Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

rayli
Poruka: 46
Član foruma od: petak, 3. jan. 2014. u 20:53h
Lokacija: Bajina Basta
Kontakt:

Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od rayli » subota, 23. jan. 2016. u 22:00h

Znam da ima 100 tema al reko da otvorim i ja da pitam sta me zanima. Auto je kod mene 2 god presao 30.000, pre 20.000 sam dihtovao bosch pumpu curila negde, to je zamenjeno i sredjeno sve! Pre 10-ak dana auto se ugasi u voznji i nije hteo da upali. Nikad za ovih 30.000 nije stucnuo a kamoli se ugasio? Zovnem drugara koji ima servis i ima dijagnostiku (inace odrzavam kola kod coveka sto radi samo Forda al on bio na odmoru) on dodje i ispisalo mu neke greske oko elektronike pumpe! On me nagovori da posalje negde u Sabac da mi urade elektroniku, platio sam 50 EUR! On mi rece da to skida stalno sa opela vecinom i ponekog forda i da salje tom liku negde u Sabac. E sad sta mene zanima dal je moguce da posle zamene te elekronike auto nije bas startan na samom pocetku, posle je sve ok? Vozio sam 10 dana pola 1.4 tdi, mozda tripujem! On mi tvrdi da ce to da traje, al ja nesto nisam skeptik! Kakva su Vasa iskustva sa zamenom same elektronike! Skoro sam radio mali servis i menjao filter nafte nema opiljaka! Sad kad sednem u kola samo tripujem da ce negde na putu da se ugase i da me ostave?
Poslednja izmena: Markedjani, na dan subota, 23. jan. 2016. u 22:10h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Ispravljen naslov.

Avatar korisnika
bane1967
Poruka: 346
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 10:43h

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od bane1967 » nedelja, 24. jan. 2016. u 08:45h

Nisam baš neki stručnjak, ali mislim da to što drugačije ide, verovatno ima veze sa programiranjem elektronike boš pumpe. Međutim, ono što je za tebe važnije je to što sam ovde na forumu pročitao da samo zamena elektronike neće mnogo značiti, jer ako se ne promene još neki delovi pumpe (koliko se sećam to su neka dva elektroventila), i ta nova elektronika će brzo da crkne !!! Mislim da to ima logike...
Poslednja izmena: bane1967, na dan nedelja, 24. jan. 2016. u 11:03h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od Neša » nedelja, 24. jan. 2016. u 09:37h

Nema nova elektronika za 50e,to je samo popravljeno ko sto rade preprodavci i imas nepouzdan auto koji svaki cas moze da te ostavi na putu..
Posalji celu pumpu u servis Vilic NS,450e kosta i imas pumpu kao novu sa garancijom
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Reppa
Poruka: 978
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 20:03h
Lokacija: Temerin
Kontakt:

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od Reppa » nedelja, 24. jan. 2016. u 11:08h

Slažem se,samo su "popravili" elektroniku za te pare,neće dugo,možda izgura godinu-dve. Nova elektronika negde oko 250€ bila pre godinu dana,možda sad malo skuplji. Kontaktiraj Vilića iz novog sada ili Jatića iz obrovca
http://www.polovniautomobili.com/reppa

Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Avatar korisnika
Rih
Poruka: 220
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od Rih » nedelja, 24. jan. 2016. u 12:37h

Prvo: ko ti je dihtovao pumpu, i koliko je to plaćeno?
I ja sam je dihtovao pre tri godine, postojale su opcije za 30ak evra, bez ikakve provere i zamene bilo čega. Ja sam dihovanje platio 150ak evra, ali sa proverom pumpe na (nekom) stolu, i zamenom još nečega. Bez toga, servis nije hteo da da garanciju. Servis Burin Šabac.
Mislim da je ovo ključna stvar.
Drugo: Neško je već rekao, elektronika se ne popravlja za 50e. To je samo neko budženje.

rayli
Poruka: 46
Član foruma od: petak, 3. jan. 2014. u 20:53h
Lokacija: Bajina Basta
Kontakt:

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od rayli » nedelja, 24. jan. 2016. u 15:49h

Ovako:
Pumpa je dihtovana u servisu Gogic Bele Zemlje, placeno oko 100 eur! Sta je menjano pojma nemam!
Kazem auto je odrzavan u fordovom servisu takodje na Belim zemljama, ali posto majstor nije bio tu tih dana ja odem kod drugara!
Znam da je popravka elektronike u pitanju znam da to nije novo, i ja sam bio protiv bas zbog toga da me negde ne ostavi gde ne treba! On mi je rekao da je bitno da nema nekih opiljaka negde(sta je gledao i gde pojma nemam) i da vozim tako! I ako mi auto stane negde on ce licno doci da me slepa :P
Ja sam popravku platio 50 eur a inace je i to skuplje nego je valjda drugara kostalo toliko! On je bar kaze na 10-ak opela menjao (popravljao) tu elektroniku i jos nikom nje crklo! Zato sam i ja pristao jel trenutno nisam imao neki izbor. BIo Bozic, praznici a trebao mi auto! Taj iz NS Vilic za 450 eur jel on sredi i mehaniku i elektroniku i dobijem garanciju!

Avatar korisnika
RedMan
Poruka: 112
Član foruma od: utorak, 29. maj 2012. u 20:40h
Lokacija: Nis,Srbija

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od RedMan » nedelja, 24. jan. 2016. u 18:23h

Komplet pumpu,i imas garanciju.

Avatar korisnika
Rih
Poruka: 220
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od Rih » nedelja, 24. jan. 2016. u 18:32h

Kad je meni stradao dihtung na pumpi, zvao sam Marka (vlasnika servisa na Beloj Zemlji), odjebao me najstrašnije....u stilu, cena je 450e, radim samo komplet pumpu, mene ne zanima šta je tebi stradalo, 'oćeš-nećeš.
Ima opremu i mašine, činjenica....ali i najpoznatiji Ford-servis u Užicu (ne mislim na Stanka sa B.Zemlje) ne sarađuje sa njim, već pumpe šalje po Srbiji.

Avatar korisnika
shoyyka
Poruka: 54
Član foruma od: utorak, 19. avg. 2014. u 20:04h
Lokacija: Arandjelovac

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od shoyyka » nedelja, 24. jan. 2016. u 18:37h

Ја сам 2014 слао Вилићу у НС пумпу,мењао електронику и радио сервис пумпе-460€,гаранција годину дана...погледај тему "муке а фокусом тдди'...тема је из новембра 2014...поздрав

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od Neša » nedelja, 24. jan. 2016. u 18:45h

I brat je bas imao muke,stavljanje polovne pumpe od S i Gileta na kojoj je popravljana elektronika pa se auto gasio na vecim obrtajima pa slepovanja i hladjenja pumpe vodom iz plasticne flase,pre toga kodiranje jer ecu ne prepoznaje drugu pumpu... Na kraju platio malo vise ali Vilic resio muke i auto radi bez greske evo 3g
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
mijat1980
Poruka: 83
Član foruma od: subota, 10. jan. 2015. u 22:11h
Lokacija: Vučić-Rača Kg

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od mijat1980 » nedelja, 24. jan. 2016. u 19:19h

I ja sam isto imao muke sa pumpom. Isto tako najnormalnije ugasen kada sam ujutru hteo da ga upalim ni da cuje. Onda sam probao da skarabucim za 50 evra samo zamenom tiristora i uspelo je, upalio je nekoliko puta dok je bio majstor tu, kada sam ja hteo da ga upalim prc crkla je cela elektronika vise joj nije bilo pomoci. Srecom majstor bio korektan pa mi vratio pare. Onda sam uzeo kod Sime polovnu pumpu 250 evra, pa onda zamena, srecom sto su mi to drugari pa mi uzeli samo 3000 za zamenu, pa onda auto nece da upali morao sam da ga vucem do Kg u fordov servis da je dekodiraju 4100din. i sada pre neki mesec sam video da je pumpa procurela 10000km od zamene. Tako ako planiras da auto ostane kod tebe nemoj se zezati kao ja odmah uradi pumpu kako treba i bices miran sigurno duze vreme. Inace to, sto slabiji odziv ima, mislim da je do tiristora, nije stavljen orginalni tako mi je barem ovaj decko objasnjavao sto mi je prvi put radio pumpu tj. menjao tiristor na elektronici.

Avatar korisnika
shoyyka
Poruka: 54
Član foruma od: utorak, 19. avg. 2014. u 20:04h
Lokacija: Arandjelovac

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od shoyyka » nedelja, 24. jan. 2016. u 21:51h

Ма да...људи мисле да прођу јефтиније,а после испадне обрнуто.Ако мислиш да задржиш тај ауто лепо га урадиш и миран си...знам да је за наше услове скупо али боље је платити мало више доброг мајстора него три јефтинија,тако је и код оправки,квалитетна оправка и готово...Ранијих година сам возио заставу 101 и много сам ценио кад одеш да купиш неки део и продавац ти каже :оригинал ти је оволико,мала привреда оволико,па ти бирај...Мени фокуса одржава школски друг,а за дизеле је експерт,кад сам имао проблем са електроником он је више пута скидао пумпу,мењао неке вентиле и неке сензоре ( радилице)да би ме спасао великог трошка али не вреди,мора код бошисте и готово..да вас више не давим,позз...

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od Rankofocus » ponedeljak, 25. jan. 2016. u 13:03h

Ja sam radio to nekad .,sad samo svercerima i nikad nisi siiguran kad ce da crkne. a sigurno ce...

Naj-gore je kad krenes na put i ono te auto ostavi negde na najgorem mogucem mestu i onda te osisaju i nemas gde da popravis kvalitetno i imas trosak ogroman i ostajes par dana dok se sve to sredi UVEK TREBA MENJATI VENTIL ZA DOZIRANJE GORIVA . taj fet se pregreje zato sto ventil ne moze da otvori ili zatvori ili je nesto upalo u njega i ostetilo zid pa glavi onda stavimo najjaci fet (tranzistor) koji postoji u tom kucistu izmenim malo softver i tako se dobije ponekad na vremenu to.jest kotrlja neko vreme ali ne dozira gorivo precizno nego.....
dok recimo opel mogu da uradim sa garancijom i da se elektronika ispita na stolu sto ne moze ni jedan bosista da uradi ni priblizno jer nije elektronicar ,. on moze samo da zameni sa novom i tamo ne postoji problem sa pumpom i u elektronici nastaje kvar sam od sebe.



Ne treba mesati kvarove na razlicitim tipovima uredjaja ili vozila .
:beer:

rayli
Poruka: 46
Član foruma od: petak, 3. jan. 2014. u 20:53h
Lokacija: Bajina Basta
Kontakt:

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od rayli » ponedeljak, 25. jan. 2016. u 18:42h

Sta mi je sad ciniti? Da skidam odma pumpu? Da cekam da opet stane? Taj Vilic je koliko vidim dosta hvaljen? Ima li ko jos pametan da to radi kako treba? Jos sa sobom raspravljam dal da prodajem auto il da ga uradim i ostavim jos koju god?! Mali servis mi dolazi n a red za 1500 km, pa ako izdrzi da onda to uradim? Ima li neko broj od Paje i Ljubana iz Uzica ?Nisam pametan sta raditi!

Avatar korisnika
Rih
Poruka: 220
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od Rih » utorak, 26. jan. 2016. u 08:11h

Pajo: 063-871-04-00
Fiksni u radionici 031-551-470

rayli
Poruka: 46
Član foruma od: petak, 3. jan. 2014. u 20:53h
Lokacija: Bajina Basta
Kontakt:

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od rayli » nedelja, 7. feb. 2016. u 22:12h

Resio sam da vozim dok traje, uplatio sam u AMSS super clanstvo imam slepanje 140km dzabe he he he :P... Jedan majstor sto radi samo forda mi rece da moze to da traje par dana a ima slucajeva i par godina ... Tako da me on malo pokoleba i ja resih da vozim dok nerikne pa cu posle da radim pumpu u fulu sve! Nadam se da necu skoro pisati u ovoj temi :P

rayli
Poruka: 46
Član foruma od: petak, 3. jan. 2014. u 20:53h
Lokacija: Bajina Basta
Kontakt:

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od rayli » sreda, 30. avg. 2017. u 01:00h

Samo da javim da sam presao 25.000 i da još traje ona elektronika što sam uradio...Naravno obnavljam amss gold članstvo.....

Avatar korisnika
Tokyo
Poruka: 106
Član foruma od: četvrtak, 2. jul 2015. u 22:51h
Lokacija: Beograd

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od Tokyo » sreda, 30. avg. 2017. u 22:05h

vish` ti to.., a barabe gore `tele da ti izbiju 450e iz dzepa...
Tokyo Slep Sluzba 061 306 306 4 ili ti 061 3 063 064

rayli
Poruka: 46
Član foruma od: petak, 3. jan. 2014. u 20:53h
Lokacija: Bajina Basta
Kontakt:

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od rayli » četvrtak, 31. avg. 2017. u 01:00h

Možda sam ja imao sreće, al ja sam prezadovoljan, kako su me svi plašili mislio sam da neće raditi ni 10 dana....

Benac
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 1. sep. 2017. u 07:02h

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od Benac » petak, 1. sep. 2017. u 07:34h

Rodjo pomagaj...gde si slao u sabac.,imam isti problem,a sa lovom sam kratak....?

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od SCORPIO123 » petak, 1. sep. 2017. u 07:39h

imas coveka u resniku elektronicara Goran 100eur je popravka a dolazi i na teren

Benac
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 1. sep. 2017. u 07:02h

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od Benac » petak, 1. sep. 2017. u 08:51h

Thnx....zvao nekog gorana,nejavlja se.....probacu kadnije.....

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od polaris » petak, 1. sep. 2017. u 15:18h

064 1104 144 Kazi da ti je Bure dao broj
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Benac
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 1. sep. 2017. u 07:02h

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od Benac » petak, 1. sep. 2017. u 18:41h

Hvala polaris,zvao sad lika,kaze ako je preko bureta onda 100e.....zovem ga sl.nedelje da resimo......javim kasnije sta se desava.....😎😎😎

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Focus mk1 1.8 tddi - elektronika bosch pumpe

Poruka od polaris » petak, 1. sep. 2017. u 19:15h

Nema na cemu. Tu smo da se pomogne kolegama.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“