Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

spustanje fieste ?

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Avatar korisnika
motoRISTA
Poruka: 227
Član foruma od: subota, 25. maj 2019. u 00:45h

Re: spustanje fieste ?

Poruka od motoRISTA » subota, 2. jan. 2021. u 15:27h

Obično brzinomer pokazuje nekoliko procenata veću brzinu od prave, tako da se gumom blago manjeg prečnika može dobiti prihvatljiv kompromis blagog spuštanja auta (ne računam eventualne probleme na tehničkom pregledu).
No1 piše:
četvrtak, 19. nov. 2020. u 15:21h
Šta bi se u praksi (ne teoretski) dobilo spuštanjem Fieste i Fokusa skraćivanjem opruga a ne bi recimo zamenom postojećih guma niskoprofilnim?
Prilično je to individualno. Sredinom devedesetih su povremeno u »Auto motor und sportu« i još nekim nemačkim novinama poredili dorađena ogibljenja sa serijskim (recimo »Audi A4«: serijski, »ABT«, »Volf«...) i rezultati su prilično oscilirali — tipa, neki spušteni su u svakom pogledu bili lošiji od serijskog auta (kočenje, ležanje, ubrzanje, valjanje — menjani su i točkovi, otud sve te razlike) a drugi su po cenu dela udobnosti napredovali na pojedinim poljima.

U praksi, »Fiesta« 2002-2008. je već niska za naše ivičnjake. Nisu mi katalozi pri ruci, ali mislim da »S« varijanta ima istu visinu a različite opruge i amortizere, pa bih se eventualno raspitao u ovom pravcu.

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: spustanje fieste ?

Poruka od Shomy_ksh » subota, 2. jan. 2021. u 21:35h

No1 piše:Šta bi se u praksi (ne teoretski) dobilo spuštanjem Fieste i Fokusa skraćivanjem opruga a ne bi recimo zamenom postojećih guma niskoprofilnim?
Skracivanjem opruga, ne menjas silu opruge ali menjas visinu auta. U prevodu, auto ce biti nizi ali ne i stabilniji.

Ja imam - 20/-25 opruge na fiesti mk5, i sasvim je ok za grad i ravniji neasfaltirani put. Doduse, malo moras biti oprezniji pri penjanju na ivicnjak i ostale pregibe. Sto se mene tice, ja bih isao na - 25/-30 ili maksimalno - 30/-35 varijantu.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk


Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: spustanje fieste ?

Poruka od dule0911 » subota, 2. jan. 2021. u 21:45h

Koje ti opruge imas? Udobnost u poredjenju s fabrikom tj tvrdoca opruge? Lezanje mi nije primarno, i fabricki mi je ok, samo estetika.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: spustanje fieste ?

Poruka od Shomy_ksh » subota, 2. jan. 2021. u 21:55h

Eibach.

Pa sta znam, ja da sam istog dana sa fabrickih opruga i fabrickih amortizera presao na Eibach opruge i fabrizke amortizere mozda bih i smeo da 100% garantujem za neku razliku, ali ja sam tog dana presao sa 175 65 r14 Continental na 195 50 15 bridgestone.
Al aj da pokusam da ti odgovorim, za nijansu neudobniji auto, ali moze da se kaze da je to vise stvar ukusa nego sto je realno neudobniji. Recimo, na neravnine po putu je auto stabilniji, na rupe je isti ostao, s tim sto brze reaguje tocak na udarac.

Da se ja pitam, fiesta ovaj model bi se i proizvodila bas sa ovim setom, jer je taman niza estetski, taman zivahnija u krivinama koliko treba, a udobnost se nije znacajno izgubila, jer je na kraju ona mali gradski auto.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: spustanje fieste ?

Poruka od dax92 » nedelja, 3. jan. 2021. u 08:42h

ja godinama trubim da je svaki model trebalo fabricki prodavati sa Eibach Pro kit oprugama. Da tako izlaze iz fabrike.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“