Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pumpa za gorivo

Motor, menjač i upravljačka jedinica.
Zaključana
RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Pumpa za gorivo

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 16:02h

Ne znam dal je adekvatna kategorija,ali da pitam:

Zelim da promenim pumpu za gorivo uskoro,pa kad vec menjam,interesuje me da li je potrebno da uzimam neku drugu osim njegove, ako ubuduce budem povecavao snagu motora.
Kad vec uzimam,sad je pravi trenutak. Ovo je laicko pitanje jer vidim kad sam pitao ljude dal' imaju pumpu, pitaju koje je snage motor pa sa, tako da sam razumeo da to ima veze.

hvala.

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2255
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od Stefan148 » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 16:07h

prvo moras da vidis da li ces povecavati snagu sigurno, i koliko ce to povecanje biti. mozes za pocetak da uzmes regulator pritiska goriva i da pomocu njega stelujes, ali ako planiras neko vece povecanje snage bice ti potrebna pumpa visokog pritiska, ili dve pumpe. a to nije ni malo jeftino, ako hoces da to bude bas kako treba.
Slika

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 16:21h

nec biti nikakvog drasticnog povecanja snage, tj tek kad zavrsim preostale popravke,planiram da vidim ovde za savete sta moze da se uradi. kad ovaj motor produva, stavicu drugi, dakle, ako je moguce da ga dignem do 150 KS , to bi mi bio cilj sa ovim motorom. Da li u tom slucaju je potrebna neka druga pumpa?

Sto se regulatora pritiska tice, sta treba da uradim sa njim? Relativno skoro sam ga i menjao.

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od BokiRS » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 16:27h

Regulator pritiska stelujuci ja mogu da ti prodam.
Stavis novu pumpu,na regulatoru imas satic i ustelujes malo veci pritisak i tih 150 konja koje planiras ce da napoji bez problema
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

Avatar korisnika
Stefan148

 
Poruka: 2255
Član foruma od: sreda, 22. okt. 2008. u 12:02h
Lokacija: Zvezdara, Lion
Kontakt:

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od Stefan148 » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 16:29h

pa mozes da nadjes pumpu od rs2000 i to bi ti bilo to. a sto se regulatora pritiska tice, mislio sam na stelujuci, znaci ti namestas koliki pritisak zelis.
Slika

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 16:48h

BokiRS piše:Regulator pritiska stelujuci ja mogu da ti prodam.
Stavis novu pumpu,na regulatoru imas satic i ustelujes malo veci pritisak i tih 150 konja koje planiras ce da napoji bez problema
pa pazi,moze i 160 ,nije problem,al ne znam kako da se to postigne sa ovim motorom bez veceg ulaganja? Imas PP.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od van » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 17:45h

Kada bi znao kolicna je pumpa od RS2000 iznenadio bi se . Misli da bi ti svaka injection pumpa preko 2.0 zavrsavala posao . Veci su ti problem dizne , za vise ks , nego pumpa .
Sto si tice dolaska do tih 150 ks , sa 1.8 motorom , treba ce tu dosta toga da se promeni na motoru , ali ne i u motoru . Mada bi skidanje glave i sredjivanje kanala i ventila pomoglo.
Gledao sam dijagrame snage kod 1.8 zetec motora sa usisnim leptirima od GXR750 i drugacjim izduvom . Motor ima bregaste od 2.0 ( kako tvoje ) i izbacuje 155 ks na 6300 rpm , ali ima oko 15% manje obrtnog momenta do nekih 3000 rpm u odnosu na fabricki motor .Drugim recima , auto ce ici slabije u svakondenvnoj voznji i ako ima 155 ks a ne 130 . Taj auto je radio sa fabrickim ECU , kome mapa ni izbliza nije za takav set-up , kada bi moglo da se premapira , bilo bi super , ali ne moze .Mora drugi ecu , MS , VEMS ..... A to kosta

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 17:52h

Iako mi je jos rano za ovo,sta ti Van mislis,sta je plafon sto moze da se uradi sa mojim motorom bez ivesticije vece? Ono sto sigurno ide je cipovanje

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21108
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 18:09h

Ko će da ti uradi čipovanje EEC IV ecu-a ?

Pošto i mene to zanima.

Ali ako ćeš i dalje da furaš venturi plin... džaba krečiš ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od van » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 18:10h

Ono sto sigurno NE IDE je cipovanje , posto se ECC IV ne cipuje . Sperchip radi dodatke za ECC IV ali za odredjeni model .
I svi se frljaju sa tim cipovanjem kao da je to nesto sto je lako . Ok za fabricke turbo motore , dugnu mu pritisk i daju vise goriva u toj zoni , i to radi , ali sta raditi na obicnom benzincu ? Mislis d aga je fabrika lose mapirala ? Mozda mogu samo da mu se suze radni parametri , da bi isao malo bolje, ali i to je diskutabilno . Neka poljsanja neces dobiti sem ako mehanicki ne izmenis , a ako to uradis , onda ti treba mapa za takvo stanje ,a za to ti treba rolling road i neko ko zna da radi sa takvim stvarima ,a u zemlji Srbiji toga nema .
Ja nisam budzio ni jednog zetec-a , sto se tice povecanja snaga , tako da ti i ne mogu reci kako i sta da uradis a da ne bude za mnogo novaca .
Ne znam sta ti je skupo a sta nije .Ako neces da platis mnogo onda ces morati dobrano da se pomucis sam , i da znas sta radis , da imas gde i da imas alata .
Ako nemas nesto od toga , onda moras da platis . I sve ti se na kraju svede na to koliko cenis svoje vreme .

Avatar korisnika
BokiRS
Neizleciv
Neizleciv
Poruka: 4448
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 08:18h
Lokacija: Beograd

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od BokiRS » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 18:20h

Sto se tice chipovanja,ja sam sa svojim superchips-om zadovoljan
Chip tuning za Ford-ove
viewtopic.php?f=94&t=19067

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 18:25h

Meni je gumetina jos odavno rekao da se za moj motor radi, dobitak oko 7,5 ks, i ono sto je meni bitno, snaga ranije,a ne posle 4k. E sad, pojma nemam sta on to radi ,i da li je to istina? Ja sam vozac , i koncentrisem se na to :) Sto se tice plina, samo sam cekao takav neki komentar. bez brige, ja ga vozim znam sta moze i sta ne i sta mi treba.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od van » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 18:33h

Kupi neki turbo dizel ako vozis auto do 4000 rpm , a postojeci ti nije dovoljno brz .
16 v motori su i napravljeni da prave snagu posle 3500-4000 rpm , pa jos ako imaju i neki variabilni razvod ventila , snaga ide lako i preko 6000 .
Ako hoces da ti auto bude startan , prebaci ga u nizu brzini ili dve .
Ja sam isto pitao Gumetinu za ECCIV od RS2000 i covek mi rece da moze samo superchip

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21108
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 18:37h

A jel tih 7.5ks i pomerenu snagu ranije dobijaš i na plinu ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 18:39h

Mada bez plina imaš 20 konja više.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 18:50h

Van: Pa nemam nijednu brzinu pre prve ,a tamo mi najcesce treba da povuce ranije :) Inace sto se clog koncepta tice, ja gledam da iz postojeceg izvucem nesto,a ne da izvucem teoretski maximum ili menjam auto (cabrio diesel). Zaintrigriralo me je ovo da cipovanje kod mene ne moze da se radi iako mi je tema preuranjena jer sam to planirao na prolece.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od van » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 19:21h

Jednostavni auto ti je pretezak za taj motor da bi isao dobro + sto verovato nije odrzavan kako treba , pa vise nema goriva o tom fabrickom obrtnom momentu .
Trenutno vozim auto koji je star 10 godina sa 140 000 km i secam se kako je isao kada sam ga izvezao iz salona , 150 km na satu i kada to uporedm sa trenutnim stanjem cinimi se da je slabiji bar 20 posto Pri punom gasu ide , ali ono kada ides polako , pa malo pritisnes gas ... Totalno je drugi osecaj .
Auto ima sve zive pecate sa servisa . kompresiju 12.5 na svim cilindrima , ali godine cine svoje .
Tako da ne ocekuj nesto preterano od svog automobila

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 19:50h


Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od van » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 23:08h

Pa idi odmah kod njih .
Ono sto sam ja saznao za 12ak godina skupljanj po netu podataka o fordovima , svuda se prica da se ECC IV ne cipuje . Mapa je spaljena u ROM , a samo integralno kolo zalemljno . Pricamo o uredjajim koji su kreirani kad i komodor 64 i zx spektrum 48 .
Ti bi da ti auto ide na plin dobro , a ECU je nastelovan za benzin .
Mapa paljenja na plin mora da ide unapred na nizim brojevima obrtaja i ukasnjena na visim u odnosu na benzinsku mapu .
Drugo , ima restriktor na usisu zbog plina . Probaj da trcis sa poluotvorenim ustima par minuta , pa procni svoj ucinak .

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 23:30h

Meni nije stavrno jasno kako se moji postovi izrode u nesto sasvim deseto, u ovom slucaju, ne vidim gde spominjem bilo kakav plin. Govorio sam o pumpi za benzin na samom pocetku,a posle odgovorio sa adresom ko radi cipovanje za taj motor. To je sve. Konkretne odgovore sam i dobio na PP. hvala

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od van » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 23:54h

1.Rekao si da nema nize brzine od prve, to znaci da nisi zadovoljan kako povlaci i prvom brzinom ?
2.Vozis na plin?
3. Standardni sitem napajanja gorivom moze da napoji i vise od 130 ks . A li posto ti neces da dajes mnogo para , neces ni preci mnogo tih 130 ks pa ti fabricki sistem vise nego dovoljan .

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Pumpa za gorivo

Poruka od RS_cabrio » utorak, 15. dec. 2009. u 14:31h

van piše:1.Rekao si da nema nize brzine od prve, to znaci da nisi zadovoljan kako povlaci i prvom brzinom ?
2.Vozis na plin?
3. Standardni sitem napajanja gorivom moze da napoji i vise od 130 ks . A li posto ti neces da dajes mnogo para , neces ni preci mnogo tih 130 ks pa ti fabricki sistem vise nego dovoljan .
1. kasno dobija snagu, posle 4k obrtaja, za dobar start moram da budem extremno precizan sto cesto zna da omane zbog razlicitih uslova.
2. Na benzin sam mislio.
3. Sto se tice $, 10% od onoga sto me kostalo vozilo,Platio sma ga oko 3k i jos 2k dao u njega i jos ima dosta da se radi, dakle nekih 500 eur je budzet. Posto su me upravo docekali sa nekoliko kazni i ceka me limar i jos par stvari,ovo se odlaze do proleca. (ako bog da).
4. Moze lock,dobio sam potreban info na PP.

hvala

Zaključana

Povratak na „Tuning“