Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus poceo da trosi ulje

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
gosnivan
Poruka: 36
Član foruma od: subota, 8. avg. 2015. u 11:59h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Focus poceo da trosi ulje

Poruka od gosnivan » nedelja, 5. feb. 2017. u 11:25h

Jel moguce da mi je nakon sto sam promenio ulje i sipao Ford Formula 5-30 koje svi preporucuju motor poceo da trosi ulje?? Pre toga je bilo Ford Formula Plus 10-40 i nije trosio.. Presao sam 2000km od zamene, kontrolisao sam par puta i nije se nivo ulja menjao uvek je bilo na max i sad pre 200 km proverim i ono stoji izmedju min i max. Danas posle predjenih tih 200km proverim i nivo je blizu minimuma. :wtf:

A skoro sam menjao i zupcasti ne znam jel to ima neke veze, da nije majstor nesto pokarabasio pa sad trosi ulje?

U pitanju je Focus tddi.
Ford Focus 1.8 tddi / 2002.

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od Lucky » nedelja, 5. feb. 2017. u 11:45h

turbina

Avatar korisnika
gosnivan
Poruka: 36
Član foruma od: subota, 8. avg. 2015. u 11:59h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od gosnivan » nedelja, 5. feb. 2017. u 11:59h

Koji su jos simptomi ako je turbina..?
Poslednja izmena: FM III, na dan nedelja, 5. feb. 2017. u 16:06h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiriaš prethodnu poruku jer se smatra da odgovaraš na nju
Ford Focus 1.8 tddi / 2002.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od M.M.L. » nedelja, 5. feb. 2017. u 12:50h

Pogledaj da li ti curi negde za pocetak.

Avatar korisnika
gosnivan
Poruka: 36
Član foruma od: subota, 8. avg. 2015. u 11:59h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od gosnivan » nedelja, 5. feb. 2017. u 14:23h

Vozio sam auto jutros i stajao je 3 sata i sad kad sam merio stoji na max, sad jesam ja lud ili ne znam da gledam u merac ali jutros je bilo ovako:

https://postimg.cc/image/6vrn5o4av/
https://postimg.cc/image/l7dxu1c4f/

Znaci na min ima ulja, u sredini beo i suv merac nema kap ulja, a gore kod max je bilo ulja vidi se na slikama.

A sad kad sam merio crni se sve do oznake za max kao i ranije.
Ford Focus 1.8 tddi / 2002.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od mbole » nedelja, 5. feb. 2017. u 15:02h

Meri uvek kada je auto na istom mestu i u istoj poziciji. Mora da bude ravno.
Malo nagnut auto, daje sasvim drugiciju sliku na sipkici.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

kemo993
Poruka: 147
Član foruma od: sreda, 26. avg. 2015. u 16:23h

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od kemo993 » nedelja, 5. feb. 2017. u 15:27h

I na hladan motor naravno.
A ta potrošnja nakon 200km (da je ne znam kakve lude vožnje, a vjerovatno nije) od 'između min i max' (ja to zamišljam kao na pola' do 'skoro pa min' je više nego nenormalna.

Inače, pretposljednje mijenjanje ulja sam stavio Castrol Edge 10W40 na preporuku majstora (što sam kasnije vidio da nije i preporuka Forda za moju Fiestu 1.4 TDCi), nije potrošio skoro ni kapi do naredne zamjene (10kkm). Posljednja zamjena, stavio sam Ford Formula F 5W30, po preporuci fabrike, i nakon 3000km potrošio je 1/4 ili 1/5 prostora između 'min' i 'max' - što mislim da je ok jer do naredne zamjene vrlo vjerovatno neću imati potrebu da dosipam. Nakon zamjene bilo je malo ispod 'max'.

Avatar korisnika
gosnivan
Poruka: 36
Član foruma od: subota, 8. avg. 2015. u 11:59h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od gosnivan » nedelja, 5. feb. 2017. u 18:04h

Merim uvek na istom mestu i nije nagnut auto, mericu opet sutra kad se ohladi skroz preko noci.

Ali evo sad kad sam parkirao auto postavio sam parce kartona ispod motora, stvorila se mala barica na kartonu za 15 min i to na levoj strani(kad se gleda spolja sredina haube). I masan je taj donji deo motora, karter i zastitna plastika.
Ford Focus 1.8 tddi / 2002.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od M.M.L. » nedelja, 5. feb. 2017. u 18:26h

Da ne curi na filteru ulja?

Skini sus pleh pa baci pogled jer ako se sliva na sus pa na zemlju moze da zavara odakle kaplje

Avatar korisnika
gosnivan
Poruka: 36
Član foruma od: subota, 8. avg. 2015. u 11:59h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od gosnivan » nedelja, 5. feb. 2017. u 18:42h

Evo vidi se na slici sve je masno https://postimg.cc/image/vrwow83kt/

Sad kad se malo ohladio zamenio sam karton i sad nema ulja, samo dve tri kapi verovatno sa plastike sto je ostalo. Morace na kanal da se utvrdi odakle kaplje kad ja nemam predstavu sta bi moglo da bude..

Inace sus pleh je polomljen i takav je od kako sam ga kupio, i bio je tako masan karter i taj deo motora odole ali plastika je bila uvek suva i nisam ni jednom ranije primetio da je ispod nakaptalo ili da se nivo ulja smanjio.
Ford Focus 1.8 tddi / 2002.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od M.M.L. » nedelja, 5. feb. 2017. u 18:46h

Okreni volan u desno i pogledaj kod desnog tocka. Filter ulja je sa zadnje strane motora i moze da se vidi odatle pa proveri da ne pusta na njemu. On je obicno bele boje pa ces lako primetiti ako nije u redu.

Mozda pusta na karteru a vetar raznosi ulje na sve strane. Najbolje da operes sve pa ces lakse uociti sta je.

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od acadimke » nedelja, 5. feb. 2017. u 19:04h

Tako je bilo i kod mene, poceo da gubi ulje nakon malog servisa. Curilo je pored filtera ulja kojeg sam nekoliko puta dotezavao al nije vredelo.
Na kraju sam ga zamenio i resio problem.

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
gosnivan
Poruka: 36
Član foruma od: subota, 8. avg. 2015. u 11:59h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od gosnivan » nedelja, 5. feb. 2017. u 19:18h

Jeste beli je filter Bosch, danas sam bacio pogled od gore i delovao je normalno, zaviricu sutra i odole da vidim kakvo je stanje.

Jel sme vapovkom da se pere odole?
Ford Focus 1.8 tddi / 2002.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od M.M.L. » nedelja, 5. feb. 2017. u 19:32h

Odozgo se ne vidi, on ako curi curi sa donje strane jer je pod takvim uglom

Avatar korisnika
gosnivan
Poruka: 36
Član foruma od: subota, 8. avg. 2015. u 11:59h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od gosnivan » nedelja, 5. feb. 2017. u 20:01h

Ok pogledacu. Hvala svima na odgovorima
Ford Focus 1.8 tddi / 2002.

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 10:01h

Ma jel to tebi isecena zastita ispod ? Koji idiot je to uradio ? Ne lomi se to tek tako lagano,jos tu polomljeno a oko sve ok,nema sanse.
Ljudi treba da shvate neke stvari cak i za te proste i jednostavne stvari kao sto je zamena ulja tj mali servis,treba odraditi pedantno.
Tebi se potrosnja javila posle malog servisa i curenje tako da sto kazu ostali clanovi proveri filter ulja lepo.
Ako tu curi,dotezanjem ces resiti problem iskljucivo ako curi zato sto je totalno labav sto je manja sansa nego da curi zbog ne paznje prilikom zamene filtera.
Prvo i pre svega fabrike ne preporucuju dzabe 5-30 ulje,ne znam sto se ljudi vode misljenju da je auto presao 200k i sad treba da se sipa 10-40? Kanalcici i sam sistem podmazivanja je napravljen i funkcionise normalno sa 5-30,nigde u prirucnicima ne pise da kad motor dostigne neku kilometrazu ili pocne trositi ulje da treba sipati 10-40 ili bilo koje drugo ulje. Ako motor pocne trositi ulje to znaci da imas problem i da taj problem treba resiti a ne odloziti ga i muciti motor sa drugacijim uljem.
Drugo,prilikom zamene filtera,bilo kog,posle skidanja treba ocistiti rubove nekom krpom koja se ne raspada,posto imate naviku da koristite pocepano odelo staro 20 godina xD,ili jos bolje ocistiti prstom,cistim a ne zamazanim od zemlje i starog ulja jer tako ostavljate prljavstinu po ivicama i gumica ne dihtuje lepo koliko god zatezali.
Drugo,samu gumicu na filteru ulja,prstom,namazaqti najtanji sloj od NOVOG ulja pa montirati,sto tanji mozete,jer time cete spreciti pucanje gumice pri nepravilnoj montazi,ili jos gore ako se gumica iskrivi pa zatezete filter preko nje zbog trenja,tanak sloj ce spreciti trenje izmedju ivice i gumice i sve ce da ide k'o podmazano xD Ja znam da je vama iskusnijima ovde sve ovo bezazleno jer to radite zatvorenih ociju ali verujte mi da se takve greske dogadjaju. I posle curi ulje na filteru.

Avatar korisnika
gosnivan
Poruka: 36
Član foruma od: subota, 8. avg. 2015. u 11:59h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od gosnivan » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 13:35h

@kekic91 Hvala na savetima i detaljnom odgovoru, ako je filter u pitanju zamenicu ga licno kako treba. A zastitna plastika je takva od kako sam kupio auto i ne znam dal je secena ili je probijena, ali da bi ispustio ulje morao sam da je skinem jer ne moze da se pridje, pa ne vidim razlog da bi je neko sekao. Verovatno cu da je skroz skinem a ne tako iskidano da mi stoji.
Ford Focus 1.8 tddi / 2002.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od Almighty.shO » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 13:39h

Zameni suspleh, znaci u odredjenim momentima.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 971
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od Tiler » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 13:42h

kekic91 piše:Ma jel to tebi isecena zastita ispod ? Koji idiot je to uradio ? Ne lomi se to tek tako lagano,jos tu polomljeno a oko sve ok,nema sanse.
Ljudi treba da shvate neke stvari cak i za te proste i jednostavne stvari kao sto je zamena ulja tj mali servis,treba odraditi pedantno.
Tebi se potrosnja javila posle malog servisa i curenje tako da sto kazu ostali clanovi proveri filter ulja lepo.
Ako tu curi,dotezanjem ces resiti problem iskljucivo ako curi zato sto je totalno labav sto je manja sansa nego da curi zbog ne paznje prilikom zamene filtera.
Prvo i pre svega fabrike ne preporucuju dzabe 5-30 ulje,ne znam sto se ljudi vode misljenju da je auto presao 200k i sad treba da se sipa 10-40? Kanalcici i sam sistem podmazivanja je napravljen i funkcionise normalno sa 5-30,nigde u prirucnicima ne pise da kad motor dostigne neku kilometrazu ili pocne trositi ulje da treba sipati 10-40 ili bilo koje drugo ulje. Ako motor pocne trositi ulje to znaci da imas problem i da taj problem treba resiti a ne odloziti ga i muciti motor sa drugacijim uljem.
Drugo,prilikom zamene filtera,bilo kog,posle skidanja treba ocistiti rubove nekom krpom koja se ne raspada,posto imate naviku da koristite pocepano odelo staro 20 godina xD,ili jos bolje ocistiti prstom,cistim a ne zamazanim od zemlje i starog ulja jer tako ostavljate prljavstinu po ivicama i gumica ne dihtuje lepo koliko god zatezali.
Drugo,samu gumicu na filteru ulja,prstom,namazaqti najtanji sloj od NOVOG ulja pa montirati,sto tanji mozete,jer time cete spreciti pucanje gumice pri nepravilnoj montazi,ili jos gore ako se gumica iskrivi pa zatezete filter preko nje zbog trenja,tanak sloj ce spreciti trenje izmedju ivice i gumice i sve ce da ide k'o podmazano xD Ja znam da je vama iskusnijima ovde sve ovo bezazleno jer to radite zatvorenih ociju ali verujte mi da se takve greske dogadjaju. I posle curi ulje na filteru.
+1

Bravo...

thumbsuph
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od kekic91 » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 15:08h

gosnivan piše:@kekic91 Hvala na savetima i detaljnom odgovoru, ako je filter u pitanju zamenicu ga licno kako treba. A zastitna plastika je takva od kako sam kupio auto i ne znam dal je secena ili je probijena, ali da bi ispustio ulje morao sam da je skinem jer ne moze da se pridje, pa ne vidim razlog da bi je neko sekao. Verovatno cu da je skroz skinem a ne tako iskidano da mi stoji.

Pa vrati je posle skidanja jer ce ti stititi kais i remenice/rolere sa strane od tocka,zbog vode i jos gore peska. Sad ova rupa na sredini...kao da je iseceno zbog alnasera,ali opet kroz bare mogu da ti se kvase kablovi...ali otom potom,kupi negde polovnu na nekom otpadu. Ulje ti je prioritet.

Avatar korisnika
gosnivan
Poruka: 36
Član foruma od: subota, 8. avg. 2015. u 11:59h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od gosnivan » utorak, 7. feb. 2017. u 14:29h

Danas je auto bio na kanalu i prvo sam proverio filter koji je ocigledno bio olabavljen jer sam ga okrenuo rukom za 1/3 kruga, znaci tu je i curilo ulje. Dotegnut filter i problem resen, vise ne curi :)

Hvala svima na pomoci. thumbsuph
Ford Focus 1.8 tddi / 2002.

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od kekic91 » utorak, 7. feb. 2017. u 14:33h

thumbsuph

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od acadimke » utorak, 7. feb. 2017. u 16:21h

Super, a ti se prepao da je retko ulje i da ce da iscuri iz motora.
Ford je masina

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
gosnivan
Poruka: 36
Član foruma od: subota, 8. avg. 2015. u 11:59h
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od gosnivan » utorak, 7. feb. 2017. u 16:31h

Haha da, cuti pao mi je kamen sa srca mrgreen
Ford Focus 1.8 tddi / 2002.

Avatar korisnika
Boban_92
Poruka: 358
Član foruma od: ponedeljak, 9. jul 2018. u 15:19h
Lokacija: Фоча и Власеница, Република Српска/БиХ

Re: Focus poceo da trosi ulje

Poruka od Boban_92 » sreda, 26. sep. 2018. u 20:58h

Имам сличне симптоме на свом фокусу. Примјетио сам некада да је заштитна пластика мало влажна на оном дијелу према сувозачу, такође, масте се дијелови мотора око ПК ремена. Такође, кад сам мијењао коску, има.влажности око компресора климе. У њему је 10-40 уље, прешао сам 8600 km и са вриједности од скоро на максимуму, спао је на нешто више од дозвољеног минимума. Шта да чиним?
Ford focus mk1, 1.8 TDdi - 66 kW :ford2: (2018-2021)
Ford mondeo mk4 1.8 TDci - 92 kW :ford2: (2020-2022)
BMW E60 3.0d -160 kW (2022-...)

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“