Stranica 1 od 1

Najava Zetec konverzije

Poslato: subota, 21. jul 2012. u 16:28h
od brabas
Lepe vesti pre svega za mene a nadam se i sve vas. Gledajući razne oglase upalim se da kupim jednog escorta mk3 xr3i, baš je lepo izgledao a za male pare http://www.mojauto.rs/polovni-automobil ... t_1985_god. Nažalost prodat. Jutros sam zvao. Kako imam starog dizelaša mk4 htedoh tu da iskoristim neke delove. Elem, iznerviram se i sad sad još odlučniji da uđem u projekat oživljavanja nekog starog escorta, odem do otpada da vidim šta ima i nađem stranca donora- mk6 karavan 1.8 benzinac 85kw sa softline 15-cama, para 800 evrića i da mi završe carinsku deklaraciju za motor. Sledeće nedelje bi trebalo da otpočne projekat. Još sam u dilemi da pojurim ne mnogo trulu trojku ili da krpim ovu moju četvorku, propao joj pod, grede, rubovi, imalo bi posla. Nekako mi trojka lepše izgleda. Sa druge strane čađavko me je odvezao gde god je trebalo čak i kad mu je skroz propao motor, a i to je prvi auto u mom vlasništvu, red bi bio da mu se odužim. Kako god, u neko dogledno vreme ću da zbudžim Escorta. Priča se odvija u Sarajevu, imam dvojno državljanstvo, poslednje 3 godine sam živeo u Beogradu, sad sam ovde, trebalo bi da se vraćam u Srbiju pa sam hteo da vozim auto na bg table, nema veze, izgleda da mi auto bosanac ne gine. Sada kreće detaljnije informisanje o konverziji mada sam već dosta čitao, mislm da neće biti nekih većih problema jer kapiram da imam sve na ovom karavanu što ću uzeti, 1999 je godište tako da sigurno ima imobilajzer pa ću sve da prepakujem. Svaki savet dobrodošao a ja ću čim započnem da kačim slike i obaveštavam kako ide. Konverziju će raditi majstor u servisu u komšiluku, sitnice ću ja. Priča je krenula jer ćale prodaje svog golfa starog pa kaže hajde da dodamo još malo pa da kupiš nešto mlađe međutim mislim da pare ne mogu da kupe zadovoljstvo na kraju ovakve priče.

Re: Najava Zetec konverzije

Poslato: subota, 21. jul 2012. u 16:35h
od BojanM
Pretpostavljam da neće sve ići baš kao podmazano, ali u pravu si da zadovoljstvo nema cenu. :beer:

Puno sreće u projektu i jedva čekam da vidim tok te konverzije. thumbsuph

Re: Najava Zetec konverzije

Poslato: subota, 21. jul 2012. u 16:47h
od Markedjani
Pre cele priče obavezno na celom Escortu donoru (mk6) proveriti celu instalaciju da li je propala i da li je tabla sa osiguračima propala.

Menjač koristiš od istog escorta (mk6) samo moraš da implementiraš nosače od mk4.

Re: Najava Zetec konverzije

Poslato: subota, 21. jul 2012. u 20:29h
od brabas
Za početak otklonjena dilema, ne sređujem starog dizela mk4 jer je pravi truleks ali sam našao dobru trojku danas na otpadu, uzimam je u ponedeljak, utorak, limarija je u iznenađujuće dobrom stanju, biće da su mk3 bolji limarijski od mk4. Evo slike sa sajta, a ja kad dođe u moje vlasništvo ću ga detaljnije slikati. Motor je 1.3 benzin.

[imgSlika][/img]

Re: Najava Zetec konverzije

Poslato: nedelja, 22. jul 2012. u 15:22h
od TBV
Samo napred thumbsuph

Re: Najava Zetec konverzije

Poslato: utorak, 24. jul 2012. u 13:04h
od van
Ставиш рачунар од некоз старије аутомобила за таквим мотором и немаш потребе за зезањем око имобилајзера . У каприју , мондеов зетек 1.8 115кс погоњен од ескортовог компа са истог тог мотора . Мислим , користио би модеов , да му очајна инсталација није спалила драјвер бобине за 2 цилиндра .

Re: Najava Zetec konverzije

Poslato: utorak, 24. jul 2012. u 14:18h
od brabas
trebalo bi sutra da dodjem do auta, i mk3 i donora. Gledao sam na PassionFord forumima sta i kako. Ima caka da se ubudzi negde u autu i brava sa kljucem sa donora da se ne vidi i nema problema, polako, zec je u sumi, sutra da go ulovim pa cu da vas cimam za savete. Nisam ni mehanicar ni elektricar ali svasta nesto volim da cacnem tako da ulazim u ovu pricu sa sve manje straha i sve vise volje.

Re: Najava Zetec konverzije

Poslato: četvrtak, 26. jul 2012. u 20:18h
od brabas
Opet sam izleteo pred rudu, ostade zec u šumi. A i od početka mi je bio sumnjiv prodavac. Vlasnik auta mrtav odavno, ostavinski postupak ni u najavi. Osta pusta želja od konverzije, šteta nisam skoro video auto star 27 godina da je tako dobar limarijski, ima da se radi ali ne mnogo. Sada ostaje da jurim nešto mlađe, do 10 godina.