Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Buka u kabini

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Buka u kabini

Poruka od Almighty.shO » nedelja, 1. maj 2016. u 11:49h

Poz svima...

Juce sam bio na putu i vecim delom je bio autoput (Osijek-Zagreb) i mogu reci da mi je bilo iritantno voziti sa dosta velikom kolicinom buke. E sada, ono sto mene "muci" jeste da li je to "prirodno" ili ne?! Gume su letnje (nove, Michelin) tako da ne bruje kao zimske, nosac motora (desni) je nov tako da ne znam da li ide to i od njega (ali sumnjam jer je sa starim bilo uzas voziti), i tu dolazimo do buke koja dolazi od motora. Do nekih 100km/h je "ok" ali vec na 120-130+ km/h je buka izrazenija. Zanimljivo je i da se dosta cuje strujanje vazduha (preko soferke). Primetno je da iz zadnjeg dela dolazi "buka" od tockova.. kao da imam utisak da je otvoren gepek pa da se sve cuje (a sve ok, kederi dobri, drze, nema nista da je popustilo)

Citao sam malopre o ovome
One of the car's worst points is the unpleasant combination of road and engine noise at motorway speeds. You'll find cabin noise quite intrusive, resulting in the need to turn up the radio. It seems like Ford economised on sound insulation when they built the Mk II Focus.
Voleo bih da cujem vasa iskustva. Da li je moguce da neki deo od motora (neki kajis ili slicno) da pravi buku ili je pak samo losa (tanka) izolacija...?!

Unapred hvala.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Serboss
Poruka: 94
Član foruma od: ponedeljak, 22. dec. 2014. u 20:45h
Lokacija: Doboj

Re: Buka u kabini

Poruka od Serboss » nedelja, 1. maj 2016. u 12:17h

Ako je riječ o Mondeu, kojeg posjedujem, prilikom veće brzine čuje se buka u autu, preciznije kao da je nešto otvoreno, al nije, takvi su modeli tih fordova mondea mk3, slaba izolacija, tako da nemoj to da te brine.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Buka u kabini

Poruka od Almighty.shO » nedelja, 1. maj 2016. u 12:27h

@Serboss u pitanju je Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Buka u kabini

Poruka od dule0911 » nedelja, 1. maj 2016. u 12:37h

Manje vise sve to je normalno za mk2 focus. Slicna situacija je i kod sestre na mk2.5 titanium, mnogo se vise cuje vetar itd u odnosu na mondea.
Fiesta!!

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Buka u kabini

Poruka od lukijano » nedelja, 1. maj 2016. u 12:57h

Na Mondeu Mk4 se ne čuje skoro ništa... i to na 160 km/h... A na manjim brzinama, tek nema ni pomena...

Mogao bih reći da mu je to jedna od boljih strana...

Koliko ti je star izduv... Ako ne vidiš neku otvorenu rupu, možda je neki lonac propao iznutra, pa sad ima to brundanje... Ne znam... možda i grešim, jer onda bi se verovatno čulo i na nižim brzinama.

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Buka u kabini

Poruka od SimkeFordMK3 » nedelja, 1. maj 2016. u 13:24h

Serboss piše:Ako je riječ o Mondeu, kojeg posjedujem, prilikom veće brzine čuje se buka u autu, preciznije kao da je nešto otvoreno, al nije, takvi su modeli tih fordova mondea mk3, slaba izolacija, tako da nemoj to da te brine.
Ne znam odakle takav utisak... Ali zavisi sve od modela do modela... U nekim trojkama ima buke a u nekim se ništa ne čuje.. Zavisi i koji je nivo opreme a zavisi i za koje tržište je rađen...
Kod nas dođu raščerupani Fordovi sa placeva prepakivani i lupani pa im fali pola fabričkih plastika koje sprečavaju prodor vazduha u prostor između vrata i karoserije...
Ne možemo suditi na osnovu par automobila...
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Buka u kabini

Poruka od Almighty.shO » nedelja, 1. maj 2016. u 14:48h

dule0911 piše:Manje vise sve to je normalno za mk2 focus. Slicna situacija je i kod sestre na mk2.5 titanium, mnogo se vise cuje vetar itd u odnosu na mondea.
Hm, onda ne umisljam nego je to stvarno tako.
lukijano piše:Koliko ti je star izduv... Ako ne vidiš neku otvorenu rupu, možda je neki lonac propao iznutra, pa sad ima to brundanje... Ne znam... možda i grešim, jer onda bi se verovatno čulo i na nižim brzinama.
Iskreno ne znam, moracu da pregledam na kanulu kakvo je stanje, ali msm da nema nekih rupa ili sta vec :) Kao sto sam napisao do 100km/h je sve ok, cak i "tiho" (u odosu na brzinu posle toga).

Nisam siguran da li mi je mozda neko crevo busno (interkuler ili sta vec) pa da i od toga dolazi buka...mada opet nisam primetio neki gubitak snage i slicno.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Buka u kabini

Poruka od Daki_81 » nedelja, 1. maj 2016. u 16:45h

I jeste malo bučniji preko 120-130 km/h, ali samo vetar huči a motor prede...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Buka u kabini

Poruka od Lucky » nedelja, 1. maj 2016. u 17:15h

Prvo sto me je odusevilo kad sam uzeo mondeo je tisina u kabini, cak i pri vecim brzinama... thumbsuph

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Buka u kabini

Poruka od Daki_81 » nedelja, 1. maj 2016. u 17:25h

Tako bi trebalo, ipak je viša klasa pa glupo bi bilo da se ne uživa na 150+ km/h...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8142
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Buka u kabini

Poruka od FM III » nedelja, 1. maj 2016. u 18:09h

Meni su se Michelin Energy Saver čule više od zimskih guma na mom Mondeu, nisam mogao da verujem, ali je tako ispalo.
Inače ima automobila kojima, iako je sve Ok kada proveravaš na parkingu ili na servisu, se vrata pomalo "odvajaju" od kedera pri većim brzinama tako da se što brže ideš buka se čuje sve više. Odvajanje je najizraženije u gornjim ćoškovima vrata do B stuba. Ovo smo otkrili na službenom automobilu slučajno kada je zapaljena cigareta i videli kuda ide dim a posle usporavanjem i ubrzavanjem od 80-160km/h potvrdjeno na tačmo 100 kreće igranka sa bukom.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Buka u kabini

Poruka od Almighty.shO » nedelja, 1. maj 2016. u 19:52h

Daki_81 piše:I jeste malo bučniji preko 120-130 km/h, ali samo vetar huči a motor prede...
Pa, nije da bas radi kao benzinac :D Preko 2000 rpm krece jaci zvuk ili ti buka :D
LuckyPK piše:Prvo sto me je odusevilo kad sam uzeo mondeo je tisina u kabini, cak i pri vecim brzinama... thumbsuph
You're not helping :D
FM III piše:Meni su se Michelin Energy Saver čule više od zimskih guma na mom Mondeu, nisam mogao da verujem, ali je tako ispalo.
Inače ima automobila kojima, iako je sve Ok kada proveravaš na parkingu ili na servisu, se vrata pomalo "odvajaju" od kedera pri većim brzinama tako da se što brže ideš buka se čuje sve više. Odvajanje je najizraženije u gornjim ćoškovima vrata do B stuba. Ovo smo otkrili na službenom automobilu slučajno kada je zapaljena cigareta i videli kuda ide dim a posle usporavanjem i ubrzavanjem od 80-160km/h potvrdjeno na tačmo 100 kreće igranka sa bukom.
Michelin Primacy 3 su kod mene, i jesu tihe, nemam primedbe na njih. Moguce da se i tu vrata malo odvajaju, niko ne pusi u autu (sem ako mu volan ne smeta... izlizana fora ali ae :D) tako da to necu ni isprobavati. Najvise je iritantan zvuk strujanja vazduha preko soferke (bas izrazeno), buka koja dolazi od zadnjih tockova (kao da je gepek otvoren pa da sve zjapi, tako se cuje :D ) i naravno sam zvuk motora koji se povecava sa 2000+ rpm. E sada, za zadnje tockove sam razmisljao da skinem one plastike pa da ih necim popunim (nekim materijalom ili folijom), citao sam o azmafonu i slicno... Ne znam da li neko ima nekog iskustva. Mozda ispod haube isto da se stavi nesto (imam na haubi neki materijal pa sam kontao to da se skine i ispod jos da se stavi (ne znam koliko bi pomoglo).

Sve preporuke dobrodosle :)

EDIT:
http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... f=58&t=782 sta je na kraju bolje azmafon ili termosilent? :)
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Buka u kabini

Poruka od dax92 » nedelja, 1. maj 2016. u 20:37h

Nemoj mnogo razmisljati oko toga, mk2 focus je generalno takav, sa slabijom zvucnom izolacijom.
Ni ja nisam zadovoljan bas kolicinom.buke u mk1 focusu. Nebitno da li je dizel ili benzin.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Buka u kabini

Poruka od Almighty.shO » nedelja, 1. maj 2016. u 20:53h

@dax92 zena kaze da sam poludeo, da ona nista ne konta :D ne znam, videcu makar u vrata da ubacim i ispod haube (ispod vec postojeceg)...
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Buka u kabini

Poruka od nikola_focus » nedelja, 1. maj 2016. u 21:20h

Slicno je i kod mene, ni sam ne znam da li sam lud, ali mi se cini da je i moj Fokus bucniji na oko 120 nego na 140 i 150. Ne znam zasto, i ne znam da li sam u pravu, ali sam takav utisak stekao, bez obzira na to sto se malo ljudi slaze sa mnom :D . Dosta zavisi i od kvaliteta asfalta po kom si vozio (mada si pomenuo da si isao u HR, a kad sam prethodni put bio njihov autoput je 100 godina ispred naseg u svakom smislu), jer npr. kad krenem autoputem dok dodjem do Paracina radije bih pesaka isao, pa je negde do Smedereva dobar, i onda do izlaza iz Beograda je opet nekako los, i dalje do granice je zadovoljavajuci..

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Buka u kabini

Poruka od Neša » nedelja, 1. maj 2016. u 21:37h

Hoce nekad i utisak da vara ali i ja generalno nisam odusevljen zvucnom izolacijom mondea mk3 mada je solidna,plus sam ja jos malo izolovao motor i sad mi je ok.
Puno puta mi je bucniji na autoputu kada duva vetar i javljaju se sumovi na kraj zadnjih prozora oko 120km/h,ne stalno,zavisi od bocnog vetra.

Ni ogibljenje nije bas tiho kao i buka od tockova,al je podnosljivo. Kod mondea mk4 je mnogo temeljnija zvucna izolacija...(probao sam azdaju od Lukijana :) )
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Buka u kabini

Poruka od SimkeFordMK3 » nedelja, 1. maj 2016. u 22:15h

Ljudi ajmo nemojte mešati babe i žabe.. ne kažem da se ne čuje apsolutno ništa u kabini Mondea MK3-ke ali kod mene sem lagera i ćelavih guma nisam imao problema sa izolacijom..
Nikad za 5 godina vožnje mi se nije desilo da mi je neka buka od strane vetra/aerodinamike odvukla pažnju.. a ko se još vozi u totalnoj tišini i čulji uši da l' nešto bruji...
jedina razlika koji sam primetio je da karavani sa sankama više bruje to je sve ostalo su sve nijanse.. vozio sam 10ak mondea preko 130 tako da se to računa.. :)
kao prvo MK4 je noviji model normalno da kederi bolje dihtuju i normalno savremeniji auto unapređen, ali većina kaže da je bolja oštrija vožnja u MK3 (nisam ja rekao , čuo sam dosta takvih komentara)
kao drugo proverite da li imate sve plastične dodatke ispod zadnjeg branika, kod A i B stuba na svakom delu gde bi se desilo prelamanje vazduha postije ti mali difuzori koji to neutrališu...(trenutno ne mogu da se setim svih mesta sali bila je tema oko ovoga i jedan od članova je postavio slike svih dodataka..)... dakle prvo se raspitajte.. nemojte kuditi ovakav auto koji i posle 15 godina korišćenja odličan...
ako poredimo Mondeo MK3 onda mu nađite vršnjaka pa da ga poredimo a ne sa bukvalno drugim klasama automobila :) :D
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Buka u kabini

Poruka od mbole » nedelja, 1. maj 2016. u 23:27h

Buka sa sofersajbne moze da potice od brisaca. Probaj neke drugacijeg oblika, ili ih jednostavno skini pa vidi sta se tada desava.

Sto se tice osecaja da je pozadi otvoren gepek, cesto i jeste nesto otvoreno, samo nije lako pronaci sta. Mene je to maltretiralo dugo, dok nisam ukapirao da mamlaz koji je ugradjivao kuku, nije lepo izbusio rupu krunastom i stavio diht gumu, nego drljao sa gomilom malih rupa u krug i onda malkice oturpijao pa stavio gumu tek reda radi (uopste nije zatvarala).

U zadnjim kosevima imas dva "ventila", kuda treba da prolazi vazduh od ventilacije napolje (ne moze samo da se ubacuje unutra, mora negde i da izadje). Bukvalno dve kockaste rupe, sa plasticnom resetkom, koje sa spoljasnje strane imaju tanku gumu (sve je otprilike 10X15cm). Ako ta guma otpadne, ume da se cuje ko da si na ulici. Trebalo bi da se vide kad se skine bocna obloga pozadi u gepeku.

Druga mogucnost je da peta (ili treca) vrata nisu lepo podesena, to jest da malo vire iznad nivoa krova. Dovoljno je da to bude milimetar, i vazduh krene da se zavlaci izmedju.

Na kraju evo ga pdf gde sta i kako traziti (ovo je od focusa 1, al neki opsti principi su tu):
https://mega.nz/#!7N0RDDpD!qxR4Zzt6eZ1K ... pBQ9sU0PCc
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
YOmax
Poruka: 652
Član foruma od: petak, 14. nov. 2014. u 13:39h
Lokacija: beograd

Re: Buka u kabini

Poruka od YOmax » nedelja, 1. maj 2016. u 23:34h

Nisam direktno zainteresovan temom, vise je pratim od dosade, ali mbole....koji si ti meni kralj! :)
Svaka cast! thumbsuph

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Buka u kabini

Poruka od mbole » nedelja, 1. maj 2016. u 23:39h

Ja sam nekako vise za titulu politickog komesara, ako jednog dana dobacim... :)

Monarhijama sam se nesto zamerio... nisam siguran da bi me bas lepo primili u svoje redove :diablo:
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Bokimk116v
Poruka: 122
Član foruma od: nedelja, 10. nov. 2019. u 19:52h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Buka u kabini

Poruka od Bokimk116v » nedelja, 10. nov. 2019. u 20:43h

Dobro vece ljudi, ja sam Bojan iz Zrenjanina, vozim focusa mk1 1.8 benzinac i imam par problema sa njim.
Naime kupio sam ga letos i od tad imam problem sa tresenjem preko 100km/h. Promenio par setova guma (letnjih) i nisam resio problem dok nqravno nisam uzeo nove. Kad sam uzeo nove problem ne donekle resen, volan nije tresao, ali sam ja i dalje osetio da mi se tabla malo treska i kad gledam u haubu u voznji primetim da se trese. Pre par dana stavio zimske gume opet polovne i izglesa dq su lose posto mi od 120 pa navise trese, no dobro, kupicu nove, ali opet mislim da ce se problem resiti samo delom. Primetio sam jos i sa novim letnji i sad sa ovim zimskim gumama da auto preko 100km/h stvara buku u kabini koja iritira, a ja koliko kontam ta buka ima veze za tim tresenjem kao da nesto nije balansu. Radjena i optika, zaboravio da kazem, majstori pregledali trap kazu sve okej, a ja na nekoj kaldrmi nekad osetim da nesto lupka, niko ne moze da nadje sta. Ako neko ima ideju pomozite. Hvala

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Buka u kabini

Poruka od Almighty.shO » nedelja, 10. nov. 2019. u 20:48h

Nosac motora?
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Bokimk116v
Poruka: 122
Član foruma od: nedelja, 10. nov. 2019. u 19:52h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Buka u kabini

Poruka od Bokimk116v » nedelja, 10. nov. 2019. u 20:49h

Promenjen onaj ispod boce za vodu
Da li sa tim imaju veze mozda poluosovine ili neki lezajevi ne tockovima iako se nijedan ne cuje?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21100
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Buka u kabini

Poruka od Markedjani » nedelja, 10. nov. 2019. u 22:15h

Možda te muče šolje poluosovina tj luft u istim.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Bokimk116v
Poruka: 122
Član foruma od: nedelja, 10. nov. 2019. u 19:52h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Buka u kabini

Poruka od Bokimk116v » nedelja, 10. nov. 2019. u 22:20h

Ja najvise sumnjam na njih jer ni tresenje ne mogu da resim nikako,a one mogu doprinositi i tresenju. Nove gume ublaze to, ali ublaze samo na volanu, a tabla i dalje ostane malo da trese i vidim kako se hauba napred trese

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“