Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fiesta mk5 dobosi

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Fiesta mk5 dobosi

Poruka od Acnzje » utorak, 16. feb. 2021. u 17:19h

Pozdrav svima, danas sam prosao tehnicki pregled ali mi je covek koji tamo radi naglasio da imam problem sa zadnjim kocnicama. (Prednje su nove diskovi+plocice)
Tacnije receno mi je da je problem u zadnjem levom tocku, koliko sam ja razumeo nesto blokira tocak i kocenje levog i desnog tocka nije ujednaceno.
U voznji nisam primetio da mi auto vuce u neku stranu.
Juce sam bio kod nekog lokalnog majstora i pregledao je taj zadnji levi tocak i rekao mi da sa dobosom nema nikakvih problema, tacnije da paknovi nisu istroseni i da sajla nije rastelovana. (Nije mi nista spomenuo o cilindru)
Posto ne razumem bas najbolje funkcionisanje dobosa, da li postoji jos nesto sto bi trebalo da se pregleda?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Fiesta mk5 dobosi

Poruka od Markedjani » utorak, 16. feb. 2021. u 17:26h

Mehanizam nožne kočnice unutar doboša.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta mk5 dobosi

Poruka od Acnzje » utorak, 16. feb. 2021. u 17:41h

Hvala Markedjani, svakako cu morati da idem do mog majstora, eventualno neki servis koji se bavi iskljucivo fordovima. Moje misljenje je da taj majstor kod koga sam bio juce nije pregledao bas sve, cim su mi na tehnickom.opet nagovestili da prolazim ovaj put ali da zbog svoje bezbednosti resim problem.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Fiesta mk5 dobosi

Poruka od Markedjani » utorak, 16. feb. 2021. u 17:59h

Koliko me sećanje služi imaš u Lav Autu uslužno merenje kočnica... tako da možeš čisto radi svoje bezbednosti da proveriš i na drugom mestu da ispitaš jel je to upozorenje od strane tehničkog validno ili samo jedan od načina da te zastraše i da ti uzmu pare da ih častiš da prođeš.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta mk5 dobosi

Poruka od Acnzje » utorak, 16. feb. 2021. u 18:12h

Koliko sam naivan nisam ni razmisljao u tom pravcu, mada me je covek pozvao i pokazao mi kocenje tockova na dijagramu.
Dve linije crvena i crna cini mi se, postoji razlika izmedju dijagrama prednjih i zadnjih, to sam svojim ocima video.
Kod prednjih kocnica linije su da kazem spojene skoro, dok kod zadnjih postoji razmak izmedju crvene i crne.
Kako sam ja razumeo, auto koci ali zadnji levi tocak ima neku blokadu, nesto sto ne dozvoljava da koci ujednaceno sa desnim.
Iskreno vise bih voleo da odem u servis i zamenim ako je nesto dotrajalo, ali da provera u lav autu bi bila korisna ali i dodatni trosak 😃

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Fiesta mk5 dobosi

Poruka od Markedjani » utorak, 16. feb. 2021. u 18:22h

Ništa onda... teraj tako i to će te koštati 0 din.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fiesta mk5 dobosi

Poruka od ljuba power » utorak, 16. feb. 2021. u 18:39h

prvi put čujem da neki točak ne valja jer koči jače.uglavnom je problem u onom točku koji koči slabije,a to je u tvom slučaju desni točak.pa bih obratio pažnju na taj desni i prekontrolisao pre svega kočioni cilindar desnog točka.jer kad slabije koči uglavnom je do zaribanog cilindra

Acnzje
Poruka: 169
Član foruma od: četvrtak, 26. mar. 2020. u 16:54h
Lokacija: Beograd

Re: Fiesta mk5 dobosi

Poruka od Acnzje » utorak, 16. feb. 2021. u 18:46h

Markedjani mislio sam na to da majstor koji je vec otvarao, menjao i radio sa tim kocnicama moze da primeti da je nesto u problemu, napomenuo sam da sam zbog tehnickog otisao do najblizeg lokalnog majstora, kod koga sam dosao prvi put u zivotu.
Verovatno sam se lose izrazio jer nisam ni sam najbolje razumeo. Levi tocak koci slabije nego desni i samim tim nisu ujednaceni.
Da li je fizicki moguce videti da je cilindar u kvaru? Dok je na autu ili kada se demontira sa dobosa

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Fiesta mk5 dobosi

Poruka od Markedjani » utorak, 16. feb. 2021. u 18:50h

u suštini retko kad je samo jedna stvar... uglavnom je od svega pomalo.

Posebno kod tih Fiesti koje odavno nisu više mlade i mahom su mehanizmi zaribali, paknovi pred zamenu, doboši korodirali i ukopani, cilindri istrošeni, sajla ručne zapinje i korodirala i kad se sve baci na papir, pozgodna cifra se tu nakupi sa sve rukama.

Oteraj kod nekog krštenog Ford majstora da otvori lepo sve to pozadi i proveri natenane i onda ćeš znati tačno šta valja i šta ne valja.

Ali lično ja bih oterao na druge valjke i proverio čisto validnost podataka... pošto ako je ozbiljna razlika u kočenju, morao bi auto da zanosi, posebno kad su zadnje kočnice u pitanju.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“