Stranica 1 od 1

Čudan kvar

Poslato: utorak, 14. feb. 2017. u 15:01h
od mondeo16v
Ne rade mi pozicije, stop svjetla, svjetlo koje osvjetljava tablicu, svjetlo u ins. tabli.

Isto mi se desilo prije otprilike 4mj. i popravilo se samo od sebe nakon par dana.

Ima li neko predstavu do cega je to?

Re: Čudan kvar

Poslato: utorak, 14. feb. 2017. u 15:32h
od FM III
Ti si več imao problema sa strujom: http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 64#p440664
Da li je nešto rešeno od toga?
Ovo sada liči na glavni prekidač svetla, ali pošto si već imao problema prvo pokušaj nekoga da nadješ sa istim auto i da probaš njegov ispravan prekidač.

Re: Čudan kvar

Poslato: utorak, 14. feb. 2017. u 15:40h
od van
Не бих да те плашим , али мондео такав као са слике има очајну изолацију жица . Надам се да није до тога

Re: Čudan kvar

Poslato: utorak, 14. feb. 2017. u 15:59h
od mondeo16v
FM III piše:Ti si več imao problema sa strujom: http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 64#p440664
Da li je nešto rešeno od toga?
Ovo sada liči na glavni prekidač svetla, ali pošto si već imao problema prvo pokušaj nekoga da nadješ sa istim auto i da probaš njegov ispravan prekidač.
Eh to je čudno. Far nije radio jer je sijalica crkla bila. Ali je radila pozicija tu. :wtf: Ostalo nije radilo isto kao i sada što ne radi (svjetlo ins. table, štopke, svjetlo iznad tablice).

Sad mi rade kratka svijetla normalno, ali pozicije ne. Čitao sam po netu i ima smisla da je do prekidača, jer kad ga jednom okrenem ništa ne pali što bi trebalo, okrenem još jednom i onda pali farove naprijed.

Najčudnije mi je to što se taj kvar sam od sebe popravio jednom. Planirao u taj dan-dva do majstora kad u pola vožnje vidim upališe se svjetla u ins. tabli.
van piše:Не бих да те плашим , али мондео такав као са слике има очајну изолацију жица . Надам се да није до тога
Šta da činim ako je do toga, hoće li me opaliti po džepu?

Re: Čudan kvar

Poslato: utorak, 14. feb. 2017. u 16:14h
od mbole
Ne sekiraj se... najebo si, sto rece milan :)
Nije tako strasno, potrazi na nekom otpadu prekidac

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Re: Čudan kvar

Poslato: utorak, 14. feb. 2017. u 17:13h
od FM III
Pokušaj da skineš konektor i da kontakte malo pročistiš možda i proradi, ali ti je sigurnije da na nekom otpadu probaš sa drugim ispravnim i ako radi onda ga uzimaj.

Re: Čudan kvar

Poslato: utorak, 14. feb. 2017. u 17:43h
od van
Жице имају изолацију као да је од рециклиране пластике . Савијеш жицу 2 пута и изолација пукне и отпадне . Ово је у моторном простору случај , не знам за остатак инсталације . Да ли ће ударити по џепу ? Откуд знам

Re: Čudan kvar

Poslato: petak, 24. feb. 2017. u 12:16h
od Obeliks
Ja sam imao sličan problem.
Ugradio mi je majstor poseban prekidač, ispod volana levo i sad je ok.
Kaže da je problem u "ablenderu", odnosno u tom mehanizmu koji to sve uključuje.

Re: Čudan kvar

Poslato: petak, 31. mar. 2017. u 13:01h
od maki058
pozdrav fordasi )) samo da se nadovezem na ovaj problem
imam ford focus tdci 2003 god,prije mjesec dana kad sam se vracao sa puta ostao sam bez dugog desnog svetla,da napomenem ostala svetla i sve savrseno radi,promjenio sam sijalice,opet isto,osiguraci djeluju svi ispravni
neki predlog?

Re: Čudan kvar

Poslato: petak, 31. mar. 2017. u 13:16h
od Daki_81
Moraš za početak da ispitaš probnom lampom da li dolazi struja do konektora sijalice

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Re: Čudan kvar

Poslato: utorak, 4. apr. 2017. u 20:58h
od maki058
danas sam nesto probavao,posto nema previse vremena,zamjenio strane sijalicama,proverio osigurace,sve je ok (bar se tako cini),drug mi rece ,ako radi kratko a ne dugo ,da je nesto drugo,posto na h7 sijalicama rade tako sto se kao poveca napon za duga a smanji na kratka..msm nisam pametan kao Tesla,ali sam bas ostao bez ideje.?

Re: Čudan kvar

Poslato: utorak, 4. apr. 2017. u 21:16h
od mbole
reci drugaru da ne lupeta

Re: Čudan kvar

Poslato: utorak, 4. apr. 2017. u 21:26h
od maki058
haha ,palo mi je na pamet,al da ga ne uvredim )
ali kvar ostaje,danas dok sam proveravao oko fara,izgubio sam i desnu poziciju (verovatno sijalica),ali dok ne odem krstenom majstoru,nista dalje ne mogu uraditi