Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk3 duratec hladan start?

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Soul
Poruka: 26
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2016. u 04:05h

Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Soul » utorak, 5. dec. 2017. u 09:03h

Pozz za članove. Ovako imam problem s prvim paljenjem ujutro tj. kad je motor hladan. Mondeo 2.0 duratec s ugradjenim sekventom na kojem sam prešao 50000 bez ikakvih problema. Svijecice sam sinoć zamjenio posle 52000km, NgK su bile u njemu. Eto sta je ngk. A zamjenio sam ih jer je majstor bio ubjedjen da je do njih kao hladno vrijeme oslabile svijecice blabla.Te NGK su mogle još bez problema. Ubaci denso iridium i ja se obradujem reko to je to i ništa isti problem. A problem je sledeći.

Kad okrenem prvi kljuc ujutro upali i odmah se ugasi. Drugi okretaj upali zatrese par puta i opet se ugasi. Tek trece paljenje upali digne na 1200 obrtaja i tu drži stabilno zbog čoka elek. ili cega već kao i uvijek. I kad pusti tj krene ka 900 posle nekih 30sek ne zaustavi se na 900 gdje bi trebalo da ostane nego spadne na 100 skoro da se ugasi i tako trza sa 100 na 900. Nece da primi gas gusi se tad. To je sve na benzinu. I onda ugasim auto i ponovo okrenem upali odmah digne na 1200 i drzi normalno spusti na 900 i drzi na 900 ne varira. Prima onda i gas i sve. I kad digne temp na 40C prebaci automatski na plin i u vožnji prima gas na plinu sve ok. I kad krenem presaltati stisnem kvacilo pustim gas auto se ugasi. I tako ga varam i borim se na semaforu, pjesackom. Kad se zagrije ne gasi se i i sve normalno i na benzinu i na plinu. Samo sto kad prebacim na benzin nece da primi gas do 2000 kad je zagrijan preko 2000 kad probije lijepi. A na plinu normalno prima gas sve normalno. Sve sam ispitao moguće. IACV zamjenjen nov iz engleske. TMAP senzor je sa ebay nije orginal al radi jer je moj izgorio bukvalno. Klapna skinuta očišćena carb cleanerom. Nema vakuuma da pušta nigde. Termostat zamjenim isto. Nisam samo coil pack (bombina) i kablove mijenjao. Al auto ljudi kad se zagrije radi ok. Malo kad saltam na plinu i pustim gas spadne na 500 i vrati se al se ne ugasi bar. Sumnjam na pumpu zbog onog paljenjaa na početku sto sam spomenuo jer kao da tek cetvrti okretaj ključa navuče dovoljno goriva i radi. Nisam mijenjao filter za gorivo al ne vjeruje da je do tog. Nisam pametan. Mozda su dizne al opet na plinu ide ok sem tog spadanja obrtaja prilikom saltanja. Da probam sa TMAP nekim s otpada ili orginal. Kad Kad sam ga stavljao sinoc na elm327 torque mi je ocitao Air temperature power train rich nešto nisam glupan sačuvao. Poništio greske i sad ne prijavljuje ništa. Znam da je to zbog lambde jer je znalo izbacivati da je i bogata i siromasna smeša u isto vreme. Al to je zbog plina i to je normalno svijetlila lampica motora zuta al auuto islo nikad problema nije bilo. Ja poništim nekad kad mi se da i onda se opet posle par dana upali itd. Ne znam sta da radim. Da odem u fordov servis i kažem ja sam došao da me oderete al popravite mi auto. Nema druge. Neko govori čistiti dizne. Neko sipaj aditiv u benzin pa vozi na benzinu neko vrijeme. Neko pumpa oslabila. I tako ta nagadjanja. I da TPS senzor (throttle position sensor) na torque mi ocitava da je na 17 umesto na 0 tj pocetnoj tački. Vjerovatno kad sam vracao klapnu nisam ga vratio al kontam da on samo ocitava pritisak na pedalu gasa i daje podatke. Jer isto je kao i pre i posle skidanja klapne. Znaci zamenio sam sve ovo ajmo reci nepotrebno al ajd bar znam da je novo. Sta dalje raditi nisam pametan. Svaka pomoć je dobro došla.

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od duratecHE » utorak, 5. dec. 2017. u 09:51h

Ovako, to trokeljanje na benzinu mi Lici na dizne najviše. Ali, ako na oba goriva keca najpre će biti do struje. Dve jako bitne stvari nisi promenio i sam si pomenuo- bobina i kablovi! Ja bih od njih prvo krenuo u resavanju takvog problema. Prvo kablove proveri.
Nemoras odmah sve kupovati, nadji za probu negde, a nije ti puno toga ni ostalo za zamenu , nije ni to loše.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Soul
Poruka: 26
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2016. u 04:05h

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Soul » utorak, 5. dec. 2017. u 10:32h

Znači častio bih te kad bi bilo to. Sve kontam kad se zagrije moze se voziti i pali svaki put reko ne vjerujem da je bombina ili kablovi. Nije mi jasno da temperatura utiče na struju i bombinu to me bunilo. Danas idem do lika ima par duratec motora pa cu staviti bombinu i kablove pa testirati. Hvala. Javim sta je bilo.

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5006
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Sharpshooter » utorak, 5. dec. 2017. u 10:51h

To što zeza na paljenju, stvarno mogu biti dizne, tako da ako nisu kablovi, tipujem na dizne.
A to što se gasi kada staneš najverovatnije da je do senzora nekog.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Walsh » utorak, 5. dec. 2017. u 11:25h

Meni je to bilo problem sa Sierrom dok sam imao gas.. Muka dok se nije zagrejao motor. Rvao sam se sa njim gde god sam krenuo jer je radio na 400-500 obrtaja i gasio se kada stisnem kvacilo u voznji. Secam se da su dizne u pitanju. Ali ih nikada nisam resavao.. Kad sam izvadio gas i vozio na benzin duze vreme znatno se smanjilo to. Sto ne mora da znaci da je kod tvog to problem.. :D Odakle si?
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Markedjani » utorak, 5. dec. 2017. u 11:34h

Resetuj benzinski ECU, zavrni ventil za gas na boci (iliti zavrni dotok gasa) i vozi narednih 100-200km samo na benzin i vidi da li će da se poboljša.

Što se tiče jutarnjeg paljenja... probaj ujutru da više puta da daš kontakt na par sekundi (dok odradi pumpa svoje) i onda probaj kako će da upali.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od van » utorak, 5. dec. 2017. u 11:39h

Мораш да правиш разлику између трокирања и не примања гаса . Трокирање је неправилан рад узрокован проблемом на неком од цилиндара , не примања гаса је проблем на свим цилиндрима са сагоревањем. Мени делује да имаш проблем са пумпом за гориво или цревима комбинован са још неким проблемом . Ако однесеш да ти оперу бензинске дизне и изтестирају , премериће и притисак у магистрали за гориво па ћеш знати да ли је ту проблем . Очитај податке на некој крштеној дијагностици и да то уради неко коме је јасно како функционише ефи систем.
Тримови горива говоре да ли има проблема са притиском бензинске пумпе .
Пази , може да звекне и испаривач па да пушта плин неконтролисано у усис . Не неку сумануту количину , него онолики колико мотор може да сагори . То иде мимо дизни , преко вакум црева и то рачунар не може да контролише и онда се збуни . То сам летос имао на фокусу , епилог- нови испаривач и нове дизне и приде нова ламбда сонда чисто да видим како се понаша када све има ново .

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Walsh » utorak, 5. dec. 2017. u 11:59h

Nosio sam ga par puta i kod Imgrunda u servis za plin. Znao je da dobija previse plina i nije mogao da sagori sve, pa je stelovao i onda je radio ok neko vreme.. i onda opet. Plin po meni nikako nije za Mondea... To sto kaze Markedjani sam takodje radio. Pomagalo je. Drzis na kontaktu po 5-6 sekundi i onda palis. Njemu trokira dok radi i kad ne prima gas, kad stisne gas onda trokira dok ne provuce u vece obrtaje vrv.. Plin je smrt.
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Soul
Poruka: 26
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2016. u 04:05h

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Soul » utorak, 5. dec. 2017. u 12:22h

Nista idem s bombinom i kablovima prvo. Ako nije do tog onda cu nasuti aditiva i voziti na benzin jedan rezervar da vidim sta ce biti. Ako ni ne rijesi onda cu izmjeriti pritisak pumpe i očistiti dizne. Posle tog odustajem. Probacu da resetujem pumpu na ono dugme ispod volana. I svaki put kad sam nesto mjenjao skidao sam klemu da ecu ponovo uci.

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Walsh » utorak, 5. dec. 2017. u 12:31h

Da si bar u Subotici, najbolji majstor u Srbiji je bas tu. Pedja, Metabond..
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od duratecHE » utorak, 5. dec. 2017. u 12:38h

Ja sam jednom koristio “wins” injektor cleaner ima na pumpama, i sa pola rezervoara prokinule dizne, nisam ni ja očekivao taj rezultat ali radi u početnoj fazi zaprljanosti.
Još jedan orijentir - kada mi je na mondeu probio 3. kabl imao sam negde oko 2000o/m cim i posle ok
Tako da je kod tebe moguća kombinacija struja+ dizne ili imaš proboj na, lupam, 2 cilindra....
Javljaj, bas me zanima ishod


Sent from my iPhone using Tapatalk

Soul
Poruka: 26
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2016. u 04:05h

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Soul » utorak, 5. dec. 2017. u 18:21h

Upravo probao dve bombine i dva seta kablova isti problem. Dobijem broj u Banja Luci od nekog Luburica samo ford radi. Nazovem i objasnim sta mi se dešava. Znas sta lik odgovara? 99,9% klapna gasa dodji rijesicemo. :blink:. Odoh sutra do njega da vidim i to. Al znam da sam je skinuo i detaljno očistio carb cleanerom. I da sad sam kod druga skinuo s oba duratec motora koja je on imao i iacv i tmap reko ajd mozda su mojiu defektu iako su novi. Javljam sutra sta sam napravio.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Markedjani » utorak, 5. dec. 2017. u 19:02h

http://www.ford-lazic.com/

čovek će ti sigurno rešiti problem.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Lucky » utorak, 5. dec. 2017. u 19:13h

TPS i treba da bude na 17% kad je pusten gas, ne bi bilo lose i pcv ventil da zamenis

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od van » utorak, 5. dec. 2017. u 23:18h

Што се сви хвататате бобине и каблова када мотор не прима гас ? Да је до бобине или неког кабла мотор увек не би имао рад на 1-2 цилиндра и то би се чуло како трабант са водом у бензину .
Не треба ти специјализовани механичар за форда ( онда је бољи онај за мазду пошто је то маздин мотор ), треба неко да ти премери притисак горива у магистрали , треба се закачи дијагностика и да се прати 1. ламбда сонда шта чита , и да се прате тримови горива , да се види да ли су у + или - ( мање или више горива долази у мотор ).
Те приче да не је плин лош за мотор , да треба да гори лампица су глупости . Прешао сам 100 000 км на плин колима која су била далеко од угледних , после 5 година испаривач се напунио катраном и полудео је и пуштао је плин кроз вакум црево , али рачунар је успеовао и то да испегла и ауто је ишао релативно нормално . Некада је оклевао на гасу док рачунар не сконта шта треба да ради , али без трокирања , трзања итд. Прешао сам 60 000 км са обичним мотокрафтовим свечицама од 400 динара комада и када сам их мењао свећице су деловале скроз ок.
Имао сам силне проблеме са кућиштем и цревима бензинске пумпе , јер је ту пума губила притисак .Јел си проверио да ли је онај кондензатор пулсева на магистрали за гориво исправан , да не цури ту гориво у усис директно , пошто се на то често жале људи који везе такавог мондеа .

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od duratecHE » sreda, 6. dec. 2017. u 05:59h

Ja sam damper na magistrali zastopovao.
A za ovo gore sam razumeo da trokelja na malim obrtajima pa posle sastavi i radi ok, a ne da nema odziva na gas.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Soul
Poruka: 26
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2016. u 04:05h

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Soul » sreda, 6. dec. 2017. u 11:15h

Ljudi evo sad sam bio kod ovog Luburica u Banjaluci. Skopcao na dijagnostiku i pokazuje da alternator puni 13.2V. Kaze da mora biti izmedju 13.7 - 14.2. Resetovao i obrtaji se smirili ne varira. Al posle par minuta opet isto. Kaze da ne vrijedi mijenjati regler jer koji god da stavim valjda hoce palitu lampicu od akumulatora. Kaze da najbolje da uzmem drugi polovan alternator pa da stavim. A za benzin kaze da promjenim filter goriva i da naspem aditiv za čišćenje dizni i to i da vozim jedan rezervar tako. Kao valjda ujutru pumpa ne dobija dobar napon i zato teže pali ne daje dovoljan pritisak zbog napona. Jel pije to vode sad ja stvarno nisam pametan.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8137
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od FM III » sreda, 6. dec. 2017. u 13:31h

Pije vodu i variranje lera i ako je alternator visteon nema delova koji valjaju i da brljavi kada je napon slab.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Soul
Poruka: 26
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2016. u 04:05h

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Soul » sreda, 6. dec. 2017. u 13:48h

Sta mi je činiti? Zamjeniti četkice možda ako su one? Ili polovan alternator. Al ne znam u kakvom stanju može biti regler i četkice na tom polovnom. Nov neću ni da pitam koliko je... Ništa alternator drugi izgleda nema mi druge. :(

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8137
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od FM III » sreda, 6. dec. 2017. u 14:11h

Ja sam radio regler pa nije držalo vodu, a onda sam stavio polovan (2 puta) i sve teže je naći dobar polovan jer je ipak dosta vremena prošlo od kako su proizvedeni. Nov je skup ko sam djavo, a Grand je dao ponudu i za remontovan a da se da njima stari, što mi je opet bilo skupo u tom trenutku, ali izgleda da je to jedini način da se reši problem sa njim ;).
Pokušaj sa polovnim, pa šta bog da.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od van » sreda, 6. dec. 2017. u 17:23h

Напон игра улогу времену убризгавања али са пумпом нема никакве везе . Ти када верглаш ауто , мотор не ради и све док не проради нема пуњења акумулатора . За проверу напоне није потребна дијагностика , то може и обичан унимер од 400 динара . Дијангостика треба да се очитају параметри рада мотора и да из тога закључи где је проблем . Филтер горива може да зеза али само ако је толико запушен да не можеш да дунеш кроз њега .

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Lucky » sreda, 6. dec. 2017. u 18:08h

Ili da ti je barem premerio pritisak na rampi

Soul
Poruka: 26
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2016. u 04:05h

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Soul » sreda, 6. dec. 2017. u 23:19h

E vi mislite da je tu kraj. Gle sad sta se desi. Ostavim danas auto kod druga kad sam se vratio od ovog iz bl i kažem mu zamjeni filter goriva i naspi aditiv u rezervar u kojem je bilo goriva preko pola rezervara. On je to uradio i ostavio ga ispred radione. Ja završio s poslom rekoh idem po auto i skontam da je njegov iacv ostao na motoru a moj nov u vratima. Pošto nije bilo do njega kazem mu skini ti svoj vrati moj jer je nov. Ok odradimo to. I ja skontam onako dok sam gledao kakav je alternator neki kabal kao cincevi ukopcani jedan u drugi naslanja se između remena i remenice. Kazem drugu reko možeš li gurnuti negdje u stranu onaj kabal da ga ne uhvati remenica kaze ok ajd. Lik zavuce ruku i pomjeri ga udesno od remenice da ne smeta. Upalim. Reko ajd čujemo se. Upali i drzi obrtaje. :shok:. Ne varira. Motor se prethodno ohladio. Ja izneverovao. Izadjem uzmemo unimer 14v puni. Plin je isključen cijeli dan. Mi stali i gledamo jedan u drugog . Upalim i ugasim jos 5 puta normala sve. Nema gušenja nema trzaja nist. Sutra ujutro cu testirati kad bude minus jos jednom. No comment eto.
Poslednja izmena: Soul, na dan sreda, 6. dec. 2017. u 23:31h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Markedjani » sreda, 6. dec. 2017. u 23:30h

Odlično ako je tu bio problem.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Soul
Poruka: 26
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2016. u 04:05h

Re: Mondeo mk3 duratec hladan start?

Poruka od Soul » sreda, 6. dec. 2017. u 23:36h

To je na benzinu. Necu da prebacujem na plin kontam dok ne potrosim ovo gorivo s aditivom. Al sta je bio uzrok ostaje misterija ja kontam da nije taj kabal al nema logike. Filter? Ili možda taj swap iacv. Sutra ce biti minus velik pa cu ga sutra testirati. Držim fige da ostane ko večeras.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“