h

Re: Kuga MK1 - ABS i anti skid roblem

Poruka od Tandy » ponedeljak, 12. avg. 2019. u 00:23h

Hvala drustvo na brzim odgovorima i savetima. Da, svakako nema zaletanja, posebno sad jer je asfalt vreo i guzve na primorju strasne plus lude krivine.... Danas ga teram kod majstora nekog ovde da stavi dijagnozu i da zaviri malo. Ja mislim da je u pitanju ovo sto je Bole rekao, tj nadam se da nije nista ozbiljnjije. Javljam.sta sam uradio... hvala jos jedared!
Ford Kuga ST Line MK2 thumbsuph

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4494
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Kuga MK1 - ABS i anti skid roblem

Poruka od Nedeljkovic » ponedeljak, 12. avg. 2019. u 00:30h

Obavezno zapamti/slikaj kodove greseka a ne samo njihove opise

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Tandy
Poruka: 121
Član foruma od: subota, 7. mar. 2015. u 11:26h

Re: Kuga MK1 - ABS i anti skid roblem

Poruka od Tandy » ponedeljak, 19. avg. 2019. u 16:56h

Pozdrav drustvo, samo da javim da je problem jos onomad resen, izgleda da mi je leteo neki kamen ili grana u tocak kada sam se izvlacio sa divljih plaza Sitonije, kabal je bio skoro skroz pokidan i konektor kao da ga je neko cekicem lupio. Delovi zamenjeni, sve shljaka ok, dosli kuci. Medjutim, kvacilo na povratku kuci...uhh. Otvoricu drugu temu.
Ford Kuga ST Line MK2 thumbsuph

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“