Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Curenje goriva

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
gigor
Poruka: 6
Član foruma od: utorak, 1. apr. 2014. u 12:41h
Lokacija: Kotor Varos BiH

Curenje goriva

Poruka od gigor » četvrtak, 3. apr. 2014. u 11:44h

Prije par dana sam kupio Ford Focus 1.8 TDDI(66 KW, 2001. god.).
Odmah se osjetilo da malo curi gorivo.
Juče sam mijenjao ulje i filtere i serviser mi je rekao da curi na Bosch pumpi.
Ovo mo je prvi automobil i o istima ne znam skoro ništa, tako da bi mi dobro došli savjeti.
Da li bih trebao mijenjati pumpu ili se može popraviti?

Avatar korisnika
montoya
Poruka: 2104
Član foruma od: sreda, 24. nov. 2010. u 13:13h
Lokacija: Jagodina

Re: Curenje goriva

Poruka od montoya » četvrtak, 3. apr. 2014. u 13:22h

Najverovatnije da treba samo da se predihtuje...
Ford mondeo mk4.5 2023-
Ford Ka mk2 2021-
Volvo v50 1.6 d2 2019-2023
Ford KA 1.3 2019-2021
Maverick 2.0 Zetec 2018-2022
C Max 06. 1.8 tdci 2016-2019
Focus mk1 1.8 tdci Zetec 2010-2016

Avatar korisnika
bane1967
Poruka: 346
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 10:43h

Re: Curenje goriva

Poruka od bane1967 » četvrtak, 3. apr. 2014. u 19:52h

Najpre da ti čestitam na kupovini fokusa, nadam se da će te, i pored ovog peha, ubuduće dugo i u zdravlju služiti!
Taj problem curenja goriva mora "pod hitno" da se reši, jer nafta može da kaplje u alternator koji je ispod bosch-pumpe i da ga ozbiljno ošteti !!!
Osim toga, to curenje može da stvori odušak i da se prilikom dužeg stajanja nafta vrati u rezervoar, a onda auto teže pali dok ne povuče gorivo i dok se ne odzrači sistem.
Možda curi samo na nekom spoju cevi sa pumpom ili nanekom crevu, a možda je i pumpa zrela da se predihtuje.
Moj savet je da ne skidaš pumpu dok se tačno ne utvrdi uzrok curenja, pa makar auto gledala i tri majstora!

Avatar korisnika
m_peki
Poruka: 561
Član foruma od: nedelja, 6. sep. 2009. u 15:01h
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Curenje goriva

Poruka od m_peki » četvrtak, 3. apr. 2014. u 20:30h

Predihtavanje oko 150e plus ruke i vrlo verovatno ce se javiti i problem sa alternatorom, do 6000din. Radio isto dva puta na dva razlicita focusa. :(

EDIT: ah sad vidim, cene u BG.

gigor
Poruka: 6
Član foruma od: utorak, 1. apr. 2014. u 12:41h
Lokacija: Kotor Varos BiH

Re: Curenje goriva

Poruka od gigor » petak, 4. apr. 2014. u 10:35h

Tako znači, hvala.
Dobro bi mi došlo ako na forumu ima neko iz BiH da mi preporuči nekog majstora odavde.
Dečko koji mi je mijenjao ulje je rekao da majstor ima u Šapcu, ali ako ovdje ima neki da ga ne vozim toliko daleko.

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Curenje goriva

Poruka od bojan_kv » petak, 4. apr. 2014. u 13:41h

m_peki piše:Predihtavanje oko 150e plus ruke i vrlo verovatno ce se javiti i problem sa alternatorom, do 6000din. Radio isto dva puta na dva razlicita focusa. :(

EDIT: ah sad vidim, cene u BG.
Malo je off sa teme, ali zar je moguce da je toliko samo dihtovanje?
Da li sam ja prezubio ili sam procitao negde na forumu da neki lik iz Nisa to radi za reda 20-50e? Ispravice me neko ako gresim i izvinjavam se ako je u pitanju dezinformacija :)
A cini mi se i da mi je i komsija moje verenice pricao da mu je taj lik predihtovao pumpu za focusa tddi za 20-tak e...
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
m_peki
Poruka: 561
Član foruma od: nedelja, 6. sep. 2009. u 15:01h
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Curenje goriva

Poruka od m_peki » petak, 4. apr. 2014. u 14:30h

Moram priznati da se nisam raspitivao o ceni ni pre a ni posle uradjenog posla. Ja sam toliko platio. Momak kod koga inace odrzavam auto je rekao sta je u pitanju i koliko kosta, ja sam samo pitao kada da dodjem po auto. I evo zadovoljan. :)

gigor
Poruka: 6
Član foruma od: utorak, 1. apr. 2014. u 12:41h
Lokacija: Kotor Varos BiH

Re: Curenje goriva

Poruka od gigor » utorak, 27. maj 2014. u 20:12h

Evo da se javim da sam napokon rješio problem. Pumpa predihtovana u subotu, mada nije proslo bez problema.
Nakon što je majstor završio krenuo sam kući koja je odatle udaljena nekih 60-70 km. Sve je izgledalo dobro ali se nakon 40-50 km upalila ova lampica Slika, auto je izgubio snagu i morao sam stati, jedva sam se uspio skloniti sa ceste. Prvo sam mislio da se auto pregrijalo pa sam dosuo vode. Odmorio sam malo i nastavio dalje, opet je išlo normalno i mislio sam da je problem rješen. Došao sam do grada i opet isto. Ponovo je izgubio snagu i zaustavio sam se nasred puta. Sreća pa je odmah pored bio parking i nekako sam se sklonio. Nadjem broj od jednog majstora, nazovem ga, on kaže da nemože doći. Opet ostavim auto da malo odmori, upalim i opet dobro ide. Svratim se do prvog servisa koji mi je bio usput da pogledaju.
Došao je mehaničar, priključio dijagnostiku, otvorio haubu i našao kabal sa kojeg je bio otkinut džek, , čini mi se da je ovaj sa oznakom 12A697, a možda i nije, uglavnom nalazi se otprilike na tom mjestu. Našao je samo kabal iz koga idu dvije žice. Čovjek je donio drugi džek, spojio žice sa njega na žice iz kabla i zalijepio trakom. Dao mi je auto da napravim krug da probam, i sve je bilo u redu. Rekao mi je da vozim tako koji dan pa ako bude bilo dobro da dođem kod njega da zalemi žice. Za sada sve izgleda u redu, nisam primjetio da negdje curi gorivo, a i auto mi nikako nije stalo. Možda je momak koji radi kod bošiste, dok je skidao ili vraćao pumpu, slučanjo otkinuo kabal, jer prije nisam imao nikakvih problema(sem curenja goriva).

Avatar korisnika
kazalajt
Poruka: 291
Član foruma od: utorak, 16. feb. 2010. u 22:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Curenje goriva

Poruka od kazalajt » utorak, 29. nov. 2016. u 23:05h

Pozdrav kolege sa foruma, maločas mi se dogodilo to da sam izparkirao auto iz garaže i video mokar trag koji ide od mesta gde sam stao pa malo ispred auta, ne celim putem isparkiravanja. Izašao sam iz auta i osetio miris benzina a ispod auta je bila bara ali nisam mislio da je od mene jer je trag polu suv a sa auta nije ništa kapljalo ni curelo, kad sam posle pola sata opet upalio auto i sagnuo se ispod imao sam šta i da vidim, piči benzin niz motor kao da je neko odvrnuo slavinu i čim sam ugasio auto prestalo je momentalno. Drugar mi je rekao da pogledam da je najverovatnije prelivno crevo u pitanju ali ne mogu da ga vidim nikako pa mi treba mala pomoć oko toga kako da ga lociram. Motor je 1.8 16v zetec e 1996 god
Hvala puno

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Curenje goriva

Poruka od Daki_81 » sreda, 30. nov. 2016. u 10:16h

To Ipak moraš vizuelno najverovatnije iz kanala
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
kazalajt
Poruka: 291
Član foruma od: utorak, 16. feb. 2010. u 22:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Curenje goriva

Poruka od kazalajt » sreda, 30. nov. 2016. u 19:40h

Našao sam, na brzoj spojki curi, pritisnem spojku do kraja ali čim dam kontakt pumpa nagruva gorivo i spojka se razdvoji i počne curenje. Kako da je stegnem nešto baš i ne mogu da provalim, ne vidim nikakvu žicu ni osigurač?

Sent from my SM-G3815 using Tapatalk

Ivan.stamens
Poruka: 7
Član foruma od: utorak, 29. nov. 2016. u 21:37h

Re: Curenje goriva

Poruka od Ivan.stamens » sreda, 30. nov. 2016. u 22:00h

Narode ja sam iz Nisa i tacno je da postoji lik koji remontuje bosh pumpe za pedesetak eura.
Imam problem tog tipa pa sam se raspitao, ali znam da samo mehanicki deo pumpe rade, a sto se elektronike tice, e to niko ne radi.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Curenje goriva

Poruka od mbole » četvrtak, 1. dec. 2016. u 04:25h

Menja se crevo sa sve spojkom. Ili stavi obicno crevo i selne.
Verovatno je neko kada je skidao, to radio silom i zeznuo gumice unutar spojke.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Rih
Poruka: 217
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Re: Curenje goriva

Poruka od Rih » četvrtak, 1. dec. 2016. u 15:14h

Ivan.stamens piše:Narode ja sam iz Nisa i tacno je da postoji lik koji remontuje bosh pumpe za pedesetak eura.
Imam problem tog tipa pa sam se raspitao, ali znam da samo mehanicki deo pumpe rade, a sto se elektronike tice, e to niko ne radi.
I ja sam to isto čuo, i verujem da "misteriozni" lik postoji.
Ali, čuo sam i da za tu lovu nema nikakve provere pumpe ne (nekakvom) stolu, on samo menja gumice bez ikakvog utvrđivanja stanja pumpe pre i posle obavljenog posla.
Moguće da grešim, ali mi deluje logično, za tu cenu.

Avatar korisnika
kazalajt
Poruka: 291
Član foruma od: utorak, 16. feb. 2010. u 22:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Curenje goriva

Poruka od kazalajt » četvrtak, 1. dec. 2016. u 19:13h

Uspeo sam da je namestim. Par puta sam je spoio i otkačio na žabice i sada stoi. Napravio sam malu test vožnju i ok je pa sam napravio 1o-ak km i za sada stoi sve. Dobro sad bar znam šta je u pitanju pa mogu da se snađem za slučaj da se opet desi. Hvala svakako na odgovorima.

Sent from my SM-G3815 using Tapatalk

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Curenje goriva

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 1. dec. 2016. u 19:36h

Povremeno ti Ipak baci pogled jer benzin je zeznut

Sent from my Xiaomi Redmi Note 4 using Tapatalk
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Curenje goriva

Poruka od mbole » četvrtak, 1. dec. 2016. u 21:08h

Ja se nikako ne bih zezao sa curnjem benzina. Zameni to crevo da ne bi vatrogasci imali posla. Ne bi bio prvi kome je izgoreo auto zbog glupog crevca

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Curenje goriva

Poruka od nikola_focus » četvrtak, 1. dec. 2016. u 21:50h

Ivan.stamens piše:Narode ja sam iz Nisa i tacno je da postoji lik koji remontuje bosh pumpe za pedesetak eura.
Imam problem tog tipa pa sam se raspitao, ali znam da samo mehanicki deo pumpe rade, a sto se elektronike tice, e to niko ne radi.
Ima ko radi i elektroniku thumbsuph

Mihajlovic
Poruka: 2
Član foruma od: sreda, 14. apr. 2021. u 01:13h
Lokacija: Beograd, Cukarica

Re: Curenje goriva

Poruka od Mihajlovic » ponedeljak, 26. apr. 2021. u 02:15h

Pozdrav svima. Pre svega da kazem da sam nov na ovom forumu i da kazem izvinite ako nesto ne valja i ako nesto nije po pravilima foruma. Nocas sam primetio da mi nesto curi ispod auta. Pomirisao sam i mislim da je gorivo, konkretno dizel. Sagnuo sam se i video da je mokro negde na sredini auta kod izduvne cevi. Interesuje me sta bi to moglo da bude, odakle to curenje moze da ide. U pitanju je Ford Focus 1.8 tdci 2008. Hvala

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Curenje goriva

Poruka od FM III » ponedeljak, 26. apr. 2021. u 11:32h

Vrati se na svoje predstavljanje: viewtopic.php?f=5&t=35863&p=619424#p619424 i dovrši ga kako bi mogao da nastaviš sa radom na forumu.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“