Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Plivajuci zamajac 3D

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
zelimir
Poruka: 85
Član foruma od: nedelja, 3. maj 2009. u 00:53h

Plivajuci zamajac 3D

Poruka od zelimir » ponedeljak, 15. feb. 2010. u 15:38h

Meni do skoro nije bilo jasno,a verujem da mnogima ni danas nije od cega se to čudo sastoji i šta zapravo radi.Ova 3Danimacija potanko opisuje kako ovaj zamajac radi i iz cega se sve sastoji.
http://www.youtube.com/watch?v=YnaXB8q3uzQ

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3890
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Plivajuci zamajac 3D

Poruka od darko darko » ponedeljak, 15. feb. 2010. u 17:04h

sign0023 Nerazumem i dalje sta je prednost, a malo vise nerazumem i kako funkcionise mrgreen silent .....
ali posle 10 gledanja smile_computer1 cekicko mislim da ce biti thumbsuph , bas bi vileo da icon_idea !
Stvarno neznam u cemu je fora sa ovim famoznim zamajcem..................

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9044
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Plivajuci zamajac 3D

Poruka od van » ponedeljak, 15. feb. 2010. u 17:54h

Prvi deo zamajca je isti ko obicni zamajci , zatim ide feder pa drugi deo zamajca na koje se kaci korpa . Feder sluzi da kompenzuje pulseve koje prave klipovi na radilici . Radilica se na malim obrtajima vrti neravnomerno. I kada bi se ti pulsevi preneli menajc , on bi brzo stradao . Ovo je veoma bitno za jake TDI motore sa mnogo Nm i malo cilindara .
Na obocnom zamajcu lamela ima federe koji peglaju pulseve , ali je to slabo za moderne dizele . Da nebi morali da prave mnogo kvalitetne i skupe menjace , naprave plivajuci zamajac

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3890
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Plivajuci zamajac 3D

Poruka od darko darko » ponedeljak, 15. feb. 2010. u 18:00h

E hvala ti za odgovor , sad mi je to jasno thumbsuph , a zasto crkava toliko cesto (recimo kad ga cipujes).
cekicko rulest Mislim da mi je sad jasno i to lol ...........

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Plivajuci zamajac 3D

Poruka od Dragomir » ponedeljak, 15. feb. 2010. u 18:49h

Lamela moze da se zakrece do 18 stepeni a zamajac do 60 stepeni i samim tim vise ublazava vibracije
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“