Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
patriota75
Poruka: 10
Član foruma od: ponedeljak, 30. jan. 2023. u 13:54h

1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od patriota75 » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 14:18h

Na autu mi je u voznji poceo da treperi grejac. Dakle dizna... Kako nisam bio pri novcu auto je stajao oko mesec dana da bih ga oko 17.01.2023. odvezao kod mehanicara. Posle duzeg verglanja je upalio i popeli smo ga nekako pa na slep. Mehanicar je utvrdio da je u pitanju treca dizna, ugradio polovnu i pozvao me je da dodjem po auto. Platim 10k dinara i krenem kuci, medjutim u voznji na 1500-2000 obrtaja u trecoj brzini auto se tresao kao trovan mis. Vratim se u servis, kazem mehanicaru da ja sa tim necu daleko stici. Probamo mi to i on kaze mora kod bosiste. Ajde, ode kod bosiste i auto tamo 10 dana. Proslog cetvrtka me pozove i kaze mi kako moramo da promenimo alternator jer ne mogu da upale auto. Kakve veze ima alternator sa paljenjem auta? Pa kaze slabo puni akumulator pa se isti istrosio. Nov akumulator, ima 5-6 meseci... Kaze, hladno vreme. jeste, i auto je stajao i dugo su ga verglali, ali nikako nema alternator veze sa tim. Dobro, necemo da ga menjamo ali ce se bosista namuciti, kaze zvace ga. Ja koliko znam, kada se akumulator isprazni, jedino mozes na punjacu da ga napunis. Alternator moze da ga napuni u radu, ali tek posle bas duze voznje. Uglavnom, da skratim pricu, danas me je mehanicar pozvao i rekao da ne mogu da poprave auto, Kaze sve dizne su ispravne, tj. servisirane, da auto lepo radi kada je zagrejan, dok kada je hladan ima neki problem na prvom cilindru i da to ne moze da se popravi. Da nije do dizne, vec je do samo klipa, cilindra ili neceg treceg i da se servis toga ne isplati. To je zakljucio jer i kada se izvadi napajanje za diznu auto isto radi. Moje pitanje je, sta ja sada da radim? Da li je moguce da su pri servisu nesto ispustili pa da mi je to napravilo problem u cilindru? Da li da trzim pare nazad? Da li da vozim u neki drugi servis i ako da, u koji? Eto, toliko od mene. Hvala unapred na odgovorima.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od van » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 18:53h

A da premere kompresiju? Drugo , sta kaze dijagnostika?

patriota75
Poruka: 10
Član foruma od: ponedeljak, 30. jan. 2023. u 13:54h

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od patriota75 » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 20:22h

Dijagnostika ne prijavljuje kvar. Sve OK. Sto se tice kompresije nisu je merili, samo mi je rekao da se ne isplati popravljati. Ne znam da li moze nesto da se pri promeni dizna slucajno ubaci, ispadne u cilindar, jer drugo objasnjenje nemam. Gotovo sam siguran u to da je auto imao dobru kompresiju pre odlaska u servis. Dijagnostika je prijavljaivala trecu diznu, ona je promenjena a sada mehanicar kaze da je problem prvi cilindar, dijagnostika ne prijavljuje nikakav kvar.

Avatar korisnika
skolioza
Poruka: 1335
Član foruma od: nedelja, 24. maj 2015. u 18:26h

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od skolioza » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 20:55h

mozda su nesto zasrali pa hoce da te olade. Kojom dijagnostikom su citane greske i koje su bile ako se secas?
Kako moze da ti kaze da se ne isplati popravka ako ne zna tacno u cemu i gde je problem?
Ford Mondeo 2.0 tdci 110kw/150hp 2015god dizel automatik (2021-....)
Kia Sportage 1.6 97kw/132hp 2018god benzinjara (2020-2021)
Kia Cee'd 1.4 73kw/100hp 2015god benzinjara (2017-2020)
Ford Focus 1.8tddi 66kw/110hp 2001god dizel(2015-2017)

patriota75
Poruka: 10
Član foruma od: ponedeljak, 30. jan. 2023. u 13:54h

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od patriota75 » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 21:09h

Нисам био присутан, оставио сам ауто тамо. Нешто су засрали то је сигурно, питање је шта ја сада да радим. Дакле, прво ми је променио трећу дизну, јер ју је дијагностика пријавила. Онда је одвезао код бошисте, да би ми рекао да имају проблем да га упале јер се испразнио акумулатор, па је тражио да променимо алтернатор, да би ме данас позвао и рекао да не могу то да реше, да цилиндар број један прави проблем, да исто ради када скине напајање са дизне као и када је дизна укључена, те да је то нешто до цилиндра и да се то не исплати поправљати. Прича је шупља, а ја нисам био присутан тамо, код бошисте ауто стоји 10так дана, шта су радили само они знају. питање је шта ја да радим? Управо то, на основу чега он зна да је проблем неисплативо поправљати. Није ми рекао да су мерили компресију, нити шта је квар, само да не ради лепо док је хладан, а да када се загреје лепо ради. Тек треба да идем да узмем ауто и психо-физички се на то припремам.

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1857
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od sarabo » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 21:37h

traži da ti vrate pare i da ti auto vrate u početno stanje kakav je došao kod njih, a nakon toga kod drugog majstora
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od ljuba power » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 22:10h

malo verovatno da je otišla samo jedna dizna.čim je jedna otišla ni druge nisu dobre..promenili su jednu ali sad pravi problem neka druga i to da se sredi sve dizne i pumpa,nije isplativo.gubi pritisak i teško pali,zato su ispraznili akumulator..

Avatar korisnika
skolioza
Poruka: 1335
Član foruma od: nedelja, 24. maj 2015. u 18:26h

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od skolioza » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 22:24h

ja sam prodao skoro corsu,bila je jedna dizna problem,tesko je palio bas bas..covek ga oterao kod majstora i posle natezanja sve cetiri dizne su mu zamenili i auto proradio..A dijagnostika pokazala samo jedna. Medjutim auto je vozen tako sa tom jednom losom diznom i eto.
Simptomi su bili da se trese auto,sporo ubrzava,naglo ubrzava,dimi itd
Ford Mondeo 2.0 tdci 110kw/150hp 2015god dizel automatik (2021-....)
Kia Sportage 1.6 97kw/132hp 2018god benzinjara (2020-2021)
Kia Cee'd 1.4 73kw/100hp 2015god benzinjara (2017-2020)
Ford Focus 1.8tddi 66kw/110hp 2001god dizel(2015-2017)

patriota75
Poruka: 10
Član foruma od: ponedeljak, 30. jan. 2023. u 13:54h

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od patriota75 » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 23:09h

ljuba power piše:
ponedeljak, 30. jan. 2023. u 22:10h
malo verovatno da je otišla samo jedna dizna.čim je jedna otišla ni druge nisu dobre..promenili su jednu ali sad pravi problem neka druga i to da se sredi sve dizne i pumpa,nije isplativo.gubi pritisak i teško pali,zato su ispraznili akumulator..
Па управо је тако и било. Прво је променио дизну 3 и наплатио 10 хиљада динара, пошто је ауто и даље ишао лоше вратио сам се и он ми је рекао да мора да га вози код бошисте. Тамо је стајао 10 так дана, да би данас рекао да је бошиста све 4 дизне сервисирао и да ауто и даље има проблем када је хладан. Да проблем није до дизни, већ до првог цилиндра. Иначе, сервис дизни је рекао да је 50 е, али како ништа нису постигли да ће он то платити бошисти... Ја не знам где се може за 50 е сервисирати све 4 дизне. Све ми је некако нелогично. Цела прича је јако чудна, зато и пишем овде, капирам да имате далеко више искуства од мене. Да врати ауто у претходно стање је немогуће, није ми толико стало до пара да бих се свађао за 10 хиљада динара, размишљам само како да решим проблем и шта би могло да буде. Питање је да ли су направили некку штету коју ни други сервис не може да отклони. Да ли се некако може утврдити шта су радили?

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od ljuba power » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 23:25h

koje je godište auto

patriota75
Poruka: 10
Član foruma od: ponedeljak, 30. jan. 2023. u 13:54h

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od patriota75 » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 23:26h

skolioza piše:
ponedeljak, 30. jan. 2023. u 20:55h
mozda su nesto zasrali pa hoce da te olade. Kojom dijagnostikom su citane greske i koje su bile ako se secas?
Kako moze da ti kaze da se ne isplati popravka ako ne zna tacno u cemu i gde je problem?
Управо тако, нешто су асрали и хоће да ме оладе. Не знам за дијагностику, само преносим шта ми је речено јер нисам био присутан тамо, ауто ми је тамо око 15 дана...
ljuba power piše:
ponedeljak, 30. jan. 2023. u 23:25h
koje je godište auto
2001 МК1

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od ljuba power » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 23:39h

to godište ima i injektor control modul (elektronika dizni),koji zna da pravi takve probleme..

patriota75
Poruka: 10
Član foruma od: ponedeljak, 30. jan. 2023. u 13:54h

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od patriota75 » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 23:42h

ljuba power piše:
ponedeljak, 30. jan. 2023. u 23:39h
to godište ima i injektor control modul (elektronika dizni),koji zna da pravi takve probleme..
Да ли се он може променити, сервисирати и слично? Није ми га механичар помињао ко зна да ли су то проверили као могућност...

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od ljuba power » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 23:49h

može se proveriti naravno,ko zna

patriota75
Poruka: 10
Član foruma od: ponedeljak, 30. jan. 2023. u 13:54h

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od patriota75 » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 23:51h

ljuba power piše:
ponedeljak, 30. jan. 2023. u 23:49h
može se proveriti naravno,ko zna
Разумем. Да ли имате некога да препоручите?

patriota75
Poruka: 10
Član foruma od: ponedeljak, 30. jan. 2023. u 13:54h

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od patriota75 » subota, 4. feb. 2023. u 12:44h

Slika
Evo da javim kakvo je stanje sada. Uzeo sam auto od mehanicara. Otisao kod bisiste. Sve cetiri dizne prelivaju. Servisirali sve cetiri dizne, ubacili kodove i auto je proradio. Samo je imao neku vibraciju oko 2200 obrtaja, a pali radi, vuce, kida. Zadrzao sam se tamo ceo dan, nisam znao sta da radim. Nije mi se svidela ta vibracija pa smo se dogovorili da pratimo. Medjutim, kada se auto ohladio ponovo je poceo da trza, a kada trza dimi. Pa onda price, da nije plivajuci zamajac, da nije alternator, da nije turbina, drzac motora.... Za pravo cudo, turbina je pocela da se cuje, nikada se ranije nije cula, sada kada menjam brzine ce cuje kao curka. Pijuuuu. Danas sam ga upalio na hladno i dimi kao na slici. Sredio sam alternator, auto generalno ide lepo, a onda odjednom pocne da trokira i dok se to desava dimi. Onda prestane, radi odlicno. kada sam ga parkirao, radio je kao sat. U ponedeljak cu ponovo kod bosiste, pa vam javljam kako je proslo. Alternator sam sredio, hteo da kupim polovan i da ga ugradim, sva sreca te sam trazio da mi njegov majstor ugradi i da vidim da li radi ili ne. Majstor me pita da li sam siguran da je do alternatora, rekoh tako su mi rekli... Kada on skide interkuler i pridje odozgo alternatoru i nadje da se jedna zicica otkinula, ocistio je, spojio i alternator puni i radi kako treba. Tako da ga nisam ni morao menjati. Kaze svi menjaju alternator odozdo i ne vide da se zice na spoju kod ventilatora hladnjaka pokidaju. Resi meni covek problem za 1000 dinara. Sami znate koliko kostaju polovni alternatori... Eto, ja napisah mozda ce nekome znaciti. Pozdrav!

Fordo
Poruka: 5
Član foruma od: petak, 27. jan. 2023. u 19:02h

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od Fordo » subota, 4. feb. 2023. u 19:48h

Ključ , garaža, i svi majstori. Pogotovu BG. Ovde pitaj ljude, gde ići, imaš dva kršćena servisa za Ford i to je to...

patriota75
Poruka: 10
Član foruma od: ponedeljak, 30. jan. 2023. u 13:54h

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od patriota75 » nedelja, 5. feb. 2023. u 13:37h

Fordo piše:
subota, 4. feb. 2023. u 19:48h
Ključ , garaža, i svi majstori. Pogotovu BG. Ovde pitaj ljude, gde ići, imaš dva kršćena servisa za Ford i to je to...
Pa pitam ali ne dobih odgovr :)
Danas sam ga opet vozio, kada ga upalim hladnog dimi ko lud, cim se malo ugreje radi kao sat. Cuje se turbina, ali ide lepo. Da li moze da se snimi u radu i postavi snimak ovde na forumu?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21071
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: 1.8 TDCI dizne i problem sa mehanicarem

Poruka od Markedjani » nedelja, 5. feb. 2023. u 14:09h

Može, postaviš na youtube i kopiraš link ovde
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“