Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fiesta kocnice

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Fiesta kocnice

Poruka od Acnzje » utorak, 3. maj 2022. u 17:53h

Ponekad se desava da koncice ovako urlaju, da li neko zna zbog cega?
Uglavnom je prvih par kocenja, cim se zagreju ne cuje se nista.

https://m.youtube.com/shorts/9h_NJmSIDZ0

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9652
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Fiesta kocnice

Poruka od macaneli » utorak, 3. maj 2022. u 19:32h

SporCke
Uzmi slaninu i namazi,nece se vise cuti :vid budale:
Salim se malo,verovatno je materijal takav
Jesi kontrolisao plocice,da li ima jos mesa?
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Acnzje » sreda, 4. maj 2022. u 00:44h

Bas se sporCki cuju, lako je smejati se tudjoj muci 😅
Ne znam kad je tacno bilo ali cini mi se da sam prosle godine menjao diskove i plocice.
U sustini plocice imaju mesa ali opet se (ne uvek) prvih par kocenja cuje ono odvratno skripanje..
Menjao sam i kociono ulje relativno skoro

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Markedjani » sreda, 4. maj 2022. u 07:49h

Ovo mora da pregleda majstor, nešto nije u redu.

Loš materijal kočnica se drugačije čuje, ovo je neki fizički dodir dva čista metala
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Jozza » sreda, 4. maj 2022. u 23:56h

Pre će doboš ovako da cvili, a disk teško.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Acnzje » četvrtak, 5. maj 2022. u 10:02h

Ja ne mogu da odredim odakle zvuk dolazi, da li se cuje napred ili pozadi ali je bas odvratno.
Zadnje kocnice nisu kako treba, vec dva puta prolazim tehnicki jedva bas zbog njih. 2 ili 3 puta sam bio kod razlicitih majsotra, uzeli po 2 soma otvorili dobose, ismirgalili ih i vratili nazad, kazu sve je u redu. A kad stave zadnje tockove na one valjke na tehnickom ogromna razlika u sili kocenja..
Ovaj poslednji tehnicki sam radio kod jednog prijatelja i 6 puta je ponavljao dok nije dosao do neke granice da moze da me pusti..
Tako da je veca verovatnoca da se dobosi i cuju ali kad nemam kod koga da resim problem

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Jozza » četvrtak, 5. maj 2022. u 10:16h

Ako ima "mesa" pošalji doboše kod Marčetića na obradu, kao i klešta, stavi nove paknove, podmaži sajle ručne. Košta, ali rešićeš problem na duže. Ja se sa kočnicama ne zajebavam, uvek mi je bitnije da bolje koči nego što ide. PS: jesi li siguran da ti ne glavi neka polutka paknova? Greje li se jedan više od drugog? Može i kočno crevo da dobije "zalizak" iznutra" pa da ne popušta pritisak kako treba

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока



Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Acnzje » četvrtak, 26. maj 2022. u 09:51h

Da ne otvaram novu temu posto je vezano isto za fiestu i kocnice. Pre ajde da kazem 2 godine, zamenio sam kocnice napred, stavljeni ate i diskovi i plocice. Pre neki dan bio na malom servisu i majstor kaze da su diskovi pri kraju, da su ukopani a plocice su negde na pola. Ja sam ocekivao da cu bar jedan par plocica izmenjati dok ne dodje vreme zameni diskova opet...
Auto vozim 90% u gradskoj voznji i presao sam od tad +-50.000 , da li je to normalno ili ja negde gresim, kocim kao budala? 😅

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9891
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta kocnice

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 26. maj 2022. u 10:06h

Verovatno je materijal plocica mnogo tvrd, pa se diskovi ubrzano trose.

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Acnzje » četvrtak, 26. maj 2022. u 11:12h

Da li da probam sad neku drugu kombinaciju tipa ate diskovi i neke druge plocice koje su mekse? Ako moze neka preporuka

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Jozza » četvrtak, 26. maj 2022. u 11:23h

Ja tu ne vidim neki problem. Premeri diskove svakako, majstori vole odokativno da daju dijagnozu. Mada, 50.000 deluje malo za disk, meni traju 100.000, i u to vreme potrošim dva seta pločica, takođe malo tvrđe, ali to je OK, kočnice rade perfektno i to je najvažnije.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta kocnice

Poruka od FiestaBG87 » četvrtak, 26. maj 2022. u 12:05h

Ako budes menjao uzmi trw, sa ate nisam bio zadovoljan

Avatar korisnika
mrmrva
Poruka: 112
Član foruma od: petak, 24. avg. 2018. u 14:29h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta kocnice

Poruka od mrmrva » četvrtak, 26. maj 2022. u 13:49h

50k jeste malo mada zavisi i od voznje. Okrenuo bih slejer iz NS i pitao za preporuku
ex: 2014 Fiesta 1.0 EcoBoost 100KS
2007 Chevrolet Spark 0.8

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta kocnice

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 26. maj 2022. u 14:12h

A to da možda čeljusti glave u klizačima, da klipovi glave u gumicama, to ništa nije moguće?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Jozza » četvrtak, 26. maj 2022. u 14:46h

Oljuštio bi valjda i pločice? Kaže "diskovi potrošeni, pločice na pola". To meni zvuči jako čudno. Svakako, kad god menjam diskove, klešta idu na remont, gde se sve očisti, zamene gumice i prefarbaju klešta. Creva sam menjao kad sam kupio auto, nije neka kinta. Dakle ako nisi razradio klešta niti menjao creva, eto prilike Slika

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока


mrmrva piše:50k jeste malo mada zavisi i od voznje. Okrenuo bih slejer iz NS i pitao za preporuku
Trenutno na autu imam komplet poslat iz Slejera. Neka španska firma, radi za ATE. Napred performanse set, pozadi standard. Nemam zamerki, sem što je trebalo malo da se potroše pločice da bi "legle" celom površinom. Pre toga sam imao TRW, mekše pločice, manja buka pri kočenju, ali slajerove bolje koče. Setih se, GALFER je proizvođač, svaka preporuka.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta kocnice

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 26. maj 2022. u 18:13h

Čeljusti koje glave vode ubrzanom trošenju pločica i diskova. Mogu da glave mnogo, da se točak pregreva i blokira, a mogu da glave malo, dovoljno da se klip ne vrati instant pri puštanju pedale i da kočione obloge traju dva ili tri puta kraće zbog toga.
"Razradjivanje čeljusti" u realnom svetu znači samo promuljati tamo-amo djubre i koroziju koja je u njima i zbog čega gumice bubre i sve počinje da glavi. Ti možeš imati situaciju da klip glavi u svom O ringu jer se uhvatila korozija na klip, ti staviš nov disk i pločice i klip vratiš unutra, taj zardjali deo je sada unutra sa druge strane O ringa u čeljusti u ulju, kako se pločice i disk troše klip ide vremenom napolje i opet dodje onaj zardjali deo u O ring i opet počne da glavi i od tog momenta kreće ubrzano trošenje pločica i diska. Majstori to ne znaju, ne razumeju ili ih baš briga.. ili sve od toga.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Markedjani » četvrtak, 26. maj 2022. u 18:25h


Ne mož' bolje objašnjenje problematike.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Jozza » četvrtak, 26. maj 2022. u 18:28h

911s [SK] piše:Čeljusti koje glave vode ubrzanom trošenju pločica i diskova. Mogu da glave mnogo, da se točak pregreva i blokira, a mogu da glave malo, dovoljno da se klip ne vrati instant pri puštanju pedale i da kočione obloge traju dva ili tri puta kraće zbog toga.
"Razradjivanje čeljusti" u realnom svetu znači samo promuljati tamo-amo djubre i koroziju koja je u njima i zbog čega gumice bubre i sve počinje da glavi. Ti možeš imati situaciju da klip glavi u svom O ringu jer se uhvatila korozija na klip, ti staviš nov disk i pločice i klip vratiš unutra, taj zardjali deo je sada unutra sa druge strane O ringa u čeljusti u ulju, kako se pločice i disk troše klip ide vremenom napolje i opet dodje onaj zardjali deo u O ring i opet počne da glavi i od tog momenta kreće ubrzano trošenje pločica i diska. Majstori to ne znaju, ne razumeju ili ih baš briga.. ili sve od toga.
Kod Marčetića rasture klešta, zamene gumice i sve očiste. Tako rade i u RSD Ford. Uostalom, telefon u ruke pa proveriti šta i kako se radi. Uglavnom bez rasturanja komplet čeljusti, čišćenja površine klipa i cilindra, i zamene gumice (i prašinarke) posao neće biti dobro obavljen.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Acnzje » petak, 27. maj 2022. u 01:16h

Znaci nisam lud jasno je da neki problem postoji, iskreno nista osim zamene diskova i plocica nije menjano. Jedino ulje sam zamenio relativno skoro..
Jos neko kratko vreme cu voziti ovako dok ne potrosim ove plocice i onda cu morati da odradim komplet sve sto se tice kocnica, jer kao sto sam ovde negde vec pisao da ni zadnje nisu dobre. Na tehnickom su prednje bile odlicne dok sam zbog zadnjih jedva prosao, sva sreca kod poznanika jednog sam bio pa je ponovio 6 puta kocenje da bi jedva uspeo da izjednaci silu kocenja 😐
Hvala na savetima svima

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Fiesta kocnice

Poruka od Jozza » petak, 27. maj 2022. u 08:23h

Kočnu tečnost valja menjati na 2 godine, u proleće

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“