Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2613
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od ljuba power » sreda, 8. maj 2019. u 22:16h

ovakav je za tvoj auto vss

Slika

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od dimges » četvrtak, 9. maj 2019. u 00:26h

tnx, da, sad ima na ebay i ovakvi [https://www.ebay.co.uk/itm/Speedometer- ... 100623.m-1][/url]
... ali izgleda da mi je i stari dobar... pokušaću da prodam ovaj za elektronsku kilometražu, pa onda bi ako treba kupio ovakav...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od van » četvrtak, 9. maj 2019. u 00:44h

Зашто би бацао паре , провери да ли твој сензор ради . Он има број импулса који треба да да при одређеној брзини . Нађеш на нету како се тестира и пробаш . Те ствари су дизајниране да не цркавају лако , јер искрено не знам шта у сензору може да цркне . Сем да механички оштетиш или да му пропустиш неку сумануту струју па да га спалиш .
Сензор брзине не улази у рачуницу количине горива .

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od mbole » četvrtak, 9. maj 2019. u 01:20h

dimges piše:
četvrtak, 9. maj 2019. u 00:26h
tnx, da, sad ima na ebay i ovakvi [https://www.ebay.co.uk/itm/Speedometer- ... 100623.m-1][/url]
... ali izgleda da mi je i stari dobar... pokušaću da prodam ovaj za elektronsku kilometražu, pa onda bi ako treba kupio ovakav...
Ovaj je za 1999-2001.
Ne kapiram zasto "nabadas" delove, ako vec dobijes tacan part no?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od dimges » petak, 10. maj 2019. u 08:28h

naravno da nisam krenuo odmah da to kupujem bez provere part no, hteo sam da kažem da su tek sad izašli na ebay oglasi sa vss koji imaju priključak za sajlu za kilometražu...
Nego opet juče miris benzina u kabini a i ipak ima neko gušenje; svakako sa priključenim VSS rad motora je daleko bolji, nema gašenja, ali nije onaj start kao pre problema,... s druge strane često se primećuje pritisak u rezervoaru, kad se otvori poklopac za naliv, a nisu još velike temperature...
Kopka me dali može da postoji slučaj da ventil kanistera čas radi a čas ne radi, a kad radi onda da guši motor jer je ono crevce od rezervoara negde bušno??
Nameravam da probam sa otkačenim napajanjem ventilom kanistera , pa ako se i onda guši motor, problem gušenja motora je negde na drugom mestu...
Promena crevca je veći zahvat, možda ću nabaviti polovni poklopac za naliv benzina i izbušiti neku malu rupicu za ventilaciju na njemu, kao kod starih automobila...

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od dimges » subota, 11. maj 2019. u 09:47h

van piše:
nedelja, 5. maj 2019. u 22:55h
ЕВАП систем је веома прост , не знам шта ту може да цркне .
Моје мишљење је да ти негде капље бензин по неком делу аутомобила , то испарава па мирише . Или је пукала цев негде која води бензинске паре па одатле испарава
lokalac gde idem ( nije za ford ali radi sve) kaže da svi noviji automobili imaju kanister, ali da taj kanister posle 23 godine sigurno nema funkciju ( aktivni ugalj)..
Dilema je sad dali mora da ga izbacim skroz, ceo kanister, sigurno je veliki posao ili samo da isključim 12V napajanje i i ventualno da zaštopam to crevce koje povezuje sa usisnom komorom ili granom.
Svakako na čepu za naliv bi trebalo da se izbuši neki otvor za ventilaciju rezervoara??
Vać sam sinoć na benzinskoj nabavio univerzalni plastični poklopac bez ključa, ima rupicu za ventilaciju, danas ću da probam s njim, da vidim dali se smanjuje pritisak para u rezervoaru...
A usput, ne verujem da neko uopšte po servisima kod nas zamenjuje kanistere sa aktivnim ugljem kad ostare, slično kao sa katalizatorima...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od van » subota, 11. maj 2019. u 18:22h

Ја не разуме проблем . Тај систем и да је покварен само би правио вакум у резервоар , не би осећао мирис бензина .
И да је тај канистер не ради посао , ЕВАП вентил ради . Извуче вакум бензинске паре и пусти свеж ваздух унутра . И све то да не ради, правила би пумпа вакум у резервоару .
Теби негде цури бензин или је исечено црево за вентилацију резервоара . На теђи начин не може да се појави мирис бензина

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od dimges » nedelja, 12. maj 2019. u 19:23h

sumnjam da kanister ili rezervoar imaju neki sistem za ispuštanje benzinskih para ako se poveća pritisak, posebnbo ako pumpađija naglo pušta benzin ili prepuni rezervoar... te pare idu gore a pošto je lim otvoren idu u kabinu... već sam malo bolje zatvorio otvor ispod sedišta, a ugradio plastični čep koji ima rupu i već je bolje... pratiću svakako šta se dešava jer nailaze i vrućine...
Pitanje je može li veliki pritisak, pri punjenju rezervoara ( ako pumpađija pretera) da poremeti sigurnosni ventil kanistera pa da otvara na sasvim malom nadpritisku ?? meni su ovi problemi sa mirisom počeli pre neki mesec, a mislim da je pre toga jednom pumpađija pogrešio i stavio da se puni više nego što sam naručio pa je napunio do vrha što ja izbegavam...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od mbole » nedelja, 12. maj 2019. u 21:43h

Postoji oduska za nalivanje goriva koja nema nikakve veze sa evap sistemom.

Benzinska isparenja tesko mogu da povecaju pritisak u rezervoaru iole znacajno. Trebalo bi da auto podugo stoji, ne vozi se, i bude na bas toplom, ada je pri tom rezervoar hermeticki zatvoren, sto nije.
Cim krenes da trosis gorivo, u rezervoaru bi tada nastajao potpritisak.

Ko sto van kaze, ili ti negde jako sitno curi gorivo, ili je iseceno crevo za ventialaciju.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od dimges » ponedeljak, 13. maj 2019. u 10:03h

Znači postoje samo 6 delova, Rezervoar goriva, crevo od Rezervoara do kanistera, kanister, crevo od kanistera do ventla i crevo od ventila do usisne komore;
Kanister je iznad Rezervoara ??
Što se nalivanja tiče, znam da su druga creva, nego sam mislio ako se naglo puni Rezervoar, dali se povečava pritisak benzinskih para i u Kanisteru ??
Znači nije problem samo što je veliki posao spustiti rezervoar, nego dali će biti dovoljna samo zameniti creva ..
Usput , ako rezervoar nije hermetičan, zašto kad otvaram poklopac s ključem ima onaj zvuk i mala količina ispuštanja benzinskih para ??..
Kad vozim sa plastičnim univerzalnim poklopcem koji ima rupu nema tog pritiska benzinskih para ???
Pre 3 godine mi autolimar zavarivao argonski koroziju kod zadnjeg levog krila, pa je sigurno demontirao ta creva, ali ne verujem da je nešto montirao pogrešno jer bi se to odmah primetilo...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od mbole » ponedeljak, 13. maj 2019. u 10:26h

Skidanje kanistera:
https://mega.nz/#!w4lCkY7Y!rBsYpr1n_Ty4 ... qDI_7R2nxs

Nije poenta da li je crevo za nalivanje dugo, vec ima posebnu odusku, koja sluzi bas da bi vazduh iz rezervoara imao gde da izadje dok se uliva gorivo.

To 90% nije pritisak benzinskih para, vec upravo obrnuto, podpritisak koji nastaje zato sto se trosi gorivo.

E sad... ako je nesto radjeno, vrlo lako je moguce da nesto ili nije vraceno kako treba, ili je neko crevce prignjeceno, osteceno... Dovoljna je jako mala rupica, tek da benzin vlazi da bi se osetio miris.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od dimges » ponedeljak, 13. maj 2019. u 10:41h

ono kad otvaram poklopac za nalivanje s ključem, zvuk i pare se čuju i vide ne samo posle vožnje nego kad auto stoji, nekad je dovoljno i par sati..
Ako se stvara Vakuum u rezervoaru onda je dobro, znači nigde nema oštećenja ???
Mislim da nema štete a i najlakše je za početak da počnem od uliva, od poklopca za gorivo ( da uradim neku rupicu) i eventualno sva ta creva kod uliva da se provere

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od mbole » ponedeljak, 13. maj 2019. u 11:03h

Nemoj izmisljati buzevine, ako vec postoji sistem koji je za to napravljen.
Popravi postojeci sistem.
Ovako ces resiti posledicu, a uzrok ce ostati.

Ne bi smeo ni da se stvara vakum ni da se stvara pritisak.

Ako je stvarno pritisak u pitanju, onda 90% imas malecko ostecenje na nekom crevu ili na samom rezervoaru, pa benzin moze lagano da vlazi, ali vazduh (para) ne moze da izadje napolje, posto joj benzin ne da.
To nije lako pronaci, treba skinuti rezervoar, detaljno pregledati sva creva... ali je jedino pravo resenje. Vremenom rupa moze da postane samo veca, a ne zelis da ti benzin curi unaokolo.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21106
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 13. maj 2019. u 14:44h

najveći problem sa nalaženjem tih sitnih oštećenja jeste što benzin izuzetno brzo isparava... tako da retko kad ostane vlažan trag osim kad je neko ozbiljno curenje.

Ja bih lično isto tipovao na neko sitno oštećenje creva za gorivo ili cevi.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od dimges » ponedeljak, 13. maj 2019. u 22:55h

mbole piše:
ponedeljak, 13. maj 2019. u 11:03h
Nemoj izmisljati buzevine, ako vec postoji sistem koji je za to napravljen.
Popravi postojeci sistem.
Ovako ces resiti posledicu, a uzrok ce ostati.

Ne bi smeo ni da se stvara vakum ni da se stvara pritisak.

Ako je stvarno pritisak u pitanju, onda 90% imas malecko ostecenje na nekom crevu ili na samom rezervoaru, pa benzin moze lagano da vlazi, ali vazduh (para) ne moze da izadje napolje, posto joj benzin ne da.
To nije lako pronaci, treba skinuti rezervoar, detaljno pregledati sva creva... ali je jedino pravo resenje. Vremenom rupa moze da postane samo veca, a ne zelis da ti benzin curi unaokolo.
Koja je funkcija one lopte koja treba da gurne pumpađija pištoljem, kad se puni gorivo ???
Šta se dešava ako se sunđerasta masa ili aktivni ugljen u kanisteru zapuši ??

Druga pitanja, oko gušenja, koja nisu za ovu temu, ostaju... sada sa priključenim VSS-om je sve ok, možda je start malo manji za 5-10% ali nema gašenja u lehru ali nema i nekontrolisanog dizanja obrtaja u lehru...
Da prođu ove kiše ići ću prvo da ponovo proverim sva vidljiva creva za benzin..
Poslednja izmena: dimges, na dan utorak, 14. maj 2019. u 01:03h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od mbole » ponedeljak, 13. maj 2019. u 23:56h

Po onome sto pise ovde:
The fuel tank filler pipe is of plastic construction and is fixed to the vehicle by means of two bolts. The fuel tank filler pipe is fitted with a locking filler cap which seals the system. Trebalo bi da zatvori sistem kako para Ili gorivo kad je pun "do cepa", ne bi mogli da izlaze na ulivu.

Ne vidim od cega bi mogao aktivni ugalj da se zapusi. Pre bi mogao da zaglavi ventil koji pusta pare iz rezervoara u kanister. On sluzi da gorivo ne bi moglo da iscuri kada se auto prevrne, i nalazi se odmah pored kanistera.

Marfijev zakon kaze da je problem najverovatnije na mestu koje se najteze vidi i najteze je dostupno :)
Tako da tesko da ces proci bez skidanja rezervoara.
Prosto receno: da je negde gde se lako vidi, vec bi video gde je problem pri prethodnom pregledu. A posto znamo da problem postoji, onda je negde gde se ne vidi lako.

Ne zaboravi da nikada nije obavezno da postoji samo jedan problem. Moguce je da je recimo zaglavljen ventil, ali da je istovremeno busno i neko crevo. Ili da su zaglavljena oba ventila. Ili...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od dimges » utorak, 14. maj 2019. u 01:19h

u onom, pdf-u, fiesta fuel vapor system, piše da Kanister absorbira pare benzina i preventivno ispušta hidrokarbonate u atmosferu ???

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od mbole » utorak, 14. maj 2019. u 01:29h

...and prevents release of hydro-carbons into the atmosphere
Prevents ne znaci "preventivno", vec "sprecava" :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od van » utorak, 14. maj 2019. u 07:49h

Вртимо се у круг . Тај канистер и ЕВАП немају никакве везе са радом мотора нити утичу на исти . То је задовољавање еколошких прописа .
И да раде и да не раде , не можеп од њих да осетиш мири бензина .
Негде ти бензин цури и то јури .Да си потрошио пола времена потрошеног за писање овде нашао би рупицу .

Имам ауто 45 година стар који има метални чеп на металном поклопцу са све ситном рупицом на њему . Резервоар 52 литра , никада више од 10ак л у њему . Никада , ама баш никада се не осећа мирис бензина у колима ( ако су црева и карбуратор исправни )

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od dimges » utorak, 14. maj 2019. u 20:58h

mbole piše:
utorak, 14. maj 2019. u 01:29h
...and prevents release of hydro-carbons into the atmosphere
Prevents ne znaci "preventivno", vec "sprecava" :)
Da...tako kaže i naš ovlašćeni , da u Rezervoaru treba da vlada nadpritisak... e sad nisam s njim rasčistio oko poklopca za uliv, dali treba da drži ili ne pritisak, ne upuštaju se u to, kao praži nekog starijeg majstora koji zna stare modele...
lokalac , univerzalni automehaničar za sve marke, uglavnom nemačke, tvrdi da se aktivni ugljenik iz kanistra vremenom troši, pa nema funkciju, a po njema primarna funkcija je da benzinske pare ne budu zapaljive;
isto tvrdi da taj loptasti ventil na ulivu, ne može da zadrži neki značajniji pritisak benzinskih isparavanja već da ih zadržava poklopac na ulivu...

Miris benzina u kabini je druga stvar.. niti sam spreman da izvadim rezervoar, niti imam garažu, a svi lokalni majstori misle da ne treba dirati ništa, t.j. samo kontrolirati da nema tečenje benzina s nekog creva ili rezervoara...

Pre odlaska na odmor ću otići koj majstora da digne auto i proveri creva od benzinske , a ako se može nešto videti i oko kanistra neka pogleda... eventualno ću promeniti i filter za gorivo, prošao je samo 6100km ali 2,5 godine su od tada...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od mbole » sreda, 15. maj 2019. u 02:05h

Cista ekologija je u pitanju. Nema veze sa zapaljivoscu, odnosno nije zbog nje uveden.
Aktivni ugljenik se ne trosi. Jedino po cemu se on razlikuje od "obicnog" je sto je mikroskopski porozan, odnosno ima ogromnu povrsinu. Da karikiram, on maltene "mehanicki" zadrzava molekule ugljovodonika u svojim porama, i oslobadja ih kada pritisak padne ispod atmosferskog (kada se otvori EVAP ventil, i pusti podpritisak iz usisne grane).

Ne mozes dobiti neki iole znacajniji pritisak u rezervoaru. I nad i pod pritisak u njemu su u decimalama. Inace ceo sistem ne bi mogao da funkcionise.

Bas volim takva "misljenja" gde nije njihova guzica ta koja ce stradati. Znas ono: 25 batina po tudjem turu ne boli uopste :)
Jbt... ovuda je postalo vazno samo dal ide, a "sitnice" tipa dal ce da se zapali nisu bitne.
Inace... "misljenje" se vrlo lako menja uz odgovarajucu kolicinu novcanica :)

Opet... tvoj auto, tvoja pozadina... radi kako hoces.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od dimges » sreda, 15. maj 2019. u 10:21h

nije da ja neću da se sredi, ali majstori ne vole da se upuštaju da rade u veće zahvate ako nisu ubeđeni gde je kvar, a i rade šablonski... eto kad sam pre 2 meseca menjao ono debelo crevo od Uberlaufa do filtera za vazduh, morao sam ja da insistiram... bilo je celo deformisano, normalno 23godine a tu ima i temperatura...
Mogu i druge stvari oko benzina da počnem da proverim i menjam, one koje su lakše je a isto treba, na primer proveriti i , na primer ako treba zameniti crevo od uliva do rezervoara i povratno, posebno što su problemi sa mirisom počeli kad je pumpađija prepunio rezervoar...
Može li i odavde da ide miris u kabinu, pošto mi je lim kod pumpe otvoren??
Takođe ispod sedišta ide i mislim neko crevo ili kabel od merača za nivo goriva ???
Što se vakuma tiče, definitivno imam neki falš vazduh, zato što u početku, motor slabije radi, treba mu vremena...
Nije teško da se promeni crevo od ventila za pare do usisne komore a isto i od Serva za kočnice, koja dosta brzo otvrdne..

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od mbole » sreda, 15. maj 2019. u 12:13h

Sva creva vezana za gorivo idu sa spoljasnje strane (dovodno, povratno i EVAP).
Od plovka idu kablovi kroz kabinu.

Proveri sta mozes sam dal radi ili ne. EVAP ventil raskacis, dovedes napon na njega i vidis dal je zaglavljen ili radi kako treba.
Crevo od ventila do kanistera, duni u njega i vidi dal negde pusta. Ako pusta, ne znaci da je ono, mozda pusta dalje na samom kanisteru ili na crevcetu od kanistera do roll over ventila.
Crevce od rezervoara do roll over ventila ne mozes da proveris bez skidanja rezervoara, osim njegov kraj koji je navucen na ventil.
Creva/cevi od goriva takodje mozes da proversi samo delimicno bez skidanja.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od dimges » subota, 18. maj 2019. u 18:56h

hvala na uputstvima... ipak neću sam nego ću svratiti do jednog mehaničara koji je radio ranije u ovlašćenom, več sam se čuo s njime..
Prvo bi počeo od najlakših zahvata, promena creva od usisne komore do Evap ventila i crevo od usisne grane do Serva za kočnice ( pomalo otvrdne mi kočnica u vožnji ako se smanji gas), takođe i ispitivanje Evap ventila i svakako promena dihtunga IACV ventila, star je i može i on da radi falširanje...
Usput da se konsultujem, dali je korisno očistiti Evap ventil carb sprejem ?( kao što se čisti IACV), kroz otvor, kad se bude izvadilo crevo ??
Takođe me interesuje, kako je povezan kabel za merač benzina, odnosno dali ima neki problem ako se spušta Rezervoar benzina ( ovo bi trebalo i naš majstor da zna)
Inače vozim bez večih problema, jedino se u početku oseća taj falš vazduh, a ako vozim sa originalnim poklopcem nakon kratke vožnje već nastane pritisak ( ili vakuum ?) u rezervoaru, koji se manifestuje zvučno pri otvaranju poklopaca za ulivanje benzina... Definitivno ili je pritisak prevelik ili loptasti ventil kod uliva benzina nije u funkciji pa sam Poklopac drži pritisak ?? Za sada neću bušiti poklopac nego koristim onaj univerzalni plastični koji ima rupicu.
Miris benzina u kabini nije tako primetljiv, dihtovao sam otvor iznad pumpe, ostaje možda još kabel za merač , da zadihtujem otvor gde prolazi kroz lim, ima tamo jedna guma ali je sve to jako staro ... ipak to ostaje za kasnije jer ako mora da se vadi rezervoar onda treba nešto da se radi kod kabla za merač ??

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: miris benzina u kabini, Rezervoar za benzin Fiesta mk4

Poruka od mbole » subota, 18. maj 2019. u 19:58h

Konektor pumpe goriva i plovka je zajednicki.
Ako ti je vec isecen otvor, nije problem skinuti ga. Ako nije, malo se spusti rezervoar pa se onda otkaci, istovremeno otkacis i creva.

I dalje pokusavas da resis posledicu, to jest da ti benzinske pare ne prodiru u kabinu, pa dihtujes razne otvore. One uopste ne smeju da postoje. Nadji gde je uzrok (curenje ili sta je vec), resi njega, ostalo ce se sve resiti samo.
Pogotovu sto ako je uzrok curenje to moze da bude i te kako opasno. Auspuh je tik do rezervoara. Ne treba da ti pricam sta ce se desiti ako krene da curi malo vise i stigne do vrelog auspuha.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“