Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

[ Ford Focus MK1 1.8 TDDI] - Slomljeno kuciste meraca ulja

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
NikolaAK
Poruka: 9
Član foruma od: četvrtak, 7. apr. 2022. u 09:44h

[ Ford Focus MK1 1.8 TDDI] - Slomljeno kuciste meraca ulja

Poruka od NikolaAK » sreda, 22. mar. 2023. u 16:49h

Focus MK1 1.8 TDDI
Pozdrav svima, Danas nakon teh.pregleda kontrolor na liniji mi je saopstio da je puklo kuciste meraca ulja i da su ga izvukli zajedno sa meracem...
Ulje je menjano pre 4.000km i tada nije bilo problema posle toga sam jos par puta vadio merac i nisam primetio da se kuciste pomera.

Dovezao sam auto kuci nekih 5-6km( 3 brzina do 2k obrtaja da slucajno ne bi prskao ulje), kuciste meraca ulja je toliko krho da se bukvalno lomi na dodir, na mestu gde se kuciste spaja na motor postoje ostaci plastike sitniji 2mm-3mm ali i veci parcici koje sam uspeo nekako da izvucem uz pomoc hvataljke(slika ispod), takodje sam izvukao i gumicu.

Ono sto mene zanima je sledece:
Kuciste meraca svakako mora novo, ali da li se ono samo gurne u leziste i gumica zadihtuje ili tu postoji navoj? ( ma da nisam primetio da ga ima ).
Takodje razmisljam da istocim svo ulje i nalijem novo, da li je ovo potrebno? i da li je moguce da su komadici plastike propali u karter i da isti mogu izazvati havariju motora.



Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: [ Ford Focus MK1 1.8 TDDI] - Slomljeno kuciste meraca ulja

Poruka od acadimke » sreda, 22. mar. 2023. u 17:25h

Ako si vozio onda su komadići plastike verovatno završili u filteru ulja.
Možda da ti majstor skine karter pa da proveri sve lepo jer ne verujem da će ti komadići svi izaći kroz rup za ispuštanje ulje.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: [ Ford Focus MK1 1.8 TDDI] - Slomljeno kuciste meraca ulja

Poruka od mbole » sreda, 22. mar. 2023. u 22:31h

Tesko da ti komadici mogu da prodju kroz sito na uljnoj pumpi :)
A oni bas sitni, koji evenutalno i prodju, ne bi smeli da izazovu nikakve posledice.
Na 100 stepeni plastika je mekana, pritisak ulja ce je oterati do filtera, a sitni nisu dovoljno veliki da bi zacepili nesto...

No.. sigurno ne bi skodilo da se skine karter.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

NikolaAK
Poruka: 9
Član foruma od: četvrtak, 7. apr. 2022. u 09:44h

Re: [ Ford Focus MK1 1.8 TDDI] - Slomljeno kuciste meraca ulja

Poruka od NikolaAK » četvrtak, 23. mar. 2023. u 11:51h

Hvala na odgovorima,

Danas idem da potrazim drugo kuciste, pa cu pokusati sa istakanjem ( zagrejanog ulja, mozda izadje koji komadic i tako pokaze da ih ima unutar kartera ), ma da prema ovome sto ste mi napisali ti komadici su verovatno vec zavrsili na situ uljne pumpe i u filteru jer sam auto vozio, tako da cu prometiti i filter i videti kada neko od lokalnih majstora moze da skine karter za svaki slucaj. Procitao sam u nekoj drugoj temi da je clan ljuba power komentarisao da je potrebno dobro ocistiti mesto za naleganje gumice sto je i normalno da treba uraditi i da pored toga treba dodati spec.lepak, da li umesto lepka moze da se tanko nanese silikon za dihtovanje?

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: [ Ford Focus MK1 1.8 TDDI] - Slomljeno kuciste meraca ulja

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 23. mar. 2023. u 12:01h

Imas taj levak u Gazeli

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: [ Ford Focus MK1 1.8 TDDI] - Slomljeno kuciste meraca ulja

Poruka od ljuba power » četvrtak, 23. mar. 2023. u 15:16h

nema više

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: [ Ford Focus MK1 1.8 TDDI] - Slomljeno kuciste meraca ulja

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 23. mar. 2023. u 16:19h

Ima, ima 🙂

NikolaAK
Poruka: 9
Član foruma od: četvrtak, 7. apr. 2022. u 09:44h

Re: [ Ford Focus MK1 1.8 TDDI] - Slomljeno kuciste meraca ulja

Poruka od NikolaAK » četvrtak, 23. mar. 2023. u 16:55h

Kupio sam polovan za 2.500 din, posto nov nisam nasao, kazu prodavci da mu je ranije cena bila od 4.000 din pa navise.

Majstor mi je rekao isto sto i vi, s tim da nema trenutno vremena da skida karter, ali kaze da ne bi trebalo biti problema jer nista krupno nije moglo da upadne jer je donji deo suzen, a i ako je upalo nesto bice na situ uljne pumpe.

Za one koji budu menjali, mnogo je lakse promeniti kuciste kada se skine interkuler je se dobije dosta prostora da moze lepo da se navuce i ocisti leziste.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“