Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

gume za sve sezone

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
snikol
Poruka: 33
Član foruma od: četvrtak, 10. jun 2010. u 00:40h
Lokacija: Novi Beograd

gume za sve sezone

Poruka od snikol » subota, 21. dec. 2019. u 19:12h

Na Fiesti 1.25 imam alu felne sa gumama Pirelli 185-55-14 stare desetak godina.
Obzirom na malo pređenih kilometara godišnje , kao i moj način umerene vožnje i godina starosti, rešio sam kupim
komplet novih guma za vožnju preko cele godine i tako izbegnem dva puta godišnje odlazak kod vulkanizera kao i držanje dva kompleta.
Zimi retko vozim i to uglavnom u gradskim uslovima.
Pri izboru za kupovinu novih guma veoma bi mi pomogli saveti i predlozi iskusnijih članova FCS

:fcs

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: gume za sve sezone

Poruka od PMilan » subota, 21. dec. 2019. u 19:27h

Koliko citam ljudi se dosta zale na novi Tigar za sve sezone.
Verujem da je problem naci u toj dimenziji gumu.

Razmisli o 165/65-14 isto fabricka guma za fiestu ali dosta jeftinija.
Ako budzet dozvoljava biraj premium brednove.

Avatar korisnika
Abv123
Poruka: 107
Član foruma od: nedelja, 8. sep. 2019. u 13:11h

Re: gume za sve sezone

Poruka od Abv123 » subota, 21. dec. 2019. u 21:17h

185/55R14 nije lako pronaci. Najbolje bi bilo da kupi premium auto, ako je moguce nov. Salu na stranu, svi mi znamo sta je bolje. Ali za fiestu 2001. kupovina novih premijum guma, za nekoga ko po sopstvenom priznanju prelazi jako malo je cisto bacanje para. Tigar je sasvim korektna guma za novac koji se daje. Samo ne bih zeleo da se sve pretvori u raspravu za i protiv tigra, jer je ovaj forum prepun toga.

Avatar korisnika
snikol
Poruka: 33
Član foruma od: četvrtak, 10. jun 2010. u 00:40h
Lokacija: Novi Beograd

Re: gume za sve sezone

Poruka od snikol » subota, 21. dec. 2019. u 22:06h

PMilan piše:
subota, 21. dec. 2019. u 19:27h
Koliko citam ljudi se dosta zale na novi Tigar za sve sezone.
Verujem da je problem naci u toj dimenziji gumu.

Razmisli o 165/65-14 isto fabricka guma za fiestu ali dosta jeftinija.
Ako budzet dozvoljava biraj premium brednove.
Pronašao sam na Aotodata da je takođe u igri 175-65-14 , nisam video da može i 165-65-14.
Međutim u Vianoru mi je skrenuta pažnja da na alufelne idu niskoprofilne i da u suprotnom moram pažljivo da se penjem preko ivičnjaka jer u suprotnom može doći do oštećenja gume. Ja i inače ,kada je to neophodno, pažljivo i polako vozim preko ivičnjaka.
Najlepše hvala na pomoći.

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: gume za sve sezone

Poruka od Estariol » nedelja, 22. dec. 2019. u 10:21h

Pošto si naveo da ti je način vožnje umeren, mislsim da ne moraš uzimati gumu niskog profila, jer ti nije naročito bitna stabilnost u vožnji. S druge strane, guma višeg profila će bolje upijati neravnine na putu i prelaske preko ivičnjaka svakako.

Ovaj sajt ti može pomoći u potrazi za gumama, jer su na njemu uglavnom ocene korisnika:
https://www.testiranjeguma.hr

Pretraži malo, imaju poseban odeljak za univerzalne gume.
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: gume za sve sezone

Poruka od Neša » nedelja, 22. dec. 2019. u 12:13h

Имаш гуму за све сезоне Starfire as2000,асиметрична шара,цена баш повољна
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
motoRISTA
Poruka: 227
Član foruma od: subota, 25. maj 2019. u 00:45h

Re: gume za sve sezone

Poruka od motoRISTA » ponedeljak, 23. dec. 2019. u 18:01h

Nemam svojih iskustava ali pratim i situaciju sa svesezonskim gumama... Ukratko, ni premijum nisu naročito dobre, izuzev, e, izuzetaka poput gume »Michelin Crossclimate+« koja – vidi ispod:
motoRISTA piše:
petak, 6. dec. 2019. u 17:15h
Nisi napisala dimenziju, ali »Mišelin Krosklajmat« bi verovatno po svemu nadmašio »Imperium AS« – eventualno ne po trajnosti u umerenoj vožnji. Međutim, za malo više novca može se kupiti po jedan vrlo dobar komplet letnjih i dobar-do-vrlodobar komplet zimskih, koje bi u svojim sezonama bile bolje od »Krosklajmata«, a i kilometražom bi ubedljivo nadživele jedan set univerzalnih: recimo, 4 × »Hankuk Ventus Prajm³ K125« i 4 × »Falken Eurovinter HS01«. U obzir dolaze i »Sava Intenza UHP 2« i »Be-Ef Gudrič Dži-fors Vinter 2 Go« (= »Kleber Krisalp HP3«, ista guma pod drugim imenom), ali kod nas je »Hankuk« samo malo skuplji od »Save«, a »Kleber« i »BFG« su cenom nedovoljno konkurentni »Falkenu«.
Ruku na srce, »Krosklajmat« se još ne prodaje u 185/55 R14, pa baš i nema prostora za analogni alternativni predlog (a bio bi, na prvu »Falken ZIEX ZE310 EcoRun« plus »Barum Polaris 3« ili u 165/65 R14 »Falken Sincera SN832A« plus »Falken EuroWinter HS01«: najjeftinije koje se performansama mogu porediti sa najboljim). Ne znam kako to sada stoji po pitanju propisa, ali 165/65 R14 su znatno jeftinije a (geometrijski) mogu na »Fiestu«...

Kako bilo, nemaš neki izbor jeftinih (čitaj: u rangu »Tigra«) na našem tržištu, a da nisu baš sasvim potpuni sasvim užas — vidim »Viking FourTech« (pravi se i kao »General Altimax AS 365«, moguće da je ta kvalitetnija) i to je to. »Apollo« i »Maxxis« (i »Vredestein«, ali ona je skuplja) tu i tamo naprave prihvatljiv rezultat među svesezonskim.

^

»Starfire AS 2000« je ulazni model kompanije koja je kupila »Trajal«, ali ima malo veze sa njime. (Uzgred budi rečeno, teča je i njih i zimske »Starfire W 200« imao na pikapu, kaže da su mu se zimske brzo potrošile a univerzalne su vremenom prestale da drže.)

Avatar korisnika
snikol
Poruka: 33
Član foruma od: četvrtak, 10. jun 2010. u 00:40h
Lokacija: Novi Beograd

Re: gume za sve sezone

Poruka od snikol » nedelja, 29. dec. 2019. u 23:29h

Najlepše hvala svima koji su se uključili.
Pozdrav

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“