Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo mk3 problem

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
stefan013
Poruka: 98
Član foruma od: subota, 28. feb. 2015. u 18:21h
Lokacija: Bela Crkva

Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od stefan013 » sreda, 17. avg. 2016. u 16:42h

Drugovi imam problem na mondeu 2.0 tddi. Dosao sam sa mora pre neki dan, auto me sluzio sve kako treba i juce odem do prodavnice, ugasim ga, obavim sta sam imao i kad sam ga upalio primetio sam cudn zvuk motora. Otvorio sam haubu odma pogledao i zvuk je dolazio tacno iz pravca onog malo kaisa sa desne strane gledano od napred. Taj kais sto pokrece servo i vodenu pumpu. A zvuk je bio tacno onaj kao kad rikne roler pa melje onako. Odma sam bacio sumnju na taj spaner mali da se on cuje. Kupio sam roler, zamenio ga kad ono zvuk isti, bas kao kad lezaj melje. E onda sam skinu i kais i spaner i tako bez toga upalio auto kad ono opet isti zvuk. Znaci da nije spaner u pitanju bio. E sad,slusao sam bas dobro i zvuk dolazi iz te remenice bregastog vratila. Da li neko zna sta je to, da li tu ima neki lezaj pa je on rikno ili je nesto drugo?

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od milan_gt » sreda, 17. avg. 2016. u 16:46h

Riknula remenica radilice verovatno, a ako si siguran da je bas tu zvuk mozda vodena pumpa..

Avatar korisnika
stefan013
Poruka: 98
Član foruma od: subota, 28. feb. 2015. u 18:21h
Lokacija: Bela Crkva

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od stefan013 » sreda, 17. avg. 2016. u 17:00h

Slusao sam sa leve strane motora (od napred gledano) tu se nalazi remenica radilice, ne cuje se tu nista, kad predjem sa desne strane cuje se tu tacno kod remenice bregaste. A vodena pumpa nije, jer sam skinuo kais i upalio auto da radi i opet se culo. Tad servo i vodena nemaju pogon. Znaci zvuk dolazi tacno iz pravca te remenice bregastog vratila. Ne znam da postavim klip, snimio bi ja to sve lepo.

Avatar korisnika
stefan013
Poruka: 98
Član foruma od: subota, 28. feb. 2015. u 18:21h
Lokacija: Bela Crkva

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od stefan013 » sreda, 17. avg. 2016. u 20:57h

Ne moze niko da mi pomogne?

Avatar korisnika
stefan013
Poruka: 98
Član foruma od: subota, 28. feb. 2015. u 18:21h
Lokacija: Bela Crkva

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od stefan013 » petak, 19. avg. 2016. u 04:13h

Da li neko moze da mi kaze kako se cuje i koji su simptomi kad lanac dotraje ili neki njegov spaner ili sta ima vec. Cuo sam da tu ima neki hidraulicni zatezac lanca (ako se tako zove) da li moze da je on otisao pa lanac zvekece i cangrlja tako?

Avatar korisnika
cortina.vr
Poruka: 148
Član foruma od: četvrtak, 13. avg. 2009. u 20:40h
Lokacija: Vranje

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od cortina.vr » petak, 19. avg. 2016. u 08:04h

Ja mislim da je lanac sa druge strane. Jel se čuje zvuk na leru kad nagaziš kvačilo?

Avatar korisnika
stefan013
Poruka: 98
Član foruma od: subota, 28. feb. 2015. u 18:21h
Lokacija: Bela Crkva

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od stefan013 » petak, 19. avg. 2016. u 10:08h

Ne cuje se nista kad stisnem kvacilo, probao sam i to. Plivajuci i set sam menjao pre oko 60.000km. Ubih glavu razmisljajuci sta je. Kod svakog majstora kod kojeg sam oterao rekao je da je spaner (koji sam vec menjao ja, napisam sam gore sve). I kad kazem da je menjan spaner majstor onda gleda u auto ko tele u tarabu i nista.

Avatar korisnika
cortina.vr
Poruka: 148
Član foruma od: četvrtak, 13. avg. 2009. u 20:40h
Lokacija: Vranje

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od cortina.vr » petak, 19. avg. 2016. u 10:39h

Mislio sam, jel nestane zvuk kad nagaziš kvačilo? Rekoh da nije, ne daj Bože, zamajac...

Avatar korisnika
stefan013
Poruka: 98
Član foruma od: subota, 28. feb. 2015. u 18:21h
Lokacija: Bela Crkva

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od stefan013 » petak, 19. avg. 2016. u 11:06h

Ne, ne. Ne cuje se nikakva promen zvuka, na to sam mislio. Kad stinesnem kvacilo onaj zvuk se ne gubi i kad pustim takodje. A poso mi je rikno zamajac, znam otprilike kako se cuje kad je on u pitanju, al ovo skroz neki drugi zvuk.

Avatar korisnika
stefan013
Poruka: 98
Član foruma od: subota, 28. feb. 2015. u 18:21h
Lokacija: Bela Crkva

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od stefan013 » ponedeljak, 22. avg. 2016. u 23:25h

Ljudi samo da se javim i da kazem da sam bio kod 10 majstora do sad i ni jedan nije otkrio problem. Nerviram se svaki put kadsednem u njega i upalim motor.

Avatar korisnika
dzajko75
Poruka: 189
Član foruma od: nedelja, 5. jan. 2014. u 21:07h
Lokacija: Jagodina

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od dzajko75 » utorak, 23. avg. 2016. u 18:42h

Da nisi primetio mozda da ti se zatrese malo vise motor kad ugasis auto?Pitam jer se i meni cuje nesto tu kao tebi, samo sto kod mene kao da nesto cijuce a nov roler stavljen pre 30.000.Nema stalno kad kad se to desava.Ali kad gasim motor zatrese malo vise.
Gde je direktorka?
Direktorka je na rucku trenutno.
Kad sidje sa tu rucku neka mi se javi...

Avatar korisnika
stefan013
Poruka: 98
Član foruma od: subota, 28. feb. 2015. u 18:21h
Lokacija: Bela Crkva

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od stefan013 » četvrtak, 25. avg. 2016. u 18:32h

Isto i kod mene cuje se kao da cijuce. Na leru se cuje najvise, valjda je tad motor tisi pa taj zvuk dolazi do izrazaja i konstantno se cuje.A motor se zatrese kad ga ugasim ali nista posebno, cini mi se kao i do sad. Da li ti znas sta se to cuje ili lupas glavu kao i ja?

Avatar korisnika
stefan013
Poruka: 98
Član foruma od: subota, 28. feb. 2015. u 18:21h
Lokacija: Bela Crkva

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od stefan013 » ponedeljak, 29. avg. 2016. u 20:49h

Resio sam problem i to sam, bez majstora, jer ni jedan od desetak majstora nije znao sta uzrokuje taj cudan zvuk. Posle skidanja pola delova sa motora skinuo sam na krakuni alnaser i tu se krio zec. Ispao je osigurac sa osivine na kojoj je drugi zupcanik taj sto pokrece zamaja i nije se vracao nazat. I verovatno ga je zamajac vrteo non stop i malo je zakacinjao zupcanik bendiksa pa se tu proizvodio taj zvuk. Stavio sam osigurac i vrazio sve nazat i nestao je i taj zvuk sa tim. Eto reseno i to.

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od Miner99 » nedelja, 11. avg. 2019. u 01:29h

Ljudi, mozda nije mesto, ali prebacite ako postoji bolje..
Od preksinoc imam problem sa nekim spanerom kaisa koji okrece klimu i alternator. Kad auto radi na leru, cuje se kliktanje, i to bas jako. Kad se doda gas nestane i sve je ok. Prvo se to pojavilo kad ukljucim klimu prekjuce u toku dana, a onda se uvece pojavilo i bez klime, na leru. Majstor rece da kao da se kais istegao, pa ne spanuje dovoljno. Medjutim kais zategnut normalno, nije labav, a nije n los ( zamenjen pre oko 20-25kkm).
E sad, kako rece ovaj majstor, ispada da spaner na tom kaisu ne zateze kais dovoljno, vec se "opusti" i na manjim obrtajima lupka u neki granicnik, kad se povecaju obrtaji sam kais se nategne vise i vrati spaner malo, pa ne lupka .
Sad me zanima koliko dugo smem da vozim ovo ovako, a da ne napravim neko vece sranje, jer mi auto treba svakodnevno zbog obaveza? Vucki mi rece da je taj spaner oko 100 eura, al ako menjam njega, menjacu i kais, jbs ga za jos 10-20 eur, bar je onda sve novo.
Nekako kontam, kais nije ravan, ima ono osubljenje aksijalno, pa ne moze bas lako da spadne sa remenica ni na alternatoru, ni na kompresoru klime, ali ne znam taj granicnik u koji udara , dal ne moze da ga slomi ovako?
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od knez91 » nedelja, 11. avg. 2019. u 07:23h

Nisam majstor, ali mozda je plivajuca remenica radilice.

Ako je to slucaj (slicno kao kod mene bilo), mislim da se to jako lako prepozna (pogtovo majstor) , a on prica o necem drugom ne znam koliko je taj majstor za odrzavanje tih kola.
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od duratecHE » nedelja, 11. avg. 2019. u 07:51h

Španer pk ili neka remenica (možda na kompresora klime) zakucava pa cima kais a to se odrazi na spaneru. Mora se skine kais i vidi sta ne valja. Ne mora da spadne kais, mize i da pukne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2613
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od ljuba power » nedelja, 11. avg. 2019. u 08:52h

nemoj voziti tako može da otkine nešto.u svakom slučaju može biti do svakog rolera,španera,remenice ,remenice klime,... vezane za pk kaiš...

Maki Ford Fokus
Poruka: 102
Član foruma od: subota, 22. sep. 2018. u 14:49h
Lokacija: Valjevo

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od Maki Ford Fokus » nedelja, 11. avg. 2019. u 11:08h

Ja sam ima isti problem i razmišljao da menjam zatezac na pk, ali je na kraju ispalo da je remenica radilice crkla. Samo u tom slučaju nisam imao ni servo ni punjenje alternatora. Kod tebe koliko kontam radi servo i punjenje?

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od Neša » nedelja, 11. avg. 2019. u 11:30h

Замени се све ново и миран си. Ставиш и пливајућу ременицу алтернатора и само гас.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Maki Ford Fokus
Poruka: 102
Član foruma od: subota, 22. sep. 2018. u 14:49h
Lokacija: Valjevo

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od Maki Ford Fokus » nedelja, 11. avg. 2019. u 11:44h

Novo je novo nema sta... Samo hocu da kazem neki krsteni majstor da pogleda moze svašta da bude. Ja bih rekao da je mozda alternator problem ili remenica radilice...ako vec sve ostalo radi ok.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od Miner99 » nedelja, 11. avg. 2019. u 12:11h

Maki Ford Fokus piše:
nedelja, 11. avg. 2019. u 11:08h
Ja sam ima isti problem i razmišljao da menjam zatezac na pk, ali je na kraju ispalo da je remenica radilice crkla. Samo u tom slučaju nisam imao ni servo ni punjenje alternatora. Kod tebe koliko kontam radi servo i punjenje?

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Ma kod mene radi i punjenje i klima, bez problema. Samo na malim obrtajima lupka jako, cim se povecaju obrtaji utisa se.
U petak sam isao na neku svadbu, presao oko 200 km tog dana, isao auto putam 120-130 km/h, nema problema...
Samo na leru se cuje.
A majstor gledao , kaze kais nije labav ( kad motor ne radi ) , nije remenica kompresora klime, na alternatoru nije plivajuca i ona je ok, samo kaze taj spaner ne zateze dobro kais.
E sad, pre oko 3-4 godine kad sam kupio auto, menjali smo sve kaiseve i spanere, i znam da je tad menjao neki spaner koji je kostao oko 100eur, sad ne znam da li je to taj. Ako jeste, dal je normalno da rikne ovako brzo? Presao sam od tad oko 30 000 km.
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od Neša » nedelja, 11. avg. 2019. u 12:40h

Не. Пливајућа ременица радилице је у питању.
Ја сам ставио Dayco.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Maki Ford Fokus
Poruka: 102
Član foruma od: subota, 22. sep. 2018. u 14:49h
Lokacija: Valjevo

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od Maki Ford Fokus » nedelja, 11. avg. 2019. u 12:46h

Neša piše:Не. Пливајућа ременица радилице је у питању.
Ја сам ставио Dayco.
Po svemu tome Nesa je rekao sta je. I ja sam menjao par puta stavljao nove i crkavale su, sve dok nisam uzeo neku koja nije plivajuca na preporuku majstora. Od tada nikakvih problema nemam. E sad original je original ali kvalitet je sranje zato crkla brzo.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od duratecHE » nedelja, 11. avg. 2019. u 16:17h

Meni je bukvalno isti manifest bio kada je crkao španer pk, doduše na benzincu
Čuo se samo kada opteretim kais kompresorom klime i na leru


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Ford Mondeo mk3 problem

Poruka od Lale » nedelja, 11. avg. 2019. u 17:19h

Kad se skine PK kaiš, trebalo bi da se lako nađe kvar.Kao što reče Ljuba sve u tom setu dolazi u obzir.
Ja bih na prvom mestu stavio remenicu radilice, a potom španer.
Slika Slika

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“